213
Zen Bu Kan Kempo-s tapasztalatok, élmények
  • bens
    #13
    nekem most a brazil jujitsu tetszik nagyon. nagyon hatékony önvédelem szempontjából.

    a kempo az jó. van két kempos srác, akikkel szoktam versenyre edzeni, és nem nyomják rosszul. ez a jó stílus, ahol álló és földharcot kombinálnak, és nem bonyolítják túl. persze vannak olyan technikáik, amiket nehezen tudok elképzelni valós szituációban, de nem sok.
  • bens
    #12
  • Slayerboy
    #11
    Aikido
  • Kaszi46
    #10
    sztem a feng-shui a legjobb, legkeményebb
  • Kaszi46
    #9
    nekem 2 "kistestü" haverom is kempózik, és eredményesek. kamasz korunkban az utcán is eredményesek voltak:)
    értelmetlenül kemény? önvédelmi\kűzdősport esetén elég nehéz megállapitani mi értelmetlenül kemény, főleg ha tényleg arról van szó, hogy megvédjed magad.
    az meg hogy kevés technikát kíván meg? a kung-fu hoz képest biztos! :)

    amugy az én szívemnek kedves kűzdősport a thai-box, szal biztos nem elfogultságból keltem a kempo védelmébe:)

  • tomcat1
    #8
    Ju jitsu!
    Megtanulok ju jitsu-zni?
    "Neo"
  • peacyg
    #7
    Szerintem nincs legjobb. Azt a harcművészetet kell megtalálnod, amelyet űzve jól érzed magad és saját magadat megtalálod benne. Szerintem!
  • peacyg
    #6
    Nagyon örülök, hogy válaszoltál. Nem is akarom magyarázni, hogy sokat, mert tényleg nem kíván sok technikát, pont az egyszerűség az előnye, mármint úgyértem, hogy a valódi életben kivitelezhető technikákat tanít. Valóban önvédelmi kategória, de harcművészet is.
    Azt szeretném kérdezni, hogy azt, hogy érted, hogy értelmetlenül kemény és miért csak nagy erejű férfiaknak ajánlott? Csak kérdezem, tehát abszolút nem kötekedésből írom.
  • Fen3gyerek
    #5
    MErt melyik a legjobb?

    Karate? taibox? tai-chi? ésatöbbi?
  • Cat #4
    értelmetlenül kemény, nagyon kevés technikát kiván meg (ne kezdd el magyarázni hogy sokat, mert nem igaz), és inkább önvédelmi kategóriába sorolnám, mint harcművészetibe. Csak nagy erejű férfiaknak ajánlott kategória, de azok eredményesek is lehetnek.
  • gabber_saviola
    #2
    jó az kisbetüvel is
  • peacyg
    #1
    Szóval mindenkinek a tapasztalatait, élményeit szeretném kérdezni a kemporól. Én tavaly kezdtem és nekem iszonyatosan megtetszett, nem akarom abbahagyni soha. Nagyon hasznos dolognak találom. Imádok edzésekre járni. És már nem foglalkozom azzal sem, hogy melyik a leghatékonyabb harcművészet, mert számomra a kempo ez egészen biztos. A harcművészek tapasztalatait, élményeit szeretném megkérdezni a kempoval kapcsolatban...