231
Grandia III
  • Sephi
    #71
    De meg en! Imadtam DC-en a 2-est. Az Extreme nem teccet....
  • Luiprima
    #70
    Kiváncsian várom neked mi a véleményed
  • Sephi
    #69
    Megjott! Rohanok erte! :D
  • dinomano
    #68
    harcrendszer fontos... Jah, DQVIII nak oylan harcrendszere mint DQVII-é? a VIIé milyen? megvan a VII, de még nem toltam, csak kiirtam... jo a DQ-ek harcrendszere? :-O
  • dinomano
    #67
    neme...jah, külsö szemleleö szamara gyermeteg, én is igy voltam FF9-el(elsö jrpg-m...ugy voltam vele, h. "na, megnezem mi ez a gaygisag, szépnek szép, kiproba, adunk neki 1 eselyt...); oszt utana meg ugy beszippantott a gém, h. nem láttam mást... :-)
  • Neme.
    #66
    Én nagyon szívesen végigjátszanám újra és újra a játékokat, ha a történet tudna alternatívákat nyújtani, és újabb titkokra lehetne fényt deríteni stb.
  • Neme.
    #65
    Igen, a harc a DQ8-ban nem mutatott semmi újat, olyan volt, mint az eddigi részekben. Ezért is állítottam minden karit "show no mercy" állásba egészen a Dragovian Sanctuary-ig, onnantól már azért kellett a manuális beavatkozás. :) De nálam a Chrono Cross óta nem igazán a harcrendszer a legelső egy jRPG-ben, hanem a beleélés, hangulat, zene. Gyermetegnek meg szinte minden jRPG gyermeteg, legalábbis külső szemlélő számára. :)
  • dinomano
    #64
    en szeretem azt is, ha linearis egy gém, nem érzem azt; amit egy multiutvonalas gémnél, h. vmiröl lemaradok, ha elfelejtek bemenni itt vagy ott; megcsinalni ezt vagy azt... :-Digaz, h. nem ujrajatszhatoak a tul linearis gémek; de hat nem is akarok 50szer kinyomni 1 gémet...
  • Luiprima
    #63
    Ebben teljesen igazad van a harc itt fényévekkel jobban van megoldva mint a DQ8-ban.
  • Unknow
    #62
    Dragon Quest VIII nálam azért lett a Grandia mögé téve mert nem tetszett a harc és nagyon gyermetegnek találtam az egészet... Pedig a graffal nem lett volna semmi baj, meg a sztorival... dehát a karakter designek és a harc sajna nálam hazavágta. Egyszerűen unalmasak ott a harcok szvsz... Ettől független azért van egy olyan érzésem,hogy Rogue Galaxy jobb lesz mint ez, FFXIIről nem is beszélve.
  • Neme.
    #61
    Nos, az elágazó sztoriról úgyis le kell mondanom, ezt csak a PS1 meg talán a SNES tudta. :) Ha megvan minden helyszínnek az egyedi hangulata (komor, rejtélyes, baljós, otthoni békés napsütéses madárcsiripeléses, utazós, nem evilági stb.), és ezt egyedi zenével (vagy épp csenddel) még jobban tudják fokozni, valamint a történet bővelkedik meglepő fordulatokban, akkor örülök a fejemnek. :) Kár, hogy a Dragon Quest 8-ban ez nem nagyon volt meg, de azért az is egy nagyon jó kis játék, nem panaszkodom.
  • dinomano
    #60
    aham... a graf tenyleg scak masodlagos, nem lenyegtelen; de pl. volt mar a szép graf/szar rpg-re is pelda böven; szoval ha a kinezetet nezzük, nem oszt nem szoroz...Pl. hiaba volt szép ps-en a Koudelka(viszonylag)maga a gém 1 nagy hatar fos+szar harcrendszer, lassu+szopatos gémmenet, szar zene........
  • Luiprima
    #59
    Szép nagyon Grandia 3 de pl a God of War sokkal szebb de ez nem is baj itt nem ez a lényeg az hogy szép az csak hab a tortán az rpgknél a story és a harcrendszer a legfontosabb szvsz. A linearitáson pedig pontosan azt értettem hogy a storyline-tól nem lehet eltérni semmi mellékszál nincs benne és az ide oda repkedésnek sincs túl sok értelme mert a kaszinón kívül máshol nem tudsz csinálni semmi érdemlegest. Azért ez pl a nemrég megjelent Dragon Quest 8-al összehasonlítva kicsit sajnálatos hisz ott elég sok mellékküldetés volt s rádásul élvezetesek.De ez sem jelent semmit hiszen a játék visz előre abbahagyhatatlan szal 10-ből 10
  • dinomano
    #58
    mondjuk azééé szép a grandia3... :-) no meg másképp de, a szép grafra gyurnak jRPG-k is...pl. Final Fantasy 8-9 a maga idejeben a legszebb gém volt... :-) FFVIIröl ne is beszeljünk..az mas kérdés, h. a grafikailag leg unikumabb gémek is az rpg-k; pl. Valkyrie profile; egy masik gémnek sincs olyasmi design-ja... :-D ...of course nem a graf. döntő; de pl. a Grandia 3(igaz csak videjokat/kepeket lattam)engem lenyügözött szepsegre...(picit elfogult is lehetek, imadom a nagy nyilt tereket...)
  • Unknow
    #57
    A játékmenet itt sem lineráis :P Ez a játék nem éppen a grafikára gyúr elhiheted... 2 DVDre meg gondolom azért neméi sztori ráfért :D jRPGnél nem igazán szoktak grafikára gyúrni...max jól néz ki amellett ,hogy szórakoztató. Ilyen erővel a 2001ben megjelent FFX is grafikára gyúrt rá mert hát azért.... Hdd el nekem megéri végigtolni.
  • Neme.
    #56
    Én sem egynek gondoltam. :) Persze egy sztorinak valamilyen módon el kell érni a végére, azt pedig előrehaladással lehet elősegíteni. :) Meg nyilván az ilyen grafikára gyúró játékoknál nem nagyon jöhet szóba, hogy külön szálakat dolgoznak ki. De oly módon is variálhatják pl. a játékot, hogy ide-oda kell mászkálni, és feladatokat megoldani ahhoz, hogy előre jussunk, a történet ugyan marad lineáris, de a játékmenet nem.
  • Unknow
    #53
    A lineáris sztori azt jelenti,hogy nincsenek elágazások, mellékszálak amiknek külön sztorijuk van stb... A fordulatok és az egyéb dolgok más tészták. A Grandia II is lineáris volt mégis rohadtul meglepődtem mikor kiderült,hogy Valmer nyert és nem Granas :)
  • fanatifo
    #52
    10ből? :D
  • fanatifo
    #51
    10ből? :D
  • Sir Quno Jedi
    #50
    Tényleg 5 pontos gáma!
  • dinomano
    #49
    yeah-yeah; a hangulat a legfontosabb 1 gémnél...
  • Neme.
    #48
    Ez már jobban hangzik, mindenesetre ki lesz próbálva - reméljük a legjobbakat. Elvégre igazából a hangulat dönt mindenről.
  • Luiprima
    #47
    Az eleje teljesen lineáris volt most kb 20óra már van saját repcsim és szabadon be lehet járni a területet és már tudok kaszinózni is. Mászkálás közben csak 1 karakter látszik. A harcrendszer talán a legjobb amivel valaha is játszottam de mindenképp dobogós.
  • dinomano
    #46
    semmi bajom linearis gémekkel, anno survivor horrorokkal kezdtem a nagy PS-gémezeseket; és semmi bajom sem volt a total linearissaggal, pedig a survivor-horrorok oszt tényelg "one way"-es gémek... :-D
  • Neme.
    #45
    "hogy a story teljesen lineáris semmi szabadságot nem ad"

    Hát izé. Szóval tényleg semmi elágazás, bóklászás, csak végighúzás a mazzagon? Legalább valami fordulat volt eddig a sztoriban, vagy csak meg kell menteni a világot, és mindenki happy? Valami kaland elem, tárgyhasználat? Többi csapattag látszik, vagy mindez csak PS1-en volt lehetséges? :(
    ...Nem mintha nem próbálnám ki nemsokára.. :)
  • musha
    #44
    egyetértek! csak melózni ne kéne menni
  • Unknow
    #43
    Nos asszem Wild Arms 4, Bleach, Tales of Legendia , Dragon Quest VIII...mind elbújhat emelett!!! Erről ennyit...Final Fantasy mode bekapcs.. kaja+pia és elvonulok játszani :D Nagyon odabasz!
  • Luiprima
    #42
    Nehezedik a harc eddig nem tudtam miért is van benne resurrection most meg 2 csatában 3szor is használtam no de nem baj szeretem a kihívásokat.
  • fanatifo
    #41
    hát igen és hamarosan jön az uj Shadow Hearts...meg a Kingdom Hearts 2 milesz itt.......
  • Sephi
    #40
    En meg a WA4-et sem vittem vegig es a Magma Cartat el sem kezdtem szal kicsit megremit ez a sok gama egyszerre.
  • fanatifo
    #39
    Hát nekem nagyon bejön a game tényleg jólsikerült ésahogy lentebb irja a kolléga pont annyi harc van benne amennyi kell nem 5mp-ként mint ahogy pár játékban!!!Szal nekem pozitív véleményem van a játékról!!!!
  • Sephi
    #38
    Na vegre! Akkor nem meglepi mondszer a harc :D
  • Luiprima
    #37
    A harcok pozitívuma nincs semmiből előbukkanó ellenfél látod a szörnyeket fel tudsz készülni mindenre valmint ha sikerül megsuhintani őket harc előtt a kardoddal "kör" akkor meglepetésszerűen támadsz s ez jó. Csata nincs túl sok szerintem pont elég.Az xp főként úgyis a főnököktől jön. A főmonsták nem legyőzhetetlenek de figyelni kell rájuk taktikázni kell.
  • Sephi
    #36
    Harcok gyakrak?
  • Luiprima
    #35
    Ja és ami a legfontosabb nem lehet elszakadni tőle még hajnal 2-kor is "na még picit játszom na még elmegyek a következő save pontig" szindróma van szóval csak óvatsan mert függőséget okozhat ;)
  • dinomano
    #34
    bizti aranyos lehet, most nezem screenshotokat... :-)
  • Luiprima
    #33
    Én már több mint 10 órája játszom teljesen jó a harc és skillrendszer az átvezető videók szépek nem FF-X mert az felülmulhatatlan de , szép a történet érdekes humoros , megható szal változatos ahogy a japóktól megszoktuk. Ami negatívumot találtam , hogy a story teljesen lineáris semmi szabadságot nem ad
    eddig, valamint az átvezető videókban nincs feliratozás bár nem annyira vészes mert szépen érthetően beszélnek de ide kell némi angol tudás. A harcrendszerről még tudnák írni mert sok érdekesség van benne de mindenki fedezze fel maga nem akarok SPOILER-eket nyomni.
  • fanatifo
    #32
    Szal énis kipróbáltam igaz mégcsak az eslő 10percet!Szép a grafika de azért nemvagyok elájulva tőle történet érdekesnek ígérkezik nagyon!Összességében nekem tetszik de majd kiderül ha belemerültem!
  • Sephi
    #31
    Offffffff....

    mesejel meg rola plz!
  • dinomano
    #30
    ..nah mááán én is kivancsi lettem...