231
Grandia III
  • Sephi
    #111
    Erdekes a harc. Egyszeruen sokat odakell figyelni hogy mi tortenik a harcrteren. De mondom engem ezek a kombok naon fel tudnak csigazni :D
  • dinomano
    #110
    vazz, a gamespotra+IGN-re nem lehet mindig adni, amugy a linearitast fikaztak; de nem vagom h. miért kellett ugy lehuzni a gémet; igaz én nem toltam se DQ8at; se GIII-at; de sokkal jobbnak tünik a harcrendszertöl kezdve a grafon át minden a GIII-ban... Mondjuk neha mellényul a gamespot is eleg rendesen... :-/
    Szép a GIII nagyon, a vizeffekt is tetszik(hogy már csak 1 aprosagot emlitsek... :-D)+1csomo minden tetszik benn...
  • Luiprima
    #109
    Aki ennek a gaménak 7.6-ot adott az nem játszott vele csak random generált egy számot nevetséges. Most nyertem 400.000-et a kaszinóban végre mindent megtudtam venni ami érdekelt.
  • Sephi
    #108
    De szep baszki es a harcredszer elvezetes!

    Mekkorak azok a levego kombok es milyen szepek a varazslatok :D
    Ahh ez a gama kesz :D
  • musha
    #107
    asszem a történetet is fikázták kicsit, meg a linearitását talán...
  • Banyapapa
    #106
    mi volt a bajuk vele?
  • musha
    #105
    ne fikázd má` annyira azt a szegény dq 8-at, jó az, csak kissé gyermeteg sajna.
    a Grandiára meg a 7.6 valóban kacagtató...egyébként az ign is ennyit adott.
  • Sephi
    #104
    Rohelyes. A GS bazdmeg 7.6 pontot ad neki es a gyenge DQ8-ra meg 9-et. Ekkora faxsagot.
  • Sephi
    #103
    Ahhh... IMADOM! :D LE nem tudok rola ragadni! Mar 6 oranal jarok! :D egesz nap mast sem csinaltam! :D

    Remek hangulat remek grafika remek zene! Harcrendszert imadom! DQ8 magyaran a legszarabb mindekozul.
  • Luiprima
    #102
    A kaszinóban kinek mennyi volt a legnagyobb nyereménye?
    Nekem 150.000 4-es sor 10-es szorzóval.
  • Luiprima
    #101
    Nekem az Ulf berserkerrel támad 5-öt ha ferakom a shadow warriort akkor duplán tehát egy sima kombóval sebez 2500-2800 közt szigorúan warp-os cipőben persze hogy jó gyors legyen a red lotus speckója vonalban sebez 2700-3000 körül mindenkit míg Yukinál egy kombóból nem nagyon tudok kihozni 1000-nél többet mondjuk a whirlwindje és a dragon slash-ja nagyon erős.
  • dinomano
    #100
    aham, jah, az 1kinezetre is csumpi volt, mondjuk gamespot-on jo ertekelest kapott; de nemkomaltam vhogy...
  • Laza
    #99
    A masodik resztol volt igazan faja.
    Inkabb ugy mondom, a masodik es most ez a harmadik reszek a fajak :)
  • dinomano
    #98
    bocsika, máris off... tema berekesztve...azért köcönöm, h. ugy érzed, h. nem ebszelek hülyesegeket! :-D RPG fan is vagyok, de még mellé fps/kaland/survivor horror...rpg-kkel most ismerkedem; eddig lenezett müfaj volt nalam az rpg(A pc-s rpg; mert csak azokat lattam..diablo etc.); konzolrpg-ket meg mostansag kukkantgatom, azééé van ennyi kérdésem...még1X bocs offtopicért... :-D Vissza a Grandias vonalra...vagyis nekem off; mivel csak grandia 1-et lattam anno ps-en, de nem nagyon tetszett...
  • Neme.
    #97
    Nem Dhoulmagus volt a főellen, ő tényleg csak egy félnótás. :)
  • Unknow
    #96
    Yuki a legerősebb nálam is.. :)
  • Laza
    #95
    Attol fugg milyen builddal mesz :)
    Nalam inkabb Yuki az erossebb. Es csupa harcos skillel szereltem fel, igy olyan 5-os kombokat csinal, es olyan counterattackokat, hogy csak lesek :)
    1-2 tamadasa is mar Ultimate fokozaton van, a Whirlwindbol meg 1 hianycikk, de igy is mindenkire 1000+ sebzest tol (most kb lvl24-es).
    Egyebkent szvsz erdemesebb ot tapolni, mert sokkal gyorsabb es tobb kombot kepes tolni mint Ulf. Pl most ha vki critikalt tol vkire, es arra ratamadok, akkor kb 10es combot tol az ellenre a levegoben (joval tobbet mint alapbol).
  • Luiprima
    #94
    De kifejezetten azzá tettétek. De már megszokott ahol Mr dinomano feltűnik annak a topicnak befellegzett. Mondjuk engen nem zavar mert nem mond hülyeségeket meg szereti az rpg-t csak mindig rossz helyen mondja , pl ezt Star Ocean témát nem lehetett volna a Star Ocean topicba kitárgyalni?
    On
    A Grandia 3 ban Ulf a legerősebb karakter , ellenvélemény?
  • Seth
    #93
    Sztori kicsit lassan indul be de jó lesz.:D Mondjuk vicces volt, hogy előbb játszottam a tales of destinyvel utána meg ezzel, és a 2 világa elég hasonló, mindegyikbe 2 világ van egymással szemben,nemtom ki lopott kitől:D
    Asszem be lehet állítani wait vagy hasonlót, de inkább maradtam az alapbeállításnál(full active), mivel wait-nél te adod ki menüből a parancsokat(ráadásul a nevével ellentétben a szörnyek nem várnak rád,szépen támadnak),míg full active-ban csak egy gombnyomás
    A csata pedig random jön. Minigame-ben nem bővelkedik,ha mellékküldetésekre gondoltál,abból van pár és tényleg élveztesek, rejtett karakterek stb..
    Ja most az előbb összehasonlítottam a tales of destinyvel, hát nemistudom melyik a szebb, "vizfestmeny" jobban tetszik
    Nem vagyunk kicsit off topic??? :D
  • dinomano
    #92
    jah, legfontosabb...sztori hangulat jo?:-D
  • dinomano
    #91
    aham... es nem is lehet körökre allitani, csak real-time nyomjak gépi karik? :-O random-battle-s a star o.2? a fight 3D környezetben megy; és full hack and slash az is? nah, az jo... A hatterek szebbek mint tales of destiny-ben? nekem a hatterek nem tetszettek t.of d.2-ben vhogy, tulsagosan "vizfestmeny" styleosak voltak; a star o.2 renderelt kepei jobban bejönnek...sok minigém van benn? szia!
    D.
  • Seth
    #90
    hát a valkyrie-ben meg a tales of d-ben sokkal jobbak, mivel azért van köztük 1-2 év. A csata szinte egy az egyben mint a tales of destiny ,csak 3d-ben lehet mozogni, nem csak 2d-ben. Szóval mindenki folyamatosan mozoghat. A kemény ellenfelek ellen nagyon idegesítő tud lenni,állandóan "ledarálódnak" az AI vezérelte karik. Idővel azért jobb lesz a helyzet,ahogy erősödnek meg tanulják a speckókat,de soxor kiszámíthatatlan a csata kimenetele
  • dinomano
    #89
    seth... thx az infot... graf mennyire komoly ill. jol neznek ki sprite-karik is? Grafban nekem a talkes of destiny2 nem jött be nagyon, ez a gém szebb vmivel? (hiaba volt rajzolt, nem tetszik/tetszett a tales of destiny, pedig szeretem rajzolt gémeket is...viszont valkyrie profile garfja tetszik...); ordibalos nayazos fight tetszik, az van valkyrie p.-ben is...a harcrendszer pontosan milyen?
  • Seth
    #88
    éppen most nyomom emun. Nekem tetszik, bár a harcrendszer eyg idő után káoszba megy át, mindenki összevissza mászkál és varázsolgat, kinyiratják magukat. Oké, be lehet állítani hogyan harcoljanak, de inkább a saját karakteremmel szeretnék foglalkozni.
    A sztori is egész jó, eddíg élveztem. A fejlődés tetszik a legjobban. van egy halom képesség amiket nem is kötelező megtanulni, de érdekes( főzés,éneklés,stb..)Grafikát úgy a FF7 és FF8 közé tenném, a renderelt hátterek jól mutatnak, a karakterek sprite-ok, nem 3d-sek, de akinek tetszik a japán stílus az szeretni fogja őket.Hangok is jók csata közben folyamatosan mondják a speckókat, ordibálnak meg anyáznak (nem kell túl cifrára gondolni :D)
    Továbbá 2 karaktert lehet választani, elsőre a srácot ajánlom, vele izgalmasabb. Amúgy az első rész folytatása, de nem tudom mennyire, mert azzal nem játszottam túl sokat. Ha jól emlékszem az első rész egyik szereplőjének a fia a mostani hero
  • Unknow
    #87
    Ulf nekem bevált! Bár én Criticalra használom őt leginkább és védő varikra.
  • Laza
    #86
    Nalam pl harc szempontjabol Yuki a kedvencem, jo tamadasai vannak, gyors, ra lehet a legjobban epiteni kombo bevitelnel, de Ulf-ot (kesobb lesz) nem komazom, lassu, bena, gagyi :)
  • dinomano
    #85
    hmm...tudom h. offtopic; ezert elnezest, és nem akarom huzni sokaig a temat+elterelni figyelmet fö temarol...A star ocean 2röl lenne szo ps1-en: review-kat mar lattam; szoval nem a holtprofik értékelésére van szüksegem; hanem magyar rpg-sek velemenyere vagyok kivancsi... mivel csak kivancsi vagyok, ennek topicot nyitni nem akarok...jatszott vele vki? milyennek talalta a gémet? Graf+hangulat+gémmenet? kis info please...thx!
  • Unknow
    #84
    Jaja.... Ezt egyedül az FF sorozatnak tudtam mindig elnézni mert ott valahogy feelinges volt... Ott mentél egy picit és már nyomták is az arcodba a sztorit... Bár teszem hozzá nem lenne gond ha a csaták élvezetesek lennének!!! FFXben pörgősek voltak és élvezetesk ezért szerettem járkálni üres terepeken is...de itt.. Magna Carta mondjuk ilyen téren a legrosszabb...ott a csatát annyira elcseszték,hogy szvsz az egész játékot hazavágta.
  • Unknow
    #83
    Ááá engem Yuki eszméletlenül irritál az elején! Minden csak nem férfias...míg Ryudo tök jó arc volt... :) Amúgy jaja nagyon sok a hasonlóság de tisztára bejövős..és ami fontosabb,hogy érdekes! :) Már az idióta Yukit is megszoktam. Még jó,hogy beszédablakban normálisan van rajzolva és nem valami idiótára.
  • Laza
    #82
    Ha jobban megnezed az egesz sztori bevezetes tiszta G2, a karakterek is mutatnak hasonlosagot az elodhoz kepest, meg szemelyisegben is :)
  • Laza
    #81
    Jah, kesobb vissza lehet menni, de mikor normal esetben arra jarsz max lvl20 vagy (es a csapatod kb), igy pedig aligha elsz tul 1000-es csapasokat :)

    DQ8-al meg azert nem jatszom (ha mar szoba jott) mert szvsz nem szeretem a 'megyek a tok ures terepen es random az arcomba masznak' stylet.
  • Luiprima
    #80
    Dehogy kerüljétek lev 30 körül simán meg lehet ölni és 4000xp fejenként jól jön. A DQ 8 Pedig igenis király
  • Unknow
    #79
    Nekem se jött be a DQVIII.... köszönhetően sok dolognak. Pl nem köt le mert amíg csak Doulmagus vagy,hogy írják az ellenfél inkább nevetséges az egész mint ösztönző. Egy bohóc ellen küzdjek? A DMC 3ban még okés volt ,hogy levágtam de azért.... Miért nem lehet normális designet és személyiséget adni egy ilyen szereplőnek? Az FF sorozat unikum ilyen téren (is) mert ott tényleg van a szereplőknek személyisége. Ott sose éreztem azt,hogy egy félnótás ellen küzd a csapat.


    OFF vége

    ON:
    Nos aki játszott a Grandia IIvel ahhoz szegezem a kérdést: Nektek is feltűnt,hogy pl a templom ahonnan Alfina is származik nagyon hasonlít arra ahol anno Ryudóék is megfordultak? Sőt! A szentfazekak ruhája is nagyon hasonló az első részéhez!!! Örülök,hogy megtartották a Grandiás vonalakat :) Egyébiránt neki álltam most küzdeni pár báránnyal a templomba menet meg vissza.....ajánlom mindenkinek őket pénz szerzés céljából az elején. Bár néha megesik a szívem rajtuk. Nagyon nagy mikor fejbe nyomom a birkát, megtámadom, megölöm majd Alfina elnyomja,hogy "Bocsi, de nem volt más választásunk" :D
  • Laza
    #78
    Ahhh... a sivatagban betamadott egy bazi nagy oroszlanszeru szornyike (Desert Lord), de akkorakat sebez hogy egy tamadasbol hullik a fel csapat, es cancelezni sem lehet... keruljetek el nagy ivben :)
  • Sephi
    #77
    Te engem nem fogot meg nem tudom miert. 33 oranal hagytam abba mert a WA4 sokkalta jobban le tudott kotni. Azt pl vegig toltam. Most a Grandia 3 jon es aztan a Magma Carta.
  • Sir Quno Jedi
    #76
    A DQ8 jó. Aki mást állít, az...
  • Neme.
    #75
    Ugye végigjátszottad a DQ8-at? :D Mert amúgy qrwa jó game.
  • Sephi
    #74
    DQ8 sajnos csalodas. Meg a Wild Arms 4 is jobb volt. Apropo WA4-et vegig toltam es szerintem naon naon jo lett. Magma Carta-at meg nem is probaltam.
  • Dajin
    #73
    aki itt szidja DQVIII-at sztem nemvitte még végig. AMugy azt nemértem hogy akülföldi szaksajtó miért húzta le ennyire a grandia3-at, pedig itt áradoznak róla, namindegy maj teszteljük
  • Luiprima
    #72
    Nekem is nagy kedvec volt a 2 az extreme-ről lemaradtam :( most ha végigviszem a 3-at lehet ujra nekilátok a 2-nek