33535
  • Nyiri
    #33135
    Igen ez tény. Attól még az X-Plane is rakás szar :)
  • Clidey
    #33134
    A megfelelő ikonra kell kattintani a desktopon...
  • Hont
    #33133
  • Papirzacsi
    #33132
    Betölti az X-plane-t :-D
  • Nyiri
    #33131
    Hogy oldottad meg?
  • Clidey
    #33130
    Nekem nincs ilyen gondom...

  • Hypo #33129
    ha telepakoljak a P3d is izzad kompromisszum kell es akkor szuper de akkor FSX-SE se rossz nekem szepen fut semmi gondom vele persze kompromisszum van....P3d nel ugyan ez persze sok effektet tud de emiatt sokan tenyleg a szepsegre mennek es egy ido utan ugyan ugy belassul a rendszer...stb. csak meg kell nezni a P3D forumokat ahol minden masodik poszt a szuper hardware de szar performance. es minden elso poszt meg egy ujabb sky felho textura:)
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2017.03.10. 11:22:36
  • Nyiri
    #33128
    Ha végre megoldanák, hogy normális fénykezelés lenne nem csak textúrákkal szórakoznának. Bármilyen fizetős scenery faszán néz ki, de a gép teljesen nem oda való. Például egy éjszaka áll a gép egy állóhelyen. Az állóhely textúrázása tökéletesen hoz mindent de a gép meg ott áll feketén. Hiába egy lámpa alatt áll. OTT ÁLL EGY fekete valami egy gyönyörűen textúrázott scenery-n. Nagyon hangulat romboló.
  • saca79
    #33127
    Ahhogy mondod mivel eleve többet vártam, többet is akartam tőle. Mostani eszemmel lehet mashogy csinalnam. Bár most gyakorlatilag mindegy mi van a gépemen mert időm nem sok van rá. :D de lehetséges hogy búcsút intek az FSX nek. Egy ideje már tudatosan csak olyan addont veszek ami P3D hez is jó.
  • Hont
    #33126
    Persze, itt megint az emberi "gyarlóság" jön elő, belőlem legalább is...
    Pl:
    Árnyék, ja az kell! Az épületekhez? Igen! Oda is! Lehet a fákhoz? Persze! Akkor oda is? Mi újság az egyéb tereptárgyakkal? Arról is lehet szó? Persze! Akkor kell! Felhők? Ez csak természetes...!
    És így tovább! Mikor először feltettem a P3D én is low beállításokkal kezdtem, most meg már egyéb effekteket akarok bele, mert már a max sem elég.
  • alert
    #33125
    Akkor nem laktad be eléggé :) azért ha nem is ég és föld, de van kontraszt a kettő között. Hiányoznának az új vizuális effektek és lehetőségek. Jelentősen szebb és simábban is fut a P3D, ha jó a hardver alatta.
  • saca79
    #33124
    Tudom hogy nem pont ebbe a forumba tartozik a téma, de szerintem sok FSX es is kipróbálta már valamilyen szinten, igy minket is érint a dolog még ha csak közvetve is. Én megmondom őszintén felraktam anno alapjáraton jobb is volt de miután telepakoltam szépen, ( belaktam) ugyanazon a szinten ragadt mint az FSX. Én reménykedem.
  • Hont
    #33123
    A P3D#1943 topikban majd egy hónapja veséztük ki és a hozzáértők szerint max a VAS problémákat fogja megoldani és a többi előnye csak hosszú fejlesztések után lesz majd érezhető...
    Most lehet én vagyok negatív...
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2017.03.09. 10:42:17
  • saca79
    #33122
    Végre van remény
    Na erre már lehet érdemes lesz váltani.
  • Hypo #33121
    +1
  • Hont
    #33120
    Így van ahogy az előttem szólok is mondják! Érdemes lecserélni a v2-t v3-ra, mert szinte minden gondod megszűnik!
    Régebben én is kínlódtam ezekkel a frissítésekkel, de amióta a FTX Cv3 fent van, azóta semmi gond vele!
  • alert
    #33119
    Az ORBX most már egy nagyon szerteágazó világ lett, több fejlesztőt és az ő rengeteg munkájukat fogja össze. Régebben sokkal több probléma volt a kompatibilitással, de mint néhány hozzászólással lentebb említettem az FTX Central 3 óta viszonylag stabilan működik, teljesen automatikusak a frissítések, letöltések, telepítések. Ha te is az ORBX világban "élsz", akkor érdemes megfontolni, hogy újra telepíted az egészet a Central 3-al. Több problémád nem lesz vele és érteni sem kell hozzá, mert a bejelentkezés után automatikusan felkínálja azokat, amiket megvásároltál és elég néhány órával később visszanézned, amikor letöltött és telepített mindent. Amíg nem a legfrissebb eszközöket és scenery verziókat használod az ORBX-ból, mindig is lesznek furcsa dolgok sajnos, mert annyira összetett. Ahhoz, hogy te magad kézzel egy kis másolgatással és szerkesztéssel meg tudd oldani a kompatibilitási problémákat, nagyon el kellene mélyedned az FSX világában.
  • Hypo #33118
    ez a hivatalos forum, ha support kell akkor ott megtalálod erre van kitalálva. Be kell regisztrálni, és minden product csoportnak meg van a sajat support foruma, illetve a közösség elég segítőkész.
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2017.03.08. 10:00:49
  • papa10000
    #33117
    Úgy látom, hogy a fórumon senki nem érintett az ORBX témában rajtad kívül. Pedig jó lenne beszélgetni róla, mert vannak furcsa dolgok. Keresgéltem a neten és csak egy ORBX fórumot találtam, angol nyelven. A gépi fordítás eléggé érdekes, de azért valamit ki lehet belőle venni.
    http://www.orbxsystems.com/forum/
    PÜ-t is írtam.
  • papa10000
    #33116
    Kösz, hogy vállaltad a kisérletet.
  • saca79
    #33115
    Megnéztem az ingyenes EDVR scenery-vel. Az új helyre pakolja,működik minden hiba nélkül nálam .
  • papa10000
    #33114
    Kösz! Sikerült átpakolnom Kb. 110 Gb.-nyi ORBX sceneryt. De azért a biztonség kedvéért elösször rátettem egy külső winchesterre is:) Rengeteg helyem lett az SSD meghajtón. És szépen működik az FSX.
    De most azt kellene kideríteni, hogy ha új FTX sceneryt teszek fel, azt hova fogja tenni. Az én logikám szerint, mivel "jelezve" van, hogy a c./-ről átkerült a D./-re, oda kellene raknia. Nem merem megkisérelni:)
    Írod, hogy csak simán tegyem ismét át, amit felakarok tenni, de akkor nem fogja felülírni?
    A Dirlinker táblájának az utolsó sora: Overwrite Target Files, előtte egy négyzet. Ha ezt kipipálom, akkor valószínű felülírja. De ha nem akkor szerintem hozzá kellene adnia. Mi a véleményed??
    Nem akarod megpróbálni?:):)

    Más is beleszólhat a témába, ha van tapasztalata!!
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.03.07. 15:31:08
  • saca79
    #33113
    Így van, a te esetedben csinálsz egy ORBX nevű mappát (ha azt szeretnéd átrakni) a D meghajtódon. Utána első sorban kiválasztod az eredeti ORBX mappát a C meghajtón majd második sorban az új elérési utat tehát a létrehozott ORBX mappát adod meg. Második kérdésedre válasz az utólag felrakott sceneryket nem tudom még nem néztem elvileg ugye az ORBX telepítője automatikusan az FSX ORBX mappájába rakja úgyhogy szerintem nem az új helyre fogja.(passz)
    Simán ha új sceneryt rakszfel újra megnyitod és lefuttatod mégegyszer, aszt annyi :) nem olyan sok idő amíg átpakolja én is úgy 80giga cuccost raktam így át bele értve aerosoft stb sceneryket és kb fél óra alatt megvolt.
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2017.03.05. 10:04:50
  • papa10000
    #33112
    Szia!
    Igen, értem amit leírtál. Letöltöttem a programot, csináltam neki egy ikont az Asztalon. Belenéztem:)
    De azért van kérdésem, mielőtt használom. Én a FSX gyökeréből a teljes ORBX könyvtárat át akarom tenni, ami most jelenleg 90 gb körül van. Amiben több könyvtár van: FTX_AU, FTX_EU, FTX_NA, FTX_OLC, FTX_VEKTOR, Scripts, Uninstall, User Document, lua5.1.dll, uninstall.exe, van.
    Ez nekem a c./-n az SSD-n van. Ezt egy az egyben akarom áttenni a D./ meghajtóra. Tehát ott csinálok elöször egy ORBX könyvtárat a D./ meghajtóra és azt választom ki a 2. sorban /to/.
    És ha akarok feltenni más FTX sceneryt, akkor már automatikusan a D./ meghajtóra fogja tenni?
    Elnézést, hogy ilyen részletesen kérdem, de nem akarok hülyeséget csinálni:)
    Mert gondolom, visszacsinálni nem lehet.
  • Robertoo21
    #33111
    ablakosban megy! PMDG-nél csinálta ezt nem értem miért...minden vásárolt verzió.
    Kipróbáltam QW757-vel ott nincs gond.

    @Nyiri : nincs gond vele, mert csak a yoke, gázkar és pedál van rajta. A rádió panelhez majd kell egy aktív usb port.
  • Nyiri
    #33110
    USB power management?
  • saca79
    #33109
    FSX full screenbe megy nálad? Szerintem a többség "ablakos " nézetben használja és erre rengeteg ok van hogy miért :)
  • Robertoo21
    #33108
    Sziasztok!

    Saitek pro flight yoke-val repülök és ha alt atbbal váltok fsx-ről, mondjuk acars-ra vagy bármi másra, majd vissza fsx-re akkor eldobja a yoke-t.
    Valaki találkozott már hasonló problémával? Kérlek segítsetek, már kifogytam az ötletekből!
  • saca79
    #33107
    Dirlinker
    Nem kell újra installálni a sceneryket,meglévőt pakolja át ahhova szeretnéd majd az fsx ben az eredeti helyen egy parancsfájl marad csak.
    1.megnyitod rendszergazdaként a progit.
    2.első sorban kiválsztod az fsx be azt a mappát ami tartalmazza azt a sceneryt amit másolni akarsz. Link location
    3.létrehozol a hdd-n tetszőleges helyen egy ugyanolyan nevű mappát mint az eredeti .Fontos hogy ugyanaz legyen a neve!
    4.második sorban kiválsztod ezt a mappát. Link to.
    5.go! ha végzett akkor egy parancsikon marad a mappa helyén innen fog fsx sceneryt inditani.
    Copy files to targets then delete legyen kijelölve ,bár ez az alap beállítás.
  • papa10000
    #33106
    Ok! Értem. Tehát az FSX és az FTX régíók nem azonosak.
    Érdekelne ez a Dirlinker program. Ha nem túl bonyolult a használata, akkor megpróbálnám. De ennél újra kell installálni a scenery-ket, vagy a már installát sceneryket átlehet tenni a másik meghajtóra?
    Ehhez azonban nekem segítség kellene:) De először is a programot honnan lehet letölteni?
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.03.04. 13:25:27
  • saca79
    #33105
    Az FSX State/Provance a valós régiókat,államokat stb mutatja. Az általam linkelt FTX régiók az fiktív az ORBX által kitalált és mevgásárolható területek,így osztották fel az USA-t hogy ne kelljen mondjuk egyben feltelpíteni az egészet. A kettő nagyon nem ugyanaz!!
  • papa10000
    #33104
    De amikor beírtam a CEN4-et az FSX-be, Alberta/Canada volt a régió. De ott van egymás alatt CEN2-3-4-5 stb. Lehet, hogy én jártam rossz helyen:)
  • saca79
    #33103
    Nekem sem az ssd-n van a sok scenery.Több megoldás is van pl Dirlinker program. Szépen áttrakod a programmal a sceneryket egy hdd re amin van hely, és az fsx onnan fogja betölteni.Valahol van hozzá leírás is nem nagy ördöngőség nagyjából két katt. így nem is terheled le az ssd-det a sok addonnal.
    ORBX CEN4 az Nort Rockie Montain régióban van ! és nem éppen pár épület meg jármű azért :)

    Utoljára szerkesztette: saca79, 2017.03.04. 12:52:05
  • papa10000
    #33102
    Kíváncsiságból megnéztem a CEN4-et:). nem volt szintbeli eltérés.Igaz hogy csak egy pár épületet és egy-két járművet látok. Gondolom ez az egész.
    De ez Alberte/Canada. Mi köze a FTX NRM area-hoz? Az North Amerika csoportban van.
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.03.04. 12:36:40
  • papa10000
    #33101
    Üdv!
    Hát igen, az lenne jó, ha az ember feltudná tenni az összes FTX scenery-ket. Nálam az SSD kapacitása is gond. Ha tudtam volna, hogy ekkora sceneryk lesznek, akkor nem 250 gb-os teszek a gépbe, hanem 500 gb.-osat. Tehetnék bele, de arra már nincs lelkierőm, hogy újból neki kezdlek az FSX telepítésének és a közel 150 gb-nyi scenery plusz gépek telepítésének.
    Azon gondolkodom, hogy meg lehetne-e csinálni a következőt:
    Pl. felinstallálom a FTX NRM area -t, ami megtalálható az FSX ORBX gyökérben. De ha ezt nem akarom használni, akkor átteném a másik meghajtómra, amin több 100 gb-nyi hely van. És ha ismét akarom használni, akkor csak visszamásolnám a helyére a nyökérbe. Nem tudom, hogy mi erről a vélemény?
    Repülőtérrel már megcsináltam, hogy kivettem és később visszaraktam---- működött. Ezt csak azért mertem megcsinálni, mert legfeljebb elvesztek egy repteret, de egy egész area-t nem szeretnék elveszteni.
  • Clidey
    #33100
    Párszor már le lett ez itt írva, néha használhatnád a fórum keresőjét!
    Ráadásul a HiFi honlapján is kb. 5 másodperces művelet megtalálni az erre vonatkozó infót.....még nyelvtudás nélkül is.

    De akkor mégegyszer: az ASCA használható FSX és P3D alatt is, de az AS16-ot külön kell megvenned vagy FSX vagy P3D alá.
  • Robertoo21
    #33099
    Sziasztok! Ha megvesszem AS16+ASCA-t, akkor használhatom FSX-hez és P3D-hez is egyszerre? Valakinek van már tapasztalata mind a kettővel?
  • saca79
    #33098
    Irtam Privit!
  • chicco
    #33097

    Utoljára szerkesztette: chicco, 2017.03.03. 08:52:33
  • chicco
    #33096