33535
  • saca79
    #33095
    Illetve még egy dolog, Orbx reptereknél nem elég sokszor magát a repteret telepíteni hanem az adott FTX régió is kell hozzá!! Valamint igényli a legújabb ORBX Libraryt amit az adott scenery vagy reptér telepítésénél erősen ajánl is. Ez sajnos ingyenes ORBX repterekkel is így van (magyarul meg kell venni hozzá vagy három államot hogy rá tudd rakni a repteret :D. Én CEN4 el tapasztaltam, amíg nem volt meg hozzá az egész FTX NRM area az egész repülőtér egy gödörben volt )A fenti dolgokat meg tudtommal már csak az ORBX Central V3 al lehet naprakészen tartani,frissíteni.
  • saca79
    #33094
    FTX C3 al nekem is működik minden scenery. Nem is kell kapcsolgatni köztük.Illetve he felrakod valamelyik ORBX sceneryt nem nagyon érdemes utólag az FSX Scenery Libr.-ban pakolgatni alá fölés stb , elvileg magától oda rakja ahova kell nekem ezzel se kelett soha játszani. Max akkor van gond ha törölsz egy repteret és megmarad benne vagy ha újat raksz és manuálisan kell hozzáadni az FSX Libraryhoz. A helyes sorrendet lentebb írták de a lényeg mégegyszer:

    Ftx Orbx LIbs
    Ftx addon airports
    Ftx Orbx areas NA CRM,PFJ stb.
    ORBX OpenLC sorban ha van
    Other Addon airports Aerosoft, LHSIM stb
    Addon scenery-től
    Africa scenery-ig
    Orbx Vector OBJ
    Orbx Vector APT
    Orbx Vector CVX
    Orbx Vector EXX
    Scenery 1107 tól 000-ig
    Orbx FTX Vector AEC
    Scenery Base
    Scenery World

    Ez hivatalos fórumokon is így van. Nem ORBX addon repterek, sceneryk szoktak bekavarni aminek a telepítője külön rak fel Mesh és Library Base Pack-ot stb.Ott arra kell ügyelni hogy a Reptér van felül aztán Mesh esetleg landmarks majd alul Library base pack.
    Úgy kell elképzelni ezt mint egy valós domborzatot: azon van az alap ami jelen esetben a Library Base Pack azon rajta a tereptárgyak majd rajta a repülőtér a gurulóutakkal kifutóval.
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2017.03.02. 19:49:10
  • alert
    #33093
    Valószínűleg nálad lesz a hiba, mert az említett dolgok működnek. Az ftx central 2 egy elég elavult dolog, azóta sok mindenen változtattak és az sem mindegy, hogy az említett kiegészítők mely verziói vannak telepítve. Tudtommal az ftx 2-vel már nem is engedi ezeket installálni így vagy valami régebbi mentés lehet vagy egyéb forrás, de ebben az esetben tényleg adódhatnak gubancok. Ahhoz eléggé bele kell ásnia magát az embernek, hogy korrektül jelenjenek meg a dolgok. Az azonban biztos, hogy pl egy friss telepítés után, ha az ftx central 3-al internetes letöltéssel telepítesz mindent (teljesen automatikus a bejelentkezés után), akkor minden helyesen működik.
  • papa10000
    #33092
    Olvasgattam a külföldi fórumokon /már amennyire a fordítótól kitellett/, hogy a ftx central v3 feltevése után, egyes sceneryk nem működtek. Leginkább a repülőterek. Amennyit kivettem a szövegekből, elég nehezen tudták megoldani,hogy minden működjön, de volt ami nem lett jó.
    Most, hogy sikerűlt megoldani a problemámat, én egy darabig még a central 2-nél maradok.
    De azért tapasztaltam egy érdekességet.
    Feltettem North Amerikábol a Califernia 2 scenery-ét., és a repterek közül a KPSP-t. Mind kettő ORBX FTX. Az FSX Settingjében előre vettem a KPSP-t. Betöltöttem a repteret és a levegőben jelent meg az épület a csövekkel. Kikapcsoltam a Settingbe, Akkor az épület szintben volt, de a felszálló pálya lett elsülyedve. Érdekes. Úgyhogy ezt a repteret kerülni fogom. Illett volna egy szintre tervezni a pályát és az épületeket.
    De lehet, hogy az én gépemben van a hiba.
  • Hypo #33091
    szuper, javaslom lassan csereld le ftx central v3 ra ott nem kell kapcsolgatni megoldja automatikusan
  • papa10000
    #33090
    Üdv!
    Azt hiszem rájöttem, hogy hol követtem el a hibát. Videókat nézegettem és belenéztem a scenery manuáljába is. Feltünt, hogy a FTX Central 2-öt ha megnyitom, mindíg a Global az aktív. A videókban meg láttam, hogy hol a North Amerika csoportja, hol a Európa csoportja az aktív. Addig keresgéltem, mig rájöttem, hogy azt a csoportot kell aktiválni amiben levő sceneryket akarom használni.
    Időbe telt mire rájöttem, hogy az APPLY Group -al lehet váltani az aktivitást.
    Tehát most már működik rendesen a Scenery.
  • Robertoo21
    #33089
    Sziasztok,

    ez a problémám : https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/games_windows_10/flight-simulator-x-uninstallinstall-error-number/0cfd4a91-e829-4561-938e-426221675523

    Nem tudom megoldani win 8.1 mellett. Új win segíthet?
  • saca79
    #33088
    Jófogáson van most fent egy Miskolc környékéről.

    https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Saitek_X52_Pro_61642350.htm
  • saca79
    #33087
    Jófogáson van most fent egy Miskolc környékéről.
  • saca79
    #33086
    Jeleztem!
  • chicco
    #33085
    Jo estet. Akit esetleg erdekel 1 Saitek gaz,kormanyszarv rudder kombo az jelezzen pls.
  • Hypo #33084
    Hol vetted a sceneryt? toluk vagy mas online boltba? mert par honapja atalltak orbxdirect-re csak toluk lehet venni es ezert kell az ftx central 3 javaslom tolsd le az oldalukrol es lehet ujra kene rakni a scenery-t es az orbx library-t de ezt megcsinalja FTX Central
  • papa10000
    #33083
    Nagyon köszönöm a kimerítő választ. Ha tudnák angolul, biztos,hogy hasznát tudnám venni:) de azért megpróbálom valahogy megérteni. Van egy szintén 71 éves barátom, akivel együtt szoktunk repülni. Nekem van egy ősrégi, eddig használaton kívüli számítógépem, amit szerverré alakítottunk át:)
    Tegnap is az volt a problema, hogy én feltettem az FTX Norvégiát és amikor repültünk, mindíg mondta, hogy milyen szép fjordok felett repül én meg csak szárazföldet láttam ugyan ott, vagyis tengerfenéket. Repülés után kivettem a FSX settingben a pipákat a NA elől és megjelen nekem is a víz. De ezzel csak azt csináltam, hogy kiiktattam a Norvégia sceneryt.
    Nekem FTX Central 2 van. ami linket küldtél és amire regisztráltam is, ott FTX Central 3-ról van szó. Ezt sem értem, hogy nekem miért a Central 2 van?
    Egyenlőre ennyi:) Tegnap írtam privátot.
    Addig is Kösz!!
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.02.25. 09:36:03
  • nibron
    #33082
    arra tippelnék, hogy valamelyik scenery rossz helyen van a sorrendben.
    ha használ mesh sceneryt lehet, hogy feljebb van mint kellene. ha van orbx vector, akkor a vector tool-al letiltani az elevation correctionst az adott reptereknél ha engedélyezve van.
  • saca79
    #33081
    Srácok lehet volt már róla szó. De egy ismerősömnek fsx ben olyan gondja van hogy pattognak a gépei a guruló utakon. Ezt mi okozza? Én scenery library sorrendre gyanakszom vagy telepitesi hibára.
  • Hypo #33080
    :)) na szóval ha orbx sceneryd van akkor kell lennie FTX central nak is. fullterrain.com on a forumba regisztralj ) nem ugyan az mint az orbxdirect ez csak a forumba reggeles. Itt minden elmagyarázva képpel amit irtam.

    ITT EGY STEP BY STEP GUIDE
    http://www.orbxsystems.com/forum/topic/123940-how-to-use-orbxdirect-and-ftxcentral-v3-a-step-by-step-guide/

    itt meg egy bemutato video ez is hasznos.

    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2017.02.24. 18:43:40
  • papa10000
    #33079
    Köszi!
    Elöször értelmeznem kell, amit írtál.
  • Hypo #33078
    hali FTX CENTRAL beallitasok jok ez scenery order problemara utal, FSX ben a scenery library hogy nez ki? illetve ftx centralban settings alatt az insertion pointok hogy vannak beallitva? FTX az addon scenery mappa alatt kell hogy legyen a tetejen az orbx lib al minden mas sceneryt ezek fole kell instalalni -
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2017.02.24. 09:53:14
  • papa10000
    #33077
    Üdv!
    Feltettem az ORBX California sceneryt /kb. 10 gb/. Kíváncsi voltam, milyen a KSFO. Hát, nagy csalódás ért. A a Golden Gate híd alól eltünt a tenger.Mintha az egész város a levegőben lógna. Mi lehet a gond. A KLAX-nál is a reptéri járművek és a csőfolyosók a repülőgép felett vannak. Ezek a repterek a California scenery része. Nem külön lett hozzátéve. Valami nagyon el van tolva:)
  • mustangdc3
    #33076
    Sziasztok!

    Van esetleg valakinek tudomása eladó x52 ről vagy más típusú hotasról ami szimulátorhoz való?
  • saca79
    #33075
    ..annyira hogy már a tulaj árulja is. Szoval ha valakinek kedve van vásárolni egy félig működő szimulátort akkor ne habozzon
  • Csirkeh
    #33074
    Nagyon szuper az biztos, ez a "crash" probléma érthetetlen számomra. Abban a pillanatban ahogy a futómű hozzáér az Ataturk aszfaltjáoz, összetörik a gép :D
  • nibron
    #33073
    gyönyörűen meg van csinálva az autoland. meg még egy csomó dolog. ebből a szempontból jó látni, hogy milyen szépen fejlődik a pmdg. a crash inkább a wingflex és társai miatt történhetett, na azt télleg elbták. amúgy mostanság beletoltam jópár órát, és nekem is csak egyszer fordult elő: lhbp-n éppen gurultam, és két hajtóműgondola összefejelt meg a talajba. sebaj, majd javítják.
  • Csirkeh
    #33072
    Olyan jól sikerült ez az új PMDG 747 hogy ILS Autoland-nél a touchdown pillanatában összetörik a gép LOL :D
    Ilyet az első kiadásban sohasem tapasztaltam. Minent a megszokott módon csinálok 150-60 csomóval.
  • nibron
    #33071
    azt javítottam egy párszor. nem mondom, hogy nem volt kihívás.:)
  • Hypo #33070
    :)))))
  • eyecandy
    #33069
    Én még a TU-154-esben voltam, a makett asztallal. Nem volt semmi
  • Hypo #33068
    :))) de voltam benne igaz akkor meg teszteltek fotot azert nem tudtam csinalni....de talan egyszer meg lesz ra mod :)
  • Hont
    #33067
    Én voltam náluk párszor és még valószínű megyek is...
    Azonban nem lehet össze hasonlítani pl ezzel ami a Malév oktatási központjában volt! Z.F.T.sz
    Na ez egész más! Aki repült ilyennel az többnyire mosolyog az előzőn. De nyilván nem egy kategória!
    Most tudtommal egy A320 van beépítve és a WIZ üzemelteti...
  • eyecandy
    #33066
    És nem nyitottál be?
  • Papirzacsi
    #33065
    Hát a premier a 3 tévével szerintem nem mondható éppen jónak. Eléggé rombolja az illúziót és a mozgás érzetet. Ilyen szempontból szerintem a pilots center a projektoros vetítéssel kellemesebb hatást nyújt.
  • Hypo #33064
    :)) Dublin Ryanair HQ nemreg keszult el a szimulator, eddig mas helyeken bereltek idot most a sajat helyen megy a kepzes, 9 meterre volt az asztalom anno egy ajto valasztott el:)))


    na az pöpec, na de azért itthon is http://en.repulogepszimulator.hu/ ez nem rossz.
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2017.02.10. 08:48:00
  • Nyiri
    #33063
    Így van. Én továbbmennék. Egy rakás szar
  • mustangdc3
    #33062
    az igazi pilótafülkénél nincs jobb
  • eyecandy
    #33061
    Melyiket ajánlod?
  • Hont
    #33060
    Nem akarom elvenni a kedved, de még ezek szerint nem jártál jó szimulátorban...
    Persze home cocpitnak kiváló!
  • szabeszka
    #33059
    Mindenkinek ajánlom ezt a szimulátor-központot. Kicsiknek és nagyoknak is. Családosoknak is hatalmas élmény. Pilótafülke, kapcsolók... tök olyan, mint az igazi. Jártam itt és zseniális!
    http://www.highfly.hu/kezdolap
  • saca79
    #33058
    Privi ment!
  • Hypo #33057
    jogos figyu ird mar le a pontos szitut metart stb aztan meglesem hogy viselkedik nalam megmondom oszinten alaszjkan kivul nem nagyon epultem vele ott meg nem nagyon melegedett semmi .:)))
  • saca79
    #33056
    Amit a postban irnak hogy a ritkabb levegő miatt hamarabb túl terhelhető a motor azert is gyanús mert akkor mi a helyzet mondjuk LUKLA val? Nah ott aztan ritka a levegő mégsincs túlmelegedes, márpedig ugy néz ki masok is erről irnak valamiert tulmelegszik de nem nagyon tudni miert. Azért az picit vicces lenne ha 28fok külső homorsekletnel es egy normalisnak mondhato emelkedesi szögnél kb 85% os teljesítménynél 10 perc alatt megfőne...