311
Professzionális honlapmotor
  • Free
    #271
    erre van a fapados megoldás ha joomlán belül akarod megoldani.
    egyszerűen hozz létre egy nem aktív menüt tehát olyat ami nem látszik kint a weblapon.
    gondolok arra hogy létrehozol egy menüszekciót Magyar néven:
    ebbe pontosan ugyan azokat a menüket teszed csak a menünek a régi nevet adod
    mondhatni lemásolod a mostani menüket és a régi neveket adod nekik de ugyan arra hivatkoznak. a joomlában mindig a menü neve lenne a cím

    összeraktam neked egy példát a http://www.clanwar.hu oldalra

    a másik elegánsabb megoldás már nem annyira a joomlához tartozik, hanem általános megoldás ilyen esetekre
    htacessel átirányítod a régi címeket az új címekre katt az oldalra és ott bemutatóval leírtam neked mindent
  • Blasta
    #270
    Sziasztok!

    Egy olyan problémám adódott, hogy a Joomla-s oldalam összes menüpontját és minden egyebet (még nem 100%-osan) angolosítottam.
    Így most a linkek hivatkozásai is megváltoztak, ergo az eddigi hovatkozások az oldalamra most nem működnek.

    Hogy konkrét példával éljek:

    A fotóblogomat sok helyre linkeltem szét, és a régi link "gz-photo.hu/fotoblog" megváltozott "gz-photo.hu/photoblog"-ra.

    Hogyan tudom megoldani, hogy a régi link is működjön, de megmaradjon a menüpont neve? Tehát ha vki most rákattint egy régi linkre, attól még bejöjjön a fotóblogom az új címen. Ezt joomla-ban betudom valahogy állítani?

    Előre is köszi a helpet!
  • Free
    #269
    majd akkor köszönd ha működik is a dolog :)
  • Eli Jah
    #268
    KÖSZI!
    Zseni vagy :)
    Rengeteg oldalt átnéztem, még oroszt, arabot is (bár azt nem tudtam olvasni), mert a sablonnál, amit használok, ez egy világszerte általános hiba... A tied volt az egyetlen értelmes megnyilatkozás.
    KÖSZI MÉG1SZER!
  • Free
    #267
    kéne az hogy milyen php fut ezen a szerveren ahol a te weblapod van.
    annak a php.ini -jében kell állítani. a szerver üzemeltetője ha úgy állította be akkor lehet lokálisan is a te weblapodhoz állítani a php. ini -t.

    spec a modul készítőjének weblapján volt a válasz...

    Én szeretek googlizni :)

    http://209.85.129.132/search?q=cache:okwnZEkGntkJ:www.youjoomla.com/joomla_support/anything-goes/404-tab-news-module.html+mod_myfp_slider.php&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

    ha meg nem tudod a szolgáltatód elérni akkor keresd meg ezekben a sorokban kell lenni ( már amit hibának ír ki a php) a képletben egy & jelnek. nah azt szüntesd meg. előtte azért javallt a biztonsági másolat készítése a fileról

    ez szintén google infó
    Google
  • Eli Jah
    #266
    Sziasztok!
    Feltettem két modult a weblapomra és ezeket írja ki a képernyő az említett modulok helyén:

    "Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of [runtime function name](). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file in /chroot/home/ideavogu/e-index.hu/html/modules/mod_myfp_slider/mod_myfp_slider.php on line 241"

    illetve:

    "Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of [runtime function name](). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file in /chroot/home/ideavogu/e-index.hu/html/modules/mod_tab_news/mod_tab_news.php on line 272"

    Namármintmost: nincs "allow_call_time_pass_reference" az adott file-okban, 3-szor átnéztem, még CTRL+F -fel sem.

    Tud esetleg valaki segíteni?
  • Free
    #265
    ehhe most olvasom hogy kicsit fáradt voltam :) szóval nem a válaszodra a kérdés hanem a kérdésedre a válasz :)))))
  • Free
    #264
    ez nem elhamarkodott volt. azért van a fórum hogy kérdezzünk . tudod nem az a hülye aki nem tud hanem aki nem kérdez . és a googlet sem tudja mindenki kezelni főleg ha nem tudja hogy mit keres.

    nekem pl kellene egy custom registration miodul amit 2 napja keresek mire rá jöttem hogy extended registration modulként keresve több sikerrel járok. szóval no para ez nem került semmibe.
  • cmsworld
    #263
    Köszönöm a választ és bocsánat elhamarkodottságomért.
  • Free
    #262
    opsz rossz lett a linkelés :)

    na akkor újra
    egy kis google és megvolt a válaszodra a kérdés

    http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/203-installation-problem-solving
  • Free
    #261
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/storage/virtual/kovacsakos.info/htdocs/components/com_phocagallery/models/categories.php on line 137
  • cmsworld
    #260
    A modulok telepítése után egy hiba merült fel:

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /mnt/storage/virtual/kovacsakos.info/htdocs/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344
    illetve:

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/storage/virtual/kovacsakos.info/htdocs/components/com_phocagallery/models/categories.php on line 137

    Ennek a hibának mi lehet az oka és hogyan lehet kijavítani?
  • djsaman
    #259
    Akkor is csak 2-őt jelenít meg a másik 2 átteszi új oldalra. következő linkel át lehet ugrani, de nekem 1 oldalra kellene. Valahol csak be lehet állítani, valakinek ötlet?
  • ScarY MAN
    #258
    Próbáld meg úgy hogy 4-et raksz ki :)
  • djsaman
    #257
    Hello!

    Tudnátok segíteni abban, hogy ha vezércikkek-et 3-ra állítom, akkor csak 2 jelenik meg az oldalon. Azt szeretném, hogy mind a 3 vezércikk látszódjon 1 oldalon, és ne tegye következő oldalra az utolsó 1-et.:)

    Üdv.
  • ScarY MAN
    #256
    a wmode-ot kellett atirni transparent-re :)
  • Free
    #255
    ugyan nincs mit. majd írd le mik voltak a gondok a flash el :)
    hátha másnak is hasznos :)
  • ScarY MAN
    #254
    közbe megoldottam :) a flashel voltak gondok :) köszönöm még egyszer a segítséget :)
  • ScarY MAN
    #253
    köszi:)

    de a leirasod alapjan probaltam. Most meg is van tök jól....csak nem tudom a flasht a hatterbe berakni. valamiert mindig elorebb van mint minden. nem ertem hogy mi lehet a gond. :/
  • Free
    #252
    http://www.andrewsellick.com/examples/flash-background/
    http://www.andrewsellick.com/95/flash-movies-as-backgrounds
  • ScarY MAN
    #251
    lehet kérném azt a kis példát :)
    sajnos úgy néz ki hogy berakja alá, de elé nem :/

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <HEADER>

    <div id="flashbg">
    <object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="950" height="400">
    <param name="movie" value="http://ns2.barton.hu/allods-online/public_html/templates/ja_zeolite/images/headerflash.swf" />
    <param name="quality" value="high" />
    <embed src="http://ns2.barton.hu/allods-online/public_html/templates/ja_zeolite/images/headerflash.swf" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="950" height="400"></embed>
    </object>
    </div>


    <div id="ja-header" class="clearfix">
    <?php if ($this->countModules('user4')) { ?>
    <?php } ?>

    <div id="ja-col2">
    <div class="loginhdr" >
    <jdoc:include type="modules" name="loginheader" style="rounded" />
    </div></div>



    <MAIN NAV>

    <?php if ($tmpTools->getParam('ja_menu') != 'none') : ?>
    <div id="ja-mainnavwrap">

    <div id="ja-mainnav" class="clearfix">
    <jdoc:include type="modules" name="hornav" style="raw" />
    </div>

    </div>
    <?php endif; ?>
    <MAIN NAV>

    </div>
    <HEADER>


    itt meg a css:
    #flashbg {
    z-index: 1;
    position: relative;
    margin: 0px;
    }

    #ja-header {
    line-height: normal;
    position: relative;
    margin-bottom: 0px;
    z-index: 2;
    height: 400px;
    }
  • ScarY MAN
    #250
    úúúú nagyon szépen köszönöm :)
  • Free
    #249
    Ami neked kell az biza css ben úgy hívják hogy Z-index.

    van egy dived ami a header. ezt a divet mondjuk tesdzed z-index 1 -re

    ebbe a divbe aztán nem raksz semmit csak egy flashplayert amiben a kívánt swf et futtatod ami a háttered lesz.

    Ezekután készítesz egy header2 divet aminek meg a z-index 2 őt adod, és ebbe rakosgatod a menüd a login részt mindent amit kell.
    és ez ha minden jóül megy már az előző swf felett lesz így olyan mintha a flasgh lenne a háttered.

    elméletileg minden böngésző támogatja már ezt a dolgot de ie 7 alatti verziókkal játszani kell.

    googleban keress rá hogy css z-index.- és mindent meg fogsz találni.
    ha nem megy akkor meg szólj és összerakok neked egy példát
  • djsaman
    #248
    Köszönöm, megnézem.:)
  • ScarY MAN
    #247
    Hello!
    Lenne egy kis gondom:) remélem érthető leszek :D
    Tehát:

    Van maga a header (<div id="ja-header">) rész aminek van egy 900x400 as háttérképe. ezen a div en belul van meg 2 div. egy mainnav meg egy login. ugye ezeknek is egy ugyan azon hatteruk van, maga a ja-header hattere. Namost. Csinaltam egy flash kepet es a kovetkezore lennek kivancsi. Megoldhato az hogy ez a flash legyen a hatterben a kep helyett? Ugye probalkoztam mindenhogy, de mindenkepp a divek fole(vagy ala, index.php-be tudtam berkani csak) rakta be oket, css-be meg nem hivhatok meg flash hatteret.
    tehát. Megoldható valahogy ez? Bárhogy :)

    válaszokat köszi előre :)
  • Free
    #246
    nagyon gyorsan ezt találtam neked

    nekem nem az igazi de neked sztem valami ilyesmi kellene

    kimondottan éttermeknek készült cucc

    http://www.phoca.cz/download/section/15-phoca-restaurant-menu
  • Free
    #245
    nah ez engem is érdekelne ha lenne ilyen :)

    nem pont erre kell de hasonló az igény :)
  • djsaman
    #244
    hello!

    Keresek olyan kiegészítőt joomla-hoz amivel egyszerű itallapot, vagy étlapot lehet csinálni. Még olyat keresek, hogy lenne egy hely és online-on le lehetne foglalni a helyet x napon y órától valameddig. Erre esetleg van már valami kiegészítés, vagy sajátot kell gyártani?
    Köszönöm az esetleges segítségeket előre.

    Üdv.
  • 12346
    #243
    meg fogom lesni, köszönöm:)
  • Eli Jah
    #242
    Tiny helyett használj FCK editort. A Tiny felejtős, gyenge.
    Innen letöltheted ingyen.Innen
  • 12346
    #241
    no, ezt meg megoldottam úgy, hogy ledaráltam a joomlát adatbázissal, tokkal vonóval, és most úgy fest, megy.
  • isss
    #240
    Extrán tényleg fut, csak nem lehet egy ideje reggelni ha jól tudom. Ultraweb, freeweb, atw felejtős. Szerintem nézz szét itt. Kifejezetten joomlára.
  • 12346
    #239
    extrán nekem eddig nem volt vele para, az biztos. extrán webshop mocikkal volt nyűgöm. azokhoz végül ezt használtam tesztelgetni.
  • terencehIII
    #238
    megtudjátok mondani melyik a legjobb ingyenes tárhely joomlához ???
  • 12346
    #237
    őőő... mire gondolsz?^^ joomlán belül a TinyMCE halad, mint eddig. egyébként meg az az izgis, hogy mindig ugyanazt a folyamatot csinálom (táblázat kialakítás, joomlába hegesztés), és eddig franyón ment, és sose találkoztam ezzel az idióta hibával.
  • Free
    #236
    valszeg a szerkesztőd lesz a ludas amit használsz vagy ha nem akkor nincs ötletem .

    én is ezzel szívok folyamatosan de megoldást nem leltem rá engem is érdekelne a dolog
  • 12346
    #235
    Háj!

    Adva van egy 1.5.14-es jommla egy fizetős tárhelyen. Olyan nyűgöm volna, hogy egy adott méretű html-ben beszúrt táblázatot nem tudok elmenteni cikként, mert "500 - Hiba történt! DB function reports no errors" hibát írkál.
    Az érdekes az, hogy ugyanez a joomla megy extrán is, és ugyanezt a táblázatot simán beszúrtam ugyanúgy.
    Volna valakinek tippje?:)
  • Free
    #234
    könyörgöm dobj egy linket arról az oldalról amit készítesz hogy meg tudjam nézni mit szúrsz el .
  • cmsworld
    #233
    Azt hogy tudnám megcsinálni fűző típus esetén, hogy a megjelenő beágyazott lap háttere átlátszó legyen?
  • cmsworld
    #232
    Sajnos nem ilyen lett ezzel a kóddal:

    background: url(http://blog.artaweb.hu/wp-content/gallery/wallpapers/wallpaper_12.jpg) top center no-repeat;

    Nem változik semmi az eredetihez képest:
    background: #105F00 url(../images/bg.jpg) top left repeat-x;

    Amúgy ez css-ben van.

    A teljes rész:

    body {
    font-family: Arial, Tahoma, sans-serif;
    line-height: 1.3em;
    margin: 0;
    padding: 0;
    font-size: 12px;
    color: #FFFFFF;
    background: #105F00 url(../images/bg.jpg) top center no-repeat;
    }