311
Professzionális honlapmotor
  • Iceman2007
    #71
    Joomlás honlapra NEM modulként hogy lehet beszúrni HTML kódot?
  • phoenix1
    #70
    Sokkal jobban lehet látni ha rákeresünk: http://www.google.com/search?client=opera&rls=hu&q=joomla%2Bhack&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
  • phoenix1
    #69
    Valahol nem rég olvastam, de inkább egy példát mutatok rá:

    Joomla Hacks :: Joomla Components, Joomla Modules, Joomla ...Joomla components, joomla modules, joomla templates, joomla mambots, news, articles, joomla reviews, joomla forum, joomla downloads, joomla help & joomla ...
    www.joomlahacks.com/ - 52k - 5 aug. 2007 - Tárolt változat - Hasonló oldalak
    Downloads - www.joomlahacks.com/component/option,com_remository/Itemid,41/
    Templates - www.joomlahacks.com/joomla/templates/0,0,0,0,6,0,8/
    Components - www.joomlahacks.com/joomla/components/0,0,0,0,5,0,6/
    Forum - www.joomlahacks.com/smf/
    További találatok a(z) www.joomlahacks.com domainről »


    ... megjeleníti a menü szekciókat. Keresőoptimalizálási szempontból természetessen. Hozzáteszem, kell egy kis idő ahhoz, hogy a Google fel tudjon építeni egy térképet aminek a végeredménye pontossan az amit feljebb is látunk.
  • Iceman2007
    #68
    köszönöm! sikerült :)
  • phoenix1
    #67
    Pontosabban a Google alkategóriában: http://extensions.joomla.org/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1781&Itemid=35
  • phoenix1
    #66
    Erre vannak modulok, nézzél körül az http://extensions.joomla.org/ oldalon. Elég ha beírod a keresőbe, hogy adsense (elég sok nem oda tartózó találat is elő jön, lapozz tovább ha nem látod, egy kicsit olyan mint a google ;-) ).
  • Iceman2007
    #65
    joomlás oldalra hogy kell google adsense hirdetéseket elhelyezni?
  • phoenix1
    #64
    Az adatbázisnál is kell állítani:

    az includes/database.php -be van ilyen sor:

    //@mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);

    szedd ki előle a // -jeleket

    @mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);

    Próbáld meg nézd a forum.joomla.hu vagy forum.joomla.org -ot is ottan jobban tudnak segíteni. És ott van egy teljes leírás, utf8 oldalakhoz.
    Azt azért előre megmondom, hogy utf-8-as oldal készítése nem olyan könnyű joomla-val, úgy értem ott van még a pdf generálás. Mind1 ha érdekel szólj.
  • Iceman2007
    #63
    Csak most volt időm kipróbálni de nem sikerült! Nem tom mi lehet a baj a karakterkódolás utf8_hungary-n van.
  • Iceman2007
    #62
    nem sikerült
  • Iceman2007
    #61
    köszi :-)
  • phoenix1
    #60
    /mambots/editors/tinymce.php fájlban a megkeresed ezt a részt:

    return <<<EOD
    $load
    $load_init
    <script type="text/javascript">
    tinyMCE.init({
    theme : "$theme",
    language : "en",


    ..., és a language: "en" alá beírod ezt:

    entity_encoding : "raw",

    Mindenesetre nézd meg, hogy milyen kódoláson van az adatbázis, ha többnyelvű weblapot készítesz akkor ajánlanám az utf-8 kódolást ha magyar akkor latin2
  • Iceman2007
    #59
    csak az előbb elírtam hogy mit ír ki helyette
  • Iceman2007
    #58
    kezd#377;lap
  • Iceman2007
    #57
    Joomla portálmotorral működik az oldalam de kezdőlap helyett ilyet ír ki kezdŹlap ez miért van? Extrára van telepítve. Állítólag rossz a karakterkódolás de én nem tom. Segítsetek minnél hamarabb!
  • phoenix1
    #56
    Nagyon egyszerű. :)
    Letöltöd a www.joomla.hu vagy www.joomla.org -ról. Vagy használhatod a joomlaplug által létrehozott telepítőt. Például ha extra.hu-n akarod telepíteni akkor a joomlaplug megoldást ajánlom, pár másodperc!! Komolyan, és még a feltöltéssel sem kell piszkálkodni (lassú net kapcsolattal rendelkezők figyelmébe :) ).
    Joomlaplug: http://www.joomlaplug.com/joomla_install_online/
    ----
    A biztonság érdekében, jó dolog ha értesz egy kicsit az Apache-hoz, egész pontossan a .htaccess felépítését ismered, erre is van egy jó weblap: http://www.htaccesselite.com/htaccess/ .
    Igen a biztonság, ezzel azt akartam mondani, hogy jelszóval védesd le az /administration/ mappát, erről szól a .htaccess.
  • DJviolin
    #55
    A magyar Joomla oldalon van egy kis tutorial.
  • Iceman2007
    #54
    hogy kell feltenni a joomlát
  • peteragoston
    #53
    Itt kell lennie.
    /components/com_joomlaboard/language/english.php
    Ezt kell felülírnod...
  • Raho
    #52
    FTP a komponensek között a com_Joomlaboad mappába nem találok english fájlt.
  • Cat 02 #51
    enyémre nem tuddo a választ ? :) h pontosan h tudom szerkeszteni ?
  • peteragoston
    #50
    a magyar filenevet (hungarian) atnevezed angolra (english) es ramasolod ftp-n. asztan jo is lesz
  • Raho
    #49
    A JoomlaBoard 1.1.5. fórumot hogy kell magyarosítani, mert az adminisztrácios felületen telepítem fel a fórumot akkor nincs meg a nyelvi mappa.
  • Cat 02 #48
    jójó de letöltöm az index.php és megnyitom Dreamweaverrel vagy mi ? :D
  • peteragoston
    #47
    http://developer.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.joomlasolutions/frs.dreamweaver_joomla_template_exte.joomla_dreamweaver_ext_1_0
    Innen birod letolteni azt a kiegeszitest dreamweaverhez, ami tartalamaz joomla modul poziciokat, igy konnyebben szerkesztheted az oldal kinezetet.
  • Cat 02 #46
    ő what ? :D
    Dreamweaverben megnyitom és ki ill berakom az oldalsó cuccokat ?
  • peteragoston
    #45
    Dreamweaver! Emigy eltuntetni meg athelyezni birod a dolgokat, admin modban a modlues reszben... mudule position es mar valaszthatod is h. hova rakja...
  • Cat 02 #44
    erre van vmi editor ?
  • peteragoston
    #43
    en hasznalom mar egy jo ideje... csinaltam vagy 10 websiteot
  • Basic
    #42
    Én először php-nuke-val kezdtem, majd később elkezdtem hsználni a joomla-t, és a drupalt. Nekem a joomla jött be a legjobban, de mindegyiknek megvannak a maga előnyei. Pl. a joomlában rengeteg a beállítási, testreszabási lehetőség, de a nuke jóval gyorsabban működik.
  • DJviolin
    #41
    Én több oldalmotorhoz nem értek, csak a Joomla-hoz. Próbálkoztam egyszer PHP-Nuke-kal, de nekem viszont az tünt bonyolultnak. :)

    Egyébként a honlapokon található galéria Coppermine, és a fórummotor pedig phpBB2. Tehát ezek nem részei a Joomla-nak, hanem teljesen különálló motorok.
  • Cat 02 #40
    szép :D
    sztem elég bonyolult :D
    e107 ben pl vna olyan h menük és ott amik oldalt vannak külön lehet rakosgatni de itt nincs :)
  • DJviolin
    #39
    Nézd meg a láblécemben a Légcsavaros és a KVAC-os honlapokat.
  • Cat 02 #38
    hm vki használja ? :D
  • peteragoston
    #37
    www.novoportal.hu -n nezd meg a telepitesi utmutatot... Aszerint telepitsd. Gondolom az extra.hu-ra fog menni. Azon soha nem lesz tokeletes...
  • Raho
    #36
    Egy másik fórumon olvastam, hogy a könyvtárjogokat 777-re kell állítani. Át is állítottam, de semmi.
  • Raho
    #35
    1.0.11
  • peteragoston
    #34
    melyik verziot telepitetted?
  • Raho
    #33
    Feltelepítettem sikeresen a joomla portált, töröltem az instal mappát és ha meg akaron nézni az oldalt ez a hiba jön be. Miért van ez mit csináltam rosszul?


    phpMyVisites
    Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /nfs/extra/h/hr/hrc-team/wwwroot/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php in /nfs/extra/h/hr/hrc-team/wwwroot/includes/joomla.php on line 77

    Warning: require_once(/nfs/extra/h/hr/hrc-team/wwwroot/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php) [function.require-once]: failed to open stream: Permission denied in /nfs/extra/h/hr/hrc-team/wwwroot/includes/joomla.php on line 77

    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/nfs/extra/h/hr/hrc-team/wwwroot/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.') in /nfs/extra/h/hr/hrc-team/wwwroot/includes/joomla.php on line 77
  • icewolf
    #32
    Régebben én is használtam a Joomla-t, jó volt, szép volt, érdekes volt. csak aztán elkezdtem php-t tanulni, és hát azóta annyira nem hiányzik.