311
Professzionális honlapmotor
  • Free
    #191
    pl belenyúlsz a sablonba

    beteszel új div tagokat abban meg
    <jdoc:include type="modules" name="banner" style="xhtml" />
    valamint a templateDetails.xml be alulra a positionhoz felveszed új paraméternek a banner modult, és olállá már ott is van a kiválasztható listában a banner position
  • cmsworld
    #190
    Igen, ez így jó lenne nekem is, megpróbálom az új kóddal összehozni.
  • Blasta
    #189
    Abban esetleg tud valaki segíteni, hogy új modulpozíciót hogyan lehet létrehozni?

    PL. szeretnék egy 468*60-as reklámbannert elhelyezni a fejlécen, ehhez nyilván a joomla ads modulját szeretném használni, de a sablonban nincs neki hely, nincs pozíciója. Ezt hogy tudom megoldani?
  • Cat 02 #188
    Úgy mint ez.
  • cmsworld
    #187
    Kicsit mókásra sikerült :)
  • cmsworld
    #186
    Én azt szeretném látni pontosan, hogy néz ki pontosan, ha működik.
  • Cat 02 #185
    Marad középen.
  • cmsworld
    #184
    Azt megmutatnád, hogy mi történik akkor azzal a képpel, ha az egész oldalt teleírjuk és görgetni kell?
  • Free
    #183
    csak neked csak most
    töltsd le és nézd meg miről szól. vagy rossz helyre írod a kódot vagy é n nem tudom de valamit elrontasz.

    http://iaro.3dmax.hu/kep/csak_neked.html
  • cmsworld
    #182
    Ebben segítene valaki?
  • Cat 02 #181
    http://extensions.joomla.org/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1779&Itemid=2

    Szerintem itt van a kiegészítők között olyan.
  • SrAta
    #180
    úgy alapjába véve(0 php és kevés html tudással)
    mennyi munka (idő) lenne megcsinálni joomlával egy olyan oldalt, ahol felhasználók regisztrálhatnak és képeket tölthetnek fel (vagyis csak libnkelhetnek img előtaggal)
    nah szóval?:D
    Még soha nm használtam joomlát
  • cmsworld
    #179
    Elnézést, a modulkezelőt megtaláltam közben és sikerült is kikapcsolni a belépést. De a kód még mindig nem működik. Egy egyszínű zöld oldal jelenik meg. Ha pedig kitörlöm az #105F00 színkódot, akkor pedig fehér oldal, de háttérkép nélkül. Mi lehet a baj?
  • cmsworld
    #178
    A modulkezelőt hol találom, mert szerintem ott a bejelentkezést nem lehet kikapcsolni.
  • Free
    #177
    modulkezelőben kikapcsolod
  • cmsworld
    #176
    Ez a kód sajnos nem működik, fehér háttér töltődik be. Valaki nem tudja véletlenül, hogy Joomla 1.5-ben hogyan lehetne eltüntetni a bejelentkezés részt a főoldalról?
  • Free
    #175
    nem fogja a böngésző össze kicsinyíteni a képet hanem levágja a széleit.
    a kód css fileban van
    lásd template css

    a te kódód background: #105F00 url(../images/bg.jpg) top left repeat-x;
    ez sorrendben hátér: szinkód(RGB) a háttér kép linkje elhelyezkedése fent és baloldalt ismételje az X tengelyen a háttérképet

    ennek megfelelően ezt a kódot a következő kép kell módosítanod
    background: #105F00 url(../images/bg.jpg) top center none;
    Így a képed felülre középre lesz igazítva a böngészőben és nem fogja ismételni.

    De továbbra is fenntartom ne használj teljes képet háttérnek.
    Lassú és nehézkes lesz az oldalad.
    másrészt ha tartalom is esz fölötte akkor meg pláne felesleges.
    inkább alkalmazd a jól bevált középen tartalom két szélén kép.
    vagy felejtsd el a képet úgy ahogy van .

    Nem a design adja a tartalmat hanem a tartalom a designt.

    Jah és azért a képet linkelhetnéd hogyan tervezed a weblapod kinézetét mielőtt egy 3 megás design nek nekiesnél.

  • cmsworld
    #174
    Igen, én is így gondoltam. A lehető legnagyobb képet töltöm fel, az a kisebb monitorosoknak pont jó kicsinyítve, a nagyok meg nézik úgy. :)

    A kód a template.css fájlban található, csak nem tudom hogyan írjam át arra a formára.
  • Blasta
    #173
    Nem.
    Abba kell belegondolj, hogy vannak olyan monitorok, amik igen komoly felbontásokat is tudnak. Sztem legalább 1500 széles képet kéne feltöltened, de ennél nagyobb felbontások sem kizártak.
    Aki ennél kisebb felbontáson néz a lapot, annak a program lekicsinyíti a háttérképet.
    De ennek nagy hátránya, hogy nagyon nagy méretű lesz a kép, lassú lesz a betöltés.

    Amúgy ez a kód a .php file-ban van, nem?
    A style.css-ben kéne módosítanod sztem.

  • cmsworld
    #172
    Jelenleg ez a kód van ott:
    background: #105F00 url(../images/bg.jpg) top left repeat-x;
    Ezt hogy kellene átszerkeszteni?

    A lehető legnagyobb felbontás alatt azt érted, hogy azt a felbontást, amiben azt szeretném, hogy még tökéletesen jelenjen meg?
  • Free
    #171
    több megoldás is van a képre
    1, css ben középre felülre pozicionálod a hátteret.
    ez azt fogja eredményezni hogy a kép mérete nem fog változni de akármilyen felbontásban nézik a kép mindig középen felül lesz. Érdemes a lehető legnagyobb felbontású képet rakni háttérnek akkor a nagy felbontásban sem lóg ki a széle. :
    body{
    background-image:url(..kep);
    background-position:center top;
    background-repeat:no-repeat;
    }

    2, verzió
    A képet berakod egy az egybe a weblapba és fölé teszed a tartalmad pl divekkel relative positionban, és egy javascripttel módposítod a képed méretét.
    javascripptel le tudod kérdezni a böngésző méretét és ahhoz alakítja a beillesztett képet. így az mindig a böngésző ablakának méretével fog változni.

    3, ne akarj egy egész képet betenni háttérnek. rohadtul lelassítja a betöltést.


    Amúgy valami példát mutattatnál hogy pontosan mire gondolsz.


    2,
  • Blasta
    #170
    1. ezt én is egyszerjó sokáig kerestem :D Menük-->>Főmenü-->>Főoldal-->>jobb oldalon Paraméterek-Rendszer-->>és itt OLDALCÍM és az Oldalcím megjelenítése
    2. Ezt sajnos még nem tudom, de utánajárok. Amúgy CSS
  • cmsworld
    #169
    Joomla 1.5-ben hogy lehet a Köszöntjük weblapunkon szöveget cserélni. Arra esetleg tudtok megoldást, hogy ha egy kép az egész oldal háttere, akkor milyen módon lehetne minden felbontásra optimalizálni, tehát hogy a képet ne ismételgesse.
  • Blasta
    #168
    Ahhoz kell google fiók.
    Ha az megvan, akkor az adott helynek a google megadja a beszúrási kódját.
    Ezt utána a szerkesztőben HTML nézetben beszúrhatod bármelyik cikkbe, vagy ha modulba szeretnéd szúrni, akkor sima HTML modult kell aktiválnod és ott tudod beszúrni.
  • #167
    Helló!

    Tudnátok nekem abban segíteni, hogy Joomla szerkesztőben hogyan tudok Google maps térképet beszúrni?

    Előre is köszi!
  • Free
    #166
    cirka olyan 150 ropit elkérhetsz érte
    ne abból induljatok ki mennyi időt vesz igénybe hanem hogy az annak akinek kell pénzt fog hozni. tehát te adod a lehetőséget hogy pénzt keressen.
  • Blasta
    #165
    Igen, erre már én is gondoltam, HTXVM :)
  • SrAta
    #164
    tudom de ha ez 50 akkor a websop min a duplája, de sztem egy ilyen oldalon, ahol ezzel foglalkoznak az emberek h iet csinálnak, leírod, hogy a te oldaladba mi ven magyarul, hogy mit kérnél tőlük, mert árajánlatot akarsz...
    Tehát ismerteted az oldaladat, mintha te olyan akarnál és már ott a reális ár is a beérkező leveleid között:P
  • Blasta
    #163
    Értem.
    Én a neten 150e-től láttam eddig, de nincs kizárva, hogy van olcsóbb is, csak ott ajánlatot kell kérni.

    A linkelt oldal viszont nem webshop.
  • SrAta
    #162
    0-1 000 000HUF
    Kül sztem olyan 80 000-100 000be mozognak ezek de nemvok benne biztos:D
    De pl ezt 50 000ér csinálták és nem nagy cucc (NEM REKLÁM CSAK PÉLDAKÉNT ÍROM!!!)
    Szollinger-Trans BT.
  • Blasta
    #161
    Szerintetek egy Joomla-s webáruház elkészítéséért mennyi pénzmagot lehet elkérni?
    Új design terv + Joomla + VirtueMart.

    Leginkább egy tól-ig összeg érdekelne, mert még nem csináltam ilyet és nem akarok se túl nagy összeget mondani (kell a megrendelés mint egy falat kenyér) és azért túl rosszul sem szeretnék járni.
  • bat777
    #160
    megoldottam :) a crute pdf writer-t feltettem, majd átnyomtattam pdf-be, a pdf másolható, de a pdf-t ezzel a writerrel megint kinyomtattam másik pdf-be képként, így ha a doksira kattintok, mindíg kijelöl egy területet, de nem a szöveget. és nem másolható a szöveg :)
  • bat777
    #159
    próbálom, de nem sikerül
  • Free
    #158
    ha pdf be teszel fel cuccot ott meg tudod oldani hogy lekódolod és csak olvasásra engedélyezed nem ? mármint magát a pdf et kódolod le
  • bat777
    #157
    hali, én joomlával dolgozok, és most egy olyan dokumentumot, írást kéne feltennem amit csak olvasásra kéne megoldani, próbáltam pdf-be, de ott is engedi a szöveget másolni, gondoltam, h képként, de úgy macerás lenne lefotózni a sok oldalt, valamilyen formátum kellene, h ne lehetlessen másolni se, csak olvasni, gondolom ezt a joomlán belül nem lehet megoldani. wagy van olyan szövegszerkesztő a joomlához ami ezt tudná? segítsetek, h hogy tegyem fel a doksit
  • Free
    #156
    nah megoldódott a dolog mégpedig hogy az angol eredeti joomla csomagból a com_poll t átraktam az administrator/componentbe
  • Free
    #155
    sziasztok
    találkozott már valaki olyannal hogy az adminban a szavazás menüre kattintva csak egy üres lap jelenik meg?
    ez bug az új 1.5.13 as verzióban ?

    Eddig ilyennel nem találkoztam

    minden más rendesen működik ahogy kell a főoldalon ott a szavazás is de nem lehet adminolni a dolgot
  • SzAbbbbI
    #154
    már megoldottam, azért kösz :D
  • Cat 02 #153
    Bejelentkezel főoldalon és kéne lennie admin felületnek.
  • SzAbbbbI
    #152
    remek...
    az a lényeg hogy frissen van telepiitve joomla.. ogytok adminba belépni?