311
Professzionális honlapmotor
  • RAZOR27
    #311
    köszi szépen :) ilyenre gondoltam kb, néztem ezt az oldalt is, végül nem találtam olyat amivel a tyúkeszű kliens is elboldogult volna, szóval maradt, hogy manuálisan cserélgetve vannak táblák az oldalon, végülis nem egy nagy cucc, azzal legalább elboldogulnak valahogy :D
  • pxxl
    #310
    ilyen pl?
  • RAZOR27
    #309
    Na az jó :D Igazából azért írtam mert egy modult keresek. Egy foglaltsági naptárt kéne csinálnom. A lényege annyi hogy van egy gép amire időpontot lehet foglalni. A kliensem pedig azt szeretné, ha egy naptár-szerűségben jelezni tudná hogy mikor foglalt a gép, tehát minimum órás lebontású naptár kéne. (a foglalás telefonos, az nem ide tartozik) a Jevents-el próbálkoztam de eddig nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Valami rém egyszerű dolog kéne, mert énis kezdő vagyok a kliensem meg egyáltalán nem ért hozzá :D
  • pxxl
    #308
    nem :)
  • RAZOR27
    #307
    valaki még jár ide?
  • Mike
    #306
    köszi!
  • pxxl
    #305
    ja meg a budapestikarneval.hu ami friss és sztem elég jó template-je van
  • pxxl
    #304
    hamar megvan, soksok sablon van hozzá ingyen is elég igényesek, de sztem nem a legjobb. nekem van 1.0tól kezdve a legfisebbig mindenből szinte 1-1 weboldalam, de nem tetszik, sok az apró probléma vele. hol frissít hol nem, van h csak ie-ben tudom szerkeszteni, van h nem eszi meg a szövegforméázást, képeket, érdekes... amúgy jó cucc de sztem van jobb cms is ennél.


    pár oldal

    kaland-var.hu
    partybor.hu
    kunsagifesztival.hu
    kadarkaszalon.hu
    linedesign.hu
  • Mike
    #303
    van némi php mysql tapasztalatom, meg néminemü html tudásom is (persze nem mondanám magam vérprofinak)

    érdemes a joomlába belenézni, időt energiát ráfordítani?

    kb. mennyi idő ezzel összedobni egy használható oldalt a nulláról?

    thx
  • Bueno nacho
    #302
    Sziasztok!

    Egy nagyon egyszerű, event registration szerű dolgot szeretnék összehozni az oldalamra. Az egész abból állna, hogy létrehoznék egy eseményt (tényleg a lehető legegyszerűbben, sima cikként, naptár és minden egyéb nélkül), ahova a regisztrált tagok egy kattintással feliratkozhatnának, majd a nevük ezután megjelenne az adott eseményen részt vevők között.

    Tényleges példánál maradva, tegyük fel, hogy rendezünk egy Lan partit. Az oldalon én írok erről egy cikket, és a cikken belül lenne egy külön kis modul (vagy ha ez nem megoldható, a cikk olvasása közben az oldal valamely részén), ahol szerepel a résztvevők neve, s igény esetén az adott, cikket olvasó bejelentkezett felhasználó is egy kattintásra feliratkozhat.

    Amennyiben meg lehet ezt oldani, ti milyen megoldást javasoltok?

    Előre is köszönöm a segítséget, kellemes ünnepeket!
  • rroolli
    #301
    Tapasztalt joomlást keresek, aki segítene átszabni az oldalam elrendezését és színeit!
    Joomla 1.7 már telepítve van a tárhelyre kunena fórummal együtt.

    Egyszerű elrendezést szeretnék: bal és jobb szélen menük és modulok, felül egy menüsor(nem legördülő), középen pedig maguk a cikkek, tehát a tartalom. Ha ez nem világos, akkor tudok mutatni mintaoldalt, hogy látszódjon mire gondolok.

    Illetve a színeket kéne átállítani fekete háttérre, világosszürke betűkre, kék linkekkel, stb... Erről is mutatok mintát.

    Aki ért hozzá, az tudja, hogy nem nagy melóról van szó, viszont nekem fontos lenne! Nincsen semmi extra teendő, szerintem kb 1 óra alatt megvalósítható a feladat, ha valaki érti a dolgát.

    Ha van egy kis szabadidőd és képesnek érzed magad a feladatra, akkor írj PM-ben!
  • Major
    #300
    A hetekben hoztuk létre, új, kizárólag 1.7-es és e fölötti Joomla verziókkal foglalkozó oldalunkat. Aki szakmai segítségre vágyik annak érdemes meglátogatni: Joomlabs
  • yeeenky
    #299
    Letöltöttem egy sablont Joomla 1.7 -hez, azonban a menük egy része nem jelenik meg benne. Átállítottam a pozíciókat a sablon pozícióira, azonban továbbra sem jelennek meg, csak egyes pozíciók. Mi lehet a baj?
  • 12346
    #298
    Képesítve^^
  • 12346
    #297
    Illetve ahogy most néztem a Menu Item Manager-ben, az adott menüknél a Parameters (Basic)-ben van egy #Link nevezetű legördülő menü, ahol a legkisebb beállítható érték az 5:/// Nem is értem, miért nem 0. Akkor eltüntethető lenne egyszerűen ez a...^^ Cucc.
  • 12346
    #296
    Szevasztok!

    Olyan nyűgöm volna, hogy 1.5-ös Joomla alatt hogy lehet ezeket a számozásokat kikapcsolni? Ezek a számozások a menüpontok legfelsőbb ágán lévő szöveg alján vannak, és az almenük voltak mellettük feltüntetve újra, kattintás számlálóval. Na most azokat már sikerült kilőni a Menu Item Manager-ben (Parameters (Components) - Hits->Hide stb), de ezekre a maradék számokra nem találok semmit:/

  • Higany
    #295
    Köszönöm! Lecsekkolom!
  • ScarY MAN
    #294
    valamelyik csak jó (:
  • Higany
    #293
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol találok valami magyar vendégkönyvet Joomla-ra? Köszi!
  • kidlacee
    #292
    Köszi.Amúgy azt írja hogy 1.5öshöz nem jó,direkt ezért tettem fel régit.Akkor megpróbálom egy másikkal.
  • pxxl
    #291
    sztem nem az 1-es joomlához készüt a cucc. akkor szokott panaszkodni az xml-re. xml-t am ne töröld ki, mert az tartalmazza a telepítési infókat (asszem) vagy áttérsz másik joomlára, vagy keresel másik verziót ebből, vagy más, hasonló megoldás utánnézel :)

    én is szívtam ilyennel. főleg mikor 2 oldalon kellett szinte ugyanazt, csk más volt a verzió számuk -.-
  • kidlacee
    #290
    Joomla! 1.0.15 használok,és az a gondom,hogy nem tudom feltelepíteni hozzá a joomla magazin v3.0-át.
    A következő hibaüzenetek jönnek ki:

    ERROR: Could not find a Joomla! XML setup file in the package.
    ha a zip fileból kitörlöm azt az xml filet és úgy csomagolom be és akarom a komponenshez hozzáadni,akkor az a baja.

    Mi lehet a baj?
  • ssipass
    #289
    Sziasztok!

    KERESEK PROFI JOOMLÁST! Egy adott weboldalt kellene adaptálni joomlára modulokkal pluginekel stb. Minimális programozás szükséges, mivel néhány modult átalakítani kell.
    Privibe várom a jelentkezőket.
  • johny85
    #288
    üdv,telepítetem a joomlát,érdeklődnék tud-e valaki olyan modult amivel hirdetésekkel foglalkozó oldalt lehetne csinálni

    Üdv
    telepítettem a joomlát.Hirdető oldalt szeretnék csinálni belőle,ehhez kellene valami modul,valaki meg tudná mondani mi a modul neve?thx

  • bat777
    #287
    hali
    engem olyan dolog érdekelne, h a cikkbe beletesszük a metaadatoknál a kulcsszavaknál a kulcsszavakat. és azt szeretnénk, h a cikk végén hozza az azonos kulcsszavas cikkeket. hogy lehetne ezt joomlában megoldani, már így kezdtük az oldal adatfeltöltését... mi kell hozzá, vagy mit kell bekapcsolni, vagy csinálni... köszi
  • cmsworld
    #286
    Ha véletlenül töröltem a modulkezelőből a felső menü modult azt hogyan lehet visszaállítani?
  • pxxl
    #285
    nem én találtam ki. am nem gáz a joomla, nehezebbnek néz ki mint amilyen valójában :)

    #283: lol csak ezt az egyet nem néztem xD
  • Free
    #284
    amúgy ha statikus feeling akkor miért joomla ???

    vagy ha épp utálod? :))))

    vannak benne nehézségek de még mindig az egyik legjobb CMS
  • Free
    #283
    jaj mester ....

    akkor mutatom képen hátha jobban összejön a vizualizáció.

  • pxxl
    #282
    ez nem az. vagy én nem látom, de amit mondasz, az a cikk címét veszi ki nem? azt alapból kikapcsolom, mert statikus feeling az oldal.
    (utálom a joomlát)
  • Free
    #281
    a köszönjük weblapunkon meg annyi hogy a címlap menüt megnyitod szerkesztésre és a jobb oldalon a rendszernél kiveszed hogy oldal címének megjelenítése. és hipp hop már ott sincs :)
  • pxxl
    #280
    Címlap szöveg megvan. az Útkövetés volt :)
  • pxxl
    #279
    hali!

    segítség kellene :)

    Ezt a Címlap, meg a Köszöntjük weblapunkon szöveget hol lehet kivenni?
  • Free
    #278
    azért utána olvasok neked mert érdekel a téma
  • Free
    #277
    ha nincs túl sok cikk meg infó benne akkor jobban jársz ha mindent lementesz és újraépíted a joomlát 1.5 alá

    az ilyen konvertálgatások nem nagyon megbízhatóak
    többet szívsz majd vele mintha elölről kezdenéd

    a másik meg ha jól emlékszem akkor a joomla telepítésénél lehet választani hogy egy régi oldalt akarsz e behúzni az újba
    de erre most nem merek megesküdni. ezen a telepítéses mizérián mindig csak végig kattintgatok.
    sztem ha rákeresel googleban hogy convert joomla 1.0 to 1.5 akkor találsz egy csomó lapot ami tartalmaz kisebb nagyobb szoftvereket és megoldásokat a gondodra. de a helyedben valami free tárhelyen letesztelném őket mielőtt nagyot buksz
  • cmsworld
    #276
    Én Joomla 1.0-t szeretnék 1.5-be konvertálni. Találtam egy oldalt: http://docs.joomla.org/Migrating_from_1.0.x_to_1.5_Stable#Step_1:_Downloading_the_Migrator_component_and_installing_it_into_your_1.0_instance

    De ez szerintem csak az sql átmentésére szolgál, de hogyan tudnám a fájlokban tárolt cikkeket és a témát is átkonvertálni?
  • Free
    #275
    msn online vagyok

    amúgymeg vedd ki a teljes hivatkozást az ne kell oda csak simán

    Redirect 301 /fotoblog /photoblog
  • Free
    #274
    nah akkor nem értetted a lényeget :)
    az első megoldás is működik mindig

    ugyanis
    amikor a joomlában egy menüt készítesz és alá egy objektumot, legyen az galéria cikk kapcsolat bármilyen modul vagy akármi, akkor a hivatkozás mindig maga a menü neve lesz. a hivatkozás maga sosem változik ha így lenne akkor a google eléggé rendesen leszarná a lapot.

    tehéát ha készítesz egy menüt aminek a neve elsőmenü akkor bármilyen tartalmat is teszel alá a hivatkozás az lesz hogy http://lapom.hu/elsomenu attól függetlenül hogy mi van alatta.

    tehát ez is megoldás lehet a gondodra csak ez nagyon fapados megoldás a htaccess sokkal elegánsabb :)
  • Blasta
    #273
    Vmi hiba akadt.

    Ezt tettem be a htaccess-be:
    Redirect 301 http://www.gz-photo.hu/fotoblog http://www.gz-photo.hu/photoblog

    az eredmény
  • Blasta
    #272
    Szia!

    Very THX!
    Egyetlen gond az, hogy nem statikus oldalról van szó, azaz a fotoblogom mindig frissül, ezért sztem nem működhet az első megoldás amit írtál.

    Viszont ezt a htaccess-es megoldást kipróbálom, ez működhet sztem.

    Nagyon köszi, mindjárt megnézem megy-e!