48
  • puntocsento
    #48
    © IoIa: különben rokkant nyugdíjjas vagyok. komolyan!
  • puntocsento
    #47
  • puntocsento
    #46
    © IoIa: egy puntom van. a puntocsento nevet a haver ragasztotta rám. de különben benne van a MAXI TUNING december számban is. egy metálkék punto
  • IoIa
    #45
    "az autó tuningolása se kifizetőbb. arra 1.5milliót költöttem." - egy puntocsento tuningja? :)
  • puntocsento
    #44
    © Hegyikecske: "Jah és én semmit ami sony..." szerintem nem lehet ezt így kijelenteni. vannak közülük jó termékek is, csak hát az nem valami olcsó. pl. amikor én a sony tv-met vettem kb. 2éve 430Eft-ért akkor nagyon sok tv-t néztünk meg, és ennél csak a phillips pixel pluszos tv-nek a képe volt szebb. de az akkor 750Eft volt, azt meg sokallottam érte, mert gondoltam, hogy mostanába 200Eft-ba fogy ezgy olyan kerűlni, és már nem nagyon lehetne azt eladni, normális áron. vagy az egyik dvd-m is sony 7éves (akkor még 220Eft volt, de minőség is, van olyan, mint az 1éves panasonic RA82 ami az akkori árhoz is nagyon drága volt, és már a pana 2x elromlott. most egy denon dvd-t szeretnék venni. a panát eladni, és a sony-t megtartani.
  • puntocsento
    #43
    © dez. bocsi, ezt leginkább © Hegyikecske-nem írtam!
  • dez
    #42
    Hát ha tellik... :)
  • puntocsento
    #41
    © dez: de ha már van 2 lakásom, autóm. akkor miért ne legyen egy aránylag jó házimozim? nekem kb. 2.5millióba van. persze a videókat, decket, eq-t, stb. is beleszámoltam. mondjuk az autó tuningolása se kifizetőbb. arra 1.5milliót költöttem.
  • dez
    #40
    (A 28"-est azért sem említettem, mert azokat nem nagyon néztem, így nem tudok róluk igazán nyilatkozni. Bár annyi, hogy abból max. 800:1 kontrasztarányút láttam eddig.)
  • dez
    #39
    Tévedsz, amiket én említettem, 350e körül (32"), azokon természetesen rajta van logo is. A HD-s komponens és video bemenet mellett általában HDMI is van rajtuk. Sőt, 28"-es is van ilyen 250e-ért. (Csak az már kezd kicsi lenni.)
  • Falánk
    #38
    Ez mind nagyon szép és jó, csak egy probléma van.
    Egy HDTV cca. 800 ezernél kezdődik. Mert lehet egy TV Plazma-LCD, ha nincs rajta a logó HDTV Ready, akkor az nem is az. Ugyanis egy TV nem csak a felbontástól lesz HDTV!
  • dez
    #37
    Persze, én is. Ezért írtam, hogy kicsit ésszerűbb egy _jó_ LCD-TV. Legalábbis HA nincs további 1-2 milliónk. (Tehát miután már megvan a kocsi, lakás, stb.) És HA ~350e viszont akad ilyen célra. Persze, most jöhet a szöveg, hogy a magyar háztartások többségében még ez sem jellemző, stb. De most nem az a lényeg, hol nincs erre ennyi, hanem hogy ha van, akkor mi van. És még mindíg több helyen van ennyi (350e), mint ahány helyen 1-2 millió van erre. (Persze lehet, hogy jó magyar szokás szerint még azokra is irígyek vagyunk, ahol akár 350e van erre. De ez már más téma.)
  • Hegyikecske
    #36
    Nekem ha 1-2millió forintom lenne egy autót vennék, nem egy ilyen használati tárgyat 1-2milliót megkeresni hatalmas össze gey tvre! Jah és én semmit ami sony...
  • dez
    #35
    "Én se láttam még olyan 'nagyátlójú' HDTVt, amin tűéles a kép és élethűek a színek. Ha van ilyen, az sok-sok millió ft..
    A 300-400e ft-os plazmák -szvsz- ócska xarok; az LCDk se nem szépek. Ezeken nincs nagy különbség DVD v jobb felbontás között."

    Te mi a csudát néztél!? :) A kisebb plazmák 852x480-asok, ami tényleg nem adja vissza a HD-t, és ilyen árszinten a kép sem éppen csúcsminőség. DE milyen LCD-t néztél?? 55cm-es kistévét 100e-ért? Na hát azon tényleg nem fog kijönni a HD, mivelhogy kb. 640x480-asok (ha 4:3-as)... Én 1280x720-asokról, ill. 1366x768-asokról beszélek! (28"+) Ha még azt mondanád, hogy "oké, rohadtnagyfelbontású a kép, de mégsem az igazi, mert LCD"... Nos, akkor sem értenék igazán egyet. :) (Mert ezeknek [új generáció+felső kategória] már meglehetősen jó a képük. Csak nyilván nincs mindenkinek 350e-je erre.) De így...? Még1x: nem vacak árúházakban kell nézni (tecsó, stb.), ott elavult típusok vannak többnyire (kis felbontás és/vagy gyenge kép), és minőségi HDTV forrást sem tudnak biztosítani.

    Amit az audioról írtál, azzal nagyjából egyetértek (és tapasztalatból beszélek, nem sznoboskodásból), azzal a kitétellel, hogy filmnézéshez azért nem kell high-end/magashifi. (És sokkal ésszerűbb inkább egy átlagosabb, bár nem 10eFt-os házimozierősítőt megtuningoltatni megfelelő emberrel, mint hangszórópáronként venni 1-1 high-end sztereo erősítőt, meg ilyenek.)

    A csatornákkal kapcsolatban: nem tudom, ki hogy van vele, én csak 1-2-3 órát nézek tévét egy nap, és az NEM az RTLklub/tv2. Nem értem azokat, akik csak panaszkodnak, de azért egész nap ezek mennek. Ettől függetlenül azt az 1-2 műsort, amit ezeken nézek, azokat is elnézném HD-ban, mert miért ne. Egyszer nézz meg valahol egy rendes cuccon egy rendes HD-s anyagot! (Most már kezdem azt hinni, hogy sok helyen direkt "elszabotálják" ezt az egészet, hogy nehogy ártsanak a DVD-biznisznek. :P)
  • puntocsento
    #34
    © Falánk: "HDTV a háztartásokban meg alig, így a műsor digitális lesz de a felbontás marad a hagyományos." valamit el kell kezdeni. pl. nekem már több mint 7éve van dvd-m. amikor vettem, akkor még csak 3féle!!! film volt magyar felirattal (a szinkronról álmodni se mertem). és kérdeztem, hogy miért csak ennyi van? azt mondták az üzletekbe, "mert nincs még sok lejátszó az othonokba" hát de minek vegyenek addig lejátszót, mín nem lehet rajta nézni semmit??? mert ugye a 3ból nem biztos hogy akármelyik tetszik valakinek. (akkor én is olyan filmet vettem ami nem tetszett, de valamit ki kellet próbálni rajta). különben az akkori készülékek rendesen össze voltak rakva. igaz, hogy 220Eft volt. de még mindig tökéletesen működik (sony. ja és viszi simán az összes másolt lemezt is. már több ezer film ment át ranta). nem úgy mint az 1.5 éves panám, ami az se volt olcsó, és már 2x rossz volt.
  • puntocsento
    #33
    különben kiváncsi vagyok mi lessz a vége, ennek a formátum háborúnak. mert pl. a video tékákba így is megy a dilemma, hogy melyik formátumból vegyék meg az új megjelenést. videókazettából, vagy dvd-ből. na ha bejön a blue-ray, meg a hd-dvd akkor lessz ám a káosz. jól ismerek egy tékás srácot, és ő mondta, hogy nem is vesznek meg minden filmet, mind a két formátumban (pedig intercomos téka, tehát nem egy kis téka) na ha lessz már 4 formátum. akkor nem tudom, hogy mi lessz! mert ugye megvásárolni nem fogják sokan, főleg ha nem is lehet majd másolni.
  • Falánk
    #32
    Kár ezen vitázni!
    Ajánlom a PCWORLD decemberi számát. Pont erről van benne szó. 2012 ig Magyarországnak is át kell állnia teljesen digitális műsorszórásra. Miután a sávszéllel spórolni kell, mert sok adó van, HDTV a háztartásokban meg alig, így a műsor digitális lesz de a felbontás marad a hagyományos. Kapsz egy kis dobozt a TV mellé és már látod is a képet. Természetesen élvezheted a digitális technológia előnyeit: több hangsáv, felirat, műsorfüzet, másolásvédelem (gyakorlatilag az asztali rögzítők mehetnek a kukába) stb. Ja és Nem mindegyik HDTV lesz jó a végleges rendszerekhez. Ugyanis a másolásvédelem már TV szinten is megjelenik. Lesz egy bekódolt jel a műsorfolyam mellett párhuzamosan, és ha a TV nem érzékeli akkor Nem lesz kép.
    Hali!
  • puntocsento
    #31
    © Tetsuo: "Ezeken nincs nagy különbség DVD v jobb felbontás között." szerintem hülyeségeket beszélsz. én mielőtt vettem a plazmámat, megnéztem több üzletben is. rávolt kötve egy dvd. és egy hdtv lejátszó. namost ég és föld volt a különbség, a hdtv javára, pedig ez csak 852 x 480. de ha kicsi a plazma képe, akkor nézem a projektort. különben van egy nagyképernyős sony tv-m is és annyibakerűlt 2éve mint most a plazmám, és nem mondanám, hogy hú de jobb mint a plazma. mindennek van előnye és hátránya, de úgy is a plazma, meg az lcd tv fog elterjedni. olvastam hogy az lg már nem forgalmaz képcsöves tv-ket európában. "7.1ről meg annyit, h ahhoz több pénz kéne mint a megjelenítőhöz; hiszen 1 milla alatt nem lehet 'közepes' hangminőséget megvalósítani" de egy 7.1-es yamaha rxv 2600-as miért nem jó minőség? ja és B&W hangfalak vannak. "Visszatérve a HDTVre, ki akar magyar tvadást nézni HDTV minőségben? Senki." hát én. ne áljunk már meg a fejlődésbe kérem! ez olyan mint ha azt mondanám, hogy ne keljen senkinek erősebb autó egy 1.000cm3 toyota yaris-nál, mert az is megy a maximális megengedett sebességel, tehát minek gyorsabb. ez hülyeség.
  • Tetsuo
    #30
    Én se láttam még olyan 'nagyátlójú' HDTVt, amin tűéles a kép és élethűek a színek. Ha van ilyen, az sok-sok millió ft..
    A 300-400e ft-os plazmák -szvsz- ócska xarok; az LCDk se nem szépek. Ezeken nincs nagy különbség DVD v jobb felbontás között.

    (Nekem nem kell otthon házimozi, csak egy tv meg egy hi-fi.)
    Egyébként a 'házimozi' szó beígéri a 16x9es megjelenítőt legalább 40"-ban, (ma már) HDTV minőségben. Amíg ez nincs meg, addig az nem házimozi.
    A 7.1ről meg annyit, h ahhoz több pénz kéne mint a megjelenítőhöz; hiszen 1 milla alatt nem lehet 'közepes' hangminőséget megvalósítani; s ha vki tuti hangot akar, akkor min egy (esetleg 2 :) új Honda Civic ára, 7.1 esetében, ami ugye megint alapfeltétele a 'házimozi' szónak.
    A nagyáruházi 200e ftos 5.1es szetteknél, -szvsz- sokkal jobban élvezhető egy 200e ftos sztereo rendszer.
    Tehát egy lottónyertes beruházhat a top qualitybe (amíg tart a cash ugye), de egy magyar halandó 2009ben sem! Hiszen pl. egy erősítő v a B&W hangsugárzók akkor is drágák lesznek. Addig tuti marad a DVD.

    Visszatérve a HDTVre, ki akar magyar tvadást nézni HDTV minőségben? Senki.
    Aki Barátok Közt rajongó, annak minden mind1; aki pedig a közszolgálatit nézi, az inkább csak hallgatja (a vitaműsorokat, dokumentumfilmeket), a műsorvezetők is rondák, szal itthon felesleges a minőségi adás.
    Persze a külföldi természetcsatornákkal már más a helyzet.
  • dez
    #29
    Én nem tudom, te hol néztél és mit, én tudok 2-3 típust, amit most megvennék, ha jobban állnék anyagilag, mint most épp állok. Pedig nekem sem olyan alacsonyak az igényeim. A 350e az LCD-re vonatkozik, és persze a legújabb technológiára. (S-PVA vagy S-IPS panel, 1000-3000:1 kontrasztarány, 178/178 fok.) De az is igaz, hogy könnyen rásózhatnak az emberre ennyiért 1-2 generációval korábbi technológiát is. (Kihasználva a tájékozatlanságot.) Azaz alaposan meg kell nézni, mit vesz az ember.

    Ennyiért plazmából tényleg csak valami gyengébbet lehet venni, pl. a HD-t kapásból el lehet felejteni ezen az árszinten nála. (Mivel eleve drágább technológia, és van egy minimális pixelméret, ami alá per pillanat nem tudnak menni, azaz egy HD-s panel méretben is elég nagy. Mondjuk épp nemrég olvastam, hogy kitalálták, hogy lehet mégis kisebb egy pixel, de van egy olyan érzésem, ez először hiába lesz kisebb a panel, nem lesz olcsóbb...) Ergó én nem vennék plazmát. Vagy max. akkor, ha máshova nem tudok épp tenni 1-2 millió forintot. :)

    Na, ellensúlyoztam valamennyire a túlzott optimizmust? ;)
  • IoIa
    #28
    Hmmm... Az adataid szerint 14-18 éves vagy. Áruld már el nekem, hogy miből vennél ilyet?
    Mellesleg nem írtad, hogy mennyibe került.
    "sac/kb 150cm széles TV-n" - ???? Mi az, hogy széles? Nem képátló? És milyen TV? TFT nem valószínű (a méret miatt). Plazma talán, de a sony.hu oldalán a legnagyobb is 50 hüvelyk, egyedül projektoros van 150 centi _képátlójú_, de ott meg tűéles képről ne is beszéljünk.
  • Darth Sith
    #27
    " De! Amíg _jelentős_ minőségi javulást nem tudnak elérni elérhető áron, addig az emberek jelentős része nem fog belefeccölni egy fillért sem"
    épp tegnap voltam a Sony Center-ben a Mammutban, és azért egy Sony Wega Plaza TV-n a Blu-ray természetfilmek nagyon kemények voltak. sac/kb 150cm széles TV-n tűéles volt. Ha nem lenne ilyen megfizethetetlenül drága, én váltanék. Mert megéri, van miért. CSak az árát kéne még optimalizálni, emberi kategóriákra. :)
  • IoIa
    #26
    Majd meglátjuk, hogy mi mikor lesz elérhető HD minőségben... De ez valószínűleg nem attól függ, hogy te mit hiszel erről. Előbb-utóbb valószínűleg, de gyanítom, hogy csak utóbb.

    Nagyon karcsú számot írtál. Én még másfél milliós cuccon sem láttam számomra elfogadható minőséget.

    PS: azért, mert nagyon ajánlgatod ezeket, és érdemtelenül dicséred ezeket a túlárazott megjelenítőket.
  • dez
    #25
    Amúgy nem tudom, mitől félsz. Azt gondolod, 1-1 sg-s cikk, vagy akár csak egy hozzászóló miatt majd egycsapásra megváltoznak nagyvolumenű piaci folyamatok? A DVD-üzlet még egy darabig felfelé fog menni, ez világos. És utána sem lesz egy nagy, gyors váltás. De azért nem kell mindenkinek egyazon keréknyomon mennie, és hasznos lehet tudni arról is, mit hoz a (közel)jövő, stb.
  • dez
    #24
    Agresszív? Mert? Bocs, hogy nem a te érdekeidnek megfelelően viselkedek.
  • dez
    #23
    Spektrumot, Nat.Geo.-t, Discoveryt, Animal Planetet, stb. nem nézel? Mert legalábbis az utóbbiak szerintem nem olyan sokára elérhetők lesznek HD-ben. Valószínű a HBO sem fog nagyon késlekedni.

    Természetesen csak ebben a reményben nem érdemes 350e-eket költeni. De nyilván csak az vesz ilyen árban tévét, akinek telik rá (és ha már költekezés, akkor inkább egy HD-s LCD-t, mint egy vacak plazmát), és/vagy ki tudja használni (WMV-HD-s, HD-DivX-es DVD-k, külföldi szatelites HD-s adások, stb.).

    Amúgy önmagában sem olyan rosszak ezek a cuccok, a jobbakban van már egy elég jópofa algoritmus újabban, ami nem egyszerű interpolációval nagyítja az SD-s anyagot (amúgy már az is sokkal jobb, mint amit a monitorok csinálnak), hanem olyan hatást kelt, mintha nagyobb lenne a forrás felbontása. Pesze csak trükk, de elég jól néz ki. (Vélhetően ilyen módszerrel konvertálják az SD-s műsorokat a Sat1 és a nemjuteszembemi HD-s változatán.)

    "PS: nem vagy érdekelt audio/video kereskedésben?"

    Én? Mert? Inkább talán Mike, legalábbis DVD forgamlazásban... :)
  • Mike at home
    #22
    nem vagy te mostanában kicsit agressziv
    egyáltalán nem szimpatikus, amit művelsz
  • IoIa
    #21
    A retektévé nem az én műfajom. Azon maximum a Fábri műsort és a Forma 1-et nézem. Ha a filmkínálatot nézed, az is olyan, ami már rég lefutott filmekből áll. Ha időrendi sorrendet kéne felállítani, akkor mozi, warez (kamerás és DVDscreener), DVD/VHS, HBO, retek/csiga,... Mivel a HD-s tartalom állításod szerint is még csak most van feljövőben nyugaton, akkor mire itt elkezdik sugározni, addigra sok víz lemegy a Dunán. Ma még értelmetlen beruházni nálunk ilyesmibe. Mire ezt már valóban ki lehetne használni, addigra a most megvásárolt készülékek jópár évesek lesznek, és akkor már sokkal jobb és olcsóbb cuccokat lehet majd venni.

    PS: nem vagy érdekelt audio/video kereskedésben?
  • dez
    #20
    "Honnan van bátorságod ilyet kijelenteni?"

    Mindössze olyan alapon, hogy általában aki csak a sznobságot hangoztatja ezzel kapcsolatban, az általában így van vele. (Ha esetleg félreértelmezted volna, az idiótát nem rád értettem, hanem arra, aki az indokoltnál még sokkal többet költ rá, és főleg csak egyes részletekre, miközben fő részek rosszak.)

    "Azt hiszem már elég sokszor hallottam "high-end audiot" berendezésekről, élőben pedig egyfolytában azt hallok."

    Hm, ez érdekesen hangzik. Csak nem arról van szó, hogy magad is rendelkezel ilyennel? Akkor nem sok értelme van veszekednünk...

    "A TV músorokat majd akkor nyomják abban, ha a stúdiótechnikát is lecserélik."

    Hírek szerint az RTL-klubnak már van jópár HD-s kamerája. Talán a digitális studiók meg eleve támogatják a HD-s tartalmat.

    "És akkor is majd csak az élő adások lesznek jóideig azok..."

    Mert? Már jópár film elérhető HD-ben. Persze a korábbi film- és műsorkészletüket bizonyára nem fogják kidobni.

    "Magyarországon élek, és én ebből indulok ki. Marhára nem érdekel, hogy a japánban (már megy egy ideje a HDTV), vagy a szutyok usa-ban, esetleg bárhol mi van. Az érdekel, ami itt van."

    Japán messze van, meg az USA is, de abból már kevésbé tudjuk kivonni magunkat, ami itt Európában történik. Márpedig kint már kezd bejönni a HD. Már több HD-s csatorna is van, és még csak most kezd igazán beindulni a dolog.
  • IoIa
    #19
    "Amúgy szerintem te a jó életbe nem hallottál még igazi high-end audiot" - ne legyél már ennyire elszállva! Honnan van bátorságod ilyet kijelenteni? Néha nagyon nevetségeseket írsz.
    Azt hiszem már elég sokszor hallottam "high-end audiot" berendezésekről, élőben pedig egyfolytában azt hallok.

    A TV músorokat majd akkor nyomják abban, ha a stúdiótechnikát is lecserélik. És akkor is majd csak az élő adások lesznek jóideig azok...

    Magyarországon élek, és én ebből indulok ki. Marhára nem érdekel, hogy a japánban (már megy egy ideje a HDTV), vagy a szutyok usa-ban, esetleg bárhol mi van. Az érdekel, ami itt van.
  • exxile
    #18
    Ha-ha, nekem meg a dvd is ultramodern! Pl ha eredetiben akarok megvenni valamit mit latok? VHS verzio 2000 huf, DVD 4000. Na, melyiket fogom megvenni? Na? Kepzelem ezeket a HD-s filmeket meg majd 10ezerert akarjak majd rasozni az emberre nem? Dugjak fel maguknak keresztbe. Nekem boven megfelel a VHS meg a Divx is.
  • dez
    #17
    "Nem tudok róla, hogy hangminőségben jobb akarna lenni. (Minek? Még a 96-192kHz/24-bitet sem adja vissza igazán semmi.)"

    Erm, itt a DVD-A-ra asszociáltam. A sima DVD hangja általában AC3 vagy DTS, amik veszteséges tömörítések, és nem túl magas bitrátásak, tekintve, hogy 5 csatorna hangját tárolják. (A basszust [.1] utólag képzik.) Ez azért tényleg lehetne jobb. Bár filmek közben engem sem zavar már, de pl. koncertfelvételek közben már számít. Meg gondolom áttérnek a 7.1-re is egyúttal. (Ez már kevéssé izgat.)
  • dez
    #16
    "Ezt akarod megszüntetni egy olyan újdonsággal ami jobb kép, és hangminőséget ígér, melynek nagyrészét csak műszerrel látod, mert hallani nem fogod?"

    Nem tudok róla, hogy hangminőségben jobb akarna lenni. (Minek? Még a 96-192kHz/24-bitet sem adja vissza igazán semmi.) Viszont aki nem látja a különbséget az SD és a HD között, az ilyen 90%-os látáskárosult lehet. :P Na persze ne a régi tévéjén próbálja. És itt jön az, hogy nem Magyarországból kell kiindulni. Lehet, hogy nekünk sok az a 2-300eFt, de tőlünk nyugatabbra nem az.

    Ettől függetlenül nem kell félni, sokáig meglesz még a DVD, hiszen a cikk is azt írja, hogy 2009-ben fog egyátalán elkezdeni leáldozni neki. Azaz még további x évig a piacon lesz. Csak azt nem tudom, miért baj, ha időközben lesz egy jobb is?
  • dez
    #15
    És most hogy jön ide az high-end audio? Az már rég óta van, mégsem terjedt el. A hang kisebb szerepet tölt be a legtöbb ember életében, mint a látvány. Bár az 5.1-es "házimozit" azért szépen behozták. Amúgy szerintem te a jó életbe nem hallottál még igazi high-end audiot, és csak a sznob oldalát ismered. Pedig jobb esetben nem ez a lényege, csak ugye sok az idióta meg az üzletember.

    A HD-s filmezés viszont feltartóztathatatlanul be fog jönni. Mert látványosan jobb. Előbb-utóbb az TV-műsort is abban fogják adni. (Persze jópár évig abban IS.)

    Oké, az 1280x720-nál elszámoltam magam. De azért az a két és félszeres is más, mintha pl. 1.25x-ös lenne, meg ilyenek. (Ami megfelel a "leheletnyi"-nek.)
  • strogg
    #14
    Azért gondoljatok bele.
    A VHS-ről sem nagyon gyorsan álltak át DVd-re. Még a mai napig is lehet kapni vhs videókazettákat, pedig egy dvd-hez képest nagyon fos a minősége. A DVD sokkal jobban fogja magát tartani mint a vhs, emrt elég jó minősége van. Arról nem is beszélve, hogy fel van törve, másolása meg már rutin feladat minden pistike számára is.
    Elterjedt, és olcsó a DVD player.
    Ezt akarod megszüntetni egy olyan újdonsággal ami jobb kép, és hangminőséget ígér, melynek nagyrészét csak műszerrel látod, mert hallani nem fogod? Drága is lesz, ráadásul komoly másolásvédelem van rajta.
    Abban biztos vagyok, hogy amíg a másolásvédelme nem lesz megtörve tuti nem ingatja meg a DVD pozícióját.
    Viszont (gonosz vigyor ON) xarér-hugyér vágják hozzád majd a dvd recordert :)))))
  • IoIa
    #13
    Kezdetben egészen biztos kiadják a filmeket DVD-n is, hiszen a DVD lejátszó sokkal elterjedtebb lesz még sokáig, és az igazi piacot még az jelenti (ahogy a CD mellett kiadják kazettán is a zenéket, vagy DVD mellett videokazettán is a filmeket). Vagyis a tartalmak másolása jó ideig megoldott :))
    Mire elterjedt lesz a nagyfelbontású tartalmat lejátszó eszköz, addigra talán azt is megtörik :)
  • pemga
    #12
    Amit mondasz abban burkoltan benne van, hogy szerinted ki fogják adni a filmeket dvd-n _is_ :).
  • IoIa
    #11
    Ne kezdjük el megint. Az emberek többsége nem hajlandó kiadni annyi pénzt. Persze mindig akadnak olyanok, akik bármit megvesznek, akármennyibe is kerül, csupán azért, hogy elmondhassák, hogy nekik van... Pl. aranyozott csatlakozók 30 ezerért, vagy hangszóró kábel 15 ezer/méter. De a _piac_ nem ezekből a sznobokból áll.
    Ha vesz is valaki nagyméretű és nagyfelbontású TV-t, akkor még az élettől is elmegy a kedve, ha azon TV műsort is néz (túlnyomrészt azt néznek az emberek), mert a legapróbb hibák is nagyobbnak látszanak, és minél nagyobb a kijelző, annál gyatrább a minőség ugyanolyan távolságról nézve. Márpedig az nem várható el az emberektől, hogy az új formátum miatt egyből nagyobb lakást is vegyenek...

    Egyébként meg ne kamuzz, a "704x576 -> 1280x720 :" 2.53-szoros felbontás, tehát még háromszoros sincs, két és félszeres. "704x576 -> 1920x1080 :" - 5.7-szeres felbontás. Ez már jobb lenne, de kapható ilyen egyáltalán? Biztos nem olcsó.
  • dez
    #10
    Vegyél. De majd ne idegeskedj, ha 1 év múlva ennyiért HD-s cuccból látsz ekkorát. (Amúgy 50Hz-es? [Ekkora ennyiért gondolom az.] Már kisebb képen is nagyon rossz a villogása. Ekkora kép meg bevillogja az egész lakást. Jó kis stroboszkóp. :) )
  • droland
    #9
    Inkább veszek 129ért egy 86-os sima TV-s thomsont!!!