1089
Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • winnie
    #121
    Ebben is vitába szállnék veled, de csakis a tények talaján :))
    Invasion 1x01: 30.000 letöltés


    (először is kéretik a link. másodszor meg ugye te sem hiszed, hogy ennyivel többen kapcsolódnak be a 9. résznél, mint az elsőnél (pláne neten nem... az 1x01-nek mindig a legtöbb nézője van, ez 50 sorozatból 49-re igaz), harmadszor az 1x09-nek, ha ennyi lenne az adata (vagy ennyi, akkor az nem releváns, hiszen még csak az ötödik nap telt el a rilíz óta és egy publik torrent ennyi idő alatt max a 3/4-ét hozza az összletöltésnek)

    sorry, ezek nem jó adatok, mivel az ilyesmit csak zárt közösségen belül tudod vizsgálni. egy olyan hely kell, ahol nincs alternatíva.

    itthon mindenki számára esetleg a torrentoldalak statjai adnak számot - valamint a feliratletöltések (ez utóbbit általában máshol nem lehet beszerezni)

    de. mindegy, hisz mindennek van alternatvája (de a regges torrentoldal (lehet külföldi is) jó mérő (és ne torrentkeresők statjaival bohóckodjunk...).

    dettó azért, amiért a nézettség. ugyanis a sorozatok változásai azonos tendenciát mutatnak és az érdekesek azok a relatív számok.

    mit értek ezalatt. (szólj,ha valami nem stimmel) ha egy zárt közösségben (bh, tb, filelist) egy sorozatot x-en töltenek le, egy másikat y-an, akkor az nem feltétlenül jelenti, hogy 1-es sorozatot (ha x>y) többen nézik. ha SOROZATOSAN az 1.-őt töltik, akkor nagy valószínűséggel feltételezhetjük ezt.

    ami az érdekes az az, hogy hogyan változnak a letöltési mutatók. ha 1.-es az első részhez képest egyre többen, vagyis növekvő számban szedik le ÉS ha 2.-est az 1. részhez csökkenő számban, akkor levonhatjuk a következtetést, hogy az 1-es pozitív hatása az erősebb, míg a kettesnél van némi elpártolás. (félreértés ne essék, ez nem ellentmondás az elejével, hogy nem lehet az 1x09 nézettsége magasabb. azért lehet egy regges oldalon nagyobb egy későbbi rész letöltése, mert publikon a régi részek tovább kintmaradnak, ezért, ha vaaki a 6. résznél kapcsolódik be, akkor az 1x01-et még publikrl fogja szedni)

    mivel nem létezik olyan, hogy valaki az 1.-őt mindig regges helyről, a 2-est meg publikról szedik, ha mindkét helyen ugyanakkor kint van - ezért áll a feltevés.

    A magyar szervereket azért nem érdemes nézni, mert 1/2 - 2 napos csúszással

    éppenséggel a magyar oldalon a legnagyobbra azonnal felkerülnek a cuccok - an, hogy pár külfdi regges oldalt le is előz.
  • winnie
    #122
    Elfelejtessz egy apróságot: mercsendájsz :p George Lucas nem a Star Warsból építette fel a birodalmát

    te meg azt, hogy én nem írtam a SW-ről. (azt írtam, hogy az egy olimpia, sportnyelven.)

    (az első részból szinte semmi nem jött neki, annyit kért hogy övé lehessen a mercsendájsz)

    ööö, mi van?
    - az SW 1977 legnagyobb bevételű filmje volt amerikában
    - az Sw minden idők 2. legnagyobb bevételű filmje, ha az inflációval felszorozzuk a jegyárakat (és nem nézzük a későbbi új kiadásokat)

    csak kellene egy kis IQ, hogy élni is tudjanak vele (és jelentősen több jönne be, mint a reklámokból, ugyanis hypeolni is tudni kell, és ha jó a rajongók költeni is fognak rá)

    ez nekem nagyon álnaiv. mikor volt utoljára a tévében olyan sorozat az st óta, amit mercsödájzingolni tudtak volna?

    komolyan mondod, hogy inkább a heti többmillió (legyen 2M) bevételkiesés és tartson fent a tévé egy kevéssé nézett sorozatot, csak azért, mert hátha egy év múlva, a korrekt, de kicsi rajongótáborral rendelkező sorozat kiadjon pár threshold babát? (ahelyett, hogy indítana egy nézettebb sorozatot, amiből sokkal több babát adna el) (csekk a netes boltokat, hogy mennyire árulnak 4400 mercsöndájzingot)

    (ezt szerintem dobjuk is a témát, mert tényleg teljesen abszurd. "tartsuk meg a veszteséges dolgot, mert azt kevesen szeretik, de ők nagyon..." - csőlátás, de nagyon. (te azt fogod mondani, hogy nem is, de [b]valaki mondja meg, ha van még olyan hülye rajtunk kívül, hogy elolvassa, hogy melyikünknek van igaza!:)
  • winnie
    #123
    Az a 3.4M néző, az megközelítőleg 1-1,3M háztartás!

    amerikáról beszélünk. nagy tévedés. a nézőszámok és a háztartások között az esetek többségében, MINDIG 2-esnél kisebb szorzó van. (most komolyan - és ezért megy el a kedvem. maradjunk a pontos adatoknál (én próbálok nem hasból írni))

    pl.

    csi - 17.8/27-e rating - 29M néző.
    smallville - 3.5/5-ös rating - 6M néző

    és hogy hány embernek van meg valójában (belterjes cserebere által) ez akár >700E is lehet !!!

    hogy téged idézzelek: "Az egyik pontos adat (!!!!), a másik egy sacc. "

    azért ne menjünk el scifibe.

    én a 3.4M-ót amerikára írtam, te a 700ezert (fogadjuk el. a világra.)

    az a 700ezer a világon meg szépen megoszlik. szerinted hány % amerikai tölt sorozatokat? mennyi abból a 700ezerből? oké. akkor ebből vegyük ki azokat, akik nézik és csak archválják. jó. még mindig jelentős a szám? nálad mennyi?
  • winnie
    #124
    ezt kiemelem. ha én írom le, hogy hülyeség, az egy dolog. másnak mi a véleménye?

    mr.zed "Jelenleg sztem 20-40%-a reálisan a nézettségnek az internetes nézettség, de ez minimum lineárisan növekszik"

    az egy dolog, hogy adatokkal is alá lehet támasztani, hogy nagy csacsiság (csi - 30M néző amerikában, vagyis lenne 15M letöltő? wow.) (vagy (tudom, amerikáról van szó) magyarország. smallville 850ezer nézőre szernted hány letöltő jut. még ezer sem.)

  • winnie
    #125
    igazából azon csodálkozom, hogy én próbálom elfogadni, ahol nincs igazam - te, az egy-az-egyben megcáfolt sorokról valamiért nem veszel tudomást... (ld. fix tivo-adatok (mérhető), egyre növekvő mozis piac (mérhető) és tévés piac, csúcsokat döngető nézettségek (sorozaton belül))
  • mrzed001
    #126
    nem. én azt mondom, hogy egy sorozat amely sikeres lenne amerikában 8-tól, az siekers lenne 10-től is. és fordítva.
    Nem ezt írtad, idéztem az eredeti állításod: "nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat"
    Egyébként ezt az állításodat is szívesen megvitatnám, mert sztem ez sem állja meg teljesen a helyét. 20-ról 22-re tett sorozat/film/akármi sztem legalább 15-30%-al kisebb nézettséget ér el

    ööö, az angel magasan a WW alatt van.
    Itt már kezded elveszíteni a logikai fonalat :))
    A lényeg, hogy mindkét sorozat sikeres volt, nem kell hasonlítani őket semmihez (itt még)

    1. nem tudom hogy jön ide magyarország? amerikáról volt szó és a threshold (vagyis az enti időpontjáról)
    Itt már teljesen elvesztetted a fonalat :)
    Namégegyszer: sem a WW, sem az Angel nem hozta az országarányos nézettségét, mert rossz időben adják.
    Ehhez nem kell semmi hazug statisztika, elég a logika:
    - mindkettőt 23:00 után adják (nem fix időpont WW esetén, volt már 00:30 kezdés is!)
    - mindkettőt úgy, hogy másnap munkanap
    - mindkettőnek éjfél után van vége
    Most akkor gondolkozzunk el azon, hogy a
    - reggel 8-ra járó diákok/dolgozók nem tudják nézni (illetve jelentősen kisebb számban nézik), mert 6 óra alvás sem maradna utána nekik (ráadásul rendszerint nincs előtte semmi érdekes, szóval a fogmosás közben lement reklám effekt nem léphet fel, sőt a WW előtt fél óra akkora marhaság van, hogy azon aludtam már egypárszor el)
    - akik már látták, mert letöltötték bármennyire is fanek, nem fogják megnézni (időpont miatt), pedig normál időpontban megnéznék, hiába ismétlés részükre.


    te (valamiért) két főműsoridőn kívüli sorozatot vettél ki. nyilván ezeket a saját időpontjukhoz kell hasonlítani. a WW simán leverte anno a without a trace-t, amit ellene küldtek.
    :)))) Éppen EZ volt a lényeg, hogy cáfoljam az alap állításodat, hogy "nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat". Ezek szerint mégis van rossz időpont :))


    bár eleve a téves következtetést vezeted le, de itt van egy bibi. mi az, hogy jó sorozat??? szerinted jó? nézett sorozatokról volt szó, és nyilván ami nézett azt nem nagyon pakolgatják
    Mi az, hogy jó sorozat? A WW sztem jó sorozat, és az adataid szerint (meg az én letöltési adataim szerint is) az .(Angel régi, ezért sajna nincsenek releváns letöltési számaim, bár a full széria letöltések elég szép eredményeket produkáltak).
    Szóval induljunk ki a WW-ből. Pakolgatják? Igen, 23:00-00:50-ig (egyszer talán csúszás miatt 01:30-ra került a kezdés!)
    Nézett? Itt nem, mert nem maradnak fent az emberek eddig.
  • mrzed001
    #127
    először is kéretik a link. másodszor meg ugye te sem hiszed, hogy ennyivel többen kapcsolódnak be a 9. résznél, mint az elsőnél
    Először is ott a link: Forrás mininova.org :pp Összeadni meg ugye tudsz :)) (EZTV és VTV verziókat érdemes nézni, azok az elsők és legforgalmasabbak)
    Másodszor az első rész letöltésére sokkal több idő volt, tehát a később bekapcsolódók is le tudták tölteni.
    3-4 nappal az első rész bemutatása után (mivel ennyi telt el az új résznél) sztem kb ennél a számnál 15-20%-al még kisebb volt a letöltések száma!


    harmadszor az 1x09-nek, ha ennyi lenne az adata (vagy ennyi, akkor az nem releváns, hiszen még csak az ötödik nap telt el a rilíz óta és egy publik torrent ennyi idő alatt max a 3/4-ét hozza az összletöltésnek
    Igen, én is épp ezt magyarázom, tehát nemcsak, hogy több mint 2x-es a letöltés az 1-hez képest, de még lesz az több is :))


    sorry, ezek nem jó adatok, mivel az ilyesmit csak zárt közösségen belül tudod vizsgálni. egy olyan hely kell, ahol nincs alternatíva.
    Ezt most nem értem. Mit akartál ezzel írni ?


    itthon mindenki számára esetleg a torrentoldalak statjai adnak számot - valamint a feliratletöltések (ez utóbbit általában máshol nem lehet beszerezni)
    A felirat nem releváns, az ismerőseim 2/3-a (én is) ahogy lejött angolul nézzük, és nem várunk napokat a feliratra :)


    de. mindegy, hisz mindennek van alternatvája (de a regges torrentoldal (lehet külföldi is) jó mérő (és ne torrentkeresők statjaival bohóckodjunk...).
    Hát, a mininovát nem nevezném bohóckodásnak :ppp Világvezető? :))
    Lényegében ez vette át a jó öreg btefnet és tvtorrents helyét, az ingyenes regtelen torrent oldalak közül a legnagyobb (kimagaslóan), piratebay sajnos szerverszinten haldoklik (kár érte)

    dettó azért, amiért a nézettség. ugyanis a sorozatok változásai azonos tendenciát mutatnak és az érdekesek azok a relatív számok.
    a pontos számok az érdekesek, nem a csapjunkahasunkra éskinekcsaljunk álszámok :p


    mit értek ezalatt. (szólj,ha valami nem stimmel) ha egy zárt közösségben (bh, tb, filelist) egy sorozatot x-en töltenek le, egy másikat y-an, akkor az nem feltétlenül jelenti, hogy 1-es sorozatot (ha x>y) többen nézik. ha SOROZATOSAN az 1.-őt töltik, akkor nagy valószínűséggel feltételezhetjük ezt.
    Itt most megkavartál. A matematika nyelvén első állításod, hogy x>y -ból nem az következik, hogy x>y ??? "az nem feltétlenül jelenti, hogy 1-es sorozatot ... többen nézik" ez már így önmagában is ellentmondás. Amit többen töltenek le, azt többen is nézik (ezen sztem olyan felesleges vitázni, mint azon, hogy az eső nedves :p)
    A második állításod gondolom arra akar célozni, hogy ha konstans igaz a x>y, akkor nézettebb csak az x ?
    Nos, ez sem teljesen igaz, arányokban kell gondolkodni. Egy kétrészes második részét szedhetik egy kicsit többen y-ból, mint egy normál részt x-ből, ettől még x nézettsége nagyobb, ha a részek átlagos letöltésénél >5%-al felette van y-nak


    ami az érdekes az az, hogy hogyan változnak a letöltési mutatók...
    azért lehet egy regges oldalon nagyobb egy későbbi rész letöltése, mert publikon a régi részek tovább kintmaradnak, ezért, ha vaaki a 6. résznél kapcsolódik be, akkor az 1x01-et még publikrl fogja szedni

    Nos, itt lép életbe az, hogy mekkora is egy közösség.
    A lenti számok mininovásak, megnéztem egy nagyobb reges közösségben a torrentleech-en, ott 3-600 közöttiek a letöltések (lényegtelen).
    A BH-t innen nem tudom megnézni, ha te igen akkor írd le kérlet, hogy a lenti részeket ott mennyien töltötték le (<2000 sztem)
    Szóval 30-70.000 áll szemben 2000-el? Mondjuk ki, hogy az eredeti állományhoz képest elhanyagolható (<10%)


    mivel nem létezik olyan, hogy valaki az 1.-őt mindig regges helyről, a 2-est meg publikról szedik, ha mindkét helyen ugyanakkor kint van - ezért áll a feltevés ...
    éppenséggel a magyar oldalon a legnagyobbra azonnal felkerülnek a cuccok - an, hogy pár külfdi regges oldalt le is előz.

    Elősször is nincs ugyanaz ugyanakkor kint.
    Minden reggel be tudom állítani az előző esti filmek letöltését mininova-ból mielőtt elmegyek melózni (reggel 6-7:30-ra ott vannak rendszerint), Bh ehhez képest igencsak lemarad (meg nem is egyenletes, megbízható, van ami csak 2-3 nap múlva kerül fel, ami megintcsak nagyon fontos!)
    Meg ugyebár azt sem szabad elfelejteni, hogy sok a hit&run user (vagy korlátolt pölö chello-s), aki letölteni szereti a cumót, visszatölteni nem.
    Nos ők méginkább a regetlen oldalakat fogják keresni :)
  • mrzed001
    #128
    az SW 1977 legnagyobb bevételű filmje volt amerikában
    Igen, és mégsem ebből gazdagodott meg. Hol is olvastam, hogy mivel nem volt biztos, hogy egyáltalán bemutathatják/elkészül-e, ezért lemondott a gázsi jelentős részéről, és a mercs. jogokat kérte cserébe.
    Mivel nem láttak különösebben fantáziát sem a filmben, sem a mercsben, ezért röhögve nekiadták.
    Aztán ő az ebből szerzett bevételekből építette fel a birodalmát szépen (a birodalomnál persze már megkérte a jussát)

    ez nekem nagyon álnaiv. mikor volt utoljára a tévében olyan sorozat az st óta, amit mercsödájzingolni tudtak volna?
    Nem az a baj, hogy nem tudtak, hanem az, hogy nem akartak. Ez valahogy úgy kihalt, lényegében G.Lucas-on kívül szinte senki sem csinálja (ő is alig már)

    Egyébként egyetértünk, Vegeta vagy még? Neked mi a véleményed?
    Mik is voltak a kérdéses pontok:
    1) nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat. Igaz ?
    2) a TV társaságok köcsögök, mert az helyett, hogy adnának 1,5-2 széria esélyt (meg jó időpontot) egy sorozatnak, inkább leveszik, és uncsi ismétlést nyomatnak
    3) a nézettségi adatok csalóak
    4) a letöltöttségi adatok növekednek (és növekedni fognak, ami a nézettség kárára megy)
    5) van olyan sorozat, amely jelentősen letöltöttebb, mint amennyire nézett
    6) amcsik IQ_Lite-ak, így nem sok sikerre számíthatnak nálluk az IQ_High sorozatok (tiszteletakivételnek)
    7) egy tévécsatorna csakis a profit miatt működik.
    8) ha valamit kevesen néznek. meg kell szüntetni. cserébe indítani kell olyasmit, amit sokan néznek. (még ha gagyi szar is)
    9) MINDHÁROM 40%-át elvesztette a 2-3. részre a nézőinek és utána stabilizálódtak (azaz a sorozatok csak veszteni tudnak nézőt/letöltőt, szerezni nem)
    10) mercsendájszal több mint nyereségessé lehetne tenni egy scifi sorozatot kevesebb (fanatikus) nézővel is
    11) Mi a jelene, és mi a jövője az online letöltések arányának a TV-vel szemben

    Mitfelejtettemki ???
  • mrzed001
    #129
    most komolyan - és ezért megy el a kedvem. maradjunk a pontos adatoknál (én próbálok nem hasból írni)
    Most komolyan, nem tudok hinni egy olyan kiscsoportos hülyeségben, ahol egy <10E-es minta alapján ítélnek meg >200M embert. Na nem mondom, >1M mérésnél már elgondolkodnék, hogy valamennyire egyáltalán meghallgassam a nézettségi adatokat, de mivel az is <1% (!!!!!) így még bőven az 5%-os mérési hibatűrésen belül van (tehát maga a mérési hiba lehet nagyonsokszor több, mint az össz mért eredmény!).
    Nos, gépész lévén van némi :) elképzelésem a mérésről, mérés folyamatáról és értékeléséről, és nyugodtan mondhatom, hogy ez annyira gyenge hogy ha egy gyárban csak minden húszezredik munkadarabot mérnének meg, akkor a kocsid éppenséggel nem gurulna, hanem első indításra szétesne.
    10E-es teszt esetén szó szerint 1-10 emberen múlik, hogy egy sorozat sikeresnek lesz-e ítélve, vagy megbuktatnak.


    "és hogy hány embernek van meg valójában (belterjes cserebere által) ez akár >700E is lehet !!!"
    hogy téged idézzelek: "Az egyik pontos adat (!!!!), a másik egy sacc. "

    Bizony, legalább annyira hasraütés szerű adat, mint a nézettségi adatok.
    Bár itt eleve >100E-ből indulok ki, sőt, mondhatnám a nézettségi adatokhoz hasonlóan, hogy ez csak a nézett réteg egy része (meg kellene néznem az oldal átlagos látogatottságát), és felszorozva a nettel rendelkezők arányával kijöhetne egy megfelelően szép kövér nagy szám ... :)))))
    Szóval én is tudok hasra ütni, tudnék én milliós számokkal is dobálózni, de a 100E pontos (erősen alábecsült) adat, szemben a 3,4M-ós <10E-es mérés szerinti adattal
  • mrzed001
    #130
    Talán mert
    1) mekkora a Tivo-s tábor? Hanyad része az internet tábornak?
    2) hol is vannak azok az adatok? Internetre megadtam a pontos helyet, pontos (bár erősen alábecsült csak a legnagyobb rendszer csak a legnagyobb oldala) adatokkal.

    Itt térnék vissza a jogdíjadóra.
    Mennyivel jobb lenne, ha lenne egy hivatalos torrentszerű oldal, ahonnan mindenki letölthetné a neki tetsző sorozat részeit, és ez (+ a saccolt nézettség) alapján kapnának pénzt a készítők.
    A csalás veszélye minimális lenne, hiszen mindenki ingyen tölthetné le nagy sebességgel (több minőségben), szóval a mai torrentes TVRipes dolgok és oldalak pillanatok alatt szűnnének meg (vagy átmennének csak a régi dolgokra, ami nem elérhető a legatorrentről)
    Sztem ennek következménye egy igen durva minőségjavulás lenne, és ugyebár a csatik sem rakhatnák fel ugyanazt töbször (max több nyelven), szóval mindig jönniük kellene az újjal (nem ülhetnének az ismétlésekkel a babérjaikon)
  • winnie
    #131
    látom nem megy másképp csak egyenként.

    aztán pontozzunk. addig nem érdemes továbbmenni. 2 ziccer, amivel 2-0-ra elhúzhatok. aztán te jössz.

    nem. én azt mondom, hogy egy sorozat amely sikeres lenne amerikában 8-tól, az siekers lenne 10-től is. és fordítva.
    Nem ezt írtad, idéztem az eredeti állításod: "nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat


    ugyanaz a két állítás. az 2. írtam, az 1.-ben meg kifejtettem, hogy mire gondoltam. (mert te ki tudja miért behoztad a WW-t meg az angel-t, holott mint írtam párszor szóba sem került magyarország.)

    az evolúció.

    1. rossz időpontról írtál egy amerikai sorozattal kapcsolatban
    2. én mondtam, amit. "2."
    3. az amerikai példára hozott hasonlatodra, kapott cáfolatomra, ellenrvként magyar példát hoztál fel egy amerikai sorozat topikjában.

    kérdés: hogy kerül a csizma az asztalra? miért hoztál fel magyar példát - helytelenül? (és itt nem fogadom el azt a választ, hogy nem írtam oda, hogy "amerikában", mert a topikban eddig szó sem esett nem amerikáról. (ha azt írom, hogy nézettség, akkor az amerikaira gondolok alapból)

    Egyébként ezt az állításodat is szívesen megvitatnám, mert sztem ez sem állja meg teljesen a helyét. 20-ról 22-re tett sorozat/film/akármi sztem legalább 15-30%-al kisebb nézettséget ér el

    ??? ez vajon mire alapozod. amerikában a leggyengébben nézett sáv a 20.00-ás, a legerősebb a 21.00-ás, a kettő között van a 22.00-ás.

    nézettségi lista - top9:

    1. 21.00
    2. 21.00
    3. 22.00
    4. 22.00
    5. 20.00
    6. 21.00
    7. 22.00
    8. 22.00
    9. 20.00

    4 22.00-ás, 3 21.00-ás és 2 20.00-ás.

    kérdés. igaz-e az állításod, miszerint 20.00-ról 22.00-ra téve valamit csökkenni fog-e a nézettség.
  • winnie
    #132
    ezt csak kiragadom - erre mondom, hogy nincs értelme...

    "Most komolyan, nem tudok hinni egy olyan kiscsoportos hülyeségben, ahol egy <10E-es minta alapján ítélnek meg >200M embert. Na nem"

    nem <10E a minta. ennyi. én próbálok pontosan írni - te csúsztatsz.

    először is kéretik a link. másodszor meg ugye te sem hiszed, hogy ennyivel többen kapcsolódnak be a 9. résznél, mint az elsőnél
    Először is ott a link: Forrás mininova.org :pp Összeadni meg ugye tudsz :))


    továbbra is kérem, hogy a 30ezres és a 76 ezres szémot mutasd (mit kell összeadni?) (elhiszem, hogy ennyi, csak mutasd meg, hogy jön ki)
  • mrzed001
    #133
    OK, feldobtad a labdát, tőlem pontozhatunk :))

    az amerikai példára hozott hasonlatodra, kapott cáfolatomra, ellenrvként magyar példát hoztál fel egy amerikai sorozat topikjában .....
    persze, saját 2. állításoddal cáfoltam az 1.-et :))

    kérdés: hogy kerül a csizma az asztalra? miért hoztál fel magyar példát - helytelenül?
    Nos, mivel durva példát kerestem (talán a legdurvábbat), amelynél VAN összehasonlítási alap (amcsi kimagasló állítólagos nézettség, magyar gyengusz), így kerül a csizma az asztalra.
    Mellesleg az amcsi nézettségi adatok nem érdekelnek, tudjuk hogy kb annyira függetlenek mint a magyar rádiók zeneválogatásai, szóval max tendencia szintjén fogadom el (>30%-os változás esetén)
    Szóval a nézettségi adatokat félretéve a nézők között ismert a WW amcsiban.
    Viszont a ww apszolájte nem ismert Mo-on. Saját kis közvéleménykutatásom az ismerősök körében:
    1) nem is tudott róla, hogy magyar teve adja (utálja a politikát, de sorozatot szereti)
    2) nem is tudta, hogy van ilyen sorozat (sokan)
    3) tudta, és kedveli, csak épp nézni nem tudja az időpont miatt (felveszi/letölti)
    4) nem érdekli, utálja a politikát (kis butus :))


    ??? ez vajon mire alapozod. amerikában a leggyengébben nézett sáv a 20.00-ás, a legerősebb a 21.00-ás, a kettő között van a 22.00-ás.
    Nem a sáv, aminek a nézettségét írod, hanem a sorozatokét amik abban a sávban vannak!
    Ez nagyon nem mindegy. De ha már ezeket a hasraszámokat akarod nézni, akkor keress valamit, amit áttettek 20-ról 22-23-ra (V-Cs-ig), és nézd annak a hasszámait.
    Most közelítsük meg a logika oldaláról a kérdést.
    Ugyaebár a lényeges (legnagyobb) nézőközönség a 10-50 évesek. Ezek bizony iskolába járnak, vagy dolgozni.
    Ha jól tévedek ez ugyebár nagy átlag amcsiban is 8-ra tehető (amihez átlagban 6:30-kor kell kelni, bejárás távolságától -+higiéniától- függően 4:00-7:30).
    Belegondolva, hogy minél idősebb valaki, nagy valószínűséggel annál messzebbre kell bejárnia (általános aránylag sok, gimi már speciális kevesebb távolabb, főiskola mégspeciálisabb, mégtávolabb -átlag-, munkahely meg megintcsak nem tipikusan lakóhelyközeli) + minél idősebb annál több dolga van reggel/este ... szóval minél öregebb korosztályt nézünk, annál jobban csökken az esélye a 22:00-23:00-ás sorozatot megnézze (persze fanatizmus és hype függő)
    A kocavadászok (nem őrülten behypeolt rajongók) természetesen ilyenkor lemorzsolódnak, ez amit én 15-30%-ra teszek (akik csak nézik, mert nincs más, vagy nincs jobb, vagy csak hogy szóljon valami szar)

    2:2 :))))
  • mrzed001
    #134
    Kérlek írd le a nézettségi adatok saccának pontos menetét ismereteid szerint :))
    Melyik, mekkora mintával dolgozik, hogy választják ki a delikvenseket, hogyan általánosítanak arról a pár emberről egy 290M országra, ésatöbbi ésatöbbi ....

    továbbra is kérem, hogy a 30ezres és a 76 ezres szémot mutasd (mit kell összeadni?) (elhiszem, hogy ennyi, csak mutasd meg, hogy jön ki)
    No akkor lépésenként (és fejből, mert itt nem megy)
    - http://mininova.org
    - fent keresőbe beírod a sorozat nevét
    - szépen ki fogja dobni a találatokat
    - itt a VTV és EZTV csoport által feltetteket érdemes megnézni részenként 1-1 lesz belőle (elsőnek ők teszik fel, meg amúgy is van márkahűség :)))
    - ráklikk, ott első lapon látni fogod, hogy hányan töltötték már le
    - összead
    ennyi :)))

    Ellenőrizd le a számaimat, annyi lesz (persze fejben adtam össze és lefelé kerekítettem ezresre :))

    Nincs az a nézettségi hasrasacc, ami ilyen pontos adatokat adna :)))))
  • _Vegeta_
    #135
    En mar nemtudom kovetni a vitatokat.
  • mrzed001
    #136
    Hát, nemegyszerű :)))
  • mrzed001
    #137
    És ismét egy új rész :)
    Spoiler:

    Kezd végre egy kissé durvábba átmenni a sorozat, amit különösebben nem bánok.
    Egy kicsit uncsi már a sok hollywoodi tinglitangli nyáltenger, szóval már hiányzik egy két keményebb rész, vagy durvább döntés.
    No itt volt mindkettőből (kevesebb-több)
    Ami kiderült, hogy ez már nem az első kísérleti telepe a halacskáknak, csak eddig sikertelenek voltak. Hogy itt mi a sikerük titka?
    Gondolom főleg a serif (meg egy kissé talán az atya + a hit + az önsegélyező egyletük)
    Ez persze várható volt, hiszen a serifről is tudtuk hogy régen történt a balesete.
    Azt viszont elég nehezen értem, hogy miután kiderült, hogy egy oldalon álnak az iraki nővel és a katonával, miért nem fogtak össze és dobták össze az információikat ??? Az ellenségem ellensége a barátom.

    Az arcon egyébként meglepődtem, én azt hittem a serif feleségének csintvázát találták meg az idegennel (valamit félreértettem az elején, vagy csak nem volt egyértelnű)

    Az pedig bármily durva is, de teljesen rideg és logikus hogy a serif rádumálta a zsarut, hogy vágja le a kezét. Persze jó kérdés, hogy a friss sebet utána hogy dumálják ki ...
  • Bandy
    #138
    igen ez tényleg druva volt hogy rádumálta, hogy vágja le a kezét, én elöször azt hittem kinyirja majd. Ami viszont a lényeg, hogy most kezd izgalmassá válni és arra is fény derült, hogy valamiféle klonok, hiszen az eredeti testük meghal.
  • _Vegeta_
    #139
    Bazmeg kicsit se voltal spoileres. :D
  • mrzed001
    #140
    Igen, ezt már lentebb is írtam, hogy nem klónok.
    Megváltozott a vérképe és tipusa (sztem DNS-e is) a serifnének, szóval klónról nem beszélhetünk.
    A jó szó talán a (nem tökéletes) másolat :)
  • mrzed001
    #141
    Hupsz, sorry énis
    SPOILER !!

    :)))
  • Gorvik #142
    Najó, ide sem nézek be még 1 napig. Majdnem elolvastam mindent...
    Plíz spoilert fehérbe thxvm!
  • _Vegeta_
    #143
    A lostnal még haggyadis mer van olyan akinek az 1szezon nem spoiler csak a masodik, de itt szinte mindenkinek spoiler lehet az elozo 1-2reszben tortentek. :D
  • mrzed001
    #144
    A legtöbb topicban semmi kultúrája a spoilerezésnek, a lost-ban is azért nem jártam már vagy 7-800 hozzászólás óta :p
    A Galactica jó volt, a "láthatatlan topic" :)))
  • _Vegeta_
    #145
    Jah a galactica topikk naggyon feher. :D
    Najo ennyit az offrol, viszont ha mar a lostrol van szo az invasion kezd tokolyan lenni.
  • Gorvik #146
    1 biztos dolgot tudok már: amint kidobják DVD-n, azonnal megrendelem :D
    Őszintén szólva még álmomban sem mertem volna gondolni, hogy ennyire eldurvul. Ezek után mi lesz a következő részekben...?
    Egy dolognak örülök: Russel megvilágosodott. Eddig kib*szottul idegesített, hogy nem hisz a szemének.

    Aki még nem töltötte le a 10 részt, a HDTV-XOR-at ne is töltöse le (nem mintha lenne más, legalábbis nem találtam). Valamit csúnyán elszúrt az illető, ki felvette.
  • mrzed001
    #147
    Az lehet, de ha jól emlékszem ebből volt, hogy a lol-proper nem is olyan proper (azaz mégszarabb, mint a XOR), meg talán kijött egy REAL-PROPER is, de azt meg nem igazán lehet fellelni ... szóval a XOR a legjobb elérhető
  • _Vegeta_
    #148
    Invasionbol megtartasra ugyis max a dvdrip alkalmas. :)
  • Bandy
    #149
    Sorry tényleg nem raktam raktam ki a spoiler-t :D legközelebb jobban figyelek, annyira le voltam dobbenve a rész után , hogy teljesen kiment a fejemből :D
  • mrzed001
    #150
    Én a TVrip-eket teszem el. Tudod, korlát .... :)
  • Gorvik #151
    Szerintem direkt így vágták össze. Ha nem direkt, akkor vagy a csatorna adta le így (ami gondolom valószínűtlen), vagy aki felvette egy retardált barom lehetett. Mást nem tudok elképzelni.

    Viszont egy dolgot nem értek. Amerikában komolyan csak 1-2-3 ember veszi fel, és rakja közzé pl ezt a sorozatot (vagy regisztrációs torrentoldalakon esetleg vannak sokkal jobbak...?)?????
  • _Vegeta_
    #152
    Persze persze. Amugy enis tvripeket rakok L, de az invasion nagyon bugos. :)
  • mrzed001
    #153
    Ha hiszed, ha nem tényeleg csak pár jóembernek köszönhetjük a sok-sok sorozatunkat.
    Volt ugyebár 3 nagy csapat pár-pár fővel (LOL, SFM, FOV), mostanra már csak a lol aki sűrűbben ad ki dolgokat, de szerencsére bejöttek újak.

    Néha a felvett anyagból 2 verzsönt dobnak ki (350 + 700 megás), néha meg teljesen más készíti a HD-s verzsönt, a lényeg hogy általában az van a neten, amit a mininova-n megtalálsz.
    Szóval nem fogsz más verzsönöket találni a nagyobb reges oldalakon sem :)
  • mrzed001
    #154
    Bugos, meg reklám van benne de tudodmit, ha az lenne az ára a legalizálásnak, hogy a reklámokat nem vághatnák ki, ha ezt törvénybe iktatnák és lenyugodnának a kedélyek, nos nagyon nem bánnám :))
  • winnie
    #155
    Kérlek írd le a nézettségi adatok saccának pontos menetét ismereteid szerint :))

    ha a nézettségmérés menete és eszközei érdekelnek, akkor bármelyik mérő (agb, nielsen) oldalán megtalálhatod ezeket.

    No akkor lépésenként (és fejből, mert itt nem megy)

    így van. csak erre kértelek. hogy ne has adatokkal dobálózz. köszi.

    Nincs az a nézettségi hasrasacc, ami ilyen pontos adatokat adna :)))))

    ezzel vitatkoznék. nem a számokkal, hanem ezzel a következtetéssel. mert sajnos ennek nincs semmi köze a pontossághoz.

    1. a torrentfile letöltése csak UTAL arra, hogy mennyien szedhetik le esetleg a filmet.
    2. a letöltési adat pontosságára SEMMI sem utal (és ennek ellenére veszed szentírásnak) - én is hiszek neki, de ennek ellenére, szemben a nézettség méréssel nincs mögötte tudományos háttér. és simán manipulálható.
  • winnie
    #156
    persze, saját 2. állításoddal cáfoltam az 1.-et :))

    ezt nem értem. a két állítás ugyanaz. hogy lehet egymás cáfolata?

    Nos, mivel durva példát kerestem (talán a legdurvábbat), amelynél VAN

    amerikáról beszélünk, nem a magyarokról. de a magyar érvet is cáfoltam azzal, hogy a west wing sikeres a sávjában - bár teszem hozzá mindig is főműsoridőről beszéltünk - vagyis én nem láttam, hogy más időpont előtte szóba került volna.

    Mellesleg az amcsi nézettségi adatok nem érdekelnek, tudjuk hogy kb annyira függetlenek mint a magyar rádiók zeneválogatásai,

    egy dolog, hogy nem érdekelnek, de csak ezek számítanak értékmérőnek - és a függetlenség-duma meg ugyancsak sántít, hiszen ha arra utal, hogy valakit a számok előnyben részesítenek, akkor hogyhogy vannak minden adónak sikeres és bukott műsorai?

    továbbra is gondod van a nézettséggel (persze, mert egy szerinted jó sorozat bukott és nem fogadod el, hogy a hasonló sorozatok soha nem számítanak sikernek - még a mért adatok alapján sem) - de akkor miért nem mondod a magas nézettségű kedvenceidre, hogy azokat sem nézi senki?

    Szóval a nézettségi adatokat félretéve a nézők között ismert a WW amcsiban.
    Viszont a ww apszolájte nem ismert Mo-on. Saját kis közvéleménykutatásom az ismerősök körében:


    lehet. ezzel nem is vitatkozom, hiszen a sorozat éjszaka megy - de megint, hol került szóba az ismertség? a helyszínelőket még kevesebben ismerik itthon. és?

    Nem a sáv, aminek a nézettségét írod, hanem a sorozatokét amik abban a sávban vannak!

    te azt írtad, hogy van rossz időpont. te írtad, hogy egy 10-re átett sorozat gyengébb nézettséget fog hozni. én csak leírtam, hogy ez nem igaz.

    akkor keress valamit, amit áttettek 20-ról 22-23-ra (V-Cs-ig), és nézd annak a hasszámait.

    akkor keress olyan sorozatot, amelynek nézettsége 15-30%-ot csökken, ha 8-ról 10-re kerül. (persze egy sorozatból nem lehet következtetést levonni:)

    szerinted van ilyen? szerintem nem is létezik ilyen sorozat. ha valami sikeres, akkor azt nem tenné át senki. ha meg nem sikeres, akkor előfordulhat, hogy csökken a nézettsége.

    neked az időpontok jelentőséggel bírnak, pedig abszolút nem jelentősek. a hangsúly az áttételen van. ha valamit áttesznek, akkor az eredmény lehet növekedés és csökkenés.

    annál jobban csökken az esélye a 22:00-23:00-ás sorozatot megnézze (persze fanatizmus és hype függő)

    egyrészt igazad van, másrészt ugye tudjuk, hogy egy 22,00 órási sorozat a legnézettebb a fiatalok körében is (DH, ráadásul vasárnap), de alapvető számolási hiba, hogy figyelmen kívül hagyod azt, hogy amerikában 3 időzóna van, vagyis ami keleten 10.00-kor kezdődik. az "central time" szerint csak 9.00-kor.

    2:2 :))))

    akkor az én 2 gólom elismerve, de neked hol a 2, ha ugyanazokból az állításokból szerettél volna gólt lőni?

    a 15-30%-ot semmivel nem tudtad igazolni. (én más eszköz híján a sávokban lévő műsorokkal próbáltam igazolni - hétfőn egy 10-es sorozat a legnépszerűbb (a fiataloknál is), kedden egy 10-es sorozat a legnépszerűbb (a fiataloknál is), szerdán csak 3. (lost:), csütörtökön 3., pénteken 1. (a fiataloknál is), vasárnap pedig 2. (ugye, a DH)
  • winnie
    #157
    persze nincs azzal bajom, hogy has a nézettség, de arra továbbra sem válaszoltál, hogy:

    - hogyhogy nincs különösebb kilengés a nézettségekben (csak tendenciózus csökkenés) (ha nem lenne jó a módszer, akkor elő kellene fordulnia, hogy valamikor gyenge, valamikor jó)
    - hogyhogy követi a nézettségi adatokat a naplós felmérés is. (teljesen más emberek, ugye)
    - hogyhogy a mért adatok (TiVO) alátámasztják az adatokat.

    azt meg továbbra sem értem, hogy miért hozod fel példaként a netes dolgokat. mindenki tudja, hogy a legnagyobb netes kultsorozat a buffy volt/van:). ez az a sorozat, aminek, lévén netleten ment (upb, wb) nem is lehetett nagy nézettsége, ellenben totális kultstátuszba került. DE, ettől még csak pár millióan nézték.

    tekints el a rajongói hatástól (a tévék tudják, hogy nem ők a fontosak), hanem azok, akik azért nézik a tévét, hogy szórakozzanak és nem azért, hogy rajongói oldalakat nyissanak.
  • qper
    #158
    nem lehetne ezt máshol urak? Ugyan érdekes a vitátok, de ez itt "hangyányit" offtopik :)
  • _Vegeta_
    #159
    Hat azt en sem bannam. :)
  • Gorvik #160
    Did you see the lights???
    Bazz :D