Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • winnie
    #121
    Ebben is vitába szállnék veled, de csakis a tények talaján :))
    Invasion 1x01: 30.000 letöltés


    (először is kéretik a link. másodszor meg ugye te sem hiszed, hogy ennyivel többen kapcsolódnak be a 9. résznél, mint az elsőnél (pláne neten nem... az 1x01-nek mindig a legtöbb nézője van, ez 50 sorozatból 49-re igaz), harmadszor az 1x09-nek, ha ennyi lenne az adata (vagy ennyi, akkor az nem releváns, hiszen még csak az ötödik nap telt el a rilíz óta és egy publik torrent ennyi idő alatt max a 3/4-ét hozza az összletöltésnek)

    sorry, ezek nem jó adatok, mivel az ilyesmit csak zárt közösségen belül tudod vizsgálni. egy olyan hely kell, ahol nincs alternatíva.

    itthon mindenki számára esetleg a torrentoldalak statjai adnak számot - valamint a feliratletöltések (ez utóbbit általában máshol nem lehet beszerezni)

    de. mindegy, hisz mindennek van alternatvája (de a regges torrentoldal (lehet külföldi is) jó mérő (és ne torrentkeresők statjaival bohóckodjunk...).

    dettó azért, amiért a nézettség. ugyanis a sorozatok változásai azonos tendenciát mutatnak és az érdekesek azok a relatív számok.

    mit értek ezalatt. (szólj,ha valami nem stimmel) ha egy zárt közösségben (bh, tb, filelist) egy sorozatot x-en töltenek le, egy másikat y-an, akkor az nem feltétlenül jelenti, hogy 1-es sorozatot (ha x>y) többen nézik. ha SOROZATOSAN az 1.-őt töltik, akkor nagy valószínűséggel feltételezhetjük ezt.

    ami az érdekes az az, hogy hogyan változnak a letöltési mutatók. ha 1.-es az első részhez képest egyre többen, vagyis növekvő számban szedik le ÉS ha 2.-est az 1. részhez csökkenő számban, akkor levonhatjuk a következtetést, hogy az 1-es pozitív hatása az erősebb, míg a kettesnél van némi elpártolás. (félreértés ne essék, ez nem ellentmondás az elejével, hogy nem lehet az 1x09 nézettsége magasabb. azért lehet egy regges oldalon nagyobb egy későbbi rész letöltése, mert publikon a régi részek tovább kintmaradnak, ezért, ha vaaki a 6. résznél kapcsolódik be, akkor az 1x01-et még publikrl fogja szedni)

    mivel nem létezik olyan, hogy valaki az 1.-őt mindig regges helyről, a 2-est meg publikról szedik, ha mindkét helyen ugyanakkor kint van - ezért áll a feltevés.

    A magyar szervereket azért nem érdemes nézni, mert 1/2 - 2 napos csúszással

    éppenséggel a magyar oldalon a legnagyobbra azonnal felkerülnek a cuccok - an, hogy pár külfdi regges oldalt le is előz.