185
  • blakshep
    #105
    jah, a magyar hibaüzeneteknek szoktak ám örülni a szervízesek :-)
  • blakshep
    #104
    zbrushnál ez úgy megy, hogy megfogsz bármit legyen az egy slider gomb, színválasztó, vagy legördülűmenü vagy zoom vagy még1x akármi megfogod a ctrlal és oda rakod vagy dokkolod ahova tetszik. kiváncsi vok wordnek mikor lesz ilyen az interfésze, pedig ennél egyszerűbben nem lehet ezt megoldani
  • FTeR
    #103
    a magyar win minden hibaüzenet magyar...
  • FTeR
    #102
    nem értem nektek ez mér összezsúfoltság, sztem pont, h letisztult és átláthatóbb lett így. jól láthatóan felvan osztva a toolbar és jól megjegyezhető jelölései vannak.
    sztem a 26 almenüvel és 30 tabos párbeszédpanelekkel sokkal átláthatatlanabb.
    és ki mondta, h nem lehet testreszabni vagy teljesen eltüntetni?
  • greywolf
    #101
    bocs, boot :)
  • greywolf
    #100
    Jó estét Pista bátyám.

    1. Mondja meg a kedves ismerősének, hogy ez teljesen normális viselkedés, ha a bot menű alatt megnyomja a c betűt, ergo ne a c-t nyomkodja henem a fel és le nyilakat és az entert. A c-vel a bootmenű szerkesztő módjába léhet be, amit a reboot pranaccsal tud elhagyni.

    2.Azt ugye nem gondltad komlyan, hogy a Magyarítás annyit jelent, hogy a teljes Linux kernel+több ezer program ÖSSZES ÜZENETÉT lefordítják Magyarra?
  • blakshep
    #99
    nagyon helyes :-)
  • FTeR
    #98
    hopp, ez fel sem tünt. elnézést kérek. 99%ban opensourceos szerzetesek szoktak reflexből fikázni és automatikus reagálásom van rá.
    húha, rettentően szégyellem, h linux vs. win topikot generáltam, pedig mindig ellene vagyok.
    dzsíí, egy m$ topikban én írtam le először, h linux. huh, most megyek megostorozom magam és fél órát tédepelek száraz kukoricán a sarokba.
  • blakshep
    #97
    nemtom az kiahalál. én bárány vagyok. és van agyam és ha vki aszondja nekem, hogy az ikon az egy baromi inventív dolog, meg ennek a vacaknak az interfésze, azt én le fogom ugatni. nézzél meg egy zbrush interfészt. vagy egy modot vagy egy houdinit.
  • FTeR
    #96
    a fikázás mint kifejezéssel van bajod, vagy azzal, h véleményem szerint az emberek inkább szídják, mint hogy utánanézzenek? utóbbit 1x említettem ebbe topikba.
    egyébként nicked kisértetiesen hasonlít blackeagelre, ami elég veszéjes win topikokban :)
  • stratoman
    #95
    Magyarok készítették Magyaroknak.

    Egy ismerősömet alig egy hete ez az üzenet fogadta indításkor UHU 1.2-n:

    GNU GRUB Version 0.95 (639K Lower / 785344K upper memory)

    [Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename]

    grub>
  • FTeR
    #94
    :) nem az új generációról beszéltem, hanem az azon belüli változatokról. nem véletlenűl vannak azok. winből sem kell a proffesional átlagjúzernek (gyk. észre sem veszi a különbséget).
  • blakshep
    #93
    nem sértődtem meg csak ezt már elmondtad párszor és volt egy oylan érzésem, hogyha nem szólok fogjuk hallani még :-)
  • FTeR
    #92
    sztem az unsigned integer kevés lenne arra, h kifejezzem hányszor hallottam fikázni linuxosokat az UHU-t.
    a debian UNuserfriendliségét meg még ők is elismerik, az nem desktop os.
  • greywolf
    #91
    Háát, konkrétan én sem értem miért is kéne megvennem az új Office-t ?:)
  • FTeR
    #90
    egyébként nem értem mireföl vagy megsértődve, általánosságban beszéltem.
  • greywolf
    #89
    mmm, nem tudom, én biztosan nem mondtam olyat, hogy az UHU nem igazi Linux. Természeteen picit más, de mivel Magyarok készítették Magyaroknak talán a legjobb "dobozos" megldás.

    Amúgy meg Debian alpú, szóval jó.
  • blakshep
    #88
    meg fogalmam isncs miért generálsz lijux kontra windows vitát, vmi fóbiád van, vagy mi? arról beszéltünk még pár perce, hogy érdemes-e vajon megvenni az új officet
  • FTeR
    #87
    jó.
  • FTeR
    #86
    greywolf is olvassa amit írok, és ő érti miről beszélek, ez itt nem private conversation.
  • blakshep
    #85
    meg a fikázni könnyű szöveget se süsd el többször.
  • FTeR
    #84
    nem, olvasd el újra.
  • blakshep
    #83
    hamár a reflexeknél tartunk akkor abbahagyhatnád a linux fikázását, mondtam már, hogy életemben nem láttam oylat
  • FTeR
    #82
    ezt annyira birom. ha userfriendlyről kell példa, akkor mindenki az UHUval jön. ha én azt mondom, h UHU így megy úgy, akkor azzal jönnek (védekeznek), h az nem is igazi linux, ilyen meg olyan szar, semmire sem jó az stb. stb.
  • greywolf
    #81
    Nocsak, álljunk meg egy szóra!

    Jól értem, hogy az atomstabil, megbízható
    windowsodat évente újra kell telepítened?
  • FTeR
    #80
    reflexes párhuzam, meg nemcsak neked írom.
  • greywolf
    #79
    Marhaság.

    Nem kedvelik, csak megszokták, hogy ez van. Ezt konkrétan kísérlettel is alátámasthatom, a családban két közeli idős (szellemileg friss, PC-t előtte soha nem látott) rokonnak raktam ösze internetezésre gépet UHU Office 1.2-vel. Azóta náluk az UHU, OO, Firefox az alap :)

  • FTeR
    #78
    ööö, telepítés után 1x bekonfigolod és kész. saját gépre úgy 4 éve telepítettem ofiszt. de mégha évente 1x telepíti az ember, akkor sem hal bele a kis konfigolásba (kb fél perc az egész).
    (linux után tiszta megkönnyebbülés)

    de, természetesen fikázni könnyebb. könnyebb a másikra hárítani a sáját bénaságot.
  • blakshep
    #77
    usam tudod ez ilyen vicc volt,tréfa, tudod :-)
    idefigyelj jó dolog a fejlesztés ha van értelme. de mondj egy okot, hogy mitől lesz az életem szebb ha például a win2kmat vistára cserélem? vagy az oldschool officet újra?
    fter látom te azért humorodnál vagy,amúgy nemtom minek lököd nekem a linuxos rizsát, életemben nem láttam még oylat, mert linuxra nincs zbrush
  • Sliders
    #76
    szóval a kelet aurópai fizukat letojják a gyártok.. elirtam :(
  • Sliders
    #75
    szóval a kelet aurópai fizukat letojják a gyártok.. elirtam :(
  • FTeR
    #74
    az a valami, ami miatt átlag user jobban kedveli a wint a linuxnál ;)
  • USam
    #73
    "kitalálnak új betűket" ? Szerinted a M$-nak a feladata hogy új fontokat hozzon létre?!? Szerintem határozottan NEM! Ha új fontokat akarsz töltsd le magadnak, vagy csináld meg magadnak. Ha a M$, nem próbálkozna újítássokkal, akkor azért lenne leteremtve, így hogy legalább próbálkozik, a reakció ugyan az.

    Erre talán J. F. Kennedy mondását tudnám idézni: „Ne azt kérdezd, hogy a hazád mit tehet érted, hanem hogy te mit tehetsz a hazádért.” Komolyan mondom hihetetlen hogy 2005-öt írunk, és még mindig van olyan aki majdnem hogy DOS szinten leragadt, és nem is akar kijönni belőle...
  • Sliders
    #72
    Azért nem 800*600-as mocsira fejlesztenek ma már. Az egy más kérdés h sokan használt crt-vel tolják. Lényeg h egyre jobban érvényesül az h nagy monitor kell, nem ilyen vacak 17" 19' :)))

    Pl én ha vennék moncsit, valszeg lassan fogok akkor 23" -at és abból is jót, azon simán elfárnak ezek a cuccok. Szó mi szó a jövő ez, lehet szeretni, utálni, de a nagyfelbontás mindenkinek jár!

    Jahh... sajnos nem kelet európai fizukat nagyban leszarják a gyártók. De az office jó példája a nagy moncsiknak etc...

    Akinek van rá pénze ugyis megveszi....akinek nincs az meg használ office 97-et :)
  • blakshep
    #71
    áhh igazából rájöttem tökmind1...az irodai munka alapból az esetek 90%ban szarrágás szóval végülis nembaj, hogy ezt maga a szoftver is tükrözi
  • FTeR
    #70
    otthonra minek az olyan ofisz? marhára szüksége van hálózati kezelő eszközökre, meg hatalmas adatbázis karbantartó alkalmazásokra, recovery toolokra, stb. stb...
  • blakshep
    #69
    naaaa légyszi mondd el...nem akarok hülyén meghalni :-)
  • FTeR
    #68
    az apple hw nem ér annyit, mint amit elkérnek érte. még akkor sem, ha ott vírít rajta az alma.
  • FTeR
    #67
    ez jó!!!!! :D
  • FTeR
    #66
    fájdalmasan fáraztóak vagytok. már tartottam it kiselőadást a felhasználóbarátságról, ha megtalálom bemásolom, de msot mérget vehetsz, h nem fogom újra leírni.
    köznyelvben halljátok,h felhsználóbarát mint valami varázszót, de fingotok nics róla mi az. ez ugyan olyan, mint amikor kijött a mmx-es pc és mindenki rohant _multimédiás_ pc-t venni, de senki nem vágta mitől multimédiás (vagy mér számít az).