185
  • NEXUS6
    #145
    Bocseszka, nálunk (állami cég) kb minden 10-ik 15"-os moncsira jut egy 17"-os. (az utóbbi általában a főnöké ugye, az enyém meg egy sajtpapíron szokja hozzám eljutttani, hogy mit gépeljek be neki, hálózat számítógép ugyan, monnyuk netezni azt szokott)

    Amikor a hweseknek jelzem, hogy kéne egy 17" TFT , ha már egésznap a moncsi elöt barnulok akkor tudod mit válaszolnak?
    Ezt:
    ;)
  • Csacsis
    #144
    Minden esetre a Dos-al nem volt olyan gondom, hogy miért is nem megy az xy progi, pedig még tegnap ment.
    És ha azt mondod hogy nem értek hozzá, mutatok olyan xp-t, amelyik ránézésre jó, csak gyakorlatilag nem. Olyan office-t amit ha 1000szer telepítesz újra, akkor sem működik rendesen. Hogy miért? Nem tudom. A gép hibát nem ír ki, csak egyszerűen nem megy. Na, próbáld meg kideríteni hogy miért. (és még sorolhatnám IE hibák, alk.hibák, stb... és mind különböző gépeken)
    JA és egy kérdés. Miért van az, hogy az XPn van egy rendszergazdai fiók úgye alapból. Aztán kell kötelezően felvenni egy fiókot még a telepítésnél. Eddig ok. De ha már van rendeszergazda, akkor miért nem lehet elvenni a rendszergazdai jogot attól az egy szem usertől a "felhasználói fiókok" menüpont alatt???? miért kell felvennem egy 2. usert azért, hogy el tudjam venni a jogot az elsőtől, aztán törölni a másodikat, amit csak ezért hoztam létre?
    (a számítógépkezelésnél szerencsére még meg lehet ezt oldani)
    NA Tessék velem kötekedni.

    U.I.:A fejlődés jó, csak rossz irányba tartunk. Lásd BEOS-Windows közötti külömbségek sebességben, stabilitásban, telepíthetőségben, stb... béke BEOS poraira. :(
  • GulaSoft
    #143
    minden fontos megvan benne ahhoz, hogy emberek millióiból hihetetlen méretű teljesítmény hozzon ki

    ez szerintem így hitelesebb lenne:

    minden fontos megvan benne ahhoz, hogy ember milliók pénztárcájából hihetetlen mennyiségű pénzt hozzon ki.

    Ezenkívül egyszerűbbé vált a dokumentumok formázása is, a beépített félautomata rendszer pedig nem csak javaslatokat tesz a dizájnra vonatkozóan, de képes a kinézet automatikusan történő megváltoztatására is.

    Kuss bazzeg! Az nem úgy szép ahogy te akarod, hanem úgy szép ahogy azt a Billi bácsi elképzelte.

    Jön a sok csillivilli semmit nem mondó dokumentomok kora. Én egy ideig azt gondoltam, hogy a tartalom a lényeg, de lassan rá kell jönnöm, hogy az nem fontos, csak szép legyen, mert attól értékes.
  • greywolf
    #142
    Erről van valami cikk is? Én aár el is hihetném, ha valahol nyoma is lenne.
  • greywolf
    #141
    Bocs, inkább úgy írom, hogy DOS típusú lemez fejléc
  • greywolf
    #140
    Egyetértek, sok a beteg, ráadásul még fizetik is őket...
  • greywolf
    #139
    ÁÁÁÁ, szakember, bravó, szerinted a DOS (nem SGI, nem BSD, nem más) partíciós táblának van valami köze a Linuxhoz? Mint olvashattad a gép dualbootos (XP és Linux), szóval simán benne van a pakliban, hogy XP alatt bekapott egy bootsector vírust ami elkef**te a boot sectort a Linuxos Grub boot managerrel az élen.


  • FTeR
    #138
    linuxra vírus???? miket nem hall az ember. :P
  • FTeR
    #137
    ott vannak az érvek alatt hülye. azért írtam, h hagyjuk, mert teljesen értelmetlen vita és még csak igazad sincs, amit sját magad linkelte képekkel bizonyítottad.
  • FTeR
    #136
    megint tévedsz.
    m$ kérte fel a w3c-t, nem konkrétan az xml kifejlesztésére, mivel még nem volt neve, csak felsorolta, h milyen legyen aztán pénzelte évekig a fejlesztéseket.
    a w3c sem a paypalből él, hanem abból a pénzből amit az m$ ad nekik.
  • Fenjoy
    #135
    ŐőŐő elkezdtem olvasni a kommenteket, ebben a Win topicban, de 100 dik Linux szónál elfáradtam...:) sok a beteg... nos nos, kíváncsian várom, főleg a bétát előszőr ugye:) Nekem bejön ez az Ikonos elrendezés, de majd mint mindent nehézz lesz megszokni, eleinte... a másik meg ne hogy már ez is a Microsoft hibája hogy nagyobb Monitor kell:) valamelyik nap az is sok volt egy betegtől hogy a Szegénység is az Ő hibájuk MegaLoL... szerintem az átlag Monitorok 17 colosak, nekem spec 21... de mirre ez kijön addigra lesz 2007... és egy Program kifutási ideje nem pár hónap, szoval semmi baj, sincs, hogy nagyobb monitort igényel... Szerintem:)
  • stratoman
    #134
    Én semmit nem kaptam be.:)
    Már írtam, hogy NEM AZ ÉN GÉPEM.:)
  • BlackRose
    #133
    Érdekes, hogy az MS az Office 12-vel azt az utat választotta, hogy ha már a felhasználók nem képessek (tisztelet a kivételeseknek), a szoftver már jelenleg is elképesztő tulajdonságait kihasználni, akkor majd rákényszeríti őket, az álltal, hogy az Office inteligensen követi a munkájukat és lépten nyomon elébbük rakja a megoldásokat a lehetőségeket. Na most alapjából ez nem rossz ötlet, viszont nem tudom mennyire fogják ezek a gyenge userek (és ezek vannak többségben) ezt mind fogadni. Egy igazi knowledge (information) worker (gondolok itt a high-end félékre) azoknak meg erre eddig sem nagyon volt szükségük, mert tudják használn és használják is a szoftvert elég magas szinten, persze nem haragszanak meg, ha az MS könnyebben elérhetővé teszi nekik ezeket a dolgokat, de esetleg veszélyeztetve érzik magukat, hogy az ő extra tudásuk elveszik, mert majd a gyengébb userek is most az inteligensebb Office segítségével képessek lesznek azokra a dolgokra amit a jelenlegi verzióval nem tudnak megcsinálni... na de gondolom ez a fejlődés ára.
    Különben elég sokszor láttam olyanokat akik gyalogonlnak az Office-ben és majdnem buta írógépként használják a Word-ot. Na ezeknek a usereknek és egy speciál featuret adnák ha az MS lennék, pl. a "don't bother, get a pen and a paper, 'cause you are too stupid to use a computer" szöveget írja elébbük, na de azt hiszem ez csökkentené az eladásokat, az MS-nek meg nem hiszem, hogy az lenne a célja :)

    P.S. különben az XML nem MS találmány, de az MS sokat tett a szabvány elterjesztésére, komolyan résztvett a W3C munkájában és tényleg nagyon hozzájárult a szabvány elterjesztéséhez (itt most nem azt akarom mondani, hogy az MS-nélkül nem lenne de facto ipari szabvány, de valószínüleg sokkal több időbe telt volna). Na mindenesetre az XML-ért az egész ipar többé kevésbé egyformán "felelős", ezért nem emelnék ki senkit sem külön.
  • IoIa
    #132
    Ahogy elnézem a felbérelt ms fanokat, a ms bármit is adna ki, akár nagyságrendekkel szarabb dolgokat is, akkor is jönne a tömény éljenzés.
  • greywolf
    #131
    Ezekszerint kifogytál azérvekből, és ilyenkor jön az áá, inkább hagyjuk szöveg ?:)
  • greywolf
    #130
    Hehh??? Az MS-nek elég kevés köze volt at XML-hez, tudtommal W3C és ITEF fejlesztés.

    Egy kis XML történelem

    Az MS-nek max annyi köze van az XML-hez, hogy fél tőle mint minden nyílt formátumtól és megpróbálja rátenni a kezét, mint például történt az a Kerberos MS-es implementálása során
  • greywolf
    #129
    Bekaptál valami ols school boot sector vírust :)
  • Klapanciusz
    #128
    Egy nem kimaradt a második mondatból. A hülye meg én vagyok.
  • Klapanciusz
    #127
    Nem az a baj, hogy nem találni a funkciókat, hanem hogy a meglevők nem működnek rendesen. Tegye fel a kezét aki küldi el melegebb éghajlatra a "fejlesztőket" amikor szekciótöréseket használ tördelésnél, erre ez a dög teljesen véletlenszerűen széttúrja a szöveget.

    Ugye mindannyian tettetek már be a ctr-c ctr-v-vel tabulátor karaktert táblázatba? Máshogy miért nem lehet? Cross-reference-ekről már ne is beszéljek. Fütyül rá, hogy mit állítok be neki, hol a teljes bekezdést beszúrja, hol meg csak az indexét.

    Sorolhatnám. Sokáig. Ez egy fekáliatenger, és az új design-tól sem lesz jobb, amíg a .doc formátumot használja.
  • FTeR
    #126
    :) a menükben is voltak már ikonok, szal eddig is használhatták, a kérdés csak az, h mit "írtak"-bele :P
  • Andris
    #125
    "egyik legfontosabb újdonsága, hogy az eddig megszokott menüket ikonok váltják fel"

    dejó akkor mostmár az analfabéták is tudják használni a Word-öt
  • FTeR
    #124
    a "szar" után lemaradt 1 vessző
  • FTeR
    #123
    épp most kérte a restartot a winFX :) ki akarom próbálni azt a Max-ot, ezért rakattam fel vele.
    de ha be is szar a manuális (registrys) átállítás még mindig ott van.
    (a winFX egyébként is béta még.)
  • FTeR
    #122
    az XML m$ kezdeményezésre és támogatással lett kifejlesztve, nyugodtan tekintheti a sajátjának.
    a xml dokumentum formátum nem a plain text kiváltására lesz, hanem pl a .doc-ra (gyk. és nem is a szimpla richtextre).
    a xml adatok továbbítására lett kifejlesztve, az a dolga, h könnyen értelmezhető formában adatokat tároljon, a szöveges dokumentum is egy adathalmaz... (gyk. adja magát)
  • NEXUS6
    #121
    "a windowBlinds nem teszi instabillá"

    Rakd fel mellé a windowFX-et is, meg mondjuk az objectbart;))))
  • stratoman
    #120
    Valszeg nem hw hiba volt. Hogy mi volt ez a hiba, arról viszont fogalmunk sincs.
    Miután a partíció vissza lett állítva a biztonsági mentésből, azóta jó (kérdés, hogy meddig).:)
    A másik partícion lévő XP-nek pedig nem volt eddig semmi baja, még kékhalál se, pedig azt nyúzza jobban nem az UHU-t.:)


  • NEXUS6
    #119
    Hát szarjál be, de félreértesz én jó dolognak tartom az xmlt.
    Valszeg egy éven belül én is csak ezzel fogok dolgozni.
    Másrészt kíváncsi leszek mikor kezdi majd a M$ a saját szájaíze szerint az XML-t átalakítani;)

    De a szövegszerkesztés, meg az xml az akkor is két külön dolog.
    Nehéz lesz átállni a doc világból, ráadásul mind ez OS váltással egybekötve!
    Ismerve az egység sugarú júzer képességeit, kb annyira reális mint a szűzföldek feltörésének programja volt!

    A múltkor én is lusta voltam elővenni a pendriveot, az asztalon meg ott volt egy halom floppy. Hát egy fél órát el is szórakoztam, a sok hibás lemezzel, hogy átmásoljak egy 50k dokumnetumot, aztán odamentem a szekrényhez és elővettem a pendriveot;)

  • FTeR
    #118
    ja és ilyen cuccok nélkül is lehet skinelni, csak ahhoz kell egy kis registrys szarakodás (ezek a progis is csak azt írják át).
  • FTeR
    #117
    a windowBlinds nem teszi instabillá, nemrég raktam xpre a vistás skint és eddig nem volt baj vele. a tgsoft skinelője tudott hibát okozni, de asszem az is inkább a tört verzsön.
    (btw, a tört winek sokkal több hibát okoznak, tehát nem abból kell kiindúlni)
  • FTeR
    #116
    sztem hagyjuk a témát.
    az első valami korai verzsön lehetett, a második meg nem win (rendszer) hibaüzenet, hanem a 3rd party alkalmazás sajátja.
    a második nagyon jól mutatja, h a win magyarul külde a hibaüzenetet, ott írja is az angolban, h a win a köv hibaüzenetet küldte és jön a magyar szöveg.
  • greywolf
    #115
    Fog sincs, majd megnézem.
  • FTeR
    #114
    ez beszarás. eddig az volt a fika tárgya, h m$ ofisz fájlformátumai nem egy elterjedt nyílvános szabványban vannak, erre most ezzel jössz...
    a titkárnő majd elsírja a rendszerkazdának, az meg fogja a szervert és a házirendben beállítja, h ne az legyen. (egyébként is modern titkárnő pendriveal szaladgál)
  • greywolf
    #113
    rebbot után sem indult el? mert akkor hw hiba lesz..
  • greywolf
    #112
    jól sikerült windows Magyarítás

    Jól sikerült widows Magyarítás2
  • NEXUS6
    #111
    Előre látom azt a kavarást amit az új xml formátum fog kelteni, mert szinte 1000%-ig lemerném fogadni, hogy az xml lesz a default!

    Titkárnő kimenti, az anyagot (gondolom kis 1 oldalas levele egy floppira nem is fog ráférni) aztán viszi át a másik gépre és csak kerekedik a szeme.

    Amúgy mi értelme egy szövegszerkesztőnél az xml-t eröltetni? A nyomtatott formában pl a linkek nem igazán érvényesülnek;)
    Manapság is lehetne igazi e-irodát csinálni, az eredmény még is az hogy egy Amazoniát irtanak ki évente az elszart A4-esek miatt.

    Nekem is tetszik az új kezelő felelület, de ez egyetlen verzió!!!!
    Gondolom alapból a Vistát sem lehet majd skinnelni, csak olyan segédprogikkal, amik rendesen instabillá teszi a rencert!
    Ennyit a felhasználóbarátságról!
  • FTeR
    #110
    1x elszállt a videókártyám és magyar volt a kékhalál. a logfile szokott angol lenni, de az egyébként is egyenesen a rendmondnak van szánva.
    nemtom milyen build lehetett a tied.
  • FTeR
    #109
    elképzelhető, h azon sírnának mindig, h magától elmászik az ikon. már az, h a toolbar sorok elcsúsznak idegesíteni szokta őket.
    maguk az eszköztárak full drag&drop, a rajta lévő elemek meg a testreszabás helyimenüpontban simán rendezhető.
    azért egy toolbar elem rendezés nem olyan sűrű tevékenység, h bill+egér kombináció legyen rá.
    egyébként lehetséges, h ebben már így lesz...
  • stratoman
    #108
    Ja, teljesen normális viselkedés.:)

    1 hónap használat alatt mindig elindult rendesen, aztán b@szott indulni, csak ezt írta.:)
  • greywolf
    #107
    finoman szólva is marhaság, kapásból a kékhalálos/hardver problémás üzenetek nem azok.

    pl.
    ***Harware Malfunction

    Call your hardware vendor for support

    NMI: Parity Check / Memory Parity Error

    *** The system is halted ***


    Mindez Magyar XP SP2-n, egy hibás memóriával.
  • FTeR
    #106
    elég egyértelmű fordítása van és könyv (dokumentáció) is létezik hozzá.