321
Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • hokotro
    #241
    A katona meg a pap odamegy ahol kap!!!Régi nagy igazság
  • sz4bolcs
    #240
    Jaja, és a hasonló ideologiák mindig csak azokra nem vonatkoznak, akik ezeket állítják. Majd jön az új világmegváltó hippikorszak.
    aminek a jelszava
    Háborúzz a békéér, bassz a szüzességér!

    #236-ról lejött a véleményem
  • steweee
    #239
    sajnos az emberi hülyeség nem mai találmány. mindig is nagyszámban voltak és lesznek önállótlan emberek, akik elvárják a mindenkori politikai vezetéstől hogy irányítsa az életüket, megmondja mit és hogyan tegyenek, miben higgyenek stb. magyarország az utóbbi évszázadokban szellemi téren azért folyamatosan a kora előtt járt, sajnos mára ez a gazdasági/társadalmi/politikai változások folytán jelentősen vissazesett, drasztikusan csökkent az olyan emberek száma akik tisztán látják a folyamatokat és a változásokat, a valós világról tudnak képet és véleményt alkotni. legjelentősebb kiváltó ok a médiahatás, tulajdonképpen az új vallás templomait építik fel sokan otthonaikban a televíziózás által. és hisznek abban amit ott látnak és hallanak, mert így leegyszerűsödik az életük, irányított gondolataik fogjai maradnak.

    a háborúkhoz azért kapcsolódik a dolog, mert azt soxor mindkét összecsapó fél vagy felek politikai elitjének elhatározásából történik, a háború a politikai/gazdasági hadszíntér folytatása a szavakon túl.a legtöbb esetben a vesztes politikai rendszer vezetői megússzák a dolgot, hiszen nem ők harcolnak, csak a parancsokat adják ki, ami aztán a hierarchikus rendszeren végigfutva, az egyéni érdekrendszert kihasználva teljesítésre is kerülnek.

    pl: sorkatona nem akar harcolni mert fél hogy talán_! megsérül vagy meghal = hadbíróság, biztos_! büntetés. aki elfogja és rákényszeríti az felsőbb akaratot a katonai rendőrség és hadbíróság, melynek tagjainak érdeke hogy a különcöket helyre tegyék, hiszen akkor nem lesz aki harcol helyettük, ráadásul feljebb álló, jobban fizetett és nagyobb jogokkal rendelkező egyének a tagjai)

    az ölésre való hajlam kifejlődik a legtöbb emberben ha látja bajtársait, szeretteit elesni (ha addig nem volt meg) viszont egy ütőképes hadseregnél elvárás hogy kapásból képesek legyenek a tagjai ölni, hiszen az első néhány hadmozdulat is képes eldönteni egy háború kimenetelét.

    ami azt illeti aki olyanokban goldolkodik hogy a hazáért érdemes meghalni meg ilyesmik, az gondolkodjon el mélyen az írásom első bekezdésein, és ha eljut odáig goldolatilag hogy az olyan politikusokat kellene inkább megbuktatni vagy pokolra küldeni akik egyéni ambíciótól hajtva képesek kirobbantani háborút és másoknak szenvedést okozni, az jó úton jár...
  • hokotro
    #238
    Szerintem vannak okok, amikért érdemes akár a saját életemet is feláldozni, pl.: család, legjobb barátok!
    Momentum, én a hazámért nem adnám az életem... Ezért a hazáért biztos nem.

    Ezzel én is igy vagyok:-)
  • fonak
    #237
    Egyetértek. Az utolsó mondattal is. Azért a hazáért, ahol pl. gyurcsány feri a népszerű "hős", vagy ahol a nemzet határon túl rekedt része a többség számára ellenséges idegen, minek?
    (Nem mintha a viktor-féle pártot valami gáncs nélküli lovagoknak képzelném, sőt...)
  • sz4bolcs
    #236
    Pedig érdemes belátni, hogy ilyen az ember. Bárki megfigyelheti magában a dühöt, ellenszenvet. Hányotoknak nem nyílik ki a bicska a zsebében egy pedofilt látva? Senki nem hal meg szívesen, és tényleg annak függvényében választ élet és halál közt, hogy számára mennyire fontos az, akiért meg kéne halnia. Nehéz belátni, hogy ilyenek vagyunk? Ragaszkodunk, ez az ego, ettől vannak háborúk, ettől van szenvedés, érzelmek, gondolatok, gyilkosság, szerelem, szeretet, világ, én.
  • SZU
    #235
    "egy katonára ki emlékszik aki egy bunkert tartott 60napig az ellenségtől???"

    Azok a katonák, akik hősök lesznek, ritkább esetben csinálják az aktuális politikai irányzat, vagy akár csak a harc hevéért. Sőt! Sokszor nem is az otthoniak védelme érdekében (nem hiszem, hogy előre tervezték, hogy hősök lesznek, akkor és ott lettek azok, amikor épp jött az eset). Leginkább a bajtársaik/barátaik védelméért tették, amit tettek!

    Amikor az a névtelen katona, aki "egy bunkert tartott 60napig az ellenségtől", gyakorlatilag 60 nap időt nyert a bajtársainak az újrafejlődéshez/visszavonuláshoz/túléléshez. Ha nem tette volna meg, futhatott volna velük együtt, s sok-sok társa halálát nézhette volna végig.
    Szal a hősök korán halnak, nemtudom miért döntöttek úgy, ahogy, ritkán tették azért, mert a parancs az parancs, s nem mertek futni a többiekkel együtt.

    Ők is tudták, hogy mondjuk egy géppuskafészek kiiktatása önkéntesként nem móka, de megtették, mert embereket, barátokat mentettek meg vele.

    A kamikázék pl.: tudták, hogy esélyük sincs, mégis belerepültek a halálba. Ők is hősök, s alkottak maradandót. Egy borzalmas emléket, egy önfeláldozásnak állított mementót, emberi butaságnak szobrot.

    "Attól függ kiért és miért.Nincs az a politikai rezsim vagy rendszer vagy eszme amiért érdemes az embernek saját maga életetét feláldoznia.Ma hős de holnap a kutya nem emlészik rájuk.Hiszen mit élvez utána belőle????"

    Semmit nem élveznek utána belőle, 1xűen Leonidasra és társaira is emléxünk még, pedig "csak" hősködtek, hogy a hazájuknak legyen ideje védekezni.

    Szerintem vannak okok, amikért érdemes akár a saját életemet is feláldozni, pl.: család, legjobb barátok!
    Momentum, én a hazámért nem adnám az életem... Ezért a hazáért biztos nem.
  • feketeribizli
    #234
    Miért akarják az emberek, hogy emlékezzenek rájuk?!
    Bizony én is vágyom arra, hogy egy jóképű intelligens csaj emlékezzen rám, de csak azért, mert neki is vannak testi vágyi és, ha én is eszébe jutok, akkor azt élvezem ugyanugy, mintha valóság volna, vagyis inkább azt hiszem, hogy csak lelkileg lehet élvezni a vágyakat, mert voltam egyszer nővel és nem is éreztem olyan kellemesnek, mint amilyen volt a képzeletbeli kapcsolat során.
    Hogy ezért pedig valaki meg akarna ölni féltékenységből, az is érthető, hisz, ha én érzem a lelkieket, akkor ő kevésbé tán!
  • hokotro
    #233
    Igen vannak kérdések látom:-)2006-ot irunk, és már a XXI.században, és még mindig itt tart az emberiség a mikrochippek,robotok csúcstechnika jelenében.Ölni.Amig az emberiség ezt nem növi ki addig nem lessz képes harmonizálva eggyütt élni más népekkel más"lényekkel".Igen a katona egész életetét úgy éli le, ha ölt, hogy bántja a bűntudat.Zsoldért,hazáért,netán élvezetből.Ilyen is létezik.
    "Te meghalnál azért, hogy más élhessen?"????Ez jó kérdés
    Attól függ kiért és miért.Nincs az a politikai rezsim vagy rendszer vagy eszme amiért érdemes az embernek saját maga életetét feláldoznia.Ma hős de holnap a kutya nem emlészik rájuk.Hiszen mit élvez utána belőle????Halhatatlan Elvis vagy John Lennon.Mert maradandót alkottak.De egy katonára ki emlékszik aki egy bunkert tartott 60napig az ellenségtől???


  • obe
    #232
    szerintem soha nem leszünk képesek ölés, gyilkolás nélkül élni...az erőszakmentes társadalom utópia
  • sz4bolcs
    #231
    Te meghalnál azért, hogy más élhessen?
  • kev
    #230
    A katonáknak megtanítják hogyan kell embert ölni, probléma itt nem a gyilkolás, hanem az ezt követő lelki teher, amit egész életében magával visz. Erre nincs gyógyszer, és semilyen pszihológus nem segíthet rajta.

    A megölt ember / emberek vére, a "gyilkos fejére száll".

    Ha a háborúban megölöd az ellenséget, kitüntetnek. Ha ugyanezt a civil életben teszed, gyilkos vagy.

    Talán néhány 100 év múlva már képesek leszünk ölés nélkül is megoldani a konfliktusokat.


  • hokotro
    #229
    A háború eltorzitja a józan itélő képességet ,előbb vagy-utóbb.Érzéketlen buta ember könnyebben alkalmazkodik és tudatlanságából itélve könnyebben is öl.Nincsen a belső és külső emberi értékek tudatában igy könnyebben kioltja azt.Ez az emberfajta nem érvel csak cselekszik és könnyebben válik ösztönlénnyé mint az :állat.Milyen joga van egy embernek a másik ember életetét bármilyen formában kioltani?Ki ruházta fel rá???Mi vezette oda hogy tettét véghez vigye?Egy eszme,vagy talán egy politikai cselszövés?A hazája védelme???Ki mondta neki hogy ölni jó és ölni kell???Mlyen ember lessz az aki embert ölt, és visszailleszkedik a társadalomba egy esetleges háború után???Vagy lehet hogy éppen akit megölt az emberiség leghasznossab tagja volt:netán feltalálta volna az aids ellenszerét, netán a rák-ot tudná gyógyitani stb...............Aki pedig az életét kioltotta,egy egyszerű csavargó,kolonca az emberiségnek.Csak éppen valaki vagy valami /MANIPULÁLTA/ hogy öljön:-)
  • feketeribizli
    #228
    Időben elengedtem a torkát!
  • odex
    #227
    - Mennyien vagyunk képesek ölni? sokan:)
  • fonak
    #226
    Szerintem megfelelő körülmények között majdnem mindenki képes ölni, pl. önvédelemből.
  • forza milan
    #225
    NAgyon....:D
  • odex
    #224
    foxee tudom hol lakik :D Debrecemben
  • sz4bolcs
    #223
    Mindig ez a történet jut eszembe erről:

    Ez a Roshi Hsuan Hua mester vendége volt,
    és egy Zen-mester szokásos szerénységével
    magát egy második Bodhidharmának nyilvá-
    nította, amivel természetesen kivívta Hsuan
    Hua mester csodálatát, - meg kell jegyeznünk, hogy ámbár nem a remélt módon.
    - Élet és halál - mondta a Roshi - csak üres
    szavak, Ne ragaszkodj semmihez, csak hagyd, hogy történjenek a dolgok !
    -Bölcs szavak ! - mondta a Tiszteletreméltó
    Hsüan, a Nemes Hua, - meglátszik, mester vagy, tényleg egy második Bodhidharma !

    Ezeket mondva, elnézést kért vendégétől,
    mondván hogy ki kell mennie a mellékhelyi-
    ségbe.
    Egy kis idő múlva a Tiszteletreméltó Hsuan,
    a Nemes Hua, feje fölött kardot forgatva, és
    ősi mandzsu csatakiáltásokat hallatva tört rá
    kedves vendégére,
    aki persze, esze-nálla-nélkül menekült -
    de a Tiszteletreméltó Hsuan, a Nemes Hua,
    nem hagyta annyiban a dolgot, és hogy tisztázza a helyzetet, a futó Roshi megnyug-
    tatására ezt kiáltozta:

    - Ne szaladj barátom, csak a fejedet akarom
    levágni, beletesszük a Stupánkba ereklye-
    ként, hiszen te egy második Bodhidharma vagy !
    -Ne szaladj, mert élet és halál csak üres szavak, ne ragaszkodj semmihez, csak engedd, hogy történjenek a dolgok !

    De a Roshit semmi sem tudta megállítani
    eszeveszett vágtájában, és azt kiáltozta, hogy
    még Shakyamuni Buddha sem engedné, hogy
    levágják a fejét...
  • kulabácsi
    #222
    miért félsz??
  • forza milan
    #221
    Ez most olyan vicces hallod....
  • kulabácsi
    #220
    én ma sszem kimegyek az utcára egy ak-val azt legyilkolok pár embert!! a híradóban majd láthattok:D
  • sz4bolcs
    #219
    Te békéd mindenki békéje.
  • kulabácsi
    #218
    :D:D
  • Csirke4
    #217
    "We fight for peace"

    Generalsban az USA egyik tankja mondja :)
  • kulabácsi
    #216
    király!! végre vki!!:D
  • Black Hawk
    #215
    nah rögtön indulok az Eu-ba reformálgatni.:D
  • kulabácsi
    #214
    jah kéne már vazz!! vmit tehetnél a dolog érdekében!!:D
  • Black Hawk
    #213
    Reformáljuk meg.
  • kulabácsi
    #212
    jah az biztos!! bár ez is eléggé érdekes egy dolog, h hogyan dönthet egyvalaki milliók életéről akiket csatába küld!! elég szar ez a világ vazz
  • Black Hawk
    #211
    Hát igen, a háború áldozatokkal jár.
  • sz4bolcs
    #210
    vagy a halálra?
  • Raszkolnyikov
    #209
    A National Geograpich az én szememben egy habi gép. Egyszer azt mondta, hogy óránként 17 állatfaj pusztul ki...

    meg tipikus eset: természetfilm: 2 amerikai bandukol az erdőben, amikor rá akadnak arra a krokodilra, amiből már csak 9 van a világon és nekik sikerül, há, ezt a véletlent.

    történelem: 1.Német o. és Japán ostobanépség volt az angolszászokhoz képest, akik természetesen mindent jól csináltak (néha az oroszok is). Arról elég kevés szó esik, hogy Rommel hogy szívata orrba szájba az angolokat(bezzeg Montgomery). Egy csomó elemzés meg mindenféle film van azokról a csatákról, amikor a németek voltak többen és a szövetségesek kevesebben és persze ilyenkor győztek. Pedig ez a csatáknak csak elenyésző része lehetett.

    2.Múmiás filmek. Ebédidőben nagyon szeretem azt nézni, hogy mit találtak egy 2000éves múmia gyomrában...

    persze nem kötelező nézni...
  • kulabácsi
    #208
    Hát ebben a világban már bárki képes ölni!! szegény kis 15 éves gyerek aki folyamatosan éjjel-nappal a GTA-t nyomatja azt hiszi életben is ilyen vicces a dolog!! egyébként én is azt toltam!! üres is a lakás...
  • Black Hawk
    #207
    Fú vazze most éhes lettem.
  • [Jakuza]
    #206
    Mindenki.
    Sot nem is kell hozza haboru, csak az ember sajat letenek veszelye.
    Vagy mas helyzetek.
    Teszem azt van egy lakatlan sziget amin van ket ember, viszont elelem nincs, elobb utobb ugyis megolne az egyik a masikat, hogy legalabb tovabb huzza az eletet, meg legalabb addig amig el nem fogyassza a masikat es ismet elelem nelkul marad.
  • Black Hawk
    #205
    Erről csak egy latin mondás jut az eszembe:si vis pacem, para bellum
    Ha békét akarsz készülj a háborúra.
  • sz4bolcs
    #204
    De aki igazán magába néz az észreveszi, hogy a békéért háborúzik -paradox módon.
  • LeBronjózska
    #203
    hidegvérrel lemészárolnám azt aki nagyon de nagyon árt nekem , papám mesélt a 2. világháborúról néhány barátja ment a mennybe mellette. nesze neked béke
  • odex
    #202
    1 jó kis ak47-el bekell őket fenyítani és elvannak intézve