110
  • jihad
    #1
    Van már hozzá crack? ;)
  • BiroAndras
    #2
    Biztos lesz.
  • onimusha
    #3
    1-2 hét és törik,ps2-m nem nagyon boltba veszem a játékokat, a blueray-os PS3nál se akarok ezen változtatni addig nem is veszek ps3at
  • h4x0r
    #4
    De jo, hogy az SG olyan hangnemben adja le a hirt, mintha mindenkinek orulnie kellene neki. Vagy nincs erzekem az ironiahoz. De sztem az elso. Max 2 honapot adok ennek a modszernek...
  • szombi
    #5
    Bármi is legyen, én kitartok a saját véleményemnél:

    AMI LEJÁTSZHATÓ, AZ MÁSOLHATÓ IS!

    Ez alól semmilyen tartalom nem tud kibújni! Ha azonos formátumban nem is, de egy másikban biztosan másolható - és hordozható - lesz...
  • DWz
    #6
    "A DVD másolatok puszta tömege és az ipari méreteket öltő kalózkodás nem csupán a filmstúdiókat hozza nehéz anyagi helyzetbe, de növeli a felhasználók költségeit és még lehetőségeiket is csorbítja"

    Mi noveli az en koltsegemet? Vagy a megjobb: Mi csorbitja a lehetosegemet? Hogy at tudom ugy masolni a filmet, hogy ne legyenek rajta idegesito reklamok tucatjai, amiket at se lehet ugrani? Vagy hogy ne tudjak hangot valtani rogton? Meg a tobbi idiota vedelmi funkcio?
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    Erről van szó :)
  • Caro
    #8
    Ha fizikailag nem is lehet a lemezt másolni, akkor majd image-elnek.
    Ennyi.
  • irkab1rka
    #9
    a gyártó azt csinálja, amit a kalóz: tömegesen másol le egyetlen lemezt. Na kiváncsi vagyok, hogy akkor most a csirke volt-e a tojás vagy...
  • tomo
    #10
    ja, a valodi hamisitok ellen vajon ved ez, akik gyartosoron gyartatjak a lemezeket?

    birom, hogy a felhasznalokat/vasarlokat tekintik kalozoknak, meg hamisitoknak, de a kinai dvd gyarakkal nem tudnak mit kezdeni.

    gyonyoru.

    es valoban, ha le lehet jatszani, akkor rogziteni is lehet azt majd, valami modon.
  • Macc
    #11
    Ha erre a sok hulye 2perc alatt feltorheto technologiakra nem koltenenek milliardokat, es a kalozmasolatok felszamolasara szinten nem, akkor annyival olcsobb lehetne a vegtermek, hogy lehet senki sem akarna masolni, hanem megvenni egyszeruen.
  • pite
    #12
    van 2 perced.
  • Frank99
    #13
    annál egy kicsit több.

    de meglesz a +oldás hamar....
  • Garfield
    #14
    Az "úgyis megtörik két perc alatt" és egyéb közhelyekkel dobálózók figyelmébe ajánlom a Prohardver ugyanezen hírrel foglalkozó fórumát, illetve az ott belinkelt oldal alapos áttanulmányozását és utána újra átgondolni a közhelyeket a másolásvédelem töréséről.
  • Caro
    #15
    Hidd el. Fel fogják törni.
    Ha máshogy nem, akkor úgy, hogy DVI-n kivezetik, bemegy egy DVI-HDMI átalakítóba, és vissza a gép HDMI bemenetére.
    És onnan meg újratömöríteni.
  • aaaaa
    #16
    Inkbb csökkenti a költségeket !!! Ha több a kalózpéldány, kénytelenek olcsóbban adni az eredetit, hogy egyáltalán megvegyék. Nehéz számukra beismerni, de így van... Lásd 990-ft-os DVD ! Ha nem lenne lehetséges a kalózkodás, volna arcuk 10-20e Ft-ért is árulni a filmket, a tökéletes minőségre hivatkozva...
  • Fenjoy
    #17
    csodálatos dolog ez az "tartalom védelmi" megoldás, de remélem hogy az adatokat ugy is védi hogy nem tünnek el róla az adatok mint egyes DVD korongoknál 1 év után, ezen kéne fejleszteni inkább, mert mint eddig minden másolásvédelmet 1-2 hét alatt feltörtek most sem lesz másképp... "szerintem"

    Elnézést A Sorokért:)
  • toyotakacsa01
    #18
    Film esetében ha más nem újratömörítéssel, játékoknál meg a program átírásával csak elboldogulnak.
    Van sok okos cracker bácsi.
  • dez
    #19
    "egy DVI-HDMI átalakítóba"

    Ez az "átalakíró" nem más, mint egy egyszerű kábel, mivel a HDMI a DVI-D kiterjesztése. :) (A DVI kábelben több adat-út van, de csak 1 v. 2 van kihasználva. A HDMI-ben ugyanezek vannak, plusz egy adat-út a hangnak.)

    "a gép HDMI bemenetére"

    Hová? Te hol találtál ilyet? :)
  • Caro
    #20
    "Ez az "átalakíró" nem más, mint egy egyszerű kábel, mivel a HDMI a DVI-D kiterjesztése. :) (A DVI kábelben több adat-út van, de csak 1 v. 2 van kihasználva. A HDMI-ben ugyanezek vannak, plusz egy adat-út a hangnak.)"

    Tudom. Ezért írtam DVI-t nem pedig VGA-t.

    "Hová? Te hol találtál ilyet? :)"
    Addigra csak lesz :)
    S/PDIF most is van, csak kissé az már elavult.
  • juhand
    #21
    HDVD
  • Doomista
    #22
    chegavara nagyon kemény szőrös arcú csávó vólt ám, nagyon frankó hogy őt így tiszteled!
  • vax
    #23
    Ha nem marad más hátra, digitális kamerával leveszük a monitor digitális jeléről, vagy magáról a monitorrol. :)
  • IoIa
    #24
    Az egy az egyben másolásnak (ha lehetséges, és előbb-utóbb biztosan az lesz) csak a játékoknál lesz értelme kezdetben. Ugyanis mind a nyersanyag (írható lemez), mind az író csillagászati összegekbe fog kerülni elég sokáig. Bár piacokon és egyéb helyeken jelenleg is forgalmaznak kalóz lemezeket, de szerintem a többség internetről tölti le a cuccot, és nem a piaci árusnál fizet.
    Filmek esetében a jelenlegi 1-2 CD-nyi divx vagy xvid formátumú filmek a mai általánosan elterjedt TV-ken elég jó minőségben játszhatók le, és az MPEG4-et is lejátszani tudó DVD asztali lejátszók is mára olyan olcsók lettek, hogy inkább olyat vesz mindenki. Vagyis szerintem a filmek továbbra is így fognak terjedni, nem pedig a borzasztó nagy méretű Blu-ray disc image formátumban (ennek egyébként is csak akkor lenne értelme, ha a jelenlegi internet sebességek legalább a 20 szorosára növekednének, és ha megfizethető árú írók és írható lemezek lennének forgalomban).
    De a jelenleg tömegesen elterjedt TV-ken ki sem lehetne használni a Blu-ray-en tárolt nagyfelbontású, nagyon jó minőségű képet (nem lenne lényegesen jobb, mint a DVD), a DVI bemenettel rendelkező jó minőségű TV-k pedig horror áron kaphatók.
    Csak sejteni tudom, hogy jó ideig ami megjelenik Blu-ray-en, az DVD-n is ugyanúgy kapható lesz. Akkor pedig semmi gond. Ráadásul nagyon jó kópiákat tudnak már készíteni filmstúdióban és moziban is.
  • Riddick
    #25
    Hiába verik magukat ,mindih lesznek olyan okos és szemfüles fickok akik feltörik ,és akkor közkincsé válik...:D
  • dez
    #26
    Már most is elérhető a neten jópár film és sorozat HD-s változata, pár gigás xvid/divx-ben, esetleg 6-8-10GB-os mpeg2-ben.
    250eFT horror ár? Ennyibe kerül egy ~76cm-es, 1440x768-as bontású, 1000:1 kontratszt-arányú, DVI/HDMI-s LCD-TV... Elég jól néz ki rajta egy HD-s video anyag. Ma már nagyon sokan cserélik lefele a CRT-s tévéiket ilyesmire (persze akinek tellik, plazmára).
    Persze nem arról van szó, hogy holnapután már mindenkinek ezek lesznek az alap.
  • Alfa Of NS
    #27
    "Ha nem marad más hátra, digitális kamerával leveszük a monitor digitális jeléről, vagy magáról a monitorrol. :)"

    Nemi gondot okoz, hogy erre is gondoltak. A rippelt film tartalmazni fogja a rippeleshez hasznalt meghajto azonositojat "vizjegy" formaban es a kovetkezonek megjeleno filmeket mar nem lehet lejatszni azon a meghajton. Igy amig draga a meghajto addig csak ugy rippelni nem erdemes, mert dobhatod ki a meghajtodat.
  • Alfa Of NS
    #28
    Aszem itt elbaftam par fogalmat, mind1, lenyeg, hogy ha kameraval veszed a TV-rol a filmet es felrakod a netre, akkor hamarosan dobhatod ki a lejatszot, mert uj filmet mar nem fogsz tudni vele lejatszni.
  • worldwideweb
    #29
    Egyes gyártók is dobálóztak hasonló közhelyekkel hogy az ő programvédelmük bizony feltörhtetlen aztán 2 hét múlva már kint is volt a törés a neten.
  • TommyGun
    #30
    Énis biztos vagyok benne hogy előbb utóbb feltörik de vegyétek figyelembe hogy a BR-en sokkal durvább a védelem mint a DVD-ken volt annó....a DVD-t is azért sikerült olyan hamar feltörni mert a Xing playert programozó fiuk benne felejtették az egyik korai lejátszóban a visszafejtési algoritmust....különben nem lett vólna ilyen gyors....a DVD AUDIO-t a mai napig nem tudták feltörni....igaz ez kevésbé elterjedt de erre is volt jónéhány próbálkozás...biztos vagyok benne hogy megoldják mivel a filmek óriási lét hoznak a fekete piacnak de ennyire nem vagyok optimista mint itt többet hogy 2-3 hét meg 2 hónap...sajnos...
  • avman
    #31
    én is csak azt tudom mondani, amit lola. amíg ez a cucc olyan széles körben elterjed, mint a dvd, 2-3 év (kint), nálunk 5 (de inkább 7-10). addigra valszeg lesz megoldás. de ez inkább a feketepiacot érinti (nagybani kinti hamisítókat) horror árak, horror méret, paperware másolásvédelem. ennyivel össze lehet foglalni. esetleg a a hdvd olcsóbb lesz, de arra is van már valami feltörhetetlennek meghirdetett másolásvédelem (még az is lehet ugyanez)
    deznek tenném fel, nem csak a 250e horror, hanem a honi átlagkeresetek is, mondd ugyanabban az országban élünk? az emberek nagy rsézének, még mindig max 72cm-es tévéje van, meg 55-ös (vagy mennyi az a tipikus átlag)
    mellesleg tudnék szerezni samsung plazmát már 140-ért, csak ugye a garjegy egy fontos kellék lenne...
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Nincs feltörhetetlen védelem, főleg nem ha publikusan visszajátszhatónak kell lennie az anyagnak. Akit ezzel etetnek és el is hiszi, az nagyon finoman szólva is "hülye".
  • Caro
    #33
    Hm.
    Mára nagyon elkényelmesedtek az emberek. Ma mindenki csak azt hajtogatja, hogy "kínai sz*r", de abba nem gondol senki, hogy régebben 2 havi fizetését kiadhatta egy hűtőszekrényért.
    Ha ma is két havi fizetéséért venne hűtőszekrényt, nem teszkó gazdaságosat 30000-ért, akkor ugyanúgy minőséget kapna.
    Ez a helyzet a TV-nél is.
    Most találtam egy Orion TV-t itthon (Nárcisz). Jó régi, de semmi baja(88-as).
    Mi van rajta? Ajánlott fogyasztói ár: 27000 Ft.
    Namost számoljunk csak.Mennyi is volt 88-ban a MO.-i átlagfizetés? Max 8000 Ft, de szerintem sokat mondtam. És mégis megvették.
    Ma meg horribilis összegnek mondják.
  • Caro
    #34
    Mármint a kamera adatait fogja tartalmazni nem?
    A meghajtóét eléggé érdekesen.
    Vagy az íróra gondolsz? Az meg kit érdekel, ha az író nem fogja tudni lejátszani a lemezt. Majd az olvasó lejáttsza.
    De tényleg hihetetlen, hogy mekkora baromságokat találnak ki.
  • snorbi
    #35
    az ellen nem véd.... :D
  • pemga
    #36
    Jaja, én is gondoltam, hogy szólni kéne a Xinges fiúknak, hogy írjanak már ehhez is egy lejátszó-progit :). Az ominózus eset után újraírták a lejátszójukat, de mivel a firmware anno rögzített volt, így a lejátszás lehetőségét már nem tudták megállítani. Ezt védik már ki előre azzal, hogy _minden_ lejátszó változtatható kódot tartalmaz (Skynet fíling). Magyarul ha van is törés, egy későbbi lemezzel már nem biztos, hogy működni fog => állandó harc. Másik oldalról ez azt is jelenti, hogy az összes asztali lejátszót is állandóan frissítgetni kell, mert nem fogja lejátszani a dolgokat, kérdés vajon mennyi peccselést visel el a nagyközönség és hol sokall be. Ugyanis ez egy asztali lejátszónál ugye azt jelenti:
    a. havi postával a gyártó küld egy lemezt, amit be kell dugdosni, hogy meglegyen a firmware upgrade. (esetleg minden filmhez mellékelnek egy extra lemezt)
    b. állandóan ki kell írni a netről levadászott firmware-eket, de ez feltételezi azt, hogy MINDENKINEK van írója, ami ugye közel sem így van :)).

    Másodsorban: feltehetően a várakozáson alul fognak teljesíteni, hiszen ők úgy gondolják: mindenki meg fogja venni aki eddig másolta. A legtöbben azonban preview-nak tekintették a dolgot: letölti, belenéz, ha tetszik megveszi a DVD-t, ha nem letörli. (Ezt a felmérések és a statisztikák igazolják, mármint a tényleg független felmérések.) Zsákbamacskáért nem fizet az ember egy zsák pénzt... (Olvastam olyanról is, aki a gyűjtés szenvedélye miatt másolt, és soha nem nézte meg a filmeket; de ez egy már másik történet :)).
  • Alfa Of NS
    #37
    "Mármint a kamera adatait fogja tartalmazni nem?
    A meghajtóét eléggé érdekesen."

    Nem, a hardveres lejatszo egyedi azonositoja belekerul a lejatszobol kijovo anyagba (a kepbe kodolva), amit aztan kameraval felveszel, kirakod a neten es a kiado letolti es kiszedi a filmbol, hogy melyik cuccal jatszottak le. Azutan az a lejatszo feketelistara kerul es mivel a filmek mindegyike tartalmazza majd a feketelistat, igy azon a meghajton nem fog mukodni a lemez. En igy olvastam.
  • arty
    #38
    a sok "két perc alatt feltörik" okostojásnak egy üzenet:

    starforce3pro ... nem két perc, de két hónap(év) alatt sem lett feltörve semmi ilyen game ... :) Könnyen "járhatunk" hasonlóan ezzel is ...

    Arra azért kiváncsi leszek, 6 év mulva BR lemezen már csak 50gigából 21 lez a film, a maradék helyen a feketelistás játékosok adatait találjuk majd :D
  • Lenny
    #39
    Ez szerintem is így van.
  • bunny
    #40
    Ne feledd, amíg a gámák feltörése kevésbé üzlet mint inkább kihívás, presztizs addig a film másolás kőkemény üzlet. Szóval én nem jósolok nagy jövőt semmilyen védelemnek film ügyben.
    Asf védelmes játékokról meg annyit, hogy azok általábban buktak is de rendesen. Minden jó és sikeres játék SF nélküli védelemmel jelent meg. Legalábbis én így látom.