176613
banner
  • Totti5
    #157344
    Teljesen mindegy sosem volt olyan h PCs med-low autómata beállítás egyenlő a konzollal. Mindig costum a dolog, van ami ugyan az, van ami több mint a PCs adott állapot ( ami lehet low-med-high ), vagy éppen kevesebb. Bár lehet csak én vagyok antigémer, vak és hülye nomeg nincs benne Neo vér, aki ránéz egy Witcher 3 Xbox One gameplayra és látom a mátirxban a PCs spec csúszkákat hogy ez éppen a PCs med ( és jós sem vagyok, hisz a PCs és a konzolos végleges kódot sem láthattam még nyilván ).
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 20:12:56
  • darkSectorxxx #157343
    Ja 2 PC-s van most a piacon akik upgrade-elnek.
    Az aki GTA5-öt várja, meg aki a Witcher 3-at...(illetve mind2-őt. :D)
  • darkSectorxxx #157342
    Ez egy olyan téma amitől a falra mászom, nem egy embernek csináltam azt hogy a neten 2 scrren-t odavágtam elé, hogy nézd meg melyik szebb, és mondta hogy egyértelműen a PC-s változat, mondom nézd meg jobban , biztos, igan azt mondta látszik a képeken.

    Jó okés.
    Azt már nem mondtam neki hogy a képen a sarokban kicseréltem a jeleket, a PC-PS4 jelzéseket....ezekszerint elmondható amit hisek én is, hogy tisztelet a kivételnek vakon mondja a magáét, pedig azon a 2 képen szinte 5-6 pixel eltérés volt annyira olyan volt mint 2 tojás.

    Most ez hogy PC-hez képest low vagy medium szinten fut egy játék, szerintem vicces kijelenteni.
    Egyrészt mert a konzolokon nem minden részlet, nem minden effekt marad el egydformán a nagytestvérétől, valamint annyira kevés az eltérés sokszor pc-n a különböző beállítások közt hogy ez a LOW szint manapság már nem is sértő.

    Amúgy simán High szint van konzolon, a PC-n az Ultra szokott eltérni , de itt is annyita apró dolgokról van szó hogy hihetetlen.
    Megint oda lyukad ki az egész hogy MEGÉRI-e.....van eltérés, de megéri-e?
    Akinek igen a válasz azok játszanak pc-n , akiknek nem a válasz, azok vesznek konzolt ez ennyire egyszerű.

    De kb amire én azt mondom hogy na fene ez már igen, ez különbség, ez megérné akár.
    KB 2 kezemen megszámolhatnám.

    Az egyik ilyen pl a Ghost Recon FS. Amit kapásból elő tudok rántani. Ezen kívül még max pár darab és kész.
    A többi bakfitty
  • TomStorm
    #157341
    Azaz láttam már én is.Hát építgessék csak a pécéket hozzáXDDDD
  • darkSectorxxx #157340
    Nekem még az ködös pc-n hogy sokan mondják hogy nem kell bivaly gép hgy megkapd a konzolos minőséget és nincs 30-60fps lock, dde az a baj hogy nekem zsinórba szar tapasztalataim alapják a gépemhez korrekt játékok, amiket frankón futtatni kéne, még ott is előjön hogy oké megy a játék meglepően, de utána jön a feketeleves mert jönnek részek ahol ugyanaz a gép már nem elég, ez a játék egyes részei lehetnek, és lehet átlagban van fps de a minimum érték a lényeg, amiről kevés szó szokott esni ilyenkor.

    Játékok tömkelege olyan pc-n hogy indokolatlanul szarul fut belassul ahol nem illene, vagyis nem arányos a hardver a játékban képviselt teljesítményével, én leginkább ezt rühellem.

    Crysis 3-ban ezért hagytam fel, ezen a konfigon szépen nyomtam míg kb a 60-70%-nál a végefelé egyszercsak olyan rész volt aminél minimumra véve sem tudtam érdemben kicsikarni fps-t a játékban és nem szenvedtem tovább.
    És Konzolon is vannak dropok de ritka példa mikor annyira durva a hiba hogy ez a játékélmény róvására menjen.

    Legalábbis eddigieknál amikkel játszottam.
  • Ra1n
    #157339
    És 18ezer forintos gamer bill kell hozzà mert az többet nyújt...pffpfff.:)
  • Moby
    #157338
    Ez nem az én képletem. Ez kb mindenkié. Látod-tudod, benne vagyok ebben az egészben vastagon. Vertikálisan, horizontálisan, mindenhogy. Nem jön ki. Akármitcsinálsz. Nem gazdasági döntés.
    Ami az lehet, és jó is az a 360/ps3. Olcsógépek, olcsójátékok, olcsóeszközök, olcsóminden. És fasza. Persze nem mindenkinek opció, és egyre inkább periférikus, de az lehet gazdasági döntés.
  • Totti5
    #157337
    Szerintem lowon lesz. De hát úgy sem erre kell venni, mert PCn jobban fut.
  • Ra1n
    #157336
    Ez kell a fullhoz x felbontàsban. A One meg lesz vagy 900p,jòesetben medium szinten talæn 30 fps-el. Ezzel sincs gond.
  • Totti5
    #157335
    Ezzel nem fog.
  • Kongy
    #157334
    De exe hibákkal kidobhat, lefagyhat, szarakodhat.
  • darkSectorxxx #157333
    És talán ezzel nem fog szaggatni. :D
  • Totti5
    #157332
    Witcher 3

    Optimális konfiguráció:

    Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz - 86k
    AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz - 47k
    Nvidia GPU GeForce GTX 770 - 85k
    AMD GPU Radeon R9 290 - 90k
    RAM 8GB - 20k
    OS 64-bit Windows 7 or 64-bit Windows 8 (8.1) - 25k vagy 35k

    S ebben nincs benne a ház, táp, alaplap, egér, pad, bill, optikai és ssd vagy hdd.

    Ez ennyi. Nincs ezzel semmi gond.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 19:43:04
  • Ra1n
    #157331
    Ja. Egy olyan gépet írtamn le ami fosba alázza a konzolt. Aztán leírtam hogy jóval kevesebbért is hozható erősebb gép.:)
    Ennyi.
    Mentem vissza játszani, vártam a hiteles prémium és sallangmentes 300k-s kamupécé árat és megkaptam..(nem)...
  • Ra1n
    #157330
    Ja értem. Tehát AKKOR...:D
    Rontsd még a hitelességét a 300K-s pc-nek.:)
  • Botond #157329
    A pc 265k, te magad írtad be. Egy next gen konzol ára. Ennyit erről. :D
  • Totti5
    #157328
    "Meg 70-ért 7950...Istenem"

    Isten nem segít ebben, ez csupán a legjobb ára volt itthon akkor.

    Diablo 3 SSD nélkül akadt, SSD-vel nem. Ezen sincs mit filózni...
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 19:34:27
  • Botond #157327
    Nem mindenki él annyi pénzből mint te. :)
  • Ra1n
    #157326
    Loooool!!!
    Hasonlòan hiteles listàra szàmìtottam töled..
    Ennyi erövel szàmoljunk a one-hoz kinectet,elemeket,kanapét...6Ezres egérpad,18ezres billentyüzet meg egér...Meg 70-ért 7950...Istenem...Meg persze ssd a diablo miatt (a fullhoz..1080-ba)...Ennyibe kerül egy pc,meg a tökömet...Annyira tudtam hohy prémium cuccokat fogsz beleszàmolni...
    Ennyit a 300k-s vasròl....Hiteles és fair lista..:D
    Itt be is fejeztem,annyira szànalom...:D
  • darkSectorxxx #157325
    Amúgy én egyedül az ilyen izék létjogosultságát nem értem mint pl ez a Forge TV.
    Vagy nemtudom hánymillió van, mikor TV-re stream-el vagy jelenít meg HD 1080p-be android játékokat egy készülék.

    Hát lehet sablon duma de most a mobil játékok lenézése nélkül mégis ha hazaérek egy lakásba a tv elé miért jutna eszembe egy "low" kvarcjátékot játszani egy nagy tv-n otthon ha van nagykonzol és vagy pc?
    Hiszen az android azért jó és akkor álltalában szerintem mert hordozható kis gépeken fut, de mikor rátéved egy útra ahol próbál a nagygépek területén érvnyesülni hát nehéz elképzelni hogy valaki ezt értelmesnek fogja venni.

    Vagy ez akkora királyság lenne?
    Van ennek értelme?
    Most a PS TV még oké mert ott odavaló játékok vannak, de az androidot nem értem.
  • darkSectorxxx #157324
    Jó most hazudnék ha azt mondanám hogy meglepnél, de több pízed is van mint nekem hogy ezt megengedd magadnak. :D
  • Moby
    #157323
    Én nem kedvelem a kompromisszumokat. Igyekszem átlépni rajtuk :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.01.08. 19:17:35
  • darkSectorxxx #157322
    Jó én a legrosszabb felállást néztem, értelemszerűen a határ a csillagos ég.

    Én pl most kompromisszumot úgy kötök pc-n hogy inkább 720p, de akkor legyen effekt a játékban, és hátragurulok egy kontrollerrel a kezemben a monitortól és minyna nincsen akkora para. :)
    Amúgy ja nem szabad általánosítani.
  • darkSectorxxx #157321
    Nekem is 10k-s egerem van régen 16-ért vettem, egérpad 9k volt most nem tudom.
    De a példa miatt írtam, ha alapon játszani szeretnél nem "kell", hanem ha akarod kifizeted magadnak, de a futó játékokra nincsen befolyással. :)
    Konzolon is van alapgép egy kamerával.
    De nem érdekel mindenkit a kamera, persze szuper de hogy fusson ugyanúgy egy játék elég a gép meg a kontroller, vagyis nem a 140k-s ps4-et számolom , hanem a 120-as gépet ha így mint ti más platformmal hasonlítom, a klaviatúra minőségére egyénileg szánhatsz pénzt, de ha valakinek megfelel a 2ezres egér, akkor ugyanazzal a játékkal ugyanazon a konfigon ugyanazzal a minőséggel tud nyomulni mint te csak olcsóbban.

    Vagyis a 300k-s PC fogalma végett írtam ezt a korrigálást. :) Nem azt hogy szerintem kellemes használni egy piaci egeret, mert 7k alatt egeret én sem veszek már, mert hányok tőle, de ha arról van szó beáldozom ha fontos lenne hogy durvább gépem legyen. Akkor vennék annyival drágább erősebb vga-t.
  • Moby
    #157320
    >neki elég ha a sok multiplatform 5 fps-el gyorsabban fut
    Ez a legnagyobb baromság, amit mostmár vagy tizedszer olvasok. Nem kell, hogy akár 5 fps-el is többet tzdjon. De tudhat 150-el is többet. Rajtad áll.
  • Totti5
    #157319
    15 volt a bill, ami teljesen normális ár egy gémer billért, ami minőséget képvisel és tud ezt meg azt is. Persze lehet 999-ért venno teszkósat is, meg 5ért valami Géniuszt, de megint csak azt tudom mondani, hogy ha már a PCre a legjobbat külti az ember akkor perifériákban miért a gagyit kellene megvenni? bill, egér, kormány, kontroller beviteli eszközökkel tartod a kapcsolatot a géppel. Ezek azok az eszközök amit napi 25 órában fogdosol. Miért ezen kellene egy fillért is spórolni??? 15 ezer egy egér és 15 egy billért nem sok. Egy kontrollert is pontosan ennyi.
  • darkSectorxxx #157318
    Nem mindig a felhasználó a hibás és az hogy valaki játszani akar és nem akar cseszekedést, nem azt jelenti hogy ha utánanézne nem tudná megoldani, vagy nem lenne ész hozzá, hanem leszarja, mert nem AKARJA, és ezért nem érdemes embereket barmozni, ezért sem érdemes belemenni mi jobb, mert szerintem tök más rétegnek szól mindegyik platform.

    Nincs jó vagy rossz, csak nézőpontok, meg izlések.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.01.08. 18:52:49
  • darkSectorxxx #157317
    Hát jórészt igen.

    Persze a sok exclusive mellett is lenne térhódítás, mert komplex szórakoztatás egy kis dobozban, egyszerű kényelmes irányíthatod hangal is, szóval a "tehetősebbek" leszarnák, hogy nincs éppen exclusive, de a játékosok, akiket nem éppen a power egységek meg pixelek folyamatos számolgatás foglalkoztat, valszeg hagynák a fenébe.

    Biztos lusta idióta vagyok, de én azért is komálom ezeket a gépeket mert egybegépek, nincs mod, meg kutyafüle csak a tiszta játék, egyszerű az van ami kell, semmi egyébb bonyolítás.
    Aki meg pc-n rzi kellemesen magát, hogy tud mindig a játékokba belenyúlni modolni rajtuk, meg élvezi a gép alkatrészeinek tunningolását meg miegymás, az telibeszarja az exclusive-okat, és neki elég ha a sok multiplatform 5 fps-el gyorsabban fut.
  • Moby
    #157316
    Aki gazdasági megfontolásból vesz mai konzol az vagy
    Vak/süket/nemtudolvasni/számolni/megveszekedettfattyúbarom
    Vaaaaagy
    Átbaszták. Keményen. Esetleg magát baszta át :)
  • Totti5
    #157315
    Nem izgat mennyi, annyi amennyi... mindenki kifizetni azt a rahedli pénzt tök mindegy milyen platform, hisz nem tehet mást, mert vagy különben nem játszik. Drágább PC => több powa. Ennyi. Aki több powás drágább PCt akar annak ennyit ki kell perkálni. Más esetben vesz 120ért PS4et, X1et, vagy 60ért WiiU-t.

    Volt PCn hogy 1day játék nem indult el. Pl Swapper. Itt görcsöltem napokig és sehogy sem tudtam működésre bírni, hiába csináltam ami 100 másik ember akiknek szintén nem ment vagy ment... bassza meg nem vagyok programozó hogy fájlokban túrkáljak. Na ezt sosem felejtem el és azóta nem is próbáltam h megy e, mert leszarom. Kidobtam 4kt egy olyan játákra ami nem ment... na ilyen konzolon soha semmikor nem volt eddig. Máris egy dologban jobb számomra, még mielőtt valaki félreérti.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 18:49:13
  • darkSectorxxx #157314
    Várj, értem te magadnak vásároltad, de példázni ezzel nem fer, akit a zsírtiszta játék érdekel, CSAK játék, akkor nem példázhatunk ezekkel, 40k-t klaviatúrára? :D játszani 4k-ban tud tesco-s egérrel is...
    Szóval arra akartam rávilágítani hogy X1-et meg PS4-et sem extra kényelmi dolgokkal nézzük.
    Kontroller meg alap ugye...az egy dolog. :)

    Szóval ha erős pc-t valaki szeretne 200ból ki lehet alakítani szerintem, persze még így is sok szerintem az általa nyújtott töblethez képest játék téren, de ez nem csoda, ez így természetes, ha valakinek van ennyi píze PC-t vesz, csak egy a baj az exclusive játékokat nem lehet ugye így sem tólni.

    Windows 8 meg ugye warez, és az tudtommal 1 háztartásban 1 másolt példány még engedett, bár lehet rosszul tudom.
    Szóval azt még vitatnám miért számolgatjuk, de nem oszt nem szoroz 9k-s ár mellett.
  • Moby
    #157313
    Te Totti ez a lista ma mennyire releváns?
    Jó ez a finghám, de a mellbevágó valóság az, hogy konzolteljesítményű (konzok gameminősrlégű) pécén alpuló platform a platformköltségeket tekintve(játék, szolgáltatások, kiegészítők árai) semmivel sem drágább, mint a currgen egy átlaggémernek átlagszokásokkal. Semmivel nem fog többet szopni driverekkel/ bármivel mint a live/psn leállásaival.
    A konzolok egyetlen értelme a csak rajtuk elérhető tartalom. Sohasemmimás.
  • Totti5
    #157312
    SSD fontos, Diablo 3 SSD nélkül akadt PCn.

    Win8 kell, anélkül hogy létezik a gép? de akkor ne legyen a 8, Microsoft Windows 7 Pro 64-bit HUN 37 ezer...

    CPU fan kell gyári szar volt, ez meg halk és hűt, pont jó és még az olcsóbbik minőségibb fajta.

    Drive miért ne kellene, tegnap vettem blútusz adaptert CDről tettem fel a drivert... s még csak nem is BR meghajtó.

    Egér avagy kontroller. Az is ennyi ( Xbox One kontroller 16k ). Amúgy meg miért ne, minőségi és kényelmes... miért ezen spóroljak amikor minden nap használom?! ez dukál hozzá.

    Gémer egérpad az olcsóbbik fajta. Miért ne kellene... alap dolog. Jó egeret nem teszkós 100 forintoson fogom használni.

    Tudod mindig lehet tolni a jó autós hasonlatokat. Egy Ferrariba sem munkásruhába ülök bele:)
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 18:07:45
  • darkSectorxxx #157311
    Mondjuk nem értem miért számítunk fel br irót, meg cpu hűtőt, meg ilyen bizbazokat.
    Ezek full opcionálisak, még ha nem is változtat a dolgon de azért úgy fer ha a játékhoz feltétlen fontos dolgokat vesszük alapul.
    SSD sem fontos. (24k)
    Win8 sem....(9k)
    CPU Fan még ha kell is, nem (17k)-ért.
    Drive sem (5k)
    Ilyen srága egér sem (18k)
    Billenytűzet sem (18k)
    Egérpad sem (6k)

    ~ -100k.

    Persze még így is 180k, ami lassan egy konzol 2x-ese, de azért számít.

    Jó legyen -70k mert veszel 70k-s vga helyett egy 100k-s 970-et. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.01.08. 18:00:26
  • Totti5
    #157310
    Parancsolj ez a gépem, ez ennyi volt akkor amikor vettem újonnan. Ennyi és nem kevesbb. Nincs ebben semmi szégyelni való, ennyibe kerül egy PC és ez még csak nem is egy olyan hc gémer erőmű.

    Az árak ráadásul lefele kerekítettek és a WIN 8 féláron volt, akkor akcióban, ami amúgy 20-25k azóta is.


    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 17:53:15
  • TomStorm
    #157309
    :DD
  • Botond #157308
    A gyerek a világ legnagyobb lehúzása. :D Dlc, early access, fizetős multi diákcsíny ahhoz képest, ami pénzt leszednek rólunk gyerek vonalon. :D

    /szerk: de még max 2 év, és lesz coop partnerem a lego cuccokhoz. Múlt heti gold saleben be is rántottam a két herripottert, a batmanok, sw-ok már megvannak, a lotr, karib kalózos is, szóval várom már nagyon. Kontrollerrel is barátkoznak már, már szoktak forza horizont nyomni, el tudnak jutni a-ból b-be a térképen, ha mappon kijelölök egy versenyt, hogy oda kéne eljutni, akkor ketten átverekedik magukat odáig, amíg kenek nekik egy mézes kenyeret vacsira. :D
    Utoljára szerkesztette: Botond, 2015.01.08. 17:45:02
  • TomStorm
    #157307
    Na akkor beszerzem ha már 2-en is ajánlottátok!
  • partizan182
    #157306
    Hehe, jók ezek a kölykök, úgy tűnik az X1 és a 300k denemisannyi PC mellett a titkos harmadik favorit opció.

    Ugyan drágább még a toppécénél is, meg kell venni hozzá a DLCt (Dupló, Legó, Cicásplüss) rendesen hogy jól működjön, de legalább 200 FPS-el szalad és már 1 évesen jobban megért mint a Kinekt :)
  • Botond #157305
    Nekünk is akkor volt a mélypont, amikor a kicsi kettő a nagy három éves volt, mert kezdett túlzásba menni az ipadezés, de mikor közöltük, hogy semmi baj, de akkor a többi játékot elajándékozzuk, mert az nem kell, akkor hamar visszatértek a gyerekszobába, mert azé nehogymá a duplokutyafüle elmenjen a háztól. Plusz amikor nagyon kritikus volt a helyzet, akkor jött, a bocs, pontmostmerültle kártya. Most 4-5 évesek, teljesen normál a helyzet, havi 1x kerül egyik vagy másik kezébe, hogy ők nyomkodják, és max 1-2x van, hogy azon pörög a mese. Bár ez utóbbi nagyon mindegy, hogy a dvdt rakom be, vagy ipaden megy. Nekünk inkább ez a kritikus pont, hogy hétvégén a délutáni alvás után annyira nehezen bootolnak fel, hogy muszály berakni egy dvdt, amíg éledeznek, és csak utána lehet menni akárhova, vagy csinálni akármit. :D