176613
banner
  • darkSectorxxx #157304
    Ez tök egyértelmű, kár hogy 3 gen után is le kell írni valakinek mindezt. Mármint hogy 2015-ben is ott tartunk hogy ez vita tárgya lehet. :)
    Kijött gyors pár kezdő cím, azt ebből kell megítélni a gépet.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.01.08. 16:58:08
  • partizan182
    #157303
    Akkor szerencsétek van, nálunk nagyon meg a TocaBoca, Saigo Mini, Duplóapp meg Jutub, 3 hónapos öccsével egyenlőre nehezen játszik, kedvesem meg kicsit le van terhelve a 2 gyerkőc + háztartás kombóval hogy napi 8-ban őt szórakoztassa.

    Az a vicc, hogy tényleg túl sok nyomkodás van nálunk, napi 1-1,5 órát simán kezében van a gép, kicsit paráztunk is hogy fasza antiszoc befordulós dweeb lesz de lópikulát: most kezdtük bölcsibe járatni a héten (2,5 éves lesz) és simán ő az alfanőstény a kis törpök között, diktálja a tempót, épít, szerepjátszik a babákkal, a kisebbeknek olvas mesekönyvet, táncoltatja a pajtásokat, benem áll a szája.

    Nálunk tudatos döntés volt az Ipad korai bevezetése, szülőként a lehető legroszabb amit tehetsz, ha a gyereknek tiltod amit te látványosan csinálsz. Émmegy úgysem tudom megállni (megát azért van hogy használjuk), szal ez maradt. Szomszédban van durvább jóval, az ottani hasonló korú kislány csak úgy hajlandó enni ha az anyja berakja neki mobilon a jutub mesét.
  • TDC Geronimo
    #157302
    Én imádtam. Nem az a félelmetes horror, inkább az agybaszogatós :)
  • Botond #157301
    Beírtál 265k-nyi alkatrészt. 265k!!!! Nem 300k, az iszonyat túlzás, csak 265k, ami majdnem pont annyi, mint az x1 ára, pár fillér különbséggel. A 300któl nagyon nagyon messze van, de az x1 árától csak pár fillér, és mégis sokszoros teljesítmény különbség.

    A számok nem annyira zavarnak, mi? :)
  • Ra1n
    #157300
    Aha.
    Tehát a forzák amik nem jönnek ki pc-re és nem is jöttek, kevesebb frémmel futnának. Minden más többel fut de a forzák azok nem futnának.:D
    Jó példa egy meg sem jelent játék... Ennyi erővel légbőlkapva az Assetto Corsa One-on el se indulna..:D
    Igaz a Star Citizen készítői nem véletlenül írták és mondták annó hogy nem óhajtanak nextgenre butítani ezért nem jön ki nextgenre,nem bírnák a gépek..:D

    150k a difi? Ez hogy jött ki? Monitort KELL venni? Miért tévére nem köthetem? Ennyi erővel a konzolhoz meg tévét kell venni...BAROMSÁG. 3570k mint bohóc alkatrész? A mai napig az egyi legjobb ár/érték arányú processzor a piacon játékos szempontból. Ez a bohóc processzor kettépisálja az egész AMD palettát 8 natív magig. Valóban bohóc processzor...:D
    Istenem..Lentebb ottvannak a durva számok minden drágábban számolva nettóban. Ennyi. Lehet mellérizsázni meg okoskodni. Hozzáértésből egyre nagyobb nulla minél jobban fokozzátok..:D

    Na lépek ED-zni,felesleges szájtépés...:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.08. 16:48:06
  • Botond #157299
    Hát a forzák például sokkal kevesebb frémmel futnának, mint az x1en. :D Mi legyen a referancia cucc akkor? Dai?

    De ha 970el számolunk, akkor már 150k a difi. :D Akkor ammá meg 300k körül van, mert aszondja 50+15+20+12+20+20+18+10+100 hogy az 265. Plusz a monitor, ugyi (de legyen monitor nélkül, rákötjük ezt is a tv-re). Na most ha nem ilyen bohóc alkatrészeket raksz be, mint a 3570k, akkor meg a nettó 300k is hamar ottan van.
  • Bercy #157298
    Nekem nagyon bejott. Ha szereted a horror jatekokat akkor megeri megvenni.
  • Ra1n
    #157297
    Ezen? Ezen a min?:) Csakmert a 970-esen nemigen.:) A 7950-en is jóval szebben/jobban hasít.:)
    Továbbá az Ubifost játékok sosem lesznek mérvadóak amíg direktbe butítják a pc ipart.
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.08. 16:35:44
  • Ra1n
    #157296
    Apropó mielött felálna a mese arról hogy a 7950 nem elég (gamer365-ön nem emlékszem ki írta a baromságait), a 770 kiment a gépemből, várom a 970-esem, és addig egy 7950-el tolom lassan 1 hete. Vastagon elvisz MINDENT jóval jobb minőségben és sebességgel mint a nextgenek. 50K egy ilyen vga.
  • Botond #157295
    Ezen ugyanúgy 22 frémmel fut a unity mint x1en. :D És a victory el se fog indulni rajta csak 800*600ban. :D Ezt mondom, hogy +1 frémért baromira nem éri meg beledobni +50k-t, aztán meg szopódni a driverekkel, stb.
  • Ra1n
    #157294
  • Ra1n
    #157293
    3570k - 50 durván számolva. Egy lap hozzá 15. 8gb ram 20. 1 tera vinyó 12. gápház + jobb táp 20. Oprendszer 20. Bármilyen dvd olvasó Br ÍRÓ (tehát nem csak olvasó) 18k. Sallang (bill,egér) 10k.
    Ehhez add hozzá a 100k-s (ami valójában 90k,de számold csak 100-al) 970-est.
    Nagy matek nem kell,nincs 300 pénz és ez egy olyan gép ami keresztbe kasul szanaszét kettéfossa a Nextgeneket.
    Vga-n simán sprórolható egy bő 40-es, és mondjuk elég egy 7950-es rada, az is lazán mosolyogva veri a nextgeneket. Cpu-ból meg egy gennyebb amd gennyebb alaplappal. Ennyi.
    Gyanítom nem prémium alkatrészekkel óhajtunk számolni. A 300k főként ha csak nettót nézünk egy ordító parasztvakítás hozzánemértőktől.
  • Moby
    #157292
    Aki most 970-est vesz, az megveszi a következő konzolgenerációt. Ha 5 évig nem vesz semmit, akkor öt év múlva pontosan annyival fog jobban futni az akkori a mai generációhoz képest, mint ma.
  • darkSectorxxx #157291
    300k az erős , de 120-130 ezres konzolt túllépi bőven.
  • Botond #157290
    Akkor az én lányom nagyon le van maradva, neki 2 éves korában volt először a kezében ipad. :D De nálunk pl le vannak tiltva róla, menjenek legozni barbiezni. Tudják hogy működik a cucc, havonta 1x, amikor szombat reggel csak az egyik van ébren meg én és nekem dolgom van, anyát nem akarjuk felébreszteni akkor nyomulhatnak rajta a duplo gémekkel, de ennyi. Nem kell az még nekik napi szinten.
  • darkSectorxxx #157289
    Nincs más horrorjáték a Silent Hill Downpour óta ami horrorjáték, csak ez...nincs mihez mérni. :)
  • Botond #157288
    Ki milyen gépet vesz ugye. Nekem nettó 300ba szokott fájni, amikor cserélem. Az gép. Az leveri az aktuális konzolt csúnyán. Nyilván van 80ezres laptop is, de az annyira nem veri le még az x1et se. Leáldba mindenki 100k fölött vette a vgat és azokon se megy a bf4 1080p stabil 60 frémmel, szal akkor hogy is van ez? Csak legyen 1 frémmel több mint az x1 és akkor már jó? És az csak 2x annyiba kerül, nem 3x annyiba és akkor már szinte olcsó is? Hagyjukmár.
  • Ra1n
    #157287
    Hát persze.:)
  • Totti5
    #157286
    Ellég a 120 ezres laptop is, tudjuk.

    Amint hazaértem betolom a részletes listát árakkal a PCmről, ami nagyon nem csúcs. Én ezt nem tudom könnyen feledni, saját bőrömön tapasztaltam.

    Aki most PCt vesz, annak a VGA egy 970es ami egy 100as alapból. Persze lehet venni gyengét 40ért aztán 2 év múlva megint 40ért. Nem. Ha árakat mérünk akkor már most elbaszott a dolog, mert 2013as vasat kell nézni amihez nem nyúl az illető min. 5 évig, semmihez. Az meg se nem 120, sem nem 200, de még se nem 250.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 16:11:29
  • Totti5
    #157285
    Mit jelent az hogy stabilabbak? mert amúgy összetörik a szék lába alattuk?
  • Ra1n
    #157284
    Lol,emeljük még az árat.:)
    Hozzáértésből nulla,csak a fröcsögés az megy...300k bruttóból már olyan pc-t raksz össze ami oda vissza hússzor keresztbehúgyozza a nextgen konzolokat. Miért a csúcsot kell nézni,amikor a konzolverésre kb a fele is elég.:) Méghogy 300 nettó.:)
    Nem beszélve arról hogy a játékokat jóval drágábban veszed és az online-ért is fizetsz konzolon. Egy 12 éves gyerek pedig már napjainkban is olyan szinten vágni fogja az infót hogy ne szedjen be vírusokat és 1 perc alatt oldjon meg driverproblémákat (amik inkább atira jellemzők), nemhogy 7 év múlva...
  • partizan182
    #157283
    Hét év múlva a 12 éves fiad pont le fogja szarni mindkettőt. Látom mi megy sógornőm gyerekeinél (2-12 év között vannak négyen), csak a mobil meg az Ipad, tévé sincs otthon.

    Lányom már 1,5 évesen stabilan kezelte az IOS-t és ahogy látom a kisgyerekes ismerősöknél, mindehol ez megy. (A jujj, kisgyerek ne nyúljon elektronikához mert elpempősödik az agya érveket kérem hagyagolni). Az egész konzol/pc gaming scene annyira archaikus lesz nekik mint neked a szalagos magnó meg a super8.
  • Botond #157282
    Nem az ő agyszüleménye. Szerinted amikor 7 év múlva 12 éves lesz a fiam, akkor mi lesz olcsóbb, venni még egy 300k-s PCt (nettó számról beszélünk amúgy, szóval plusz áfa), vagy egy konzolt oszt csók? Arról nem is beszélve, hogy a drivergondok/vírust szed be a netről, stb problémákat is hol kevesebb idő kezelni?

    Értjük, hogy számodra ez hülyeség, így mindenkinek hülyeségnek kellene, hogy legyen, de képzeld mi van! Nem így van!
  • Ra1n
    #157281
    Jó. 1-2 fejezet nem jött be a tizensokból de összességében jó.
    Csak jókora képen kell tolni mert baromállat módon befeketecsíkozták a kép alját és tetejét...Majdnem a képernyő fele fekete csíkból áll...Konzolon sajna nem kikapcsolható....
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.08. 14:33:47
  • Ra1n
    #157280
    Hagyjuk már ezt a 300ezres gémer pc-t ez a TE agyszüleményed....Még mindig itt tartunk.
    És igen. Inkább vesznek olyan platformot amin "stabilabbak" az exkluzívok. Főként ha van otthon pc. Ennyi. Részemről off.
  • TomStorm
    #157279
    The Evil Within tapasztalatok?Gondoltam beszerzem.Semmit nem tudok róla,jó game?:)
    Az ilyen Horror/Thriller témát nagyon kedvelem bár inkább csak könyvben szoktam olvasni.
  • Totti5
    #157278
    Azért mert jött a Ryse és Dead Rising PCre mindenki rohan PS4et venni? ja igen eleve mindenki 300 ezres gémer PCn ül otthon, eleve mindenki gémer PC-s. Még mindig itt tartunk.
  • Ra1n
    #157277
    "Építsen mindenki 300ért gémer PCt, s reménykedjen hogy első indításra is elundulnak"

    Minek? 4k-ban akarnak játszani 60fps-el?:)

    Nem kell a terelés. System seller címek is lehetnének (már amelyik) így hogy jönnek más platformra nem azok. Ennyi. Ellenben a kinectel ami rohadtul nem system seller a One-nál,csak egy jókora pofáraesés,eképpen is kezelik mostanra.:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.08. 14:05:00
  • Totti5
    #157276
    Mi van velük? akkor ezeket már nem is szabad megvenni Xboxra. Építsen mindenki 300ért gémer PCt, s reménykedjen hogy első indításra is elundulnak, és csak azon lehet tolni? már szaladok is!
  • Ra1n
    #157275
    Dead Rising 3? Ryse? Tomb Raider? Nő a lista szépen.:)
  • partizan182
    #157274
    Nemtom, én spec a bloodborne miatt vettem PSt. Ha boxra jött volna azt veszem. Bayonetta miatt majdnem beficcent egy WiiU. Itt is látom hogy a Forza/Halo/sunset stb. Igenis szempont.

    Nyilvan nincs akkora súlya mint régen, de a Kinekt nel nagyobb System seller.
  • Totti5
    #157273
    Van hamis exluzív? Kínában csinálják?
  • Ra1n
    #157272
    Pontosan...Nagyon remélem hogy a Mafia 2 koncepcióját kidobják a francba és visszahozzák az első rész játékmenetét és színvonalát minden tekintetben....
  • Ra1n
    #157271
    Teljesen felesleges, mióta megtudtam tőle hogy nem a valódi exkluzívok adják a konzol "erejét" és öngyilkosság....
  • Totti5
    #157270
    Hány?! És mik?!
  • partizan182
    #157269
    "Don Mattrick, the boss of Microsoft's interactive entertainment business, has reportedly told the New York Times that the company spent hundreds of millions of dollars developing Kinect.


    The first Kinect prototype apparently cost $30,000 to build, but with 1,000 workers eventually involved in the project the cost to bring the device to market spiralled, the NYT writes.

    MS CEO Steve Ballmer said of Kinect, which launches early next month: "For me it is a big, big deal. There's nothing like it on the market.

    "This is an incredibly amazing, wonderful first step toward making interactivity in the living room available to everybody," he added, acknowledging that Microsoft still has "a lot of work to do".

    Microsoft is planning to fork out $500 million marketing Kinect, and has said it expects sales of the device to "blow away" the iPad by shifting three million units this holiday season."

    2010-es hír, azóta gondolom ez csak nőtt. Fél milliárd dollár csak a marketingre. Miliárdos nagyságrend Számold ki hány AAA exkluzív kijött volna ebből.
  • mohamed
    #157268
    Köszönöm, azt hiszem beruházok egy ilyen kütyübe
  • TDC Geronimo
    #157267
    Jön az is. Idén nem hiszem max bejelentik, de jövőre biztosan
  • davidka003
    #157266
    Amúgy tényleg milyen aprólékosan kidolgozott sztori meg küldetések voltak Mafia 1-ben. Nagy részükre emlékszem is pedig már vagy 12 éve volt. Elég nagy volt a város is. Meg nehéz is volt, mert nem volt ám akármikor quicksave illetve a hülye társainkra is vigyázni kellett, mert belerohantak a lövésekbe és akkor mission failed. :D
  • Macccy
    #157265
    Hölgyek, Urak, feldobom újra a kérdést, mert ma megint belefutottam a jelenségbe .... hátha tudtok segíteni, addig se a Kinect a téma

    Tehát a kábelezés így néz ki, XBOX ONE >> HDMI >> PIONEER VSX erősítő >> HDMI >> TV, hangbeállítás az erősítőn Auto, a boxon Bitstream Out / Dolby Digital.
    Ha játékra használom a játékgépet, akkor nincs is semmi gond, hónapok óta jól működik, de ha Blu-ray, DVD filmet, vagy - ma derült ki - akár HALO Channel appban videót merek nézni, akkor ...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jó eséllyel (értsd nem mindig) elkezdi előbb vagy utóbb "megszakítani" a box vagy az erősítő a jelet, de csak ilyen töredék másodpercre. Ennyi elég ahhoz, hogy elmenjen a kép, az erősítő egy villanásra PCM majd azonnal DOLBY DIGITAL -ra váltson vissza és visszaadja a képet, de rohadtul zavaró és random csinálja, akár percenként többször is, ha nagyon elkezdi. Ilyenkor semmi más nem segít véglegesen, csak a box újraindítása. Sőt ilyenkor van, hogy valami nagyon subHD felbontással kapom vissza a frissen újraindult boxot és az erősítőn jelforrást kell váltanom, hogy felengedje újra 1080p -re. Viszont ma például tudtam úgy nézni Inception Blu-ray filmet, hogy bő fél órán át néztem és nem kezdte el!
    Próbáltam, hogy átdugom a kábeleket, XBOX >> HDMI >> TV >> OPTICAL >> PIO összeállításban sose szakít meg senki semmit, viszont így - gondolom a tv optikai kimenetnél - bekerül egy elég zavaró néhány tizedmásodperces delay a kép és hang közé, ez így nem megoldás. Még azt tudnám elképzelni, hogy XBOX >> OPTICAL >> PIO küldeni a hangot, hátha nincs késés, de akkor ott van a gondom, hogy a TV műsorok hangjához használom az optikai részt, ha azt elfoglalja a box, akkor lőttek a surround tévézésnek ...

    Eleve nem nagyon értem az egész jelenséget, X360 sose csinált ilyesmit, igaz azon nem is volt sok beállítás, se blu-ray player app, semmi. Nem tudom mi okozza, nekem eléggé káoszossá kezd válni amúgy is ez a home média, faszért kell ennyi formátum meg szabvány meg okos eszköz, rézdrót azt kész!
    Na viccen kívül, akinek van ötlete segítsen, thx.