176613
banner
  • Kongy
    #157384
    Mi ez gyerekek leáldozott topik? Vagy konzol vs pc?
  • gduck
    #157383
    1. Kinect nem bukta, EZ TÉNY. Már az x360-nál is nagy siker volt, itt is jönnek majd rá még címek, ne izgulj :) És ne FPS-t akarjál KInecttel játszani, NEM ARRA VALÓ :D

    2. A konzolok szoftvere éllettartamuk alatt RENGETEGET változik! Ésszerű dolog, hogy ha egy programnak nincs szüksége a Kinectre, akkor ne legyen feleslegesen lefoglalva plusz erőforrás. Ezért variálnak most a +1 procimaggal is. (Ugye te se hordozgatod állandóan magaddal az ÜRES bőröndöt, csak amikor utazol és tele van :D )

    3. ÚRISTEN, hogy már megint itt tartunk. Sose értettem, én JÁTÉKOS vagyok és nem ELEMZŐ! JÁTSZOK és nem az ovis PC vs KONZOL, melyik cég farka a nagyobb, FPS, ki adott el többet (ki a fa*zt érdekel ez? ) és egyéb agyament dolgokkal foglalkozok. Lehet ti 1000 évig éltek, de nekem ez a hülyeség nem fér bele az életembe :D :D
    Utoljára szerkesztette: gduck, 2015.01.09. 11:30:41
  • Ra1n
    #157382
    20K géphàz + tàp,és ne is folytasd? Miért? Kötelezö a gamernek prémium cuccot venni? Nem elég egy giga 460w, és egy 10k-s hàz? Dehogynem... Megbìzhatò? A Giga 460-asa az egyik legmegbìzhatòbb tàp,ha annyira dobàlòzol a ph-val kérdezz csak rà a tàpos topikban...
    Meg miért kéne mindent prémium cuccokbòl épìteni? Miért kéne 40ezres vagy dràgàbb alaplapot venni amiknél olyan extràkat pakolnak amiket àltalàban ki sem hasznàlsz,vagy csak simàn a nevet és a hype-ot fizeted meg (làsd asus ROG)..? Egy szimpla gamer böven talàl megbìzhatò megoldàst ami minden igényét kielégìti 15k-20k körül. Sokszor még az oc is jobban megy ezekkel mint a gamernek kikiàltott lapokkal,szàmtalan példa volt màr rà. A lapom közti teljesìtménykülönbségek játékokban elhanyagolhatóak (1-1 fps nem több). Tuning ram drágáért? Minek? Játékban szart se számít. Gamer egér? Gamer billentyüzet? Az egér még csakcsak,de 10k-ért tökéletes megoldásokat találni,minek kéne többet rááldozni amikor a profikon kívül nem nyer velük senki semmit? Gamer billentyűzet? Röhej kategória szó szerint. Tipikusan hype cucc gamer jelzővel idiótáknak,ahogyan a legtöbb agyonárazott gamer füles amik feleolyan jól sem szólnak mint egy minőségi füles. Kontroller? Miért,az eger+bill az mi? Ennyi erővel a konzolhoz meg számoljuk fel az egért billentyűzetet..Ha játszani akarsz nextvenen egérrel 30k alaphangon..:) Vagy akkor vegyük ide,hogy mondjuk szimulátorral akarsz játszani rendes minősége megbízható ffb kormánnyal akár botváltóval. Pc-n 30-35k. Nextgenen 100k alatt ne keresgélj,csak szemetet találsz egy dfgt-hez képest. Meg talàn a konzol prémium minöséget képvisel? A susogòs ps4 a maga zörgö elemeivel? A lerohadò analòg burkolatàval és kotyogò tapirészével? Vagy a One az àllandòan sokaknàl problémàzò gamepadja? A hasznàlhatatlan Rb Lb? A szorìtàsra recsegö ropogò összeszerelés? A ps4 média tudàsa?! Fényévekre van a konzol a prémium minöségtöl érthetöen,spòrolnak ahol és amin tudnak hogy emberi àron lehessen eladni a gèpet. Akkor a gamer a pc-n miért nem spòrolhat? Apropò elvàràsok. Neked elvàràs hogy beférjen x helyre a gép. Meg vihesd szatyorban bàrhova. Jogos. Pozitìv,nem vitàs. Nekem meg elvàràs lenne hogy ha màr szarabb minöségü jàtékért màsfélszer többet fizetek, és még a multiért is külön megsarcolnak,az a rendszer mindig mindenkor müködjön,és többet nyújtson. Ehhez képest messze nem nyújt többet,söt az esetek többségében a konzolmulti hulladék p2p-n alapul, valamint ha bedöglik az online, vagy karbantartanak, cseszheted az ÖSSZES jàtékoddal a multit,nincs alternatìva...
    Szòval a konzol kilòméterekre van az àlomgéptöl. Akkor pc-t miért ne lehetne eképp összerakni?!

    Neked eleged van a pc-böl,megertem. Nekem meg elegem van abbòl hogy dràgàbban szarabb minöségben jàtszak,multiért fizessek, és ha nincs online akkor nincs alternatìva multira,hiàba van fent bf,cod,killzone,stb... Ìgy a konzol marad az exkluzìvokra,meg esetleg 1-2 multiplatfomrmra haverom miatt. Az exkluzìvok szàma pedig gépenként idén TALÀN eléri a 4-5 minöségi darabot...
  • Moby
    #157381
    >Könnyű összedobálni valami olcsó igénytelenséget az árlistákból, attól az még nem lesz álomgép.

    Ez a szabadság "ára". Nem terem meg ott, prompt a polcon. Foglalkozni kell vele. Persze lehet azt is csinálni, hogy elmész valahova, ott összekúrnak valamit, olyan amilyen. pont mint a konzolnál.

    >Nekem elegem lett a PC-s dolgokból

    Fogalmam sincs mik azok a dolgok. Én élek minden létező platformon, aki azt gondolja, vélelmezi, hiszi, haluzza, hogy a konzolon kevesebb a szopó annak bomlott az elméje.
  • DummyBoy
    #157380
    Jópofa kis ház ez :) Tetszik. Bezzeg mikor magamnak keresgéltem, akkor nem volt ilyesmi elérhető (Mondjuk az ODD hiánya kicsit zavaró lehetett volna, de a laptopomból is kivettem már :) ) :( Sajnos ha Desktop méretben keresgélsz, akkor cocó van :(

    Egy ideje nem követem a PC-s árak alakulását, ez is a box megjelenésekor volt téma, de a lényeg ugyanaz marad. Könnyű összedobálni valami olcsó igénytelenséget az árlistákból, attól az még nem lesz álomgép.

    Amíg az embernek vannak igényei, addig nem biztos, hogy a minimumból tud építkezni. Attól függ, milyen kompromisszumot hajlandó bevállalni. Nekem elegem lett a PC-s dolgokból, ezért bevállaltam kompromisszumnak a "grafikát" (Hiszen sosel voltam pixelvadász :) ) és kész.

    Ezek után lehet nekem bizonygatni, hogy mennyivel jobb grafika, ha az pont nem szerepel a feltételeim között, és közben az összes többi feltételnek képtelen megfeleni.
    Utoljára szerkesztette: DummyBoy, 2015.01.09. 10:32:52
  • Moby
    #157379
    1. Nekem egy thermaltake core v1 van. 13K. Befér a 285-ös hosszúságú vga is, és a hűtése jobb, mint egy microatx háznak. Nem akkora, mint egy ps4 vagy box, ez tény, de lehetne akár akkora is, rengeteg az üres hely benne. ( hint )
    2. ld.1
    3. az egészet a 970-el egy fsp hexa 500 tolja. 14k

    Deeee még mindig a platformnak van ára, nem a gépnek.
  • DummyBoy
    #157378
    Konzolverésről volt szó. Abba pedig beletartozik bizony, hog kapsz egy relatív kicsi, csendes játékgépet, amivel nincs probléma, vagy ha igen, akkor felhívod a supportot és segít.

    Meg tudod ezt oldani PC-vel? Természetesen nem. Vagy ha igen, akkor horror áron.

    Lehet építeni olyan PC-t ami technikailag jobb mint a konzolok? Persze, roppant egyszerű. Csak nagyobb lesz, hangosabb, gagyibb és drágább. A hülyének is megéri. És 5 év múlva is ugyanarra lesz képes mint most?

    Ráadásul a problémamentességet nem lehet megvenni mellé. És óriási tévedés az is hogy mindenki ért a számítógépekhez. Persze, hogy egy gamer vagy szakmai fórumon ez úgy tűnhet (Bár itt is mindig bebizonyosodik az ellenkezője ...), a valóságban viszont az emberek 95%-a sakál hülye hozzá. 10-99 évesig.

    Életszerűségről meg kár beszélni, mert sajnos ott sokminden közrejátszik. Nem a 300k-s játékgép az életszerű sajnos, hanem hogy a kissrác olyan PC-n akar játszani, aminél a telefonom erősebb. Vagy hogy 2014-ben 256MB!!!-os ramokat kell 512-re cserélni a szomszéd néni gépében, hogy ne fél év legyen mire elindul ...

    Én másképp állok a PC építéshez, főleg ha játszani kell. És ha a "grafika" a lényeg akkor valószínűleg játszani kell. A billentyűzet, egér és monitor a gép legfontosabb elemei, hiszen ezzel vagy napi szinten interakcióban. Utána jön a megbízható, jó táp (Nem kell gémer ... ) és utána a HW és a hűtés.

    Gagyi táp: sajnos nincs képem haveromék kiégett nappalijáról, de ha egy komoly gépet veszek, illik a tápellátásra is adni. Ráadásul ha úgy veszed, a ház és a táp nagyon sokáig ki tud szolgálni.

    Szóval ez az építsünkpctamikersztülhugyozzaakonzolokat téma eleve halott ötlet, de mindig jön valaki aki tud ilyet. Mindenki tud ilyet. el kell kezdeni becsukott szemmel bökdösni egy PCs bolt árlistáját. Viszont attól hogy "jobbleszagrafika" még a keresztülhugyozás elmarad, mert más feature-król le kell mondani. És ez a lényeg.

    Akinek annyira fontos a grafika, építsen PC-t, abban az a legjobb. Ennyi. De csak ebben lesz jobb, semmi másban nem.

    Ez kicsit olyan mintha azt akarnád bizonygatni a vadásznak, hogy vegyen M5-ös BMW-t, mert jobban gyorsul negyed mérföldön és kényelmesebb mint a Lada Niva ... Persze mikor szerencsétlen az erdőben akarja megtenni azt a negyed mérföldet, azonnal kiderül, hogy ez qrvára nem így van.
  • Botond #157377
    Mert a boxhoz sincs oprendszer? Az úgy üresen jön, és torrentről kell hozzá lőni vmi bugos izét 3 beépített trójaival?
  • darkSectorxxx #157376
    Az lényeg hogy amikor pénzről van szó akkor nem érdekes hogy milyen táp meg ház meg hagos-e.

    Persze te most úgy értelmezted hogy a konzolhoz hasonlóan legyen kicsi meg márkás cuccok stb.

    De ez nem érdekes mikor mindössze arról van szó hogy grafika terén mennyiből van meg a pc.

    Kontroller nem kell, ahhoz hogy tudj játszani, csak alapvető hardverekkel számol az ember ilyenkor. Meg egy szaros 5-6 ezres házzal meg olcsó táppal is ugyangy elfut a gép én konfigomban is gagyi táp van valami olcsó szar.

    Sok lóvét lehetne költeni egyéni kényelmi funkciókra.
    Win8 meg kár számolgatni eredetibe mert nem életszerű.

    Kb olyan mint mikor általánosítanak hogy konzolon méregdrága egy játék, holott a megosztással mindenki megoldja magának.

    Szerintem amiket felsoroltál 90%-ban nem hozható fel érvként, abban az összehasonlításban amit Rain írt. :)

    De valóban 120 ból biztos nem lehet , szerintem még használtan sem.
  • DummyBoy
    #157375
    Hú, hogy én mindíg miről maradok le xD

    Anno egy ph! topikban (sokban, de ez látványos volt :) ) megkértem egy Ra1n-hez hasonló mesterPC építőt, hogy rakjön össze nekem 120k-ból (Mert simán lehet, és ennyi volt a PS4 ára akkor :) ) konzol verő PC-t ... persze nem tudott :)

    Sajnos a konzol helyett PC építés már az elején elvérzik sok embermél.

    Ha én a konzolom helyett szerettnék PC-t a TV alá, akkor bizony lenne pár olyan feltétel, ami egy picit megdobja az árat.

    1: Destop ház, hogy beférjen a TV alá: Nos, a Lian Li és a Silverstone gyárt normális full ATX és fullhosszúságú VGA-t befogadó desktop házat, 40+k, természetsen táp nélkül.
    2: Ne legyen hangos: Mivel a Desktop ház kisebb mint egy torony, jobb hűtés kell, szóval kell pár (4-6) minőségi venti + egy jobb procihűtő, persze természetesen a gyári sz@rt sem ér itt, és a komolyabb tornyok nem férnek el :) Bár felesleges a kapálózás mert 30-40 ropi után is hangosabb lesz, ez bizony vízért kiállt, ott meg a határ a csillagos ég ...
    3: Ehhez dukál egy normális táp, nos az is simán 20-30k meglesz.
    4: Oprendszer + BR + 500GB HDD: 40-50k
    5: És egy kontroller: 15k

    Ezek után el lehet kezdeni megvenni bele azt a többit :) (Mondjuk a HDMI bemenettel meg lehet fogni könnyedén az emberkéket :) )

    A másik: imádom mikor elkezdenek a hozzáértők "PC-t" építeni a neten. Főleg "Gamer PC"-t :)

    gépház + jobb táp: 20k - Ennyi elég is volt, ne folytasd légszíves a hozzáértést :)
    sallang :) bill + egér: 10k looooooooooooooooooool :) Inkább össze sem számolom :)

    A ph!-s arc is ugyanilyen példákot hozott, és mikor rákérdeztünk, hogy oké, de aki komoly gamer PC-t épít az 1: Miért AMD procit vesz? 2: Miért 15k-s alaplappal? 3: Miért gyári hűtéssel? ... Persze azonnal mi lettünk a hülyék, mert csak a hozzá nem értő "balfaszok" (Már nem emlékszem pontosan milyen névvel lettükn itt illetve ...) vesznek ennél drágább cuccokat...

    Kis barátunk csak annyit felejtett el, hogy a profiljában ott a konfigja, intel proci 40 ropis alaplappal, 20k-s hűtővel és társaival.

    Szóval lehet szarér húgyért erős PC-t építeni, csak ha kicsit speciálisabb igényeid vannak, akkor bukik a mutatvány.
  • Botond #157374
    Én X1 játékokat tározok. :D
  • darkSectorxxx #157373
    Fasza nekem még 1x sem jött össze, mondjuk azóta más picit az oldal.
  • n000rbi
    #157372
    A mostani goldos játéknál rányomtam a letöltés x360-ra gombra, bejött a vásárlásos oldal, buy és most ott áll, hogy megvéve. Szóval úgy tűnik ez így oké. (de hogy miért nem jutott ez előbb eszembe )
  • darkSectorxxx #157371
    Asszem nem...:S
  • n000rbi
    #157370
    Gold esetén itt is be lehet tárazni az ingyen játékokat webes felületen úgy, hogy nincs éppen gépe az embernek? (pl. x360-am nincs, csak one, de ha valami folytán egyszer lenne, akkor legyen játék is hozzá)
  • Totti5
    #157369
    Filmeknél kiváló, anélkül már fájdalom nézni bármit is, de csak oda való.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.08. 22:49:36
  • Moby
    #157368
    Ez erre a generációra nem való. Fix75 fps-ről, és fullhd-nál nagyobb felbontásról beszélünk. Ezt a zuppa teknót kár mórickaábrás fisemfosokra elfüstölni. Sim-city.hu -nál elvileg kipróbálhatod.
  • TDC Geronimo
    #157367
    Menjen multi fpsezni truemotionnel. 1 perc után vagy ragequit lesz vagy truemotion off :p
  • Moby
    #157366
    Nyugika ki fogod. Játéknál végül mindenki kikapcsolja. Ha máskor nem, hát majd az első alkalommal, amikor telifossa artifactal a képernyőt, vagy megpandelsz a játékban az inputlag miatt.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.01.08. 22:22:18
  • TDC Geronimo
    #157365
    Mindenkinek ez a véleménye róla aki próbálta, hogy elképesztő. Kíváncsi vagyok a sony féle morpheusból lesz-e valami egyáltalán és ha igen mikor.
  • TomStorm
    #157364
    Ahha,értem:)
    akkornemkapcsolomki:p
  • Moby
    #157363
    >ha kikapcsolom akkor már nem az igazi.

    Ha kikapcsolod azt látod, amit a konzolod tud :)
  • TomStorm
    #157362
    Jó én annyira nem értek hozzá viszont Trumotion-t simára állítom akkor tükörsima a mozgás ha kikapcsolom akkor már nem az igazi.Úgy is jó persze kikapcsolva de így még jobb:)
    De mindegy is csak megjegyeztem,hogy jó "kis" opció ez:-)
  • Moby
    #157361
    Én igen. Letaglózóan jó, de a fullhd semmire sem elég. Egyre többen foglalkoznak vele, egyre több a bejelentett cucc, de szinte mind fullhd-ban fut. Van má nyílt platformja is, de a kijelző a legnagyobb rákfenéje az egész témának egyelőre. Ha meg okés lesz a kijelző, jön majd a mivelhajtodmeg problémakör. Én majdnem vettem egy DK2-t, de volt alkalmam kipróbálni, és inkább várok a véglegesre, ami egyelőre 1440p-nek igérkezik. Kicsit erről is szólt a 970 vétele.

    /ezt a két tűzőgépet meg nem is értem, a leapmotion megcsinálja ezt már évek óta mindenféle baszom nélkül is.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.01.08. 21:59:31
  • Moby
    #157360
    Mindez addig igaz, amíg be nem kapcsolod a trumotiont :)
  • TomStorm
    #157359
    Semmi lagom nincs az új TV-n.
    Amúgy írják is:
    "On the fast movements or large frames which run on the screen, as well as 3D materials those 500Hz are very useful. The images are very clear, and the fast action scenes (a car chase, sudden object movement, etc.) are rendered fluently without any noticeable lags and thus reducing the faults on such images. For this LG has a white ball from us. "
  • TDC Geronimo
    #157358


    Nem próbáltam még a VRt bár nagyon szeretném. Remélem Oculus befut és 4-5 éven belül ki is forr olyan szintre az egész, amilyennek ezt anno megálmodták. Nem lenne jó, ha ez is eltűnne, mint a 3D
  • Moby
    #157357
    Jaja. Ilyen a 60fps(vagyis nem, mer az ott egy késletetett csinálmány, de valami ilyesmiért). Tod ezér építenek a zemberek dögnagy pécét :DD
  • Ra1n
    #157356
    265 és egy konfig ami fosbahugyozza a nextgent. Ergo nem kell 300 k az alàzàshoz. És jòcskàn lehet még elvenni belöle. Ezen valòban nincs mit magyaràzni.:)
  • Moby
    #157355
    Hű ezt most nem értem. Asszony ugrál a kinekt előtt, te meg tolod a gta5-öt a boxon. Hol a hiba?
  • TDC Geronimo
    #157354
    ja meg akkora kontroller lag, hogy játszhatatlan lesz tőle minden
  • Botond #157353
    Mondtuk, hogy 300k a PC, mondtad, hogy áugyanmárdehogyholélünk, mire megkérdeztük, hogy jó akkor mennyi, erre becsattintottad, hogy 265k. Ezen nincs mit magyarázni valóban.
  • Botond #157352
    Nemazabaj. Hanem, hogy most érek haza, tolnám a gta5-öt, erre asszony ott ugrál a semmiresejó kinect előtt. :(
  • darkSectorxxx #157351
    Érdemes szétnézelődni, megint estek pár fillért a játékárak.

    X1-es használt játékok.
  • TomStorm
    #157350
    Azért nem semmi ez a Trumotion opció TV-n.Tükörsima a kameramozgás,hihetetlen mekkora különbség van:o
  • SweeneyTodd
    #157349
    Új topik név kell lassan Konzol háború néven , mindenkinek szíve joga eldönteni mit tart jobbnak beszélhetünk itt számokban/fpsben , Julcsinéniben, ha valaki azt mondja neki jó a ps4/one/wiiu és nem érdekli ,hogy ámítógépen 40-50-60fpsnél is többel tud futni az adott játék.

    Kompromiszumokat kell kötni, de azért fikázni a másikat nullába mert konzolt mert venni.
  • darkSectorxxx #157348
    Erről van szó, costum beállítást lehetne azonosítani a konzolokkal ha valakinek lenne türelme tezstelgetni, vagy a fejlesztők leírnák mennyiben több, de én legtöbb helyen vagy azt hallom 4k meg több fps a plusz, vagy extra játékoknál az Ultra beállítás tartogat apró finomításokat.
    Ezt hogy a konzol pc-n egy minimum minőség, ez régen sem volt igaz a prevgen konzolokon, most meg röhej szerintem ilyeneket mondani.

    Ítéljetek el, ez a véleményem.
  • Macccy
    #157347
    aztakurvagecibe mi megy itt .... Totti, ménem baszod ki innen azt aki mégegyszer leírja egybe, hogy "PC" ??
  • darkSectorxxx #157346
    "minden összetett rendszer pontosan annyira gyors, amilyen a leglassabb eleme."

    Igen én ez alapján IS ítélkezem, de majd másképp lesz ha látok változást, de addig kenhetem a hajamra, hiába van nyers erő a vasban. :)
    Erre mondom azt hogy nekem nem éri és nem érné meg ha gazdagabb lennék is pocsékolásnak tartanám ezeket a gépeket mert nem lehetne értelmesen kihasználni.
  • Moby
    #157345
    >Játékok tömkelege olyan pc-n hogy indokolatlanul szarul fut
    Ez az "olyan pécén" egy olyan vélemény egy platformról, ami totál elmebaj. Van egy rendszertani axióma, így szól(nagyjából, kicsit ideferdítve): minden összetett rendszer pontosan annyira gyors, amilyen a leglassabb eleme.
    Te az akármid leglassabb összetevőjének tulajdonságával azonosítasz egy egész platformot.

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.01.08. 20:13:14