515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • Adamcsaka
    #515
    Tudom én és köszönöm az infót, csak kicsit ingerelni akartam a fanatikusokat ;P Van alternatíva Abletonra, úgyhogy nem aggódom, csak szeretnék ide is írogatni egy kicsikét. Minden jóságosat kívánok. Hasznaljatok Reasont. :P
  • Jim Morrison
    #514
    ha már veszel egy hardvert hozzá (midi bill, ilyesmi), vagy felnézel a feketepiacra, kapsz/találsz verziót ami enged kiexportálni. ingyenes verzió nem arra van :)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.02.01. 20:54:49
  • Adamcsaka
    #513
    Szia IMYke, a gyerekkorom sokat köszönhet a magyarosításaidnak, de ennek a szoftvernek semmit. ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #512
    "szerintem sutyerák program"

  • Adamcsaka
    #511
    A demo verzió még azt se engedi, hogy kiexportálj valamit wavba...szerintem sutyerák program.
  • Jim Morrison
    #510
    https://hitspace.hu/ableton?sale=1
    Február 6-tól kapható a 10, 9 ingyenesen frissíthető.
  • Jim Morrison
    #509
    live 10 cheat sheet - tom cosm

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.11.02. 18:36:23
  • IMYke2.0.0.0
    #508
    Ableton Live 10!
    Tom Cosm

    (Live)

  • Jim Morrison
    #507
    ennek most nagyon örülök
  • Jim Morrison
    #506
    \o/
    ableton live 10!
  • Jim Morrison
    #505
    érdekesség:
    http://hhhhappy.com/doco-on-the-sound-design-of-blade-runner-2049/
  • Jim Morrison
    #504
    Jön!
  • Jim Morrison
    #503
    lehet nekem is kéne, de most is pl, csak 2 számot kellene összemixelnem, 2 napja elkezdtem - csak behúztam a 2 mp3 fájlt és ment... most meg ugye nem..lehet majd egy frissebb windows mediapack majd megoldja, volt már vele problémám a múltban :/
  • IMYke2.0.0.0
    #502
    Én mindig átkonvertálok WAV-be.
    * Helytakarékosság (nem temp-be szemetel a C-n, vagy máshol)
    * Projekt-mentésnek is jobb.
  • Jim Morrison
    #501
    Ha esetleg valaki ütközött volna hasonlóba és talált megoldást...mai windows update után nem tudok mp3-at behúzni live-ba.
    Próbáltam:
    - settingsben cache áthelyezés
    - admin módban indiitani
    - FAQ ban ajánlott codeceket letöltöttem, feltettem
    - gyors eléréshez hozzáadtam a mappát és onnan próbáltam behúzni
    Ha senkinek sincs jobb ötlete, marad a konvertálás :(
  • Jim Morrison
    #500
    Most hétvégén Budapest Music Expo
    Én most nem tudtam kimenni, de kapok a képeket mik vannak... mixerektől kezdve , doboznyi modular synthtől, novation peaken keresztül minden van... :'(
  • IMYke2.0.0.0
    #499
    Making A UK Hardcore Track Start To Finish In Ableton Live 9 --- 1 óra 8 perc
    SadowickProduction
    Published on Oct 5, 2017
  • IMYke2.0.0.0
    #498
    Ableton Tips For Beginners
    14 órája lökte fel.

  • IMYke2.0.0.0
    #497
    Kezdheted is ezzel. Csak 11 video.
  • Jim Morrison
    #496
    Szerintem nem lenne gond, ha valami Ableton for beginners videósorozatot megnéznél. 1-2 óra alatt a nagyon alapokat elsajátíthatod, megtanít a két view használatara meg alap dolgokra. Lynda sorozat(jobb oldalt lent van contents rész, címből kiderül mikre is tanít meg) is jó, youtubeon is van csomó ingyenes (illetve előbbire rákereshetsz bizonyos helyeken...)

    #497: , bár itt-ott picit lassú, mivel leginkább csak mondja a magáét ami eszébe jut. lyndás kurzus pár perces videókból áll, előre megírt script alapján halad (project fileokkal, picit összeszedettebb)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.09.18. 21:48:14
  • lezli82
    #495
    Szia!köszi közben màr megszòlalt igen :) letöltöttem a trial verziòt mert ez a lite nagyon le van butítva...nèzegettem a youtube-os videòkat ès így sikerült vele szòrakozgatnom ,kiràly nagyon!!! De hàt iszonyat összetetett ès mèg nagyon nagyon nagyon tàvol vagyok egy szàm megkreàlàsàban :( de majd nyomkodom sokat... :D egyenlöre az Akai-t sztenderre raktam ,mert elöször a software-en kène elboldogulni valahogy,aztàn jöhet a vezèrlès kívülröl is,majd lesz valami elöbb-utobb.Egyèbkènt le a kalappal azok elött akik màr sajàt szàmokat gyàrtanak vele,mert nem egy egyszerü dolog!!
  • Jim Morrison
    #494
    Session view:
    Húzz be egy üres helyre mondjuk egy drum racket (Drums-Kit Core 808.adg mondjuk). Ha jobbra fent be van kapcsolva a Computer MIDI keyboard, akkor a billentyűzetet nyomogatva (asd sor) kell hallanod pár samplet.
    Valami ilyesmit kellene lent látnod lent:

    (csak több sample van berakva). Ha nyomogatod a billentyűzet gombokat, akkor sárga pöttyök villannak fel a bal oldali 4*valahányas oszlopban. Z és X gombokkal mehetsz lejjebb/feljebb 1 oktávot. Ha hallasz hangot minden ok.
    Ha csatlakoztatod az APC 40-et, session viewben megjelenik a bekeretezett rész? (mint itt 1:44-nél)
    Csinálj pár extra Audio Tracket, és csak húzogass be pár Samplet. Ezek elindulnak ha nyomogatod az apc 40et ugye?
  • lezli82
    #493
    és az audio input device -nál ennyi állitás lehetöségem van : no device vagy built-in microhone (2 in ,0 out) vagy built-in input (2 in ,0 out) ez built-in microphone-on van ,de ezt alapból igy állitotta be magának telepités után...
    az audio output -nál no device vagy built-in output (0 in ,2 out) van csak itt ugye az utóbbin van szintén alapból ,,,igy állt fel a rendszer...
    és ha megnyomom a "Test Tone" -t ,akkor meg hallom a sípolást
  • lezli82
    #492
    Hello!veszi a jelet a miditől - a Midi Sync állitásnál 1,2,3,4,5,6, állomást az apc -re
    álitottam és ezen kivül még az input / output -ot is mivel arrol szeretném vezérelni...ez gond,hogy az öszes az apc-re van állitva?
    de amikor nincs rádugva a controller és a gépen nyomkodom a live-ot ,miért nem ad ki hangot ez a gondom??hiába nyitom meg a mappákat és húzok középre egy file-t ,elinditom de no hang ,,,jel az van mert látom ,hogy az adott file a csatornán adja jelet meg a fénysávok is ritmikusan villognak

  • Jim Morrison
    #491
    Miutan midi fulon beallitottad az apc-t, midi input pipa, utana ha nyomogatod az apc-t (tekergeted a knobokat) jobbra fent egy kis sarga pottynek villognia kell. Az akkor vilagit amikor midi jel erkezik
  • IMYke2.0.0.0
    #490


    Input azért mikrofon, hogy rögzíthesd.
    MIDI fülön kapod meg a MIDI vezérlődet.
  • lezli82
    #489
    hello urak!
    Megérkezett az akai apc 40 és vele együtt egy Ableton live lite programot is kaptam "nem várt meglepetés" ,hivatalos meg minden ,be is kellett regisztrálnom az ableton weboldalon...viszont olyan gondom volna ,hogy telepítettem ,müködik ,de valamiért nincs hangja.A preferences beállítási lehetöségeknél az Audio -ra vonatkozó section-ban az input a microfonra van állitva az outout meg a hangkártyára - más állitasi lehetőség nincs is ott..de mégsem szól..valakinek valami tanács mit kell csinálni most?Lehet a gépem nem bírja vinni??Mac pro 2009-es core 2 duo 2,53Ghz 4Gb RAM...mondjuk ezt hülye kérdésnek tartom ,mert akkor telepiteni sem tudtam volna...
    Na mindegy segítség!!!
    Köszönöm!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #488
    Nagyon-nagyon hasznos tanácsok - a srác a 15 évvel ezelőtti önmagának címezné ezeket a tanácsokat, akkori magának, aki mindent másképp csinált:

  • lezli82
    #487
    Hàt igen 650€ a boltba itt is szòval az annyi :/
    de ebay-en làttam azèrt jòval olcsòbban is...
  • IMYke2.0.0.0
    #486
    Live Suite "csak" ~200,000 Ft...
  • Jim Morrison
    #485
    Kicsit off, de hátha érdekel valakit:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ha Budapesten jártok, szerintem érdemes ide elugrani: HitSpace. Legújabb és legjobb cuccok (szintik, midi controllerek, stb stb) vannak ott.
    Push 2 tól elkezdve, moog szintiken át a moduláris synthekig. (Videón 0.11). Minden kipróbálható természetese, nem kell a YT videókra hagyatkozni. Igen, még Ableton kulcsot is lehet venni^^

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.09.10. 14:36:22
  • lezli82
    #484
    Tetszett a hangzàs komoly fülbemászó dallamok :) làgy ! trance kedvelöknek teljesen ideàlis zene ,ès meg van szerkeztve rendesen kiàllàsokkal meg minden...kiràly! Nem godolkodtál felkeresni valami records-ot??Gondolom ehhez szükséges a gyári verzio az ableton-bol nem hakkelt ,igaz? Nem
    vagyok biztos benne...Remèlem nekem is összejön majd valami zörej :) de inkàbb tech house irànyba orientàlodok.
  • Jim Morrison
    #483
    igen igen, talán anno is Te mutattad, követem és szoktam is nézni mai napig :)

    (persze nem minden videóját, így lehet elsiklottam felette)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.09.08. 20:22:01
  • IMYke2.0.0.0
    #482
    https://www.youtube.com/user/SadowickProduction

    Ezt a srácot ajánlom. Valódi zenész múlttal, nagyon jó hangzással, valódi hangszerekkel (is) jól bánó producer, és nagyon (!) ért a hangokhoz.
    Na mármost, ez a srác rá van kattanva az Abletonra - több éve követem, és hihetetlen megoldásokat mutogat nem egy videójában, átláthatóan, követhetően, alaposan, és nem pofázik feleslegesen.

    Az LFO Tool a nagy kedvence.
  • Jim Morrison
    #481
    EQ8 and 2 LFOs

    ezt tuti használni fogom
  • IMYke2.0.0.0
    #480
    Hát, változó hangulatban készülnek a saját zenék (mostanában nem, de régen igen) ("MY OWN TRACKS (19 tracks)"), meg a remixek, mixek: Itt található a Playlistem a JuhTyúk csatornámon.

    Ha tudok, akkor segítek.
    De leszünk itt, ha help kell - Jim is jön majd, meg mások, ha felpörög a topik :)

    //Chill outtól kezdve valami pörgősig van minden.

    Ez a kedvencem (ha választani kellene magamtól), mert ehhez valódi japán videófelvételeket használhattam, egy tokiói mágnesvasút vezető feltöltéseiből, az Ő engedélyével:


    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2017.09.08. 14:39:38
  • Jim Morrison
    #479
    Ahogy elnézem leginkább session viewt fogod használni, arról megnézhetsz pár videót míg nem jön meg a cucc, előbb elkesztheted nyomogatni:)
  • lezli82
    #478
    Köszönöm szèpen hogy segítesz!elmèletileg a hèt elejèn èrkezik a az akai controller ès akkor letöltöm hozza ezt a demo ableton-t.amig nincs elöttem fizikailag a törtènet addig sajnos kínai ez az egèsz,de majd szànok rà több idöt,hogy kiismerjem elöbb utobb...
    Szòval annyit szeretnèk mèg kèrdezni ,hogy majd irok mèg ha màr nyomkodom a padot ès akkor te itt leszel ,ha elakadnèk??,mert elfogok az biztos az àllitgatàsoknal :)
    Egyèbkènt èn is csòringer vagyok,külföldön kell ,hogy dolgozzak és nagyon hiányzik a haza a család...de a zene kicsit több nàlam mint egyszerü hobbi,nagyon règota gyüjtöm is a lemezeket meg cd-ket meg mixelek ès idàig is sokat költöttem rà,ès valòszinü hogy mèg fogok is ,de hàt màs kàros szenvedèlyem ùgy sincs :-)
    Ápropó : milyen zenei stílusban kreálgatsz?
  • IMYke2.0.0.0
    #477
    Amiben tudok, abban igyekszem - igaz, én nem vagy akkora májer a dologban, hobbista lévén.

    Én nem legális verzióval dolgozom, sajna nincs pénzem rá - így csakis a letöltött Suite áll rendelkezésemre (jelenleg ez Suite v9.7.1).
    A telepítés során kiválaszthatóak az összetevők, amiket használni szeretnél.

    Amennyiben mindent ki is próbálsz, és a program által hozott anyagból is dolgozni kívánsz, akkor tényleg nagy tárhely kell a fullos csomag
    esetében - ha letöltöd hozzá a packokat az Abletontól.
    A 30 napos verzió amúgy az a változat, amit a csóró júzerek, mint én, használni szoktak. Az nem sok helyet eszik.

    Mivel a progi remek host, ezért a külsős VSTi-ket is megeszi (64 bit esetében ugye a 32-esek kiesnek).
    Tudsz adni neki saját projekt mappát, és a gépeden nem muszáj a VSTi-knek az Ableton mellett lenniük - bárhová teheted azokat, hiszen azok mappája is megadható a programon belül.
    Lásd a képemet:



  • lezli82
    #476
    Köszönöm a segítséget!nem baj ha teljesen amatőr kérdéseket teszek fel neked?A gomdom az ,hogy isten igazábol nem tudom melyiket kéne válasszam az Ableton verziókbol ,mivel én abszolút kezdő leszek ebben a témában ,ha egyszer össze áll előtt ez a rendszer.Eddig a zenei kreálás inkább mixelésben merült ki nálam,szóval kicsit távol áll még tőlem ez a producerkedés,de mindenképpen upgrade-elni akarom magam erre az oldalra.Egyebeközt kiprobáltam már az FL Studio-t ,el tudtam rajta igazodni ,de annyira nem tetszett a hangzás világa és ezen kívül egy egyszerü analóg dobgéppel is kreálgattam már,de csak szórakozás jelleggel...TETSZETT egyébként ez az utóbbi.Na szóval a kérdés ,hogy ha a disc verziót veszem meg az ableton live-ból és nem a download-ot akkor azt a lemezről tudom majd működtetni vagy az az 50gb települni fog a gépemre??csak mert nem nagy a kapacitásom a storreage-omon ,mivel anno mikor kicseréltem SSD-re még nagyon drága volt és csak a 128-ast tudtam belerakatni.
    Egyenlőre ennyi nagyon köszi!