515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • Nh Shevits
    #34
  • Phat Smoker
    #33
    séjn bácsit várjuk soxeretettel! :-)
    addig is bújjuk az ableton.com fórumának 'tips & tricks' rovatát! :)
  • VinylToy #32
    nincs még hozzá elég időm, de én is lassan nekikezdek. :D
  • PResident Evil
    #31
    addikt! :DD
  • PiR8
    #30
    Najo.. ha itt forumozok, akkor nem haladok :P
  • PResident Evil
    #29
    én felraktam és azóta csak lesek :D
  • VinylToy #28
    [Abletonozni akar]
  • PResident Evil
    #27
    LOÁL !
  • PiR8
    #26
    Ssssssshhhhhhh! ;)
  • OPM
    #25
    séjn fiftifór személyesen??
  • PiR8
    #24
    A demo nyilván arra jó, hogy kipróbáld, majd ha tetszik megvedd, comprende? :)
    Phat Smoker: a WARP tutort már mellékelted lentebb, egyébiránt azt fordítanám le magyarra plusz néhány tippet még hozzá ;) De jó úton jársz.

    Érdemes figyelgetni a külföldi fórumokat, kb 2-3 hónapnyi előnyük van velünk szemben :) ha végre rá tom venni az _embert_, akkor nemsokára csatlakozik hozzánk egy Ableton expert is :)) A személyét meg hamar fel fogjátok ismerni :o)
  • PResident Evil
    #23
    jahogy még nincs mp3 támogatás
  • PResident Evil
    #22
    nah felraktam... demoban nem lehet menteni és exportálni ?!?!! akkor mire jó ?
  • Phat Smoker
    #21
    lehet majd behúzni mp3-at az ötös verzióban ? jeeeeee klafa :-)
    jó munkát a tutorialhoz, eltudnád azért nekem küldeni a linkek és a doksik címeit amiket kaptál ableton ügyben ?
  • PiR8
    #20
    Az 5-ös verzióban már lehet MP3-at is behuzni is, meg remélem támogatni fogja az OGG-ot is. A tutoriallal meg készülgetek, csak nehézkes a képeket is a helyükre rakni minden egyes lépéshez ;)
  • Phat Smoker
    #19
    jó munkát! :)
  • PResident Evil
    #18
    sztem ma neki is látok alkotni vmit :)
  • Phat Smoker
    #17
    [URL=http://www.andrewbohne.com/downloads/warping.mov]warping tutorial #1[/URL]
    [URL=http://www.andrewbohne.com/downloads/warping2.mov]warping tutorial #2[/URL]
  • Phat Smoker
    #16
    ide is beírom hátha tud rá vki vmi okosságot :DD

    naszal' egy bajom van az abletonnal, hogy csak a .wav-ot meg az .aif-et kezeli!
    ezért minden mixelendő számot alakíthatok át wavba mp3-ból :/
    ez így elég suxx!
    de mindezek ellenére klafa kis progi!
  • Phat Smoker
    #15
    egy kis flash tutorial
  • robotnyk
    #14
    demo
  • PResident Evil
    #13
    egy demo linket dobhatnátok pls ! :)
  • robotnyk
    #12
    hogy a vérbe van ez a regisztráció? van valami serial, meg challange key, meg unlock kód, de még nem fejtettem meg. :S
  • PiR8
    #11
    Meg kell venni az eredetit ám! :) Tudom ajánlani az M-audio boltot... 88ezerHUF :) Egyébként igen, az a serial van hozzá nekem is és működik gond nélkül. Egyébiránt én is tanulgatok valakitől, aki elég expert már az Abletonhoz. Kaptam egy rahedli linket meg doksit, azokat fordítgatom le, aztán ha megvagyok vele, akkor megosztom veletek... Addig is próbálgassátok.
  • OPM
    #10
    huh, hát így elsőre nekem is bonyisnak tűnik...

    PiR8, írhatnál valamit, hogyan érdemes kezdeni :)

    mellesleg nektek elfogadja a serial numbert? BEA7
  • VinylToy #9
    "Asszem, amint időm engedi, szép szájbarágós módszerrel vázolom majd, hogy én mire jutottam a programmal és hogy lehet egy rémeccerü mixet készíteni."

    Jó lenne, nekem van egy 4.1.2-es verzióm és nekiállnék, csak még kis suta vagyok hozzá :D
  • PiR8
    #8
    Nahm.. öntsünk tiszta vizet a pohárba.. eloszlatok néhány kétséget a programmal illetően.. Akik már ismerik az Ableton-t, azok most forduljanak el.. ;)

    OPM barátunk írásából, a kevésbé angolul olvasni tudóknak nem derült ki, hogy ez egy szekvenciális zenekészítésen alapuló program. Magyarul tényleg bar-okat kell belekapolgatni és aki most elkezdi fikázni, hogy _igy_ persze könnyű mixelni, hogy a progi ütemre állit mindent, megjegyzem: nem pont erre lett kitalálva, hanem hogy kiaknázza a DJ-kreativitását. Manapság már mindenki tud mixelni...

    Tehát meglévő hangszereinket a BAR-okon keresztül korrekt és kerek muzsikává alakíthatjuk, majd ha sok ilyen SET áll a rendelkezésünkre, akkor mixelhetjük őket. Ez azt teszi változatosabbá, hogy a kész setekből ki tudunk szedni, kikapcsolni hangszereket, hangokat vagy épp hozzá tudunk pakolni. pl egy és ugyanaz a bassline szólhat fél órán keresztül, miközben a kellemes groove-os zenéből kemény tekknot faragunk. :) És akár mindezt élőben!

    Tudom, sok program képes már erre, de egy megfelelő MIDI kontrollerrel ez még élvezetesebb lehet. Itt van pl a faderfox.de kreálmánya, mely rögtön 3 féle MIDI kontrollert is árul: DJ1 (Traktor használóknak), LV1 (Ableton-használóknak) és LX1 (Ableton experteknek) :) ... továbbá az M-Audio magyarországi képviselete is árul többféle kütyüt, ami jó az Ableton-hoz, pl az egyik: Evolution gyártotta X-Session.
    Ezt a kis kütyüt egyébként vmi csomagban is árulják, miszerint nagynevű DJ (Sasha) is használja (amig nem építtetett magának egy Maven nevű csodát :) ). Szóval ez az X-Session perpill az M-Audio-nál 34eHUF-ot nyom, ami szerintem nem vészes ahhoz képest, hogy egy MIDI kontrollert mennyi mindenhez hozzá lehet programozni. Szerintem.

    Nos. Az Ableton-t nem csak élő zenéléshez lehet használni, hanem arra is jó monnyuk, hogy egy otthoni házibuli mixét megcsináljuk előre. Jó, tudom, hogy ebben semmi érdekes nincs, az izgalmas dolog akkor jön, mikor kiveszel egy számot a mix közepéből és beraksz helyette másikat. Alig néhány kattintás :) Csupáncsak a megfelelő helyekre kell kattintani :P
    A sávokba behúzott muzsikához adhatunk 3 vagy 4 sávos EQ-t (hangszín a gyengébbek kedvéért), mely minden jellemzőjével együtt elmentődik a muzsikával egy külön fájlban. Így pl ha beállitgatunk jópár muzsikát a megfelelő bevezető és levezető hangszinekkel, akkor még ezzel sem kell foglalkozni. A program mindent ütemben tart, a DJ-nek nem ezzel kell már törődnie, hanem hogy a muzsikák mennyire legyenek összhangban, passzoljanak egymáshoz és mennyire tud kreativ lenni, miközben variálgat a számok között és a kiállásokban felcsendül monnyuk egy ismert szám accapellája (csak ének). Igazán fel lehet dobni vele az amugy unalmas zenéket. Vagy épp a kiállásba belerakható egy másik szám dob és basszusa valami csörömpöléssel egyetemben és máris lett egy harmadik muzsikánk.

    Nos.. mindenki tisztában van már vele, hogy mire jó a program? :))) Asszem, amint időm engedi, szép szájbarágós módszerrel vázolom majd, hogy én mire jutottam a programmal és hogy lehet egy rémeccerü mixet készíteni. Akinek szintén van vmi megosztanivalója eme csodálatos programmal kapcsolatban, az ne tartsa magában.. ki vele.. legyen már végre ennek is egy közössége :)
  • OPM
    #7
    az aktuális verzió:

    TiTLE Ableton.Live.v4.1.4-BEAT

    SUPPLiER Team BEAT
    DATE 0613 2005

    TYPE Live sequencer
    DiSC XX/07

    OS WinALL

    URL http://www.ableton.com

    RELEASE DETAiLZ

    Ableton Live is the music-production solution that allows you to spontaneously
    compose, record, remix, improvise and edit your musical ideas. Live brings your
    acoustic, electronic and virtual instruments, as well as your digital audio
    recordings, together in a single interface with unparalleled ease of use. In the
    end, Live lets you focus on what really matters: your music.

    From Sketch to Composition. Lives specialty is composition by improvisation.
    Record musical ideas, combine or create new songs, and compose on the fly. Live
    captures your every move for later refinement and editing.

    The Musical Hub. Come together, right now. Live offers complete multitrack
    recording and editing for any acoustic source, hardware synthesizer or software
    instrument.

    Easy MIDI. Yes, MIDI can be fun and easy. Drop a software instrument in a track
    and play. Drag and drop MIDI and audio effects, layer synths, and record MIDI as
    audio.

    Pattern Mode. Your laptop is about to turn into a groove box. Live puts an
    arsenal of groove-making tools at your fingertips.

    Mix and Remix. Instantly combine jazz with house with hip hop with soul... Live
    synchronizes it all in real time. This year, 58 international magazines voted
    Live as the best DJ tool on the market.

    On-the-Spot Sound Design. Perform real-time sonic surgery on your sounds. Draw
    melodies, rhythms and effects changes onto loops and samples while they play.

    Hands-on Control. Liberate yourself from the mouse. Play your sequencer like an
    instrument on stage or in the studio.

    INSTALL N0TEZ
  • Bacsy
    #6
    Télleg ha v.ki tud segíteni írja + tapasztalatait plz
  • JAST
    #5
    hát egyre több dj dolgozik vele, nagy meló nincs vele csak a barokat kell bepakolgatni...
  • villar
    #4
    ez a program az élő koncertekre hivatott))
    studióba inkább a reason 3.0 használható profin.
    amúgy emule!
  • JAST
    #3
    olyasmi progi amivel lehet vágni zenéket effektezni meg ilyesmi, shane 54 is használja, nekem még a demo sincs meg :/
  • Crem
    #2
    ez mi pontosan?:)

    Mert azt nem írtad...
  • Falabu #1
    Csumpi all!
    Még csak most kezdek ismerkedni ezel a progival(sajna csak a demoval), de nagyon bejön! Itt minden saját tapasztalatot meglehet osztani egymással!

    UI: Valaki nemtudja, honnan lehetne letölteni egy biztonsági másolatot?:)

    PEACE