515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • IMYke2.0.0.0
    #435
    Ez is tetszik.
  • Blasta
    #434
    A második a kislemezrol
    Blasta - Proveland
  • Blasta
    #433
    A hangzas amugy direkt ilyen, nem azert mert ezt szeretem, hanem kitalaltam magamnak ezt a projektet, miszerint osszehozom a 80as evek B akciofilmes soundtrack hangulatat napjaink stilusaival, illetve azokkal a stilusokkal amiket en szeretek hallgatni. A vicc az egeszben, hogy egeszen eddig a projektig szinte notoriusan elutasitottam a 80as eveket, aztan kicsit utana jartam a dolgoknak es feltunt, hogy van 1-2 eloado akik a mai napig is brilliansan hozzak a 80as evek szintipop hangzasat (Kavinsky, hogy a legnagyobbat emlitsem napjainkbol), csak napjainkban is siman meghallgathato minosegben es stilusban, es ehhez egybol kedvet kaptam. Kihivas volt, mondjuk igy :)

    Amugy a zenekiadas mar nagyon nem ugy mukodik mint regen, magam is meglepodtem ahogy egyre melyebre astam magam. Barki barmikor feltudja tolteni ingyen vagy egy kisebb ellenszolgaltatas fejeben olyan helyekre a zeneit ahol milliok tudjak meghallgatni (es ezert ha apropenzt is, de azert lehet keresni, bar nem ez a lenyeg a mi szintunkon sztem). Nem kellenek mar kiadok, az internet atlepett rajtuk, nincs szukseg rajuk plane azert mert legnagyobb reszben a zenek legyartasat illetve terjeszteset vallaltak magukra (es persze a marketinget) de ezekre mar nincs szukseg mivel senki nem vasarol CD-t lassan, nincs mit legyartani/terjeszteni. Nezz utana ezeknek ha erdekel, vagy ha gondolod kuldj pm-et es adok par linket ezzel kapcs. ;)

    Amugy igen, a lenyeg, hogy jol erezd magad es alkoss vmit ami boldogga tesz esetleg meg 1-2 masik emberket is.
  • IMYke2.0.0.0
    #432
    Azért érződik a hangzásvilágon, hogy nem ma kezdted.
    Kíváncsivá tettél az albummal kapcsolatban :)

    //Nekem is ilyen hobbista "számaim" vannak - kérték haverok, ismerősök is, hogy ugyan má' "adjam ki", de hát mit? Amit én művelek, az prüntyögés az Abletonnal :)
    Cserébe, jól érzem magam, amikor majdnem botfüllel fedezem fel az egyre több dolgot a progiban, és valami érdekes születik :)
  • Blasta
    #431
    Ja amugy jol hangzik, hogy albumokkal meg kislemezzel dobalozom, de azert ez semmi mas mint egy kis amator one-man show par amator zenevel, nincs mogotte(m) semmi komolyabb gepezet vagy ilyesmi :)
  • Blasta
    #430
    Orulok hogy bejon :)

    Az, hogy foglalkozom vele eros tulzas, bar nem zarom ki, hogy mostantol komolyabban fogom venni.
    Az utobbi fel evben foglalkoztam ezzel durvan. Miutan diak koromban sokat zeneltem (FT2, cubase, fruity loops es tsai) azt gondoltam, hogy ez lesz a hivatasom, de kb. 7-8 eve abbahagytam. Most ujra elkapott a gepszij es eldontottem, hogy csinalok egy full albumot, ez most lett kesz.
    Ennek az albumnak a premierje folyik a heten, holnap jon az ujabb szam a My Muse kislemezrol, utana pedig felrakom a teljes albumot, 10+1 szamot.

    Kyle-t nem ismerem, az acapellajat toltottem le es hasznaltam fel ehhez a szamhoz (illetve meg egy masik pellajaval is dolgoztam). Probaltam vele felvenni a kapcsolatot de mintha felszivodott volna a srac vagy szintet lepett es mar nem foglalkozik a mi szintunkkel :D 4 platformon sem sikerult kapcsolatba kerulnom vele, pedig nagyon szerettem volna.

    Koszi a meghallgatast es a velemenyt dude!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #429
    Ez murva jó szám!

    //Nem is tudtam, hogy ezzel foglalkozol - és ilyen profin. Kyle Monroe az veled készítette, vagy ez létező szám acapellája [meglepne]?
  • Blasta
    #428
    Nemreg fejeztem be, enjoy!
    Blasta - My Muse
  • bwooy
    #427
    Lazy Saturdub

    szinten Ableton...es ez sem tegnap keszult..
  • bwooy
    #426
    Headnogg riddim vs Cutty Ranks - The Stopper

    digi-dubby-hip-hop abletonnal ... nem mai darab , de itt meg nem jart .
    (persze a vocal nem sajat ;) )
  • IMYke2.0.0.0
    #425
    PSY vs. MC Hammer...U Can't Touch This Style (i2k'014's Mashed Up DEMO) 03:52
    Ableton az eszköz.
  • davepapa1
    #424
    100%-ban Abletont használtam ennél a szettnél, kevés effekt-el. Nekem tetszik az eredmény, tényleg alkalmas mixelésre is.

  • batanfacudo
    #423
    Üdv!
    Egy Ableton (Akai MPD) technikai kérdésem lenne.
    Miután felszeleteltem az adott mintáimat Drumrack-ben, beállítottam a tranzienseket, hogy adott minta honnan szóljon a különböző padeken,a következő kérdés merült fel bennem:

    Hogyan tudom beállítani a drum rack sampler editor részében hogy a slice hosszúsága olyan hosszú legyen, hogy az loopolható legyen a Master tempóhoz mérten?
    Előre is köszi, ha valaki tud segíteni...
  • IMYke2.0.0.0
    #422
    Egy másik új szerzeményem - szintén Ableton Live 9.1:
    i2k'014...Wandering in Time (Full mix) 10:15
  • IMYke2.0.0.0
    #421
    Ableton Live 9.1 - Chill Out:

    i2k'014...Tranquillity (Full mix) 11:45
  • IMYke2.0.0.0
    #420
    Bizony hogy lehet [eleve DJ-k kezdték a fejlesztését] akár ilyet is: Dinka...Giga MiX (i2k'012's Party mix) - 162 min.!
  • davepapa1
    #419
    Ilyet is lehet Abletonnal!

    https://soundcloud.com/davidkardos/vulture-swarming-01-mixed-by

    http://www.youtube.com/watch?v=eSNDyiU9n-0&feature=share&list=UU2UzDzERwL1_IeFypDl5qIw
  • vms4
    #418
    Köszönöm a segítséget :)
  • IMYke2.0.0.0
    #417
    Az *.als formátum nem más, mint az Ableton projekt fájl. Azt sosem fogod *.wav-re alakítani, hacsak meg nem nyitod az Ableton programmal, és le nem rendereled :)

    A végleges projekt fájl:



    A kész végeredmény (a szükséges munkálatok és a renderelés, maszter után):

  • vms4
    #416
    Sziasztok,

    Új vok itt a fórumon és az abletonban is...
    Warpolni szeretnék,ami hellyel-közzel megy is,viszont nagyon nem értem,h
    hogyan lehet az ALS ill. az ASD fileokat WAV formára alakítani. Igazából azt sem értem,h mikor ill. miért változik ez a két mentési forma... :(
    Tudna valaki segíteni?

    Előre is köszönöm.
    Üdv.
  • IMYke2.0.0.0
    #415
    El is felejtettem megköszönni. Köszi
  • Blasta
    #414
    Szia.
    A 9.1-es vagy 9.2-es verziot szedd le, es ha ram hallgatsz NE A 64 BITESET szedd, hanem a 32-est, ugyanis a 64 bites egyelore eleg bugos (sok profi szidja) tovabba egy rakas pluginnak nem keszult meg el a 64 bites verzioja es a regi pedig el sem indul alatta.
    Pack-ekben nem tudok segiteni, de VST szintikben van egy par honapos tapasztalatom, abban tudok segiteni ha konkret kerdesed lenne.
  • IMYke2.0.0.0
    #413
    Semmi nagyon komoly, csak próbálkozás, más stílusban:
    i2k'014...Break.Beat Techno.Logy(c) (Radio mix) - 03:25, 110 BPM
  • balazska14
    #412
    Sziasztok,
    Teljesen kezdőként szeretnék megbarátkozni az Abletonnal, majd komolyabban is foglalkozni vele. Melyik verziót ajánljátok, illetve milyen packeket szedjek le, hogy ne álljon semmi profivá válásom útjába :)
  • Blasta
    #411
    Ez korrektul szol, nice one!
  • Blasta
    #410
    Akad valakinek infoja arrol, hogy van-e mar crack a Tone2 uj szintijehez, a Nemesis-hez?
    (valszeg nincs, de azert gondoltam megkerdezem)
  • IMYke2.0.0.0
    #409
    Abletonnal készült:

    Entheogenic...Pagan Dream Machine (i2k'014's Mashed Up mix) 17:20
  • dancicopter
    #408
    Sziasztok!
    Stúdióhangkártyát szeretnék vásárolni monitorozásra.
    Abletonban keverném a bemeneteket a kimenetekre.
    8 in(3mikrofon,5hangszer), 8analóg out(8 monitorkör).
    Kimeneten füleseket használnánk.
    Kérdésem, hogy pl. egy Terratec Phase 88 PCI kari erre elegendő-e, működhet-e a dolog szépen?
  • IMYke2.0.0.0
    #407
    i2k'014...Pearl On Ice (Frozen World mix) 06:45, 80 BPM
    Ableton Live 9.1, Nexus 2 (alap csomag).
  • IMYke2.0.0.0
    #406
    i2k'013...Angel's Touch (Pre-Mastered mix) 07:05, 85 BPM
    Ableton 9, Nexus2, Sylenth, Dune, és apróságok.
  • IMYke2.0.0.0
    #405
    Ableton 9, Nexus 2, alap MIDI akkord, de talán tetszeni fog:

    i2k'013...Light and Heavy (Full mix)
  • Blasta
    #404
    Zsiros, kosz nagyon!
  • IMYke2.0.0.0
    #403
    Az Ableton böngészőjéből be tudod húzni az aktuális projektedbe a teljesen már, és korábbi projekted is - drag 'n' drop.

    Itt pedig videó is a témában: klikk.
  • Blasta
    #402
    Az lenne a kerdesem, hogy megoldhato-e, hogy osszerakok egy 2-3 savbol allo alapot korrektul beeffektezve illetve feltoltve hangmintakkal stb. es azt hozzaadom egy masik projekthez?
    Tehat dolgozom egy projekten es felmerul, hogy szukseg lenne itt par olyan savra, amiket mar hasznaltam elotte es rendesen megcsinaltam egy masik projektben, ezeket lehetseges-e osszefesulni?
  • plas
    #401
    Elso zenem Logic-ban.

    WttW
  • Blasta
    #400
    Hali!
    Használ itt vki Groove Machine-t a Live-ban?
    Elakadtam kissé. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #399
    Ezt pont a 9-essel készítettem:
    Depeche Mode...Photographic (i2k'013's Trancey Dancey Remix 1)

    Nekem is szoknom kell, mert a 8.1-estől a 8.3-asig nagyon megszoktam.
    A 9-esnek viszont sok kényelmi funkciója van. Vissza már nem váltanék a 8-asra.
  • lpmaskmancick
    #398
    Meséljetek, milyen a 9-es változat?
    Egyelőre még mindig a 8.3-ast gyűröm, de gondolkozom a váltáson...
  • IMYke2.0.0.0
    #397
    Ez is Abletonnal, mi mással:
    i2k'013...Cool Breeze in Hot Summer (Afternoon Sunshine mix) 07:40
  • IMYke2.0.0.0
    #396
    Ableton Live 8-al:
    i2k'013..Fly To Me (HighLife Uplifting Project Remix) - 08:10 / 140 BPM
    This is a REMIX from/basic on this project: Beatport