515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • VinylToy #315


    From Berlin, Germany comes Ableton and their Live 1.0, the first audio sequencer for live music performance. There are two main windows in this PC/MAC program: Arranger window where a matrix of audio clips are available for instant, live "on-the-fly" playback and the Session window where the same clips can be organized or sequenced into cohesive, preprogrammed songs. Unique and essential to Live 1.0's operation is that your song "set" plays continuously without glitching while you manipulate all controls, edit sounds, import sound clips from disparate sources, insert effects, change the arrangement or anything else!




    Size: 15113 KB

    Released: 10.12.01

    Download

    pass: magesy
  • SiteDisagner
    #314
    Valaki rakja mar fel lécci a krekkelt mer ez elözöleg linkelt csöppet mar nem jó... elöre is thx...
  • no1r
    #313
    hy srácok! kérdésem lenne abletonhoz (mily meglepő, hogy ide írok... :))
    létezik valami leírás az effektekről valahol, ami bemutatja őket és elmagyarázza? mert van egy jópár és amikor effektezni akarok nem nagyon szeretnék mindig mindent kipróbálgatni.
    a progit meg csak most tanulgatom még, szóval jóljönne egykis segítség belőle ilyen szinten.
    előre is kössz a válaszokat és a segítséget ha tudtok!
    píísz
  • OPM
    #312
    hát én láttam már tegnapelőtt is a warez verzsönt
  • PiR8
    #311
    ..... eeeezt nem hiszem el... Hétfő 00:00 órától lehetett már megvenne / tölteni és máris kint a crack-elt? Bazze..
  • VinylToy #310
    Download
  • gameplusz
    #309
    Ableton.Live.v6.0.1-AiR

    :PPPPPPPPPPPPPP
  • PiR8
    #308
    Utóbbi.. :PPPPP
  • OPM
    #307
    shane ottlesz, vagy valamelyik családtagja?
  • PiR8
    #306
    Ujabb info az idelátogatóknak >> www.ableton.hu

    Október 21-én a HARMADIK találkozó!
    Helszín ezúttal a Supersonic Technikum, IV. Pacsirtamező u. 41.

    Nyitás du 2, első előadás 3-kor, tart a meeting kb este 8-ig, majd 9-től liveact reggelig... Olvassátok a FREEE-t ;)
  • JAST
    #305
    nah akkor elnézünk
  • OPM
    #304

    Szilvuplé Varieté 1064 Budapest Ó utca 33. (Ó-Nagymezõ sarok)

    15-órától Scorchio tagtársunk fejtágít a kezdőknek, 'Hogy indulj el...'
    16-órától Hanuska 'HAN' Gábor (KORG) igyekszik reprezentálni az Allen&Heath új keverőjét, a Xone3D-t, melyet utána ki is lehet próbálni.
    Majd ezekután Gabriel A Dawn (GAD) következik, aki bemutatja a szettjének felépítését és az általa használt eszközök setupjait
    Aztán lesz még házibarkács midibemutató Madhead kollégától és természetesen az elmaradhatatlan live-fórumozás - ekkor kell odamenni a másikhoz és megkérdezni, h mi a tapasztalata/trükkje Smile

    Tehát 15 órától mindenkit szeretettel várunk! - érkezz időben.

    [i]from ableton.hu fórum
  • kisdienes
    #303
    Ableton!
    5.0.1-et használom, nagyon zseer...mindent tudo kis/nagy program...
    szal aki akar is vmit kezdeni, az ezt használja
  • PiR8
    #302
    :)

    Köszönöm! :)
  • OPM
    #301
    HBD!
  • dtk1985
    #300
    Hello. Sztem ableton.hu forumaban tedd fel a kerdesed, azt talan tobben olvassak miota elindult az oldal.
  • MrMoog
    #299
    nem live-al, hanem live-ban
  • MrMoog
    #298
    Szevasztok.
    nem tudja véletlenül valaki, hogy lehet live-al transzponálni instrumentet (VST, AU RTAS stb.)
    Nagyon köszönöm
  • PiR8
    #297
    Lesz egy összeröffenés. Csak ennyit. Lesz pár kiállító cég, előadások, stb.
  • Phat Smoker
    #296
    én az utóbbi fél évben kicsit lemaradtam Abletonilag, de ha tudok ott leszek! :-)
  • OPM
    #295
    lál, ez mit takar? :D
  • PiR8
    #294
    Tadadadammm...

    I. Ableton Live találkozó
    2006. április 8.
    Bp. VI. kerület, Ó utca 33.

  • PiR8
    #293
    Hétfőnként HUCradio 19-21 óra között >> http://earth.synch.hu:8000/listen.pls

    Only Ableton Live mix ;)
  • forever68
    #292
    búék:)
  • PiR8
    #291
    BUÉK az idetévedőknek ;)
  • ReL0CaTe
    #290
    Remélem nem gondolták komolyan :)
  • PiR8
    #289
    Csak épp nem lehet vele beatmix-et csinalni... vagymi.
  • prezi
    #288
    ez büntet D:
  • CSOCSO
    #287
    minek ide ableton???:D

  • ReL0CaTe
    #286
    Nem kell :) H2O releaseknél általában nem kell :)
  • OPM
    #285
    és ehhez nem kell semmi crack vagy serial? :O
  • ReL0CaTe
    #284
    Én már 5.02-vel nyomom :) (TT rlz)
  • OPM
    #283
    Ableton.Live.v5.02-H2O

    N-Ice: jók a mixelések, grat csak sajna nem az én stílusom ez a múzik....
  • Dj N-Ice
    #282
    udvi ismet!

    Kesz lenne a mix, mielott megy radioba gondoltam megosztom veletek, viszont kerek velemenyt hogy kinek hogy tetszik ill. nem. koszike elore is.

    http://www2.jameszabielafanclub.com/frozenbeats.mp3

    byez
  • king13
    #281
    hát a múltkor már hallottad hogy akadt :) Shane-t is ugyanígy hallottam már akadni, Markus Schulz szintén hallottam már a GDJB-ben. Jó lenne tudni hogy ők hogy oldották meg, új hangkártya, esetleg csak valami egyszerű beállítási probléma :)
  • Dj N-Ice
    #280
    nekem hasonlo gepem van,

    P4 3.0 Ghz 300 giganyi vinyo 2 Giga ram es mostmar alaplapi hangkartya.... ket SB-t hazavagtam... LOL. viszont igy gozom sincs mi lehet a baj vele, ott kene lenni. na mindegy
  • king13
    #279
    A warpolásról egyébként: warpolás után 125.4 bpm-et kaptam a Raining Again-re, mivel mondtad a bpm felismerést, így próba képpen lefuttattam trakeszban, ami szintén 125.4-et írt ki rá :)
  • king13
    #278
    P4 3Ghz, 120gb SATA 7200-es, 1Gb Ram
    az 5-ös nem jött be mert lassult. Az auto bpm-re meg nincs szükség, mert annyira tudok azért warpolni :)

    a hangkártyám pedig egy TerraTec Aureon 5.1 Fun, tehát nem 7.1-es és nem is csoda sajnos :D
  • PiR8
    #277
    Ezt már leboxoltam vele.. Erőmű van a segge alatt :))))
    A hangerő problémája szerintem meg az lehet, hogy egyik csatin leviszi a zene hangerejét, a másikon ezzel egyidőben pedig fel. Tehát van egy olyan pont, amikor mind2 50%-on van, de összességében halk az egész. (Amugy a King hangkártyája valami 7.1-es csoda... de azért jó, ha szétnézne M-Audio házatáján :))))

    Én inkább javallom, hogy a hangszinekkel játssz és utoljára nyúlj a gain-hez a pofás átkeverés érdekében.

    Másik dolog: teszt oldal már kész, csak a fórum hiányzik :P Javaslatokat és ötleteket várok ebbe a fórumba, vagy az [email protected] címre. Úgymin tutorialokat, cikkeket, bármit, ami Abletonnal foglalkozik.
  • Dj N-Ice
    #276
    King, milyen geped is van? sztem azzal lesz valami gaz... De hasznalj 5ost mindenkepp marcsak az auto bpm miatt is. Akadas esetleg a vinyod gyorsasagabol fakadhat vagy memoriahiany. 5400 vagy 7200 RPM es a vinyod ahonnan olvassa a zeneket?

    a masik: 2 lehetoseg van amivel tudsz gain-t "hangerot allitani. Mikor bent van a ket zene akkor szimplan a fenti hanghullamon a clip volumeot feljebb viszed mig nem eri el a kivant hangerot vagy van egy masik lehetoseg ami viszont egy effekt ergo memoriat hasznal az a Utility. Itt beallithatod az adott track gainjet. Ha szabad javasolnom az elso lehetoseggel eljel.

    Na majd ird le hogy milyen geped van, de pontosan.

    Byez