131
  • [NST]Cifu
    #131
    Bizonyos téren egyetértek, bizonyos téren nem.

    Az eféle szerkezetek dolga az, hogy például egy körbezárt harctér esetén beküldik, és ott szépen felderíti a rejtőzködő gerillákat, majd megpróbálja leküzdeni őket. A'la Faludzsa esete 2004 Októberében. Nem is kell feltétlenül elpusztítania az ellenséget, az is elég, ha csak felderíti - márpedig ha rálő valaki, azt azért észreveszi. Ezek után már mehet is a légi- vagy tüzérségi csapás oda, ahol a gerillák bújkálnak. Normálisan ehhez többszázezer vagy több millió dolláros harceszközöket, és rengeteg embert vetnek be. Most az eféle eszközök nagyban megkönnyítik az egészet, és ráadásul nem lesz amerikai katona kitéve veszélynek.

    Az amerikai katonai doktrína jelenleg alapvetően a gigászi tűzerő bevetésére épül, és nem a "beépülök-felderítek-lecsapok" elvre. Ezek a robotok az ő doktrinájukra épül, és arra tényleg alkalmasok is.

    9/11 esete egyébként itt rossz példa. Az teljesen más tészta, és például a Csecsen lázadók oroszországi, vagy az Al-Kaida Londoni bombamerényletei azt bizonyítják, hogy az eféle támadás ellen nincs megbízható védelem...
  • holovez
    #130
    Akárki is fejleszti ezeket az eszközöket, és adott megrendelést ezekre, az nem figyeli a híreket.
    A háborúk arculata megváltozott, és a mostani harcoknak (villongásoknak) jellemző vonása, hogy az ellenség láthatatlan. A terroristákkal vívott háború előnye, hogy olcsó, miközben nagy értéket próbál megsemmisíteni, a merénylő (szabotőr, gerilla) nap közben hétköznapi munkás, fogorvos, könyv kereskedő.
    Kevés olyan nyilt konfrontáció fordul elő, ahol legalább nagyjából be lehet határolni a harcoló feleket.
    Ezek a bigyók valódi harci helyzetben szerintem kevésbé hasznosak mint egy csirkecomb.
    Valójában a legnagyobb hátrányukat ott látom, - hogy ha nincs a közelében egy hús-vér katona - egy 3 éves gyerek is tud egy akkora gödröt ásni ami a 200.000$-os csúcstechnikát harcképtelenné teszi.

    Az USA egyik leginkább önpusztító passziója mostanság, hogy csökkentik az emberi erőforrás (ügynökök) kiképzésére fordított pénzt és helyette csillagháborús programba, rakétavédelmi rendszerbe, robotrepülőkbe és ehhez hasonló antiszociális fegyverekbe öli. Vagyis csupa olyan eszközbe, ami kizárólag támadásra való, védekezésre teljesen haszontalan, hiszen a 9/11 is bebizonyította, hogy az ellenség ott támad, ahol tud, és nem ott ahol a katonai elemzők szeretnék.
  • noss
    #129
    no comment
  • mikike
    #128
    úgy érted, ha az emberiség a jelnlegi civilizáció mellet még ki bír tartani 1000 évig, akkor van nagy jövőjük, igaz?
  • Daniel Jackson
    #127
    Arra kíváncsi lennék, hogy úgy át lehet-e őket programozni a harctéren, hogy másik (ellenséges) bázis az irányátása alá vonja.
  • Daniel Jackson
    #126
    Ezeknk a gépeknek nincs nagy páncálzata és gyorsaságát nagyban meghatározza a rajta lévő kamera fordulási képessége. Bár még kezdetleges, sajnos nagy jövő előtt állnak.
  • burninhell
    #125
    ez már a T-1000 -res modell a terminátorból nem? :DDDD
  • datango
    #124
    eljön a gépek harca , terminátorba meg lett jósólva..!
  • NEXUS6
    #123
    Én azt nem értem, Abdul minek szórakozna azzal, hogy ezzel a bádogemberrel bújócskázik a mecsetben, amikor a szokásos stratégiával, megrakja az ifát 500 kg trotillal oszt behajt a "puppet master" szálláshelyére. Utána már ez a karácsonyi ajándék sem mozogna többet.

    Amúgy szerintem abszolút hidegen hagyja az embereket egy ilyen vastaliga. Ha tudnám hogy még egy skulóm van és választani lehet, bizti hogy egy telepruhás bukós fazont keresnék.
    Olyat már hallottam, hogy vérszagra gyűl az éji vad, na de hogy olajra?
  • Dredd
    #122
    Atyaúristen, ilyen régen regisztráltam ide?
  • Dredd
    #121
    Köszi!
  • HUmanEmber41st
    #120
    off akartam küldeni az SMS-t, de a szolgáltatás éppen nem működött
  • [NST]Cifu
    #119
    Az a VIP tagságnál jelzi, hogy hány éve regisztráltál (1 csillag - 1 év, 2 csillag - két év, stb.), nézd meg a Fórum -> Fórum menü alatti a VIP tagság felvétele részt. Karácsony alkalmából az SG-sek egy hónapnyi ingyen VIP jogot adott mindenkinek.
  • Dredd
    #118
    =nagyon OFF, de itt biztos van valaki, aki tudja=

    Mit jelentenek a nevem mellett a csillagok, illetve mitől függ, hogy van-e vagy nincs? Nemrég még volt 4 db most meg nincs egy sem.
    Még egyszer elnézést az offért

    =ON=
  • pemga
    #117
    Vagy ha az nem elég durva Neked: Irak most tömve van békefenntartókkal, pl. magyarok is vannak. Target Acquired. Eliminate? OK/Cancel?
  • [NST]Cifu
    #116
    Én azt sem felejtettem el, hogy miért is bombáztak, mert az sem mindegy...
  • pemga
    #115
    Beleértve a lakosságot, a "baráti" katonákat, és bárki mást... Emberek, már elfelejtettétek, hogy tőlünk nem is olyan délre nemrég még bombáztak az amik? Irak messzi és távoli országnak tűnik, mi? Nekik nincs különbség, bármi ami a Nagy Vizen túl van, az majd' ugyanaz...
  • Buszsofőr
    #114
    Ezt a cuccot még fejleszteni fogják. Gyorsabb sebesség, mozgás, célratartás, nagyobb tűzerő. talán még az önálló mérlegelésre és döntésre is képes lesz. A gond ezzel az hogy addigra az iraki fanatikus félemberek már csak állatkertben vagy kitömve lesznek láthatóak. Soldier of fortune III.-Real time killing machine-
  • FoxMulder
    #113
    Nem tudom, mennyire kifinomult a hallása ennek az izének, de ha ügyesek az irakiak, akkor elég csak egy vastagabb üvegpajzsot maguk elé rakni, mivel az ha jól tudom, elrejti az infrajeleket.

    Ha a robot egyedül dolgozik, távol a társaitól:
    a pajzsos iraki odamegy, ráugrik, aztán szétveri

    Ha nem egyedül, akkor meg egy üvegfedezékből rá kell lőni valahonnan távolról egy bazi nagy égő valamit (mondjuk íjjal és nyíllal :))) ), és a többi szétcsapja. :D

    Ha nem az üveg, akkor biztos van valami, ami gátolja az észlelést...
  • Csacsis
    #112
    Bevásárlólözpont. És legalább 20 éves film! De a robotok... hm... hasonlítanak!
  • Csacsis
    #111
    Íme a következő generációs típusok:
    101 -es modell
    T1000
    TX

    Ja, és a közeljövőben biztos ellátják őket egy központi (Microsoft alapú) szerverrel is, mert hát ugye akkor már a kezelőt is megspórolták, nomeg különben is az jó dolog.
  • Gurat
    #110
    A kezeléséhez elég pár számítógépen "edzett" amcsi gyerek. Null perc alet letisztítanak mindent:) és jöhet a következő pálya:)
  • Dredd
    #109
    Most nézem csak, gumiból van a lánctalpa? :)
  • pemga
    #108
    Csak a Te figyelmed kerülte el :). 2. bekezdés.

    Igazából nem tudom hogy mi a jobb, ha angol katonaként egy AI lő hátba, v. egy US soldier friendly-fire gyanánt.

  • dez
    #107
    Csak az én figyelmemet kerülte el, vagy tényleg nem szerepel a cikkben, hogy ez távirányítású? (Mondjuk az érdekesebb lesz, ha már MI-vel lesz felszerelve [de az még odébb van], és pl. maga dönti el, veszélye-e a célpont, azaz megsemmisítendő...)
  • Tetsuo
    #106
    Azér' a feltalálónak 2 ilyet beküldenék a házába.. hogy rohadna meg.
  • pepe003
    #105
    Lehet, hogy sokat játszott a Gameboyyal
  • Tiby
    #104
    :) Terminator IV - Iraq Mission
  • rvs
    #103
    igen, a robot eredeti neve 'LopakodÓ.FikuSZ' (LFSZ) lett volna, csak eszükbe jutott Bryan meg az ő csodálatos élete. ;-))
  • djukel
    #102
    Hihetetlenek ezek az amcsik. Eloszor kitalalnak egy otletes mozaikszot, mint a SWORDS aztan elkezdenek a betukre tulajdonsagokat tarsitani es ez alapjan csinaljak meg a cuccot! Idiotak.
  • Looserke
    #101
    Az csak az álcázás miatt van. Erre már nem futotta a 200.000 dolcsiból...
  • Farseer
    #100
    Az utsó képen tiszta olyan, mintha a virágcserép lenne a hátuljára kötözve.. :-)
  • [NST]Cifu
    #99
    Már fegyvert is pakolnak rá, a felfegyverzett Predatorok két Hellfire rakétát visznek magukkal, nem túl komoly tűzerő, de precíz csapásra ideális, például már lőttek ki vele valami Al-Qaida kisfőnököt. A Predator órákig követte a célponot, majd kényelmesen elengedte a rakétát, amely elpusztította a célszemély járművét.
  • fonak
    #98
    Mi az a zöld doboz jobboldalt, postaláda?:)
    Ja látom már, a géppityu lőszerdoboza az...
  • pemga
    #97
    Robotfelderítő repülőgépek már publikusan is léteznek régóta. Kb. modellgép, rajta egy kamera. Fegyvert nem pakoltak rá, mert az nehéz :). Ezen kívül nem véletlenül nyomják a különfőle ARPA (v. megint DARPA-nak hívják?) versenyeket mostanában az AI fejlesztőknek: sivatagi teljesen automatizált robotverseny, de volt vmi mentőhelikopteres taszk is régebben, amikor fel kellett deríteni mi az ami ég, ill. még mozog).
  • vvega
    #96
    LOLEER:)
  • Kryon
    #95
    Olyanjuk már van,csak nem tudni kinél a kávirányító....
  • Bret
    #94
    Arra vagyok kíváncsi mikor jelenti be amerika a robotelnök fejlesztését.
  • Farseer
    #93
    q3a live..
    TINGGG! Jajj lelöttem.. ugye feltámad?..
    Újabb amerikai "találmány"
    Szomorú..
  • haxoror
    #92
    Nagyjából ugyanaz történne mintha egy olasz szakács kezébe kerülne...