179
...vagy talán nem is felejtettük el csak már nem trendi, meg ilyenek...
  • tomsolo
    #19
    fekete rágó zsír volt! emléxem ilyen negro íze volt... akkor még így hívtunk mindent ami mentolos volt :DDD
  • VinylToy #18
    Pont most akartam írni.

    Épp a múltkor beszélgettem ismerőssel, hogy míg kiskoromban jártam fociedzésre, mindig edzés után apu jött értem és a pavilonsoron véres hurkát kellett enni.

    Most is akarok!!!!!!!!!!!
  • The Garrett
    #17
    na azt is régen ettem nyammmm :)
  • tomsolo
    #16
    én a múltkor ettem egy benzinkútnál téli fagyit: tölcsérbe csoki krém... ugyanolyan vót mint rég...

  • The Garrett
    #15
    regen volt ilyen kóla- limonádé -valami por, nememlékszem mert elfelejtettem :/
    nah azokat kellett zsacskóstol vízbeönteni és elkavarni. Én jobbszerettem az egesz zacsko port megenni :D

    olyat lehet még vajJon kapni?
  • Loál János #14
    Tejfölös kenyeret régen ettem pl.
    Gyermekkorunkban horgásztunk néhányszor paprikáskenyérrel (kenyérbél összegyúrva, pirospaprikával pikánsan ízesítve), aztán ha nagyon nem volt kapás, akkor szépen elmajszolgattuk a gombócokat.
    A pontyozó kukoricát szintén megettük, szépet lehet kakálni tőle. :O)))

    Nagymama féle fánk, és herőce, hmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!! Herőcét még nagy ritkán ma is csinál, de fánkot már évek óta nem. :(
    A fonott kalácsa pedig úgy néz ki, mintha műanyagból lenne. Annyira tökéletes, és fényes a rákent tojásfehérjétől. Hibátlan.
  • VinylToy #13
    Nálunk sokat van, mert imádom a párizsit, sőt csak azt a szalámit eszem meg, és csinálnak nekem sokat, persze a másik kedvenc a virsli rántva, mint a hús/párizsi.

    Régen ettem rizsfelfújtat, megkérem anyut csináljon :)
  • Loál János #12
    Gumikígyó! Piros, sárga, és zöld színű, egy zacskóban, verifinom. Ferihegyen egy ideig lehetett kapni néhány éve, de sehol máshol nem láttam, azóta sem ettem. :(
    Úgy tudom a Frutti még létezik, ha látok, akkor veszek, remélem nem (sokat) változott az íze. Abból is a zöld a legfinomabb, mint a Gumikígyóból, de persze abból van benne a legkevesebb.
    Pufi! Pár hete vettem Auchan-ban, olyan, mint a régi, még a zacskója is, király! :O)))))
    Sós Fincsi! Ez is létezik még, mindig veszek 2 zacskóval, ha találok (Auchan tart).
    Fekete rágó, már nem tudom mi volt a neve, de király volt nagyon.
    Volt ezüst színű rágó is, valami borzalmas töltelékkel, hát nem tudom, hogy ma ízlene-e. :O)))))
    Focistarágó! Egy rajzolt focipálya volt a csomagolása, a legfinomabb a labda volt, igazi bőrbogyó-mintázatú remekmű.

    Stbiek!
  • Kaszi46
    #11
    lol azt én is ettem gyerekkoromban. egyik haverom sem akarja elhinni hogy ettem vizescukroskenyeret:D emlékszem éjszaka amikor felkeltem és éhes voltam muterom mindíg azt adott, persze ő is benyomott 1et:D
  • artschi
    #10
    a topic címét ki kellene javítani elfelejtett ételekre :)

    egyébként krumplicukor, meg negró rágó és társai :)
  • tomsolo
    #9
    jöhet az is! :) DUNA KAVICS! ZIZI!
  • tomsolo
    #8
    jöhet az is! :) DUNA KAVICS! ZIZI!
  • Galy
    #7
    bébitáp/anyatej
  • Loál János #6
    Bélszínrólót nagyon régen ettem, és hiányzik is, imádtam. :(

    Igazság szerint több régi édességre emlékszem, amiket ma is szívesen ennék, az ételekre már sajnos nem annyira.
  • The Hedgehog
    #5
    Vizes cukros kenyér mondjuk! :D
  • Met
    #4
    Elfejtett ételek?
  • Taranov
    #3
    Én olyannyira elfelejtettem, hogy nem emlékszem rá :-/
  • tomsolo
    #2
    Tegnap elkezdtem gondolkodni azon milyen mértékben változott meg a táplálkozási szokásom, milyen ételek tüntek el az "étlapomról".... amiket szívesen meg tudnék kóstolni újra...

    Nem nagyon eszek - vagy nagyon régen ettem - már például: Rántott párizsi/parizer-t, de olyat se amire tojást ütnek és együtt sütik ki - asszem párizsi tükörtojás kosárka az éttermi neve. Régen ettem már azt a fajta snack-et - minden csípszek ősét - amit még olajban kellet kisütni és mindneki magának ízesíthete (ha akarta lehetett paprikás, fokhagymás stb.)... Bélszínrolót is régen ettem...

    Neked mi volt az elfeledett kedvenced?
  • ZsirosKenyer
    #1