142
A közlekedés mostanában, közlekedési szokások, morálok és az ezzel kapcsolatos esetleges problémák
  • Punkerwork
    #22
    az autó a legkevesebb, de ne én legyek már a hibás mert valaki ki akarja nyírni magát
  • bogyoka
    #21
    én például az ilyesmi józsi bácsit, egyszer korán reggel, persze egy falun keresztül jöttem, és alig bírtam kikerülni az autóval, mert tök részeg volt, és kacsázott előttem mint a fene.
  • Mike
    #20
    biztos :)
  • Mike
    #19
    arról nem beszélve, hogy az ilyenke, hogy tönkre tudják tenni az autó orrát, meg a fényezést, rohattak :))
  • Punkerwork
    #18
    lehet 2 reg-je van.
  • Punkerwork
    #17
    az tuti
  • Mike
    #16
    az 1 hetes regeddel? :)
  • Mike
    #15
    mondjuk aki vidéken él, és idejön Budapestre, annka tuti káosz ami itt van, és örül ha ép bőrrel (kasztnival) megússza
  • artschiatwork
    #14
    legalább 2 hónapja
  • Punkerwork
    #13
    "pusztamérgesi 78 éves Józsi bácsitól" = falusi lopakodó csak és kizárólag sötétben + kivilágítatlanul + részegen + útközepén képes közlekedni.
  • Mike
    #12
    nem kell ilyen idegbetegen közlekedni, csak szép nyugisan. ha befordul hadd forduljon. lehet fékezni is. persze ezt csak kerékpár - kerékpár/gyalogos viszonyára értem
  • Mike
    #11
    1 hete?
  • Dzsini
    #10
    nehéz dolog a kerékpárosok ügye... merthogy elvileg semmi papír nem kell hozzá, így bárki kimehet - ez azért van, mert pl. senki nem várhatná el a pusztamérgesi 78 éves Józsi bácsitól, hogy bármilyen vizsgát letegyen, hogy elgurulhasson a szomszéd faluba... (ugyanez az indok a bukósisak nem-kötelezőségére... és az pedig megoldhatatlan, hogy pl. "az 1980 után születettek részére kötelező" - pedig valami ilyesmit be kellene vezetni, legalább 1 egyszerűsített kresz-vizsgát)
    viszont bent egy nagyobb városban pedig igenis veszélyes tud lenni önmagára és másokra is egy tudatlan bicajos. így a közlekedésrendészet maradt abban, hogy néhány szabállyal védi a kerékpárosokat (nem is vonatkozik minden tábla ránk)), de mindenkinek magára bízza, hogy mennyit ért a dologhoz, és reménykedik, hogy a város megfelelő mennyiségű használható bicikliutat épít. - ja, és nem lenne rossz, ha a rendőrök is tisztában lennének, hogy a biciklisekre nem vonatkozik néhány tábla :o)
  • repro
    #9
    én is legtöbbet kerékpérral közlekedem, de van jogsim.
    A legnagyobb bajom, ha a legtöbb kerékpáros és főleg a robogósok kurvára nem ismerik a kreszt.
    Azzal nincs bajom, ha a kocsik közt flangál és nem viszi le tükröm, de pl rohadt sokszor láttam, h nem is lassítanank a mackósajtnál vagy stoptáblánál. Egyszer meg láttam, h csávó nem értette, h mit mutogat neki a közlekedési rendőr és simán elment egyenesen, amikor az a kanyarodó sávot engedte éppen.
    Azért ha valaki kimegy utcára az ilyeneket ismernie és főképp betartania kéne.
  • Botond #8
    lol
  • artschiatwork
    #7
    Megemlítem, hogy kerékpárral közlekedek, kocsim nincs.
    A lentebb írtak a napi tapasztalataimat mutatják.

    Autósoknál:
    Meg ugye, a barom megy, siet, sürgős dolga van, városon belül is legalább 80-90-nel kell mennie, át a piroson, szétnézni felesleges, viszont a telefonálás vezetés közben KÖTELEZŐ!...

    Kerékpárosoknál:
    Bicikliúton hirtelen megáll, bekanyarodik jobbra/balra, lelassít, kikerülni nem lehet, mert amerről kikerülnéd, úgyis arra fog fordulni. Ez kiváltképp az öregekre vonatkozik, de az átlag 18 és felettiekre is igaz.

    Gyalogos: bicikliúton kell közlekedni, nem gond, hogy a járda 1 méterrel odébb van, szétnézés szintén nuku, megfordulás dettó igaz...
  • FREAK
    #6
    amúgy eddig 3 másik országban vezettem, de csak itthon tapasztaltam ezt a fejetlenséget
  • kiserik
    #5
    Engem meg az, ha csak az indexet használja, kiteszi és már fordul is, hogy neki kinnt van az index :))
  • kiserik
    #4
    Te nem veszed észre. Azok az emberek megfigyelők. Követnek. Az egész világ egy nagy összeesküvés...
  • artschiatwork
    #3
    Jah, nem figyelnek az emberek, nem szokás...
    Engem az idegesít fel, amikor azt a nyomoronc indexet képtelenek használni, azt hiszik, hogy gondolatolvasó a másik emberke...
  • FREAK
    #2
    az utcán mindig belegyalogolnak az aurámba a geciek

    azt utálom még nagyon, amikor elmegyek valaki mellett, aki éppen áll, erre elindul mellettem ugyanakkora sebességgel és nem veszi észre magát
  • artschiatwork
    #1
    Jó ideje rágódom már, hogy megnyitom ezt a témát. Egy másik topicban már kezdtünk erről beszélgetni. A mai közlekedéssel kapcsolatos véleményeket/sérelmeket/stb.-t ide várom, legyen szó autóról/kerékpározásról/gyalogos közlekedésről.