142
A közlekedés mostanában, közlekedési szokások, morálok és az ezzel kapcsolatos esetleges problémák
  • Punker
    #102
    Hogy milyen autósokat szeretek? Ezeket szeretem:

    - 40-nel a belsőben cammogós
    - nem indexelős eléd bevágós
    - reflektorral vakítós
    - este csak ködlámpával virítós
    - cikázós sietős, lámpánál bevárós
    - előbb fékezős, aztán indexelős
    - szuzukis kalapos öregnénis
    - trabantos
    - tücctücczenés szirénátnemhallós
    - hússzal utcát keresgélős
    - seggedbemászós
    - ültetettgolfos, UV-fényes
    - eléd bevágós, aztán ujjal mutogatós
    - eléd bevágós, megköszönni baszós
    - szőkecica dzsipbenülős
    - menetközben rúzsozós
    - egészen a kormányon ülős, tükörbe soha nem nézős
    - autópályán levillogós
    - alufelnis golfos
    - matizos csikorgó kerekes elindulós
    - dudálásra kipattanós
    - trabantból kilövöldözős
    - köcsögös taxizós
    - kopasz merdzsós, aluljáróban parkolós
    - szürkületben lámpával spórolós
    - 20 évesen 7-es béemvés
    - lámpánál beragadós
    - Ifával belsőben füstölős
    - terepjárós tolakodós
    - kanyarodósávban előzős
    - kamionos észre nem vevős
    - buszos előtted ajtót bezárós
    - rokkantkártyás sportkocsizós
    - vészvillogós külsőben megállós
    - hóban nyári gumival kaparós

    - Szerintem.

  • Vlala #101
    Előző hozzászólásomban primitív létformát említettem, íme egy példa:Szitu: Két idős néni (vén szatyor) áll az út mellett, és kézzel-lábbal beszélgetnek, ahogy a hasonló korúak szoktak.
    Amit nem értek meg, és ezért félek az öregségtől, hogy mi hajtotta őket arra az elhatározásra, hogy akkor kell elindulni, mikor már csak 10-15 m van köztem és a zebra között? Nem magamat fényezem, de ha nem lassítok 40 alá, előre látva a dynomenhelyzetet, lazán átmegyek rajtuk. (10-ből 5-6 autós nem tudta volna kivédeni.) Így is a zebra után 5 m-rel álltam meg, a másik sávban. (egyre jobban tetszik a Favorit, ki nem lehet hozni a sodrából - van mit tanulnom tőle :-) ) És akkor jött volna a számolgatás, lökhárító 20 ezer, lámpa 8 ezer, motorháztető, sárvédőív, stb. ki sem jött volna a két biztosításból együttvéve (nincs Cascóm, nem etetem a majmot).
    A KRESZ szerint ha egy gyalogos át akar menni az úton,
    1. Keres egy zebrát. (ez mogvolt.)
    2. SZÉTNÉZ. (B...tak szétnézni.)
    3. HA nem jön semmi, akkor (és csakis akkor) áthaladnak az úttesten.

    Szvsz nem csak a 12 év alatti kisgyermekeknek nem szabadna felügyelet nélkül közútra menni, hanem a 60 felettieknek is.
  • Mike at home
    #100
    szerintem hajtass busszal a meloba. fogd fel igy :)
  • Vlala #99
    Régebben busszal jártam.

    Reggel 7.00: éberedek, mosakodás, reggeli, öltözködés, satöbbi. 7.30: felszállok a buszra. 7.50: kipihenten, nyugodtan megérkezem a munkahelyemre.

    Most autóval járok.

    6.30: ébredés, mosakodás, öltözködés, reggeli. 7.00: Reggeli ima az mindenható Önindítóhoz, sikertelenség esetén a másdik oldalhoz fordulunk (ti. vigyen el az ördög) 7.10 fűtés bekapcsolása, jég kapargatása az ablakról, elfagyott ujjvégek lehelgetéses ápolása. 7.20: Teljes fegyverzetben indul a csata, elszánt küzdelem a primitívebb élőlények (marha, csőlátó gyalogosok a faluban, "Vanazonfék" csatakiáltással) ellen ugyanúgy, mint a fejlettebb, "Mijazakressz" jelmondatú civilizáció (gyorsulgatós-versengős-bevágós-elsőbbségmegnemadós) fejlettebb harci gépezetei ellen. A tét: ki ér előbb a városi dugóba. A váosba érve (kis túlzással) minden reggel rituálisan elkoptatunk egy kuplungtárcsát, szertartás keretében felébresztjük magunban őseink vad szellemét, majd kb. 8.15-kor még mindig dühtől hajtva, vérben forgó szemekkel megérkezünk az elátkozott földre.

    Szeretek autózni.
  • Mike at home
    #98
    kell venni a Hummer 2-t
    vagy megjobb az 1

    egy kis utodes, horpadas csak meg dogosebbe teszi
    + nem erdekes a padka
    barhol megallhatsz
    es ami a legjobb sem a lopoauto nem tudja elvonszolni, sem a kerekbilincs nem megy fel ra
    ha a rendor megallit, elg kiszolni: mi van aranyapam?


  • Mike at home
    #97
    tok jo jarni azon a ruganyos szaron

    tehetnenek meg tobbet ilyenbol mindenfele
  • Mike at home
    #96
    nem szep dolog am karcolgatni, gumit kiszurkalni
  • Mike at home
    #95
    upsz, ezt mar irtam :)
  • Mike at home
    #94
    tessek venni helikoptert ha milliok forognak kockan
  • Kori
    #93
    egy szót lehet erre írni

    SZAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Vlala #92
    Reggeli történet:
    Szokásom szerint későn indultam, ezért kicsit siettem.
    Négyes elágazóban előttem balra szeretett volna valaki kanyarodni, besorolt balra, azonnal húzódtam jobb szélre, hogy majd elmegyek mellette. Szemből jött valaki, indexelt ő is balra (ami nekem jöbb)azt hittem, elmegy előttem, és sima az utam, de nem számoltam egy lehetőséggel: meg akart fordulni, és egy ívből kijött elém. Intenzív fék, pici csikorgás, (azannyát, de jó fékek vannak a Skoda alatt), nem koccantunk, csak nézett rám. "Békevantestvér" integetés, erre intett, hogy menjek, elenged.
    (Őszintén, tegyétek a szívetekre a kezeteket: közületek hányan találták volna meg előbb a dudát, mint a féket?)
  • Vlala #91
    Melóhely előtt Starjánban
  • Dzsini
    #90
    nálunk a közeli vasúti átjárónál a buszvezetők szoktak csak lassítani. és ha sűrű a sor, akkor megvárják míg annyi hely van előttük, hogy ha megáll a sor, akkor is átérjen gond nélkül. jó látni.
  • Punkerwork
    #89
    ezt hol nézted helyileg?
  • Vlala #88
    Tegnapelőtt du. buszmegállóban statisztikáztam egyet (t.i. beletörtem a kulcsot az autómba) eredmény:

    Buszmeg előtt elhaladó személyautók: 54 db
    Sofőr bekötve: 9 fő
    Utas bekötve: 5 fő
    Kisgyermek autóban: 17 fő
    Gyermekülésben, bekötve, biztonságosan: 4 fő
    kisgyermek az első ülésen: 3 fő
    Álló kisgyermek az autóban: 2 fő
    Több (Multiple) kisgyermek az első ülésen: 1 alkalom, 2 fő

    Teherautók összesen: 9 db
    Sofőr bekötve: 1 fő
    utas bekötve: -

    Érdekes, szerintem lesz egy vasúti kereszteződéses (szétnézés, lassítás) statisztikám is, ezt söszevetjük a balesetek számával, rájöhetünk, hogy elég szerencsések vagyunk.
  • Vlala #87
    Jó, veszel nekem egyet? :-)

    Parkolás? Valakinek tapasztalat? Eddig a rekord 3 (!) merőleges parkolóhely teljes elfoglalása egy bálna-mercivel. Átlósan állt, mondanom sem kell, a sofőr beleolvadt az autó színébe...
    A másik kedvencem az "ahogy esik, úgy puffan" parkolás. Mindegy, hol, hogyan állunk, a lényeg, hogy otthagyjuk az autót, aztán ha közeleg a rendőr, kitesszük az elakadásjelzőt. Láttam már félkeresztben, félig járdán, teljesen járdán (! - a gyalogosok az úton kerülték ki!)ferdén két parkolóhelyen, elöl 30-hátul 50 cm stílusban beparkolt egyéneket.
  • Z
    #86
    Nem feltétlenül a másét! Az olaszok eléggé idegbetegek...körforgalomba akkor mész be, amikor jónak látod...szerpentineken úgy előznek, mint az őrültek.

    Szal sokkal az sem jobb. A francia (habár utálom őket) relatíve normális. Britekről nem tudok, de szerintem azok nem nagyon barmok. Spanyolország: Superbike magazin alapján "padló" a normál közlekedési stílus.

    De abban igazad van, hogy a sajátomat szidalmazom. Nyilván, mert ennek látom, tapasztalom a hibáit. Lehet, hogy ha huzamosabb ideig a fritzeknél élnék, az övék sem tetszene, de a rövid látogatások alkalmával mindig kellemesen csalódtam.
  • Z
    #85
    Amúgy tényleg nekimentem egy cigányasszonynak, de szerencséjére nem borult fel. És szerencsére az én ruhám sem lett koszos és kellemetlen szagú tőle...pedig volt bukéja annak a tenyeres talpas asszonyságnak! :DD

    De hát olyan idióták hogy lehetnek, hogy inkább mennek a rekortán futócsíkon a gyalosok számára épített járda helyett? Ráadásul akkorák voltak, hogy egyenként elfoglalták a futócsíkot. Próbáltam kerülgetni, aztán az utolsó esetében nyomatékosítani kellett, hogy hagyják el a helyszínt...
  • Dzsini
    #84
    minden országban más a közlekedési kultúra és morál, van akinek ez tetszik jobban, van akinek az :) (és mindenki a sajátját szidalmazza, és másét isteníti ;))) )
    lásd a topic eleje...
  • Z
    #83
    Hátbaz! Nem sikerült! Tudom, elbasztam, mert arra figyeltem, hogy a sétálgató nyanyának is nekimenjek, és úgy már nem tudtam ugrás közben rárúgni a fényképezőgépre!

    Most komolyra fordítva a szót: hol történt ez? Tudnád kicsit részletezni?
  • Z
    #82
    Válaszok:

    1. Mert egy büdös gyökér idióta bohóc! Lehet, hogy sokat vezet pesten... :DDDD

    2. Azért vannak még olyanok rajtd kívül, akiknek megesik a szíve a szerencsétlenkedőkön. Előbb, vagy utóbb csak kijutott volna.

    3. Talán a gyermeke születését akarta megnézni.

    Hát igen, közlekedési morál, és kultúra az itt nincs! Bezzeg a németek, és a sógorok azok odafigyelnek a gyalogosokra. Mondjuk ebbe kár belemenni, mert mindenben különbek nálunk. Sajnos...
  • Mike
    #81
    köcsög futók, a multkor vmelyik majdnem kiverte a kezemből a fényképezőgépet :)
  • Mike
    #80
    nagy SUV-ot vagy teherautót kell vezetni, azzal nem mernek szemétkedni
  • Vlala #79
    Közlekedési morál:
    Még egy dolog, amiről órákig tudnék beszélgetni.
    Egy példa:
    Tegnap este 6-fél hét körül (zulu): STarján belvárosában, a Bajcsy-Zsilinszky úton haladtam hatvan felé. Nem is annyira lényeges a helyszín, csak azért írom le, hogy ha valaki ismerős errefelé, el tudja képzelni a szitut.
    Egy bekötőúton elég reménytelenül indexelő Opeles hölgyet kiengedtem magam elé, enyhe fékkel és villantással jeleztem, hogy "itt az idő, most vagy soha". A szembejövő sávba kanyarodott volna, szembe nem jött senki, ezidőtájt mindenki menekül a városból...
    Azonban a mögöttem jövő Suzukisnak nem tetszett, hogy lassítok, és index nélküli előzésbe kezdett. Szembe a most kijövő Opellel...
    Felgyorsultak az események, én duda az Opelnek, hogy baj van, Opel vészfék, én vészfék, mert úgy számítottam, hogy az enyhe fékemmel el tudok surranni az Opel mögött, a Suzukis padlógáz, "majd én megmutatom" vezetési stílus, köszönjük szépen neki, hogy majdnem hármas balesetet okozott.
    Lehetett volna belőle ez is:
    OPel-Suzuki barátságos találkozó, én meg oldalról az Opelbe, és utána kórusban szidjuk egymás felmenőit.
    Kérdések:
    1. Ha kiengedek valakit, azt a mögöttem jövő miért nem hajlandó tudomásul venni?
    2. Ha éppen nem engedem ki a hölgyet, mikor ért volna ki, ezt feltehetném így is: Az autósok hány %-a udvarias? (Sajna errefelé nem sok...
    3. Minek ennyire sietni?

    A közlekedésben társak vagyunk!
  • Z
    #78
    Mióta? Májusban még nem volt... :)))
  • Z
    #77
    Én is pesti vagyok, és közlekedek gyalogosként, biliklivel, és autóval is, régebben motorral is jártam.

    Az autósok között vannak a legnagyobb tuskók, olyanok, akik már maguktól hasadnak. A közlekedési morál kib@szott sz@r pesten. Tolakodik, furakszik a jónép. Legtipikusabb, amikor valaki nem hajlandó végigállni a sort, és oldalról beáll előre. Na erre mindenki bepöccen, mindenki ideges lesz, és tovább gyűrűzik a agresszió.

    Az autósok többsége egyáltalán nem előzékeny. Sem másik autóssal szemben, sem gyalogossal, vagy kerékpárossal szemben.

    Engem majdnem elgázolt egy maca, amikor balra kanyarodott, később egy gyökérházi (ez jobbra kanyarodott) és meggyőződőtt arról, hogy nem jön autó sem balról, sem jobbról. De arra az útra elsőbbséget kell adni a gyalogosnak amelyikre kanyarodik, KIJELÖLT GYALOGOS ÁTKELŐHELY HIÁNYÁBAN IS! És menjen a jó fenébe az, aki nem tudja a szabályokat.

    Kerékpár: nos legszívesebben instant csavarhúzót vinnék magammal karcolgatni azoknak az autóit, akik rámhúzzák a kocsit. Totál élteveszélyesek az autósok a kerékpárosokra nézve. Még akkor is, ha a kerékpáros nem Baktalóránthazai öreg apóka, és mindig, minden körülmények között szabályosan, körültekintően jár el. Kerékpárutak: ok, van pár, de közel sem annyi, mint pl Bécsben. Nagyon gyorsan lehet(ne) vele közlekedni. Nem zajos, és nem is szennyezi a levegőt.

    Gyalogosok: hát itt is vannak gyökerek bőven. Úgy megy át az úton, mint aki meg akar halni, szét sem néz, csak megindul lehajtott fejjel, és battyog át gyök2-vel. Másik: két mamika két hatalmas bevásárló szatyorral, és természetesen hallókészülék nélkül elfoglalja a teljes járdát. Parkoló autó miatt úttesten előzni képtelenség. A mamikátak meg mégsem lökhetem szanaszét, mint a tekebábukat.

    Nagy kedvencem a Margit-szigeten a futócsíkon közlekedő gyalogos sétáló emberke, akik totálisan nincsenek tisztában az őket körülvevő világgal, és élik a kis életüket. Ha jövök velük szemben, eszük ágában sincs lehúzódni. De van, hogy én sem tudok, akkor lassítok, és vagy megállok, vagy nem. Sajna volt már ilyesmiből ütközés, sérülés nélkül szerencsére.
  • Dzsini
    #76
    most már le van kordonnal zárva az autósforgalom, és aluljárón mehetsz be a diadalívhez :)
  • Z
    #75
    sőt, még sípoltak is...muháháhá
  • Z
    #74
    jah! diadalívnél pl speckó figyelők (rendőrök??) állnak, és azt nézik, hogy a birka külföldi focisták ne szaladjanak átaz autók között a körforgalomban...de hiába figyeltek! :DDD
  • Z
    #73
    Elmész a pitsába!
  • Z
    #72
    És a pályagörbéje olyan 2sin, mint a bikahugyozás vágtában...
  • Mike
    #71
    aki ennyire siet, es ennyi penz van a buliban, használjon helikoptert
  • Mike
    #70
    dehogynem lenne. akkor a BKV nem tudná elszállítani azt a rengeteg embert
  • CattiBrie
    #69
    Az ilyen autók a mentőautók és a tűzoltók.
  • Dzsini
    #68
    úgy elsőre az jutott eszembe, hogy az ilyen menjen motorral, és az elfér a sávok között, és a motortáskába azért elfér nem kevés műszer, amire esetleg szüksége lehet addig, amíg (az esetleg szükséges) autós help odaér...

    de ha CSAK azok ülnének kocsiba, akiknek halaszthatatlanul fontos és nem mindenki akinek nem tetszik a villamos, akkor nem lenne gond :)
  • Tertovan
    #67
    Hello

    Azert azt tegyuk hozza hogy nem minden szaguldozo kocsi szorakozasbol nyomja a gazt es tolja le az ep elote szabalyt betarto autost, hanem mert vannak olyan cegek ahol 1-2 oran belul el kell kezdeni a lehetseges hiba megakadalyozasat. es itt nem 10-20 ezer ft-rol hanem sok sok milliok vannak kockan.szoval ha valaki ha hatammogott vilogna vagy ep dudalna akkor hamar eszbekapnak es elengednem, es nem anyaznak es lasitanam le.dolgoztam olyan helyen ahol nem az volt a fo szempont hogy menyire fontosak a szabalyok hanem hogy milyen gyorsan erek a lehetseges hibahoz, es a radarfigyelo kutyuk mar 2000-ben mar a kocsikban voltak...
    Udv:Tertovan
  • Botond #66
    #65 :-)
  • Botond #65
    millió az egyből,szal mondhatni nem jellemző :-) és különbenis kivétel erősíti a szabályt :-)
  • Dzsini
    #64
    és ha pécsi, és tatán vesz kocsit, amit pesten használ? :) (van ilyen ismerős)
  • Mike
    #63
    és mivan ha valki egri, mégis pesten vesz kocsit?