142
A közlekedés mostanában, közlekedési szokások, morálok és az ezzel kapcsolatos esetleges problémák
  • artschiatwork
    #1
    Jó ideje rágódom már, hogy megnyitom ezt a témát. Egy másik topicban már kezdtünk erről beszélgetni. A mai közlekedéssel kapcsolatos véleményeket/sérelmeket/stb.-t ide várom, legyen szó autóról/kerékpározásról/gyalogos közlekedésről.
  • FREAK
    #2
    az utcán mindig belegyalogolnak az aurámba a geciek

    azt utálom még nagyon, amikor elmegyek valaki mellett, aki éppen áll, erre elindul mellettem ugyanakkora sebességgel és nem veszi észre magát
  • artschiatwork
    #3
    Jah, nem figyelnek az emberek, nem szokás...
    Engem az idegesít fel, amikor azt a nyomoronc indexet képtelenek használni, azt hiszik, hogy gondolatolvasó a másik emberke...
  • kiserik
    #4
    Te nem veszed észre. Azok az emberek megfigyelők. Követnek. Az egész világ egy nagy összeesküvés...
  • kiserik
    #5
    Engem meg az, ha csak az indexet használja, kiteszi és már fordul is, hogy neki kinnt van az index :))
  • FREAK
    #6
    amúgy eddig 3 másik országban vezettem, de csak itthon tapasztaltam ezt a fejetlenséget
  • artschiatwork
    #7
    Megemlítem, hogy kerékpárral közlekedek, kocsim nincs.
    A lentebb írtak a napi tapasztalataimat mutatják.

    Autósoknál:
    Meg ugye, a barom megy, siet, sürgős dolga van, városon belül is legalább 80-90-nel kell mennie, át a piroson, szétnézni felesleges, viszont a telefonálás vezetés közben KÖTELEZŐ!...

    Kerékpárosoknál:
    Bicikliúton hirtelen megáll, bekanyarodik jobbra/balra, lelassít, kikerülni nem lehet, mert amerről kikerülnéd, úgyis arra fog fordulni. Ez kiváltképp az öregekre vonatkozik, de az átlag 18 és felettiekre is igaz.

    Gyalogos: bicikliúton kell közlekedni, nem gond, hogy a járda 1 méterrel odébb van, szétnézés szintén nuku, megfordulás dettó igaz...
  • Botond #8
    lol
  • repro
    #9
    én is legtöbbet kerékpérral közlekedem, de van jogsim.
    A legnagyobb bajom, ha a legtöbb kerékpáros és főleg a robogósok kurvára nem ismerik a kreszt.
    Azzal nincs bajom, ha a kocsik közt flangál és nem viszi le tükröm, de pl rohadt sokszor láttam, h nem is lassítanank a mackósajtnál vagy stoptáblánál. Egyszer meg láttam, h csávó nem értette, h mit mutogat neki a közlekedési rendőr és simán elment egyenesen, amikor az a kanyarodó sávot engedte éppen.
    Azért ha valaki kimegy utcára az ilyeneket ismernie és főképp betartania kéne.
  • Dzsini
    #10
    nehéz dolog a kerékpárosok ügye... merthogy elvileg semmi papír nem kell hozzá, így bárki kimehet - ez azért van, mert pl. senki nem várhatná el a pusztamérgesi 78 éves Józsi bácsitól, hogy bármilyen vizsgát letegyen, hogy elgurulhasson a szomszéd faluba... (ugyanez az indok a bukósisak nem-kötelezőségére... és az pedig megoldhatatlan, hogy pl. "az 1980 után születettek részére kötelező" - pedig valami ilyesmit be kellene vezetni, legalább 1 egyszerűsített kresz-vizsgát)
    viszont bent egy nagyobb városban pedig igenis veszélyes tud lenni önmagára és másokra is egy tudatlan bicajos. így a közlekedésrendészet maradt abban, hogy néhány szabállyal védi a kerékpárosokat (nem is vonatkozik minden tábla ránk)), de mindenkinek magára bízza, hogy mennyit ért a dologhoz, és reménykedik, hogy a város megfelelő mennyiségű használható bicikliutat épít. - ja, és nem lenne rossz, ha a rendőrök is tisztában lennének, hogy a biciklisekre nem vonatkozik néhány tábla :o)
  • Mike
    #11
    1 hete?
  • Mike
    #12
    nem kell ilyen idegbetegen közlekedni, csak szép nyugisan. ha befordul hadd forduljon. lehet fékezni is. persze ezt csak kerékpár - kerékpár/gyalogos viszonyára értem
  • Punkerwork
    #13
    "pusztamérgesi 78 éves Józsi bácsitól" = falusi lopakodó csak és kizárólag sötétben + kivilágítatlanul + részegen + útközepén képes közlekedni.
  • artschiatwork
    #14
    legalább 2 hónapja
  • Mike
    #15
    mondjuk aki vidéken él, és idejön Budapestre, annka tuti káosz ami itt van, és örül ha ép bőrrel (kasztnival) megússza
  • Mike
    #16
    az 1 hetes regeddel? :)
  • Punkerwork
    #17
    az tuti
  • Punkerwork
    #18
    lehet 2 reg-je van.
  • Mike
    #19
    arról nem beszélve, hogy az ilyenke, hogy tönkre tudják tenni az autó orrát, meg a fényezést, rohattak :))
  • Mike
    #20
    biztos :)
  • bogyoka
    #21
    én például az ilyesmi józsi bácsit, egyszer korán reggel, persze egy falun keresztül jöttem, és alig bírtam kikerülni az autóval, mert tök részeg volt, és kacsázott előttem mint a fene.
  • Punkerwork
    #22
    az autó a legkevesebb, de ne én legyek már a hibás mert valaki ki akarja nyírni magát
  • repro
    #23
    egen, normális bicajutak kellenének, mint Hollandiában.
    Ott meg a gyalogosok (túristák) az idióták és a akerékpárúton mennek, ezáltal (ha jól emléxem) Nijmegenben majdnem 2x annyi a súlyos kerékpár-gyalogos, mint autó-gyalogos !gázolás!
  • artschiatwork
    #24
    ez a munkahelyi regem, a másik asszem 4 éves :)
  • artschiatwork
    #25
    hidd el, vidéken is vannak barmok, nem is kevés
  • Punkerwork
    #26
    barmok mindenhol vannak de nincs akkora káosz
  • artschiatwork
    #27
    ez igaz :).

    De barmok vannak, mint pl. ez:
    Kb. 2-3 hónapja volt, hogy mentem melóba, fordultam volna le balra az utcán biciklivel, jeleztem, egy autós jött balról, nem indexelt, aztán balra elég nagy ívben rámkanyarodott(!), ráordítottam, hogy "mit csinálsz te barom?!", és még neki állt feljebb, meg visszaugatott, hogy mit szólok bele... no comment...
  • Mike
    #28
    de aki egy nyugisabb környezethez szokott, ahol nincs ennyi autó, nincs ilyen tömegnyomor, hogy mindenhol mennek, mindenütt nyomakodnak, annak ez ami itt van Bp-n, az durva
  • Mike
    #29
    ezt most autós tekintetben irtam, nem kerékpárosban
  • Láma!
    #30
    Mo.-n nincs kialakult vezetési kultúra,ugyhogy sok jóra ne számítsatok!
  • artschiatwork
    #31
    Pest külön kategória ilyen szempontból. Ami ott van, az tényleg káosz, ezért se szeretem.
  • Loál János #32
    Ja, vagy iszonyat hirtelen megáll a tömegből valaki pont előttem, hogy rágyújtson a sz*rjára, közben meg sodor el a tömeg.
  • Takezó
    #33
    hú, a bicikliseket gyűlölöm: járdán túl gyorsak, úton meg túl lassúak, szal ki kéne őket tiltani az országból
    jah, és a bicikliúttal meg elveszik a helyet a gyalogosok elől :(
  • Punkerwork
    #34
    téged meg busz után kéne kötni.....
  • kiserik
    #35
    Ez is emberfüggő. Én nem vagyok fővárosi, sőt egy kis faluban lakom, viszont bármikor fel merek menni Pestre, s ott vezetni. És nem rémülök meg a káosztól, sőt inkább élvezem azt :)
  • nemcsakfeel
    #36
    Nekem nem a káosszal van a gondom, hanem azzal hogy tahók ott az emberek. Indexelni sokkal ritkábban szoktak mint máshol az országban. Mondjuk ezt szlovákiában is tapasztaltam.. szal nem csak magyar betegség
  • kiserik
    #37
    Törökországban meg eyenesen tilos indexelni. Meg fölösleges is, mert úgy sem érti senki. Ott dudálnak, mielőtt kanyarodni szeretnének, vagy egyszerűen csak irány amerre látnak :DDD
  • Loál János #38
    Nahát, pont, mint Romániában.
  • Botond #39
    Egerben azért,ha sokáig nem tudsz kifordulni leáll a forgalom és megvárják amíg kiszenveded magad,meg zebrán is átengednek a kocsik,eddig egyszer volt,hogy s merga satuval állt meg,mert at hitte ővé a zebra is,de annak is pesti rendszáma volt,pesti közlekedés azé kicsit más,ott már ha nem indulsz sárgára a raxis rádudál,hogy miafaszvanmár...
  • Botond #40
    taxis