143
A közlekedés mostanában, közlekedési szokások, morálok és az ezzel kapcsolatos esetleges problémák
  • Mike
    #63
    és mivan ha valki egri, mégis pesten vesz kocsit?
  • Mike
    #62
    aha
    én akkor trükkös gyerek vagyok, mint irtam, ugye :)
  • Botond #61
    rá van írva a keretre,hogy ilyen olyan szalon Pest :-) Egerben meg van merdzsó szalon,szal tuti nem helybéli volt az illető :-) de egyébként is vannak tipikus egri rendszámok,példul ify-xxx,igj-xxx stb,ezeket mind mind az egri közlek felügy adta ki Eger és környéki lakosoknak :-)

    (xxx az 000-999 között egy szám persze :-) )
  • bogyoka
    #60
    először én és úgy olvastam
  • CattiBrie
    #59
    LOL
    Ezen hangosan nevetem. :D
  • repro
    #58
    jájá pösti vagyok.
  • repro
    #57
    :))
    hirtelen ezt olvastam ki:
    "Akivel vagyok, azt mindig szívbajt kap, ha elütnek.:D"

    Gondoltam, nem csodálom :P
  • CattiBrie
    #56
    Hogy én ezt, hogy ki szoktam használni gyalogosként...
    Akivel vagyok, azt mindig szívbajt kap, h elütnek. :D
  • bogyoka
    #55
    Én ezzel tisztában vagyok, persze, tudom.:))
    Én nem tettem arra utaló jelet, hogy leléptem volna, hanem jobbra állt a kocsisor, dugó volt és ilyenkor van olyan autós, aki, addig átengedi a gyalogost, mert úgysem tud haladni, de aki előzött nem 50-60-nal jött, sokkal többel.
    És hidd el ezen a forgalmas útszakaszon, rengeteg ilyen türelmetlen autós van, mert hiába, áll a kocsisor, azt is előzgeti, mert türelmetlen, és sokszor épphogy betud sorolni, hogy ne ütközzön a szembejövővel.
    Nem tudom, hogy Pesti vagy-e, de ez a Jászberényi út.:))
  • repro
    #54
    zebránál ha átkelésre utaló mozdulatot teszel, akkor kötelező megállnia (természetesen ha nem kell vészfékezni), de ahol nincs zebra ott nem szabad integetnie, pont azért, mert a mögötte jövő nem biztos, h látja miért és állt le a csávó és szépen kikerüli.
    De mondom, ahol zebra van ott más a helyzet.
    Keressetek mán egy kreszkönyvet :D
  • bogyoka
    #53
    de én rendesen megvártam a járdán, hogy mikor állnak meg, és zebra volt, most én integessek vissza autósnak, hogy nem megyek? Az sem jó
  • artschiatwork
    #52
    barmok... meg vannak hülyülve...
  • repro
    #51
    jaja ezek a továbbintések nagyon veszélyesek tudnak lenni.
    ha emlékeim nem csalnak, ahol nincs zebra ott nem is szabad.

    Én sosem engedem el a gyalogosokat.. dudát egyszerűbb nyomni:P
    j/k
  • bogyoka
    #50
    Jahh, képzeljétek el, épp tegnap voltam úgy, hogy zebrán majdnem elütött egy baromarcú, gyalogos voltam, nem kocsival jöttem dolgozni.
    Balról szépen megállt az autós, intett, hogy mehetek. Elindultam, erre a hülyéje, leelőzi azt az autót, aki átengedett, természetesen fékcsikorgás, bennem az ütő majdnem megállt, anyázás, stb.
    Pedig messziről látszik, hogy zebra van, és erre miért nem gondol az ilyen, hogy talán azért állnak meg az autók.
    De szerencsére itt vagyok
  • Punkerwork
    #49
    tőle kérdezd én nem vagyok jártas a rendszámtáblás megkülönböztetésben csak tippeltem :)
  • Mike
    #48
    én spec budapesti vagyok, de a kocsi váci
    szal akkor mostmár énse vagyok tahó pesti? :))))
  • Punkerwork
    #47
    látszik rajta hogy pesti kereskedőnél vették a járgányt :)
  • Mike
    #46
    A pesti rendszám milyen?
  • Punkerwork
    #45
  • Botond #44
    belgiumban a zebra a járda folytatása,körülnézés nélkül rámennek,az autósnak kell körbenéznie mielőtt átmegy a zebrán :-D
  • Botond #43
    na de te többnyire be vagy piálva,és olyankor nem vezetsz,szal azé elhanyagolható az őrültek száma
  • Dzsini
    #42
    minden országban megvannak a szokások... a finneknél hiába teljesen üres az út, a gyalogosok megvárják a zöldet átmenésnél. párizsban sok helyen nincsenek sávok az utcán egy irányon belül, a forgalom alakítja a sorokat - és a gyalogosoknak a piros csak annyit jelent, hogy lehet, hogy több autó fog lefékezni, de gyalogosok miatt dudaszót nem hallani. lengyelországban meg még a zöldlámpánál is nagyon kell figyelni zebrán, mert a kocsik elég lazán veszik a dolgot... szóval ahány ház annyi szokás - és egyik se jobb a másiknál, csak ott az az elfogadott. ahogy itt pedig az itteni.
  • Punkerwork
    #41
    azt mondom hogy itt nincs ez a káosz, de azért itt is akad 1-2 f@sz
  • Botond #40
    taxis
  • Botond #39
    Egerben azért,ha sokáig nem tudsz kifordulni leáll a forgalom és megvárják amíg kiszenveded magad,meg zebrán is átengednek a kocsik,eddig egyszer volt,hogy s merga satuval állt meg,mert at hitte ővé a zebra is,de annak is pesti rendszáma volt,pesti közlekedés azé kicsit más,ott már ha nem indulsz sárgára a raxis rádudál,hogy miafaszvanmár...
  • Loál János #38
    Nahát, pont, mint Romániában.
  • kiserik
    #37
    Törökországban meg eyenesen tilos indexelni. Meg fölösleges is, mert úgy sem érti senki. Ott dudálnak, mielőtt kanyarodni szeretnének, vagy egyszerűen csak irány amerre látnak :DDD
  • nemcsakfeel
    #36
    Nekem nem a káosszal van a gondom, hanem azzal hogy tahók ott az emberek. Indexelni sokkal ritkábban szoktak mint máshol az országban. Mondjuk ezt szlovákiában is tapasztaltam.. szal nem csak magyar betegség
  • kiserik
    #35
    Ez is emberfüggő. Én nem vagyok fővárosi, sőt egy kis faluban lakom, viszont bármikor fel merek menni Pestre, s ott vezetni. És nem rémülök meg a káosztól, sőt inkább élvezem azt :)
  • Punkerwork
    #34
    téged meg busz után kéne kötni.....
  • Takezó
    #33
    hú, a bicikliseket gyűlölöm: járdán túl gyorsak, úton meg túl lassúak, szal ki kéne őket tiltani az országból
    jah, és a bicikliúttal meg elveszik a helyet a gyalogosok elől :(
  • Loál János #32
    Ja, vagy iszonyat hirtelen megáll a tömegből valaki pont előttem, hogy rágyújtson a sz*rjára, közben meg sodor el a tömeg.
  • artschiatwork
    #31
    Pest külön kategória ilyen szempontból. Ami ott van, az tényleg káosz, ezért se szeretem.
  • Láma!
    #30
    Mo.-n nincs kialakult vezetési kultúra,ugyhogy sok jóra ne számítsatok!
  • Mike
    #29
    ezt most autós tekintetben irtam, nem kerékpárosban
  • Mike
    #28
    de aki egy nyugisabb környezethez szokott, ahol nincs ennyi autó, nincs ilyen tömegnyomor, hogy mindenhol mennek, mindenütt nyomakodnak, annak ez ami itt van Bp-n, az durva
  • artschiatwork
    #27
    ez igaz :).

    De barmok vannak, mint pl. ez:
    Kb. 2-3 hónapja volt, hogy mentem melóba, fordultam volna le balra az utcán biciklivel, jeleztem, egy autós jött balról, nem indexelt, aztán balra elég nagy ívben rámkanyarodott(!), ráordítottam, hogy "mit csinálsz te barom?!", és még neki állt feljebb, meg visszaugatott, hogy mit szólok bele... no comment...
  • Punkerwork
    #26
    barmok mindenhol vannak de nincs akkora káosz
  • artschiatwork
    #25
    hidd el, vidéken is vannak barmok, nem is kevés
  • artschiatwork
    #24
    ez a munkahelyi regem, a másik asszem 4 éves :)