9143
HTML-szerkesztés kezdőknek!!!
  • Nosztredamus
    #9022
    köszi, ez így jó lenne, ám lenne hozzá egy olyan kérdésem, hogy az nem oldható meg valahogy, hogy rögzítve legyen, tehát görgetésnél ne mozogjon? :)
  • ldavid
    #9021
    nem látom most, de azt így is megoldhatod

    #bottom-inform
    {position:fixed;
    bottom:0px;}
  • Nosztredamus
    #9020
    nem az oszlopok, hanem a bottom-inform nevű divet szeretném az oldal aljára
  • ldavid
    #9019
    azt akarod, hogy az oszlopok teljesen a böngésző aljáig érjenek?
  • Nosztredamus
    #9018
    hát nem tudom, lehet, hogy én rontottam el valamit, de akárhogy próbálom nekem nemhogy nem rakja le, inkább feljebb rakja, mint alapból van, valamint, ha a "background-attachment:fixed" - et is hozzáteszem, akkor már meg sem jeleníti a háttérképet.
    Ha valakinek van valami ötlete/észrevett valami hibát amin én átsiklottam az írjon :)

    Itt megtekinthető!
  • CattiBrie
    #9017
    background-position
    http://www.w3schools.com/cssref/pr_background-position.asp

    :)
  • Nosztredamus
    #9016
    Üdv!
    Az érdekelne, hogy egy div tagnál el lehet-e érni azt valahogy, hogy a beállított háttérkép közvetlenül a böngészőablak alján jelenjen meg és maradjon is? Tehát ne legyen semmi margó alul, hanem egy fix képet szeretnék, amely marad alul.

    Előre is Köszönöm!
  • terencehIII
    #9015
    közbe meglett már tárgytalan
  • terencehIII
    #9014
    Üdv!
    ilyen google-s cuccot valahogy belehet illeszteni Html-be????
  • MANOWAR
    #9013
    Az előző megoldódott :)

    Ismertek-e ingyenes akadály mentesítőt (gyengén látoknak, vakoknak) honlaphoz? (nem tudom mi a pontos neve)
  • MANOWAR
    #9012
    Hali!
    Van egy java-s vertikális menüm amin az almenü rajta jelenik meg.
    Azt szeretném megoldani, hogy közvetlen mellette poziciónáljon ahogy itt a második bekezdésnél.
    Nézem a CSS-ben de nem találom.. :(
    esetleg valaki?
  • viso 007
    #9011
    Szia!

    Itt van egy régebbi script, de a lényeget láthatod belőle:
    <?php

    /*
    *****************
    fusion mail

    version 1.0

    fusionphp.com
    *****************
    */

    //variables (change these)

    $youremail = "";
    // a te mail címed, ahova a levelek menni fognak

    $subject = "";
    // a levél tárgya

    $thankyou = "";
    // sikeres küldés után ez fog megjelenni a küldõnek

    // innentõl kezdve már ne módosíts semmit
    function check($postArg) { return (IsSet($_POST[$postArg]) && !Empty($_POST[$postArg])); }

    if(!check('email')){
    ?>
    Nem adtál meg mail címet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
    <?php
    }elseif(!check('nev')){
    ?>
    Nem adtál meg nevet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
    <?php
    }elseif(!check('uzenet')){
    ?>
    Nem írtál be üzenetet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
    <?php
    }else{

    $msg = ereg_replace("\\\'", "'", $_POST['uzenet']);
    $msg = ereg_replace('\\\"', "\"", $msg);
    $message1 = "from: " . $_POST['nev'] . "\nemail: " . $_POST['email'] . "\nuzenet:\n" . $msg;
    mail($youremail, $subject, $message1, "From: " . $_POST['email'] . "\r\nReply-to: " . $_POST['email'] . "\r\n");
    ?>
    <meta http-equiv="refresh" content="0; url=<?echo $thankyou;?>"">
    <?php
    }
    ?>
  • Ic3 m4n
    #9010
    Nah, kicsit jobban szeretném, ha segítenétek, ez nekem így magas :(
    Itt van a form, amiben a 3 input mező van:
    <form action="fel.php" method="post">
    <p><label for="neve">Nickname(FoD nick):</label><input type="text" id="neve" name="neve" /></p>
    <p><label for="pw">Password(FoD pass:</label><input type="text" id="pw" name="pw" /></p>
    <p><label for="neve">E - mail(Available): </label><input type="text" id="mail" name="mailadress" /></p>
    <p><input type="submit" name="submit" value="Register"></p>
    </form>

    Itt pedig a fel.php tartalma:
    <?php
    $fp = fopen("valami.txt", "a"); fwrite($fp, $_POST["neve"]." ".$_POST["pw"]."\n"); fclose($fp);
    header ( "location:done.html" )
    ?>

    Szóval, hova kell mit beillesztenem, hogy ha valaki nem tölti ki a 3 mezőt, akkor kiírja, hogy kötelező kitölteni?
  • MerlinW
    #9009
    Kliens oldalon javascript-el írj egy ellenőrző függvényt,
    valamint ha használsz PHP-t, a szerver oldalon ellenőrizd a változók tartalmát. if (!empty($_POST['input_neve'])) { csináld };
  • viso 007
    #9008
    Szia!

    Nem vagyok nap php szaki még:)
    De a helyedben itt keresgélnék empty!
  • Ic3 m4n
    #9007
    Hali!
    Egy egyszerű kérdés(nekem nem:D):
    Van egy formom, amibe beír egy nevet, jelszót, emailt, és "elküldi akko rneki", csak az a gáz, hogy ha üres, akkor is engedi..ezt hogy küszöbölhetném ki?
  • CattiBrie
    #9006
    én ezt használom, de nem ígérem, hogy nem törlik a képeket :)

    http://iaro.3dmax.hu/
  • Szeki26
    #9005
    Sziasztok !


    Lehet, hogy egy kicsit off topic kérdés, de hátha itt nagy weboldal mágusok vannak, és tudnak segíteni nekem.
    A problémám az ,hogy aukciós oldalakon én kereskedek, és sok képet linkelgetek be,mivel nem sok képet enged felrakni,meg ezzel is kicsit dizájnosabb a hirdetés.
    Először a kep.tar.hu-t használtam ,de egy idő után eltűntek a képek.
    Most a freeweb-re raktam fel a képeket,és onnan linkelgettem be. A mai napon meg eltűnt minden. Gondolom azért ,mert nincs weboldal feltöltve...
    Tudtok ajánlani olyan kép tárolót,ahol biztosan nem fognak eltűnni a dolgok ?
  • Maximus4
    #9004
    Szeretnék a weboldalamra háttérképet,de nem egyszínűt,hanem valami ilyesmit.És az lenne a kérdésem,hogy mi az optimális felbontás amibe csináljam,hogy azzal másnak se legyen problémája ha megnézi?Létezik egyáltalán jó megoldás,gondolok itt a wide-os monitorokra is?
  • Culram #9003
    Talán még ez:
    CSS3 animátor
  • viso 007
    #9002
    Pont tegnap este keresgéltem erről:
    Első, második, harmadik.
    Biztos van jobb is, de hirtelen ezeket találtam!
  • MANOWAR
    #9001
    CSS animáció készítés érdekelne, tudtok értelmes oldalakat ahol leírják a mikéntjét és példák is vannak rá?
  • Atika :o)
    #9000
    Van meg egy kerdesem :) hogyan tudom a footer-t az oldal aljara helyeztetni ha a content reszben csak par sor szovegem van es nem akarom hogy a footer-om felugorjon az oldal kozepere
  • Atika :o)
    #8999
    a betukeszletben benne van mert beleraktam oket es mukodik is, mert wordben probaltam es amig ttf-bol tolti be a weboldalat az opera addig joo is de amint konvertalom eot-ra ott mar nem mukodnek az őű betuk ezzel lehet valamit kezdeni??
  • Panzermeyer
    #8998
    Vagy olyan betűkészletet kell keresni, amiben ezek eleve benne vannak. Itt találni olyanokat: Dafont
  • Malakai
    #8997
    Az őű betűk kimondottan magyar sajátosság, így ahogy rengeteg fontban sincsenek benne, biza lehet, hogy a konverter se veszi figyelembe.
  • Panzermeyer
    #8996
    Rossz a konverter?
  • Atika :o)
    #8995
    Az erdekes mert ha ttf-bol huzom be akkor szepen mukodik opera-ban, de ha mar konvertalom hogy expolerben is mukodjon akkor ott az űő betuket mas betutipussal helyettesiti
  • Panzermeyer
    #8994
    Nem hiszem, hogy így lenne.
  • Atika :o)
    #8993
    Az lehetseges hogy a betukeszlet konvertalok rosszul konvertaljak at az űő betuket??
  • Atika :o)
    #8992
    Megvan :)
  • Atika :o)
    #8991
    A beillesztes sikerult az szepen mukodik koszonom mar csak azt kellene tudnom, hogy hogy tudnak + betuket belerakni az alltalam hasznalt betutipusba, mert hianyoznak ekezetes betuk
  • Panzermeyer
    #8990
    Na én is ezzel bütyköltem egy darabig, mire sikerült megcsinálni.

    Többféle betűtípuskészlet létezik (ttf, eot, stb), csak mert nem minden böngészőnek jó ugyanaz. Az egyes böngészők különféle verziószámtól kezdve tudják ezt a problémát áthidalni. Kulcs főként a CSS lekezelésében rejlik.

    Ez pl jó Firefoxra

    És itt egy kódrészlet, ami elméletileg "minden" böngészőre jó. A különféle betűkészletbe konvertáló netes alkalmazásokat pedig találsz eleget a Google segítségével.


    @font-face {
    font-family: 'Graublau Web';
    src: url('GraublauWeb.eot?') format('eot'), url('GraublauWeb.woff') format('woff'), url('GraublauWeb.ttf') format('truetype');
    }
  • Atika :o)
    #8989
    Sziasztok picit off

    hogyan tudok egy meglevo fontba uj betuket berakni? HTML-ben hogyan tudok olyan fontot hasznalni ami alapbol nincs benne a windowsban es szeretnem ha mindenkinek ugyan az a betutipus jelenne meg ha megnezi az oldalat.

    koszi
  • Jim Morrison
    #8988
    pedig de, ha mar a mutasd meg a honlapodnal odairom hogy nekem ilyen lesz masik designnal, akkor legalabb masik forumra ment volna kerni... :D
  • CattiBrie
    #8987
    Ha már a lopásnál tartunk..

    Próbáltam megnézni, hogy ki lehet-e szedni a http://www.google.hu/ ról a jelenlegi képet (fícsört).. hát, hogy annak milyen script forráskódja van. :/

    :)
  • Malakai
    #8986
    Nem olyan új dolog ez azért, hogy most azon menjen a vita "ki nyúlja le először". :D
  • Jim Morrison
    #8985
    tudom, azert akarok en is ilyen oldalt... ha meg most mindenkinek ilyesmi lesz, akkor az fasza lesz... D:
  • Ic3 m4n
    #8984
    Bocs, de kurvára bejön!:D
  • MANOWAR
    #8983
    A forrás kódjában benne van. Nem vagyok szaki de a jQuery scripteket megtudod nézni, lementeni a paramétereket és módosítani, gondolom én....