124
Hogyan kell? Csinált már valaki ilyet? Fizetés, szállítás, egyebek
  • starweb88
    #124
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy rendelnék telefont magamnak és öcsémnek egyben külföldről (Kína) és a végösszeg 340$ + 25$ ami elvileg a taxot is tartalmazza, ez a DHL általi összes a többi futárszolgálaté 4 dollár csak de azok 10-20-30 napok mire idér a DHL meg 5-7 nap. A kérdésem az lenne, hogy amikor be ér az országba milyen szankciók várnak a csomagomra?

    Köszi!
  • whatdouthink
    #123


    Én a Viaddress-et próbáltam ki. Javaslom, hogy senki se válassza. Több ponton is becsapják az embert.
    1, úgy hirdetik magukat, hogy választhattok bármelyik szállítótól a végén kiderült, hogy csak a Fedex-et lehet választani.
    2, nem a termék súlya alapján állapítják meg a fizetendő összeget, hanem a méretek alapján nekem az eredeti 5kg helyett 15kg-ért kellett volna fizetnem, mondtam nekik, hogy ez nonszensz inkább hagyom veszni a csomagom...
    Az e-bay-en találtam másik felhasználót aki elküldte USPS-el, s még így is olcsóbb volt újra megvenni s kifizetni az USPS szállítást mint kifizetni a dupláját a Fedexnek...
    3, a jelzett problémákra elmondták, hogy az USPS-t azért nem lehet választani mert az drágább, s ezzel lezárták a bejelentett problémámat, hogy megoldva
    4, az interneten utánaolvasva rengetegen panaszkodtak a szolgáltatásukra, csak sajnos ennek utólag néztem utána, még maga a helyi sheriff is kéri egy fórumon, hogy neki jelezzék az emberek ha bármi gondjuk lenne a céggel...

    Összefoglalva, nem próbáltam másik céget de ezt ne válasszátok, mert nem korrektek!!!!!!
  • 17735
    #122
    Vigyázzatok hogy mit rendeltek az újvilágból. Tényleg megszámlálhatatlanszor rendeltem már sokmindent, de egy új határozat miatt most négy pólót kell vámkezeltetnem...
  • Trade
    #121
    én szerszáot szeretnék rendelni kb az amazonról.A kezdő ár egész jó volt(170) de a kosárban már hozzáadott Tax-okat és lett belőle(300)
    erre még hazai vámot is kell fizetni ?Vagy a végösszeget listázta ki vajon?
  • MaSzKa
    #120
    Nah, hogy sikerült okoskodni?
  • Grizzancs
    #119
    Van nekem egy csomagom, ami érkezik USA-ból, amazonról rendeltem (fejhallgató), de egy csomag-továbbküldő szolgálaton keresztül (borderlinx), mivel amazon ide nem küld közvetlenül.

    A csomag már Németországban van, és most küldték a vámkezelési megbízást, hogy töltsem ki.

    Namost, az értéke $95, a borderlinx $30-at írt rá, mivel nem találtak a csomagban számlát.

    Ha én ráírom a vámkezelésre, hogy $30, és nem bontják ki, akkor minden szép és jó.

    Ha beszélek velük, hogy ez bizony több, akkor viszont küldenem kellene számlát, viszont az amazonos-netes nem jó, ami vámkezeléshez jó azt elvileg nyomtatva rakták bele a csomagba (illetve ebben az esetben úgy tűnik nem), szóval ezt nem tudom.

    Ha ráírom a vámkezelésre, hogy $30, és kibontják, akkor elvileg nem fognak benne számlát találni, és így nem tudom se a 30-at igazolni, se a 95-öt.

    Optimális esetben tehát az lenne a legjobb (kevésbé macera), ha ráírnám a 30-at (a csomagon kívülre is ez van írva), és nem bontják fel.

    A kérdés az, hogy ha mégis kibontják, mire számíthatok? Akár ha van benne még számla is, mert elnézték a borderlinxesek. Van valamiféle bírság? Bírósági eljárás? vagy csak a különbözetet kell kifizetni (miután valamilyen módon igazoltam a 95-öt, amit valószínűleg nehéz lesz).

    Köszi
  • wrestlershit
    #118
    sziasztok!
    e-bayről szeretnék rendelni, ausztráliából cipőket :D
    szerintetek milyen posta költségre számíthatok 1-2 párnál?
    és mennyi az a mennyiség aminél még nincs vám mizéria?
    köszi előre is
  • MaSzKa
    #117
    Igen jó ötlet.

    Értéknek max 49$ legyen feltüntetve.
  • globaby
    #116
    Sziasztok!
    A zappos.com-ról rendeltetek már? Szerintetek jó megoldás az, ha amerikai ismerősöm címére kérem a csomagot és ő tovább postázza nekem giftként, összeg és számla nélkül? Így kikerülhető a vámos mizéria? Köszi
  • MaSzKa
    #115
    amazon.com-ról rendelt már valaki pl egy órát Magyarországra?

    Ez van kiírva oda:
    Delivery Estimates to Countries in the Europe Shipping Region
    Hungary 15 to 22 10 to 16 3 to 6

    Mennyi lehet a posta ajánlottan, mert nem bírtam kiigazodni

    Valaki már próbált ilyen szolgáltatást?

    Biztos nálatok is előfordult már, hogy egy CD-t, DVD-t, vagy csak egy fan pólót akartatok rendelni a neten, de nem lehetett kérni a Magyarországi szállítást, mert ide le volt tiltva. Köszönhető ez annak, hogy a k.rv. postások mindent ellopnak, azt amerikai bolt meg újra küldi az ellopott dolgot, mert vásárlóbarát! Csak ez hosszú távon nem éri meg neki.

    Így az Egyesült Államokbeli vásárlásoknál én eddig mindig a www.viaddress.com ingyenes csomagtovábbítási rendszerét használtam, és teljesen meg vagyok elégedve vele. Eddig mindig bevált, használtam már az www.amazom.com-nál és az www.ebay.com-nál is.

    A regisztráció ingyenes a www.viaddress.com oldalon. Ezután kapunk egy személyes USA-beli címet, amit használhatunk bármely USA-beli kereskedőnél történő vásárlás során, a Viaddress továbbküldi a csomagot a mi országunkba.

    Ha az amerikai kereskedő nem fogadná el a nemzetközi, vagy a magyarországi bankkártyákat, akkor a Viaddress megvásárolja helyettünk az árut külön díj nélkül, majd elküldi nekünk. Nekünk csak az áru értékét és a szállítási költséget kell fizetnünk.

    Tele volt a hócipőm, hogy egy csomó helyen nem fogadják el Magyarországot célállomásnak.

  • Fehercsoki
    #114
    Beregelésnél bármit elfogad,de rendelésnél/amikor nekik akarsz írni akkor ellenőrzi!
  • Freeda Krueger
    #113
    Azt nem én írtam...
    Beregeltem az oldalra hátha van nekik valami érdekes....
    és elfogadták a H-XXXX kódot
    Hol írják hogy nem jó?
  • Fehercsoki
    #112
    Szállítanak Magyarországra az biztos,kinnt van a honlapjukon!
  • Freeda Krueger
    #111
    Nem tudom akkor,érdemes utánajárni hogy mi lehet még a magyar post code.
    Van ahol HU-xxxx,de változó...
  • MaSzKa
    #110
    gondolom azért mert Magyarországra nem szállítanak

    amúgy az az érdekes, hogy nekem 8dolláros csomagra ráült a vám és pénzügyőrség azt emiatt 1,5 hónapot késett a csomagom

    nem is volt nyomon követéses

    fogalmam nincs mi tartott ennyi ideig nekik

    biztos párnának használták a csomagot :S
  • Fehercsoki
    #109
    Így sem jó nekik!Egyébként Royal Mailel küldik ha az számít valamit!
  • Freeda Krueger
    #108
    Írd úgy H-6000,hátha akkor jó lesz.Hong Kong ból és Lengyelországból szoktam rendelni és így van megadva...
  • Fehercsoki
    #107
    Sziasztok!game.co.ukról akarok rendelni,de nem fogadja el az irányítószámomat(postcode)!Kecskeméten lakom úgyhogy 6000-t írtam be,és nem fogadja el,mi lehet a baj?Esetleg kell elé még írni valamit?
  • MaSzKa
    #106
    paypal kell hozzáhttp://www.honlap-kozpont.hu/hirek/paypal_fizetes_rendszer.php?&lap=1

    http://www.google.hu/#hl=hu&q=paypal+regisztr%C3%A1ci%C3%B3&meta=&aq=0&oq=paypal+reg&fp=ecc321ed50b70c73

    http://www.google.hu/#hl=hu&q=ebay+regisztr%C3%A1ci%C3%B3&meta=&aq=&oq=&fp=ecc321ed50b70c73
  • bukren
    #105
    Sziasztok!

    Ezt szeretném meg rendelni az Ebay-ről. http://global.ebay.com/New_Epiphone_Les_Paul_Standard_Vintage_Sunburst/250553641075/item

    Tudnátok segíteni még sosem rendeltem innen.
    Erre szabnak ki vámot vagy valami egyéb adót?
  • BlastR
    #104
    Hali
    Tudnátok segíteni?
    Nem nagyon rendelek külföldről de, itthon nem nagyon van ilyen dolog.
    Egy ilyet szeretnék rendelni.Ezen belül is a Front Coverage $14.99 .
    Mennyibe kerülne mire ide hazahoznák?


    Ez mit akarna jelenteni?
    "
    FREE SHIPPING to the lower 48 U.S. States if you add $14.99 to your purchase!
    *Orders with totals over $29.98 receive Free Shipping to the lower 48 U.S. States via USPS First Class Mail. Orders that qualify and weigh over one pound will ship via USPS Priority Mail."
  • MaSzKa
    #103
    ha pl paypalon fizetsz 49dollárt akkor semmi nem jön rá
  • rhazid
    #102
    Tehát 4200ért elhozzák Amerikából anélkül ,hogy fizessek bármi adót ?:0
  • MaSzKa
    #101
    az sem
  • rhazid
    #100
    Akkor az már mindjárt jobb.
    Tehát csak az a ÁFA?
  • MaSzKa
    #99
    50dollár alatt nincs vám
  • rhazid
    #98
    Szóval akkor egy 4200 Ft értékű poló 5600 Ft környékén van, max 6000Ft?
  • MaSzKa
    #97
    olvass vissza kicsit
  • rhazid
    #96
    Kérdés: tudtok-e valamit erről oldalról azon kívül ,hogy hozzánk 6 hét után szállítanak ki. Esetleg valami általános adó/vám ilyesmi ami vonatkozik rá hogy van ez?
  • Tabitha
    #95
    Freeda Kruger: engem is érdekelne, hogy a termék amit rendeltél milyen nezéh volt és mekkora? én szintit akarok rendelni, de nem merem mert parázok, hogy sok vámot számolnak rá. Mondjuk ha +8e-t kérnek az még belefér a kasszámba.
  • Tabitha
    #94
    Gift-ként akarom megrendelni, és ha jól emlékszem fedex-el lehet hozatni.
  • MaSzKa
    #93
    26eft ebbe benne volt a posta ktg is?

    nagy volt?
    nehéz?
    honnan rendelted?
  • Freeda Krueger
    #92
    Nemrég rendeltem megint külföldről,és a vám kérte a számlát.
    Hiába volt ajándékként regelve,megvámolták...
    A 26000Ft termékre fizettem még kb 8000Ft ot,amiből 6500Ft a vám a többi ahhoz kapcsolódó költség.
  • MaSzKa
    #91
    nem tudom biztosan

    de ha ráírják hogy gift akkor kevesebbel megúszhatod
  • Tabitha
    #90
    Szóval, ha 146 dollár akkor + 198dollárt kell rá fizetnem? bakker a vám több mint az áru.
  • MaSzKa
    #89
    kb 1.07- 1.09-el szorozd be
    ami kijött azt meg 1,25-el (áfa)
  • Tabitha
    #88
    A szinti amit akarok rendelni az 146 dollár, csak azért nem merem megrendelni, mert nem tudom mennyi vámot raknak rá.
  • MaSzKa
    #87
    értékre
    asszem 50 dollár felett vámolnak
    de a tapasztalat azt mutatja ha nem érnek rá a 19eft-os is átmegy
  • Tabitha
    #86
    Ha külföldről rendelek szintetizátort(usa, indiana) mi alapján számítják a vámot a termékre? Valahol utána lehet ennek nézni?
  • MaSzKa
    #85
    nem kell hozzá dombornyomott kártya
    anélkül is lehet

    én a newegg.com-ról rendelnék de nem lehet regisztrálni a szállítást európába :(