124
Hogyan kell? Csinált már valaki ilyet? Fizetés, szállítás, egyebek
  • CSOCSO
    #1
    az a baj hogy szinte az összes külföldi ilyen szar nem szállít magyarországra:(((((((pedig rendelnék én is 10 dolcsikért GC gamezokat
  • maxtor
    #2
    én egy kommandós sisakot szeretnék rendelni külföldről de nem tudom mennyi lesz a postaköltség meg hogy nem e valami műanyag
  • a.carkey
    #3
    Sziasztok!

    Szeretnék külföldről egy külföldre is ingyen szállító internetes shopból egy PC játék CD-t rendelni, de még sohasem csináltam ilyet. Van olyan aki már igen?

    Olyan dolgok érdekalnének, mint miként kell fizetni például kanadai dollárba kerülő termékért, milyen átutalást kell végezni, mi melyik, hogyan működik és kb. milyen gyorsan szállítanak. Magyarországról már rendeltem, de külföldről még nem.

    Van egy játék - Star Wars Galaxies - An Empire Divided - ami egy online shopnál (www.dvdboxoffice.com) 70 kanadai dollárba kerül, vagyis 11,607 FT-ba (ha átszámítjuk). Szóval ez a cég fizetésre felkínál:

    Visa, Mastercard, American Express és Diners Club kártyákat, valamint "money order" és "wire transfer" lehetőségeket.
    Na már most én max. csak az utóbbi kettővel próbálkoznék esetlegesen, ha tisztában lennék egyáltalán azzal, hogy melyik mit tud.
    Elképzeléseim szerint - amelyek nem biztos, hogy helytállóak - a "money order" az az, hogy megrendeltem, jön a postás, kifizetem forintban és azt utalják át külföldre, ami meg is érkezik, azok meg simán átveszik kanadai dollárban, hisz ez a XXI. század. Vagy itthon a postásnak kanadai dollárban kell kifizetni hasonló módon, vagy más módon.
    Valamint meg szeretném tudni, hogy mit takar a "wire transfer" lehetőség? Esetleg ez lenne a pénzátutalás?

    Szóval HELP!
  • a.carkey
    #4
    Ez szállít és ingyért, de valami becsapás van, mert nem érné meg nekik ...
  • I.C.ram
    #5
    ÉN már nagy mestere vagyok a külföldi rendelésnek! :D

    Elöször is kell szerezznek egy dombornyomatos bankkártyát (Visa, MAsterCard), kitöltöd a dolgokat az oldalon, és várod, hogy mi lesz :) Érdemes megnézni, hogy egyáltalán szállítanak Magyarországra. Ha postán küldik, akkor rizikós a helyzet, mert a magyar "köcsög" postások hajlamosak lenyúlni dolgokat, velem is megtörtént már párszor, aztán kell rinyálni a főpostánál stb... ha futárral küldik, akkor nem kell parázni, mert azok mint bitosítva vannak.
  • I.C.ram
    #6
    Ha kicsit nagyobb a shop, és nem egy 12 éves gyerek által összerakott oldal, akkor simán megérheti nekik, mivel kb. 4-5kért beszerzik a játékot. szóval még így is van nekik haszon rajta rendesen.
  • I.C.ram
    #7
    Postaköltséget fel kell tüntetniük. Általában "shipping" résznél van, ha van ilyen.
  • I.C.ram
    #8
    Attól félek, hogy a te kanadai céget külföldre is ingyenesen szállító akciója kimerül USA-ban.
  • I.C.ram
    #9
    És szvsz jobban jársz, ha keresel egy angol, vagy német webshop boltot, és ott rendeled, meg. Két oka van ennek: Gyorsabban megérkezik és sokkal olcsóbb a postaköltség.
  • a.carkey
    #10
    Nem. Ez szállít Európába is ingyen!
  • I.C.ram
    #11
    Hát akkor meg? :)
  • a.carkey
    #12
    Nem az a baj. Sohasem rendeltem és fog sincs a pénzátutalásról, fizetésről és a lehetőségekről. De lentebb leírtam mi a gondom ... :(
  • I.C.ram
    #13
    Mondom! Szerezz be egy DOMBORNYOMATOS kártyát valamelyik nagyobb banknál, mert csak ezzel tudsz majd rendelni külföldről. Nekem a K&H Banktól van egy MAsterCard, és eddig nem volt vele gond.
  • Lacee
    #15
    "Visa, Mastercard, American Express és Diners Club kártyákat, valamint "money order" és "wire transfer" lehetőségeket.
    Na már most én max. csak az utóbbi kettővel próbálkoznék esetlegesen, ha tisztában lennék egyáltalán azzal, hogy melyik mit tud"


    Ahogy IC ram mondja, a hitelkártyás rendelés egyáltalán nem veszéleyes, nyugodtan megbízhatsz benne. Pl én az amazon.comról már marha sokszor rendeltem, és teljesen korrekt módon történt minden.
  • a.carkey
    #16
    Köszi!
    A "postai utánvét" külföldön már nem is létezik? :)
  • Z
    #17
    Jaja!

    Én most akarok egy digitfényképezőt venni, mert amit itthon kapok 200-ért, azt ott kb 130-ból meg tudnám venni, és ilyen módon 200-ért egy 400 ezres gép is beugorhatna. Viszont nem tudom, menni vámot, postaköltséget, stb kell fizetni+ a gar-t elég nehéz érvényesíteni...

    Angol online bolt honlap címet tudnátok adni?
  • Frank99
    #18
    kell vámot és egyebeket fizetni.
    a határon kibontják, és ami vámköteles, levámoltatják, átcsomagolják.
    1 éve rendeltem féláron egy LEGO kiegészítőt a gyereknek, és mire ideért a Magyar Posta szétnyomta a dobozt, meg rá kellet fizetni.
    Úgyhogy az igegeskedést nem számítva a postán is már ugyannyiban volt, mint itthon.
    Viszont néhány hónapja egy weboldalon járva 19,99 dolcsiért hirdettek Norton systemworks 2002-őt, kártyával kifzettem, és úgy 10 nap alatt itt is volt Jamaicán kersztül
    És sima buborékos boríték, mert nem dobozos volt, hanem csak egy kis papír tokban.
  • Z
    #19
    uhh, ehh, vám meg minden?? elég géz!!! kösz a infot!

    Akkor asszem vámhivatal kapja az első hívásomat hétfő reggel... :)

    De remélem nem lopnak ki belőle semmit!! A rohátták!! :))


    Azért kérdem, hogy ez a vám mennyi lehet, mert pofátlanul drágák a gépek itthon...
    pár példa: USA vs MAGYAR árak, HUF-ba átszámítva az USA dollárról.

    Fuji Finepix s602z: 130ezer - 203 ezer

    Minolta Dimage 7i: 145ezer - 285 ezer (akciósan)

    Sony DSC F717: 142 ezer - 278 ezer

    Szóval ezek NAGYON DURVA árkülönbségek!
  • Kovacst
    #21
    Hello
  • Kovacst
    #22
    Hello mindenki!
    Kellene egy kis segítség most rendeltem az Amazon.com-on 1 könyvet money order-vel, és a további lépésekkel nem igazán vagyok tisztában. Elmegyek a Westen U.-ba és átutalom a pénzt és után a mi van??? Valaki légyszíves írja le hogy mit kell tennem lépésről lépésre...köszi szépen
  • Tetsuo
    #23
    Ez igaz, csak vigyázni kell arra, ne figyelje keylogger a gépet és nem plágium v eltérítős oldalon vagy-e (mármint nem te, hanem egy newbee).
  • Kovacst
    #24
    Légszíves segítsen valaki, az amazon.com-ról szeretnék randelni de nincs dombornyomott kártyám és nem is lesz, ma voltam a Westen u.-nál de ők sem tudtak segíteni. Valakinek van valami ötlete???
  • Iori
    #25
    megveszed a csekket, kapsz egy számot, azt a számot emailbe elkell küldeni az amazonnak és ők azzal feltudják venni a pénzt
  • Kovacst
    #26
    Hát nem tudom, tegnap nekem azt mondta a csaj a Westen U.-ban hogy, mivel, nincs rajta személynév (csak a cégnév) ezért nem lehet.
    Viszont tegnap ahogy bűvészkedtem az amazonon egyszer kiadott rendelés után egy oldalt amin egy csekk volt, és azon egy név (John Cunstomer, asszem)...még oda is volt írva, hogy ki kell nyomtatni, csak most már az a gondom, hogy sima levélben kell-e küldeni, mert az amazon azt írja, hogy a csekk másolata, meg az adott oldalat kell elküldenem. Tehát akkor e-mailt is kell nekik írnom meg postáznom a másolatot, vagy elég azt az e-mailt visszaküldenem, a kóddal együtt amit ők küldtek a könyvel?
  • Kovacst
    #27
    Na szóval, minden megy a gond hogy valamilyen személyneves papír kell neki az amazonról, mert a cég nevére nem utalhat, mert akkor "szerinte" nincs aki felvegye a pénz, én az e-mialben szereplő címet adtam meg neki, vagyis:
    Amazon.com
    Billing Department
    P.O. Box 80463
    Seattle, WA 98108
    USA
    És ez nem igazán jó...
    Lehet, hogy az a baj, hogy én azt mondtam neki, hogy utalmni, akarok és nem csekket kértem???
  • Punkerwork
    #28
    ezért kell olyan kártya amivel tudsz net-en fizetni :)
  • Kovacst
    #29
    Az lehet, de mivel egyetmista vagyok nem tudok kérni, mert csak olyan személyek igényelhetik akiknek a havi számlaforgalmuk 100e FT felett van, már ezt is megkérdeztem...
  • Garfield
    #30
    Ezért kell ilyet igényelni, melynek nincsenek ilyen szigorú kondícióik.
  • Lord Tika
    #31
    Üdvözlet. Lenne egy kérdésem. Ha én rendelek az amazon.com-ról egy mp3 lejátszót amihez árnak 114$ van feltüntetve akkor az kb mennyivel lesz drágább mire ideér? Egyáltalán tényel ez az ára? Mert a magyar árhoz képest ez legalább -20000HUF
  • Scholes18
    #32
    Csumi! Elmondaná valaki, hogy erről az oldalról pontosan hogy kell rendelni magokat aki esetleg rendelt már? Nagyon nem vágom az angolt.
  • obe
    #33
    ilyet közeleb is találsz, pest, bécs:)
  • Dzsini
    #34
    ha amerikából rendeled (.com) akkor vámot (akár 20%) és áfát (még 25%) kell fizetned rá, ha angliából vagy németországból (.co.uk vagy .de) akkor esetleg csak áfát (de van hogy azt sem) - viszont vigyázz az ilyesmivel, a magyar posta (sajnos) hírhedt arról, hogy a külföldi csomagokat megvámolgatják :(( volt akinek még nem volt baja, volt akinek csomó mindenét kilopták :( - ha tudod, futárszolgálattal érdemes a szállítást kérni.
  • Iori
    #35
    lol, sztem 99% hogy leshitelnek ha ilyesmit hozzol be sajat neveden :)
  • SoDI---
    #36
    Én már lassan egy éve fejlesztgetek olyan webes megoldásokat, ahol nagyon jól jönne, ha Paypallal tudnék pénzt fogadni.

    Na már most, mivel a rendszerben Magyarország csak azon országok listán szerepel, ahol csak pénzt lehet küldeni. (Ráadásul a Visa Electron kártyámmal még azt sem, mert nincs a hátán az az azonosítószám, amit meg kell adni a regisztrációnál).

    (Mindenképpen Paypal-ban gondolkodom, mert az nagyon-nagyon népszerű, ráadásul idehaza még a bankkártyás fizetés se jó megoldás, ugyanis a külföldről jövő pénzek fogadására alkalmas devizaszámlák nyitásához egy sor szakhatósági igazolást kellene beszereznem. Ezek megszerzésére magánemberként nem sok sanszom van.

    Persze át lehet hidalni a problémák nagy részét, például a három éves folyamatos működést előíró szabályt azzal, hogy egy évek óta működő hazai céget vásárolok meg, felvenném a tevékenységi körök közé, amit előírnak, esetleg jelképes összegért megbíznék strómanként egy szakit, akinek az alkalmazását szintén előírjék, de az összes adminisztratív marhaság így is megfojtana, tehát a hazai számla, és cégalapítás felejtős kategória.)

    Volt már itt, ebben a topikban is valaki, aki elmondta, hogy neki párhuzamosan van a Paypal hozzáféréséhez rendelve hazai, és külföldi bankkártya is, amellyel már a pénz fogadása nem probléma. Én is valami hasonló dologban gondolkodom.

    Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, ha valaki tudja a válaszok valamelyikét, akkor nagyon megköszönném, ha bírná ide.

    Tehát az első kérdés, hogy ha külföldi bankkártyámmal összerendelt Paypal hozzáférésemet budapesti számítógépről próbálom mendzselni, akkor az jelent-e bármilyen problémát, vagy letiltanak?
    (Ha megnézitek a Paypal katalógusát az engedélyezett országokról, akkor láthatjátok, hogy indokolt a kérdés, ugyanis külön kategóriába vannak osztva azon országok, melynek polgárai hazai bankokba bár nem fogadhatnak összegeket, de amerikai területen nyitott számláikba minden további nélkül. Magyarországnál még ez a lehetőség sincs feltüntetve.)

    Ha, ahogy sejtem, valóban létezik ilyen országok szerinti IP-ellenőrzés, ami megakadályozza, hogy menedzseljek itthonról külföldi, fogadáskész számlát, erre az esetre már találtam megoldást. Elő kell fizetni angliai webhoszting szolgáltatónál olyan szolgáltatásra, amelyhez lehet kapcsolódni a Windows XP távoli asztal kapcsolatával. Ezek után a Paypal oldalára nem otthonról, hanem a bérelt virtuális szerveren keresztül jelentkeznék be, ami úgy látná, mintha a szigetország területéről neteznék.

    Ezzek kapcsolatban az egyedüli probléma, hogy ez havi 46 font (17 ezer forint) lenne, így ha nem kötelező, inkább kihagyom.

    A második kédés az, hogy ha külföldi bankkártyával akarok pénzt fogadni Paypal-lal, akkor jelent-e problémát a budapesti lakhelyem?
    Ha gondot jelent, akkor se feltétlenül probléma, mert erre is megtaláltam a megoldást.

    Nem kell feltétlenül Mátyás király igazmondó juhászának lenni a hivatalos adatok megadásánál, és egy olyan londoni offshore iroda címét kell megadni lakhelyként, amelyik jutányos áron vállal postatovábbítást nekem Pestre. Ilyen irodából szerencsére van rahedli, csak ugye ez megint rendszeres havi kiadást jelentene, amit a lehetőség szerint szintén kényelmesebb lenne megspórolni, ha nem feltétlenül szükséges.

    Ha harmadik kérdésem, hogy hogyan lehet a legolcsóbban pénzfogadásra kész, Paypal-nak is megfelelő dombornyomott angliai bankkártyához hozzájutni?
    Találtam 99 fontért (37 ezer forint) már ajánlatot, ami megfelel az igényeimnek, és nem is igényel személyes jelenlétet az ügyintézés, mert a díj átutalása után elpostázzák nekem a kártyát, ráadásul még a fizikai birtoklása előtt, a regisztráció után csupán egy nappal használhatom, de ne esetleg valaki tud olcsóbb megoldásról, akkor örülnék.

    Mondjuk, ha amúgy is ajánlottá válik az kamu angliai lakcímbejelentés, akkor papíron helyi lakosként mintha lennének dögivel ingyenes kártyák, ahol a díj kimerül az átutalási jutalékokban. Ehhez kicsit füllenteni kell, esetleg ki is kell utazni fapadossal, de Istenem, ennyi még belefér. :)

    Ha bárki tud bármire válaszolni, akkor nagyon hálás lennék.

    Mindenképp meg szeretném oldani, hogy na kelljen egynyomott gyarmati benszülöttként élnem, csak mert nem nyugatabbra lakom, és bekapcsolódhassak a világkereskedelem vérforgásába.
  • SoDI---
    #37
    Különben van megoldás a problémádra.

    Szállítás amerikai internetes áruházaktól és árverésekrol, ahonnan nem továbbítanak Európába, vagy Magyarországra. Röviden: Ön megvásárolja a kívánt árucikket (ált. bankkártyájával) az amerikai oldalon. A szállítási címnek ('Shipping Address') az amerikai raktárunk címét adja meg. Majd megbízza az InternetVilag.hu-t, hogy szállítsa haza megrendelését.

    Minden vágyad ilyen gyorsan teljesüljön. :-)
  • CSOCSO
    #38
    :D:D:D:D:DD:

    amugy tudod hol tartozkodom?
  • SoDI---
    #39
    most épp amcsiban.
    de ha itthon leszel, úgy értem, nem lesz gond, hogy már nem ott.

    vágod :D
  • Garfield
    #40
    Tegnap leadtam egy CD-rendelést egy angol CD-boltnak. A srác teljesen korrekten visszajelezte a rendelést, de...

    ... bárcsak ne a a weblapon levő form által generált emailt forgatta volna vissza:

    >> Order Number: xyz
    >> Date: 15/8/2005
    >> Time: 01:24:40
    >> IP Address: nincs.ám.gyereknap.:)
    >> Probable Origin Of IP Address: Hungary
    >> Risk Factor: HIGHER
    >> Risks:
    >> High Fraud Risk Country


    Nyátokat.
  • Dzsini
    #41
    sajnos ez így van. és ha továbbra is így megy, szépen az amazon.de meg ilyesmi oldalakon meg fog jelenni a "bocsi de magyarországra csak futárral +X euro költségen szállítunk" felirat, vagy szépen törlik a listáról. valószínűbb a második, mert elég hihetetlen ám nyugaton, hogy nálunk a királyi posta üzletszerűen lopja a csomagok tartalmát, azt hiszik a reklamáló ingyen példányokat kíván begyűjteni.
  • SoDI---
    #42
    már bocs de ha a kinti boltnál ott a feladóvevény, akkor lehet reklamálni a magyar postánál, nem? elvégre az bizonyíték.