Hogyan kell? Csinált már valaki ilyet? Fizetés, szállítás, egyebek
  • Grizzancs
    #119
    Van nekem egy csomagom, ami érkezik USA-ból, amazonról rendeltem (fejhallgató), de egy csomag-továbbküldő szolgálaton keresztül (borderlinx), mivel amazon ide nem küld közvetlenül.

    A csomag már Németországban van, és most küldték a vámkezelési megbízást, hogy töltsem ki.

    Namost, az értéke $95, a borderlinx $30-at írt rá, mivel nem találtak a csomagban számlát.

    Ha én ráírom a vámkezelésre, hogy $30, és nem bontják ki, akkor minden szép és jó.

    Ha beszélek velük, hogy ez bizony több, akkor viszont küldenem kellene számlát, viszont az amazonos-netes nem jó, ami vámkezeléshez jó azt elvileg nyomtatva rakták bele a csomagba (illetve ebben az esetben úgy tűnik nem), szóval ezt nem tudom.

    Ha ráírom a vámkezelésre, hogy $30, és kibontják, akkor elvileg nem fognak benne számlát találni, és így nem tudom se a 30-at igazolni, se a 95-öt.

    Optimális esetben tehát az lenne a legjobb (kevésbé macera), ha ráírnám a 30-at (a csomagon kívülre is ez van írva), és nem bontják fel.

    A kérdés az, hogy ha mégis kibontják, mire számíthatok? Akár ha van benne még számla is, mert elnézték a borderlinxesek. Van valamiféle bírság? Bírósági eljárás? vagy csak a különbözetet kell kifizetni (miután valamilyen módon igazoltam a 95-öt, amit valószínűleg nehéz lesz).

    Köszi