36836
  • perempe
    #4950
    Érezni-e a különbséget?
  • CoolStuff
    #4949
    2.5-ötösek voltak, de már elfogytak!:(((
    Szted nagy a különbség az XT chippel felvértezett 9800Pro-k, és a sima asszem 350-es 9800Pro-k között?
    Annyira idegesít, hogy ezt nem tom tovább húzni, annál, mint az aláírásomban látható érték!
  • M@TriX
    #4948
    gondolom 3.0-ás nem? ha 2.5-ös akkor vetődj rá.

    Nekem most 2.5-ös életgaris Kingston van...
  • CoolStuff
    #4947
    Márcsak 2x512 500-as Kingmax ram kéne, és akkor egy ideig elvagyok...
    Az a szopás, hogy amígre megvan rendesen a gép, addigra már a proci kezd elavulni.
    Láttam most 30-ért 512 kingston-t, szted az jó ár?
  • M@TriX
    #4946
    2 ventit ha visszaveszed az erejüket szerintem szép halk lesz...
  • CoolStuff
    #4945
    Ezen gondolkoztam még, de drága kissé.. a dizájnt kell megfizetni rajta, meg a titánium borítást:
    táp
  • CoolStuff
    #4944
    Remélem minél előbb tudok képeket csinálni, és majd láthatod a szépségemet!:))
    Vettem valami olyan ventit, ami 26 fokig kék fény-ből pirosba megy át, utána 32 fokig vörösödik!
    Rendeltem memória hűtőt, amihez adnak VGA memcsi hűtőt is (ezért kellett igazából):DD
    Valami 500Ft-os mikrofont is választottam, meg a HT - 101-est!
    Mindennel együtt 14500HUF.
  • CoolStuff
    #4943
    Én HT-t drágábban 10200-ért, míg AlCu-t 8500-ért tudok!:D
    Még ma meglesz az 5000. hozzászólás szted?
    Nekem nagyon megtettszett, bár nem tom, hogy max fordulatszámon két ventivel milyen hangos lehet, de remélem nem vészes...
  • M@TriX
    #4942
    tudom, neked azért kell, mert világít :)
    Ugyan annál a boltnál nézve:

    Zalman CNPS 7000 AlCu - 10383
    HT-101 - 9752

    de tényleg ízlések és pofonok, mert sztem ugyan azt szinte ugyan olyan áron tudják úgy tűnik, szóval akinek ami tetszik :)
  • CoolStuff
    #4941
    Milyen proci ez, hogy 3120MHz-en ilyen meleg???
    Ezek szerint jó a mostani hűtőm, ha 2500RPM-en 45fokra hűti a processzort!
  • CoolStuff
    #4940
    Mint írtam olcsóbb 1-2000-el, és sztem ez nem vereség, amit ábrázol a grafikon!
  • M@TriX
    #4939
    De itt már neccesebb:



    A Zalman ha jól tudom 1-2000-el olcsóbb...
  • CoolStuff
    #4938
    Mijaz a Termalright???
    Tiszta shit egy márka!:D
  • CoolStuff
    #4937
    Mind1, ha nem verné, akkor is megrendeltem már.
    Ízlések és pofonok...
    De ez most egy jódarabig elég lesz a proci hűtésére, talán még, a jövendőbeli 3.2-esemre is!;))
  • CoolStuff
    #4936
    Az a bajom a Zalmannal, hogy nem világít, meg szokványos...:DD
    A HT - 101 meg nehéz, hát ez van, az alaplap csak elbírja.
    A Zalman7000Cu 11ehuf, míg a HT 10e, szal nem egy árban mozognak.
  • M@TriX
    #4935
    De mondjuk van olyan teszt is, ahol veri éppen a HT-101 a Zalman-t:


    Szóval nem rossz, de én még kivárok :)
  • M@TriX
    #4934
    így hirtelen csak a méretét mondanám :)
    Ugyanis nekem is sokáig tetszett, de ebbn az árban ott van a Zalman ami ugye azért azért :)
  • KranaZoli #4933
    Köszi!
  • CoolStuff
    #4932
    Sztem a Gigabyte 760Grammos hűtőjéhez képest semmi ez a 470...
    Egyéként nem tom milyen rosszakat olvastál róla, de az NPH 1 nagy, nehezen szerelhető, nem lehet plussz ventit rátenni, nincs fordultszám szabályozója, és még elég hangos is, ráadásul nem egy szépség.
    A HT - 101 mégha másban nem is, de kinézetében, és halk működésével, valamint teljes réz és uv érzékeny anyagával elég jó választásnak mondható.
    A szerelhetősége meg majdnem minden ilyen nagy hűtőnek nehézkes...
    A RadikalMod 9 pontot adott neki 10-ből, ami elég nagy dolog!
    Ellenérveid?
  • M@TriX
    #4931
    nem a Zalmanra mondtam hanem a HT-101-re...
  • ollie
    #4930
    Az AGP-t ne húzd!!!! Nem lesz gyorsabb tőle a kártya, sőt még meg is ölheted vele.
  • ollie
    #4929
    Nekem AlCu van, és annak a súlya nem olyan vészes, pont belefér az intel ajánlásába.
  • M@TriX
    #4928
    amelyik teszteket láttam, nem szerepelt olyan jól, de nem rossz, viszont a súly amiatt én kihagyom...
  • CoolStuff
    #4927
    Aprónet
  • CoolStuff
    #4926
    Ezek a 7000-es Zalmanok vannak most forgalomban:
    Zalman
    CNPS7000-AlCu
    Zalman
    CNPS7000-Cu
    Zalman
    CNPS7000A-AlCu
    és amiről beszéltem:
    Zalman
    CNPS7000A-Cu
  • CoolStuff
    #4925
    Akkor elég gázos a procid, mert nálam gyári hűtővel 3.2-ig húzva/terhelve 45fokos a proci, míg alapban csak 38...
  • CoolStuff
    #4924
    Nem alcu, hanem a - cu, olyan, amilyen asszem olli-nek van...
    Egyébként az a - cu, az olyan, mint a sima cu, csak ez a mostani elnevezése, és ez már nem papírdobozos (ezeket találtam infóként).
    Az AlCu-t azt tudom, bocsi, ha elírtam.
    Sztem a mostani legjobb léghűtés a Thermaltake HT101.
  • KranaZoli #4923
    Egy röpke off-topic kérdés.
    (bocsesz)

    Matrix!

    Nekem a Matrix 1 és 2 között lyukak vannak. Magyarán a Matrix 2-ben olyan mondatok, történések hangzanak el, amiket nem tok kötni az első részhez.

    Otvan az a fiatal srác, aki hálálkodik Neo-nak, hogy megmentette. :o mikor? hol?

    Mi az az ANIMATRIX?

    A többit nyomjuk magánba, OK?

    Elnézést még1x a többiektől.
  • KranaZoli #4922
    Hol találjátok ezeket a VGA kártya hírdetéseket?
  • KranaZoli #4921
    Javaslom, hogy nézz el ide és akkor látni fogsz egy sokkal jobb gyári megoldást:

    CoolerMaster Aero 7 Lite hőbefúvás
  • stone
    #4920
    Vagyis ha kicsit távolabbról fújatod a bordát akkor egyenletesebb a légáramlás?
    Én csak így tudom elképzelni, vagy nagyon nem értem
  • the Godfather
    #4919
    Persze, hogy nem.....azért olyan hogy megszüntessze a venti holtpontját, és ezáltal a "forró pont" vagyis a közép réssz éppugy kap légáramlatot mint a többi. A holtpont abbol adodik hogy hogy tul közel van a venti a hütöhöz, de ellenben, ha távol van, akkor ugyanugy gyenge a hütés hatásfoka. Ez a "könyök"-szerü adapter kiküszöböli azt amit technikailag elég nehéz a proci hütésben.
  • nemcsakfeel
    #4918
    Hát igen a Palomino maggal ey a gond.. Nekem 2000+ van, és elég gáz, kb 140 es FSB a max (12.5*140=1750 MHz) ram 333 as, a szívás hogy most az nForce 2 ( MSI ) lappal csak 1.8 V ot tudok neki adni ( alapban ugy. 1.75 van ), régebbi lap Via Kt3 ott 1.85 öt ( igaz ez a lap szétment )
    Próbáltam Biost frissíteni, de ezt nem változtatták..
    (( érdekesség képpen, winből állítom az FSB-t, felállítom lépésenként 140 ig, utána visszavenném 133 ra és lefagy.. érdekes.. ))

    Az AGP port sebességét menyire ésszerű húzni? Van összefüggés a VGA sebességek és az AGP között?

  • Zetorg
    #4917

    Beigazolódni látszanak a pletykák, melyek szerint az új Intel lapkakészletek közel sem lesznek annyira túlhajthatók, mint azt sokan szeretnék, sőt.


    A világ legnagyobb lapkagyártóját már évek óta zavarja, hogy a túlhajtók sokkal hamarabb jutnak ahhoz a teljesítménytöbblethez, amit ők csak később szeretnének nyújtani. Most biztosak akarnak lenni abban, hogy nekik köszönhetően senki sem jut a 667 MHz-es DDR SDRAM és az 1066 MHz-es FSB előnyeihez, hiszen akkor nem vennének új alaplapot és lapkakészletet.

    A megoldás igen radikális: túlhajtás-gátlót építenek az északi hídba, ami ha érzékeli, hogy a processzor órajele 10 százalékkal magasabb a gyárinál, azonnal lefagyást okozó hibát generál. Ez a lépés könnyen felforgathatja a piacot, valószínűleg nagy lehetőséghez jutnak így az alternatív lapkakészlet-gyártók, a VIA és a SiS. Kis vigasz talán, hogy az alaplapgyártók hardveresen könnyen ki tudják kerülni ezt a védelmet, az ASUS és a Gigabyte állítólag már meg is tette. Nyilvánvaló azonban, hogy a kisebb gyártók nem mernek majd szembeszállni az Intel akaratával, és ez a kínálat erős szűkülését okozhatja.

    ezt láttátok már?
  • perempe
    #4916
    Elírtam, 43 fok 56 helyett alapfrekvencián a hőmérséklet.
  • perempe
    #4915
    Nekem Glacialtech 4360-om van, 3000Ft alatt van a bruttó ára, 225-ös FSB (P4 2,8C) mellett 51 fokos a processzor terhelve. (A processzorhoz adott hűtővel 56 volt alapjátaron! Most csak 48 fok.)

    Aki akar, az persze vehet hűtőt 9-12 ezerért is, de én nem ajánlom.
  • Pontius #4914
    cooler teszt
  • Pontius #4913
    Thermaltake Spark7+ Xasert nem vennék a helyedben. 6000-es fordulaton hütt úgy mint a zalman 1800-on... :P

    ALCU: Szinte az egész aluminimum azonban van bent egy kis réz csik, és ahogy matrix irta bazi nagy hűtő van rajt ezért iszonyatosan halk. Ezért is reklámozzák ugy, hogy:ULTRA QUIET + adnak mellé szabályzót (ezt csak házon belül tudod elhelyezni, sajnos)
    CU: Az egész rézből készült, amugy ugyan azt tudja mint a ALCU csak 3-4 fokkal hidegebben. :)

    Ezek a Zalman hűtők elvileg mindent képeseb behűteni
    Csek tisz Alul a táblázatban irja, hogy milyen procikhoz használható.

    Socket 478 esetében nem kell kiszedni az alaplapot a beszereléshez. A hűtő mellé adnak két a képen látható aluminium "talpat" amiket beakasztassz a foglalat 2 szemkőzti rogzitőlyébe. És erre rácsavarozod a colert ami ellentétes feszítés hatására tökéletesen stabilan áll a procin.
    Gyakorlatban sokkal egyszerübb mint leírni :)
  • M@TriX
    #4912
    keress rá tesztekre vazz, pont neked kell írni? :)
    Az AlCU nem tiszta réz, mint a nevében is van...
    Hogy meddig hűt rensdesen az a tesztekből derül ki, de addig hitelesítették..., jelenleg az NPH-1 mögött ez a legjobb kártya... (ár/érték arány)
    Ami előnye, hogy a bazi nagy ventinek köszönhetően nagyon halk is...
  • CoolStuff
    #4911
    A P4 Spark7+-ról mi a véleményetek?
    porszívó?:D