285
Kedvenc állatom a hörcsög, mert ha rálépek szörcsög! :)
  • Braveheart
    #45
    Vége... :( megyek megsiratom :(
  • ollie
    #44
    szegény
  • Braveheart
    #43
    Jaj ne... most fulladozik ! NEM
  • ollie
    #42
    remélhetőleg hamar vége lesz. én sem bírom nézni.
  • Braveheart
    #41
    Tudom... több nem lesz az egyszer biztos! Nagy kib@szás az élettől, hogy ilyen kevés ideig élhetnek... vajon mennyi ideig fog döglődni szegényke? Egyre lassabban lélegzik :((
  • ollie
    #40
    hidd el jobb neki ha már elpuszul. nagyon öreg.
  • Braveheart
    #39
    De véletlenül sem este döglene ám meg, a kezeimben kell neki...:( most is itt van
  • ollie
    #38
    Ja most olvastam hogy közel 3 éves. Hát akkor valószínűleg végelgyengülsében szenved szegényke...

    Sajnálom, már igazi matuzsálemnek számít.
  • Braveheart
    #37
    3 éves lassan
  • ollie
    #36
    Mennyi idős?
  • Braveheart
    #35
    Na én vagyok megint, én indítottam a topicot amikor az év elején a hörcsögöm rosszul volt. Hát, most éppen itt döglődik szegényke a kezeimben, alig kap levegőt, se lát, se hall, nem eszik semmit... ilyenkor mit lehet csinálni?
    :((
  • Braveheart
    #34
    na még mindig él a hörcsögöm (én indítottam a topicot), igaz, azóta szó szerint eltűnt a farka vmilyen betegség következtében, csakseb maradt utána meg jó büdös. Pedig szoktam tisztítani és szerintem nincs olyan emberi kaja amitből ne evett volna:) komolyan mondom ha ennyi mindent kibírt (egyszer leesett az asztalról, 2 percig nem mozgott, azt hittem kinyiffant), akkor már ne mfog beledögleni a farka elvesztésébe...
  • magus
    #33
    persze vizet nem iszik, mert ő csak az ubokrat szereti. rohadt dog:)
  • magus
    #32
    birom en, de amikor arra ebredek ogy o SZOMJAS, aztan meg egesznap kussol, es kapom a lebaszast, hogy hagynam szomjanhalni. ja persze a tengerimalac, nem hagyja hogy kivedd. sipakol hogy vedd ki, de nem hagyja. eddig 2x volt hogy hagyta, tesom nem volt 3napig itthon, aztana nnyir aki volt, hogy majdnem megorult:)
  • fluga
    #31
    de szereted:))
  • magus
    #30
    nekem most egy szemet rohadt hisztis, kuncsorgo, hasonleso, tvnezo papucstengerimalacom van...
  • Kandurex
    #29
    Aha, emlékszem az első hónapokra, amikor megkaptam rögtön egy donald rágót adtam neki, amit jóizűen be is falt....aztán pár hónapig leharapta az összes ujjam (fene gondolta, hogy 3 napig fog rajta rágódni:)) szal, barátságunk csak később alakult ki, le vettem a lábáról egy vaniliás pudinggal:) Kész inyenc lett utána.
  • magus
    #28
    az bizony. szemétség hogy annyira megszereted és csak annyi ideig élnek...
  • Kandurex
    #27
    Nekem is volt hörim úgy 7-8 éves koromba, imádtam, aztán megdöglött (végelgyengült)...volt egy két hónapom kemény letargiába. Azóta távol tartom magam az ilyen kis állatoktól. "kibaszás az élettől ez a 2-3 év"
  • fluga
    #26
    topik up!
    sajna a dokik nem nagyon foglalkoznak velük! most fogok Artúrnak venni egy nagyobb ketrecet, mert asszem ezt kinőtte!
    ti mivel etetitek?
    én bizet nem adok neki egyáltalán, kap szotyiból, ilyen olyan magokból álló keveréket, naponta 1 de inkább több szem meggyet, cseresznét, narancsot, répát ilyeneket.
    ja és vettem neki egy csomag vitaminokkal átitatott répadarabokat, mert egyfolytában sebes volt az orra, mert kidugta a fejét a kerék tekerése közben. és azóta a seb teljesen begyógyult és sokkal aktívabb!
    "Kedvenc állatom a hörcsög, mert ha rálépek szörcsög!"
  • Ali
    #25
    Vidd el dokihoz! Lehet, hogy csak valami vitaminhiánya van.

    Nekem rengeteg hörim volt. Sajnos tényleg nem sokáig élnek:( Akadt azonban olyan is, aki majdnem 4 évig élt.
  • shaba23 #24
    Csak szörpöt ne adj neki:))))
  • Braveheart
    #23
    haha jó kis vers:) azért remélem, fog még 1 évet élni.
  • shaba23 #21
    Szörös hörcsög szörpöt szörcsölt,
    s rátörtek a hörcsöggörcsök.
    Hogy ne járjál úgy, mint a hörcsög,
    vedelj inkább sört vagy fröccsött,
    attól nem lesz hörcsöggörcsöd!
  • Lylith
    #20
  • Lylith
    #18
    Ilyen a te hörid is kekszel a szájában?
    Mert ha igen, akkor még él....
  • magus
    #16
    Braveheart: Nekem 8 éve van hörcsögöm, és naggyon szép kort ért meg a hörcsögöd. Vidd el dokihoz, de 2 évesen már öregnek számít. De még ha szerencséd van akkor még élhet egy fél évig, ha csak ennyi a baja. Egyik haverom hörcsöge most 3 éves, álliotolag felfuvodott de csak neha. igy eldegel mar 2 hete. hihetlen hogy élhet még mindig a fiai már meghaltak( a legutolso 1 honapja:((() és a legnagyobb poén hogy lekvárral csokival, sütivel etetik mert direkt fel akarták hizlalni( volt nekunk egy nagydarab horcsogunk, olyat akartak csak tul lottek a celon...) van vagy 180 g es nagyon aranyos( kifolyik a kezedbol). szoval vidd el, de azert mar oregnek szamit
  • claw_
    #14
    Hát, az a helyzet, hogy sajna 2-2 és fél évig élnek csak a hörcsögök, a rekord életkor úgy 3 év, annál többet nehezen, tudom, mert már jó 7 éve vannak hörcsögeim... A hőmérséklet meg mind1 neki, 20 fokban is jól elvan, 23-ban is... De sajnos csak 2 évig szoktak élni, ami kibaszás az élettől, mert két év alatt hihetetlenül meg lehet szeretni egy ilyen édes kis állatot...
  • a.carkey
    #13
    Csak állatkórházba vidd. Máshol van esély rá, hogy nem igazán hozzá értők vizsgálják meg, és elpusztul az állatkád. A kutyámat anno megmérgezték és a helyi doki azt mondta, megy a felfázott és azért nem eszik. Szegénynek voltak anyagcserés problémi is, de nem ezen múlott. Szóval vigyázz kire bízod!
  • Braveheart
    #12
    szerinttek a 20 vagy a 23 C fok ideális neki? A melegebb, mi?
  • Lylith
    #11
    Szerintem vidd el szegény hörit a dokihoz. A barátnőmnek hasonló gondjai voltak a saját hörcsögével, de sajnos túl későn vitték orvoshoz és a dokitól hazafelé sajnos kipurcant.
  • Braveheart
    #10
    most mér vagy ilyen köcsög
  • shaba23 #9
    Biztos, hogy él még???
  • Braveheart
    #8
    mondjuk most már lassan éledezik, nemrég evett sültkrumplit meg egy kis halat is, mellé sajtot :)
  • Braveheart
    #7
    fene egye meg annyira megkedveltem/megkedveltük, hogy nagyon fogom sajnálni, ha kinyiffan
  • Braveheart
    #6
    elhiszem, elhiszem... :(
  • Dynamic
    #5
    "A szíriai aranyhörcsögök kedvező körülmények között akár 3 évig is elélnek, de a többség átlagos életkora 1 1/2-2 évre tehető. Ez a viszonylag rövid élettartam azzal magyarázható, hogy anyagcseréjük, egész életvitelük - a többi kisemlőshöz viszonyítva - gyors..."

    Nem akartalak elkeseríteni, csak azért keresgéltem, hogy megbizonyosodjak, hogy nem írtam hülyeséget.
  • Braveheart
    #4
    sajna nem hiszem hogy csak egy betegséget kapott volna el. Az utóbbi egy évben egyre inkább ellustult, most meg már alig mozog. Tegnap a szájába adtam egy kekszet, aztán 3 perc múlva megnéztem, megette-e már, és ott volt még mindig a szájában...
  • Dynamic
    #3
    Hát sajnos az előző hozzászólóval ellentétben azt kell, hogy mondjam, lehet, hogy öreg.Nekem volt sok kis hörcsim és tudom, hogy az átlagéletkoruk 2-3 év maximum.Nekem általában egyik sem érte meg a 3 évet, sajnos kb. 2 évesen elpusztultak.
    De azért vidd csak el az orvoshoz, lehet, hogy "csak" valami kisebb betegség.
  • petee
    #2
    Sztem vidd el állatorvoshoz azonnal!! Nem öreg 2 évesen még nem öreg,sőt fiatal még! Biztos megbetegedett.Vidd el dokihoz,ne úgy járj mint én,hogy a macskámat túl későn vittem el dokihoz,utána hiába vittem el,nem tudtak segíteni rajta a szerek,megpusztult szegény...