285
Kedvenc állatom a hörcsög, mert ha rálépek szörcsög! :)
  • bivi95
    #165
    kérlek segíts!Nem tudom mit tegyek![wow2]
  • bivi95
    #164
    Sziasztok!Az én hörcsögöm mozdulatlan de lélegzik és pár másodperce nem volt semmi baja most meg csak fekszik és nem eszik a másik pedig igen!NAgyon sajnálnám ha megdöglene!Kérlek segíts!Ha fújok akkor becsukja szemeit!
  • rLau
    #163
    szia!köszi szépen a válaszodat!
    közben szerencsére már jobb a "kapcsolatunk" bár néha még megharapdál de csak picikét biztos érdekes dolgot érez a kezemen:)
    viszont lenne egy újabb kérdésem:
    ugye a hörik éjszakai állatok, nos az enyém nem tom milyen állat mert sokat alszik nagyon:)olyan 6 hét fele felkel majd megint visszaalszik olyan 10-11 fele majd megint picit felkel és megint visszaalszik, de van hogy kerekezik, kiszáll a kerékből és elalszik:)ez normális?
    köszi a választ előre is
  • pylu
    #162
    mármint hagyd hogy elvegye...
  • pylu
    #161
    Türelmesnek kell lenni, előbb próbáld etetni úgy hogy megfogsz egy kis szotyit vagy tökmagot és beteszed neki fogd mi közbe eszik és legyél bátor ha felmászik az újaidon hogy megszaglásszon ez neki fontos kontaktus Az enyémnek kellett 2-2,5 hónap is hogy ne fújjon rám... de már hagyja magát simizni és kézben is megvan csak nem tud megülni kis hiperaktív.
  • rLau
    #160
    sziasztok!
    lenne egy kérdésem, nagyon megköszönném ha segítenétek!
    5 napja vettem egy hörcsögöt, látszólag nagyon jólérzi magát:)csak éppen nem hagyja magát, nem lehet megfogni mert elugrik, erőszakosan meg nem szeretném megfogni mert félek h baja lesz:S csak azért nem örülnék ha sokáig így maradna..már volt régebben 2 hörcsögöm és mind a kettő nagyon "kézbenülős" volt:) és ezért elég szokatlan h a mostani hörim meg nem!
    tudom hogy meg kell szoknia az új helyet meg ilyenek, csak nem szeretném hogy ilyen maradjon, tudnátok valami tanácsot adni hogy hogy lehetne kézhezszoktatni?vagy majd kialakul?
    válaszotokat előre is köszönöm:)
    Laura
  • Hamsterz
    #159
    http://horcsog.forumx.hu/

    gyertek erre a fórumra ha bármi kérdésetek lenne!

    nagyon gyorsan választ kaptok szép kezelöfelület

    moderátorokat keresek
    [email protected] írj ide ha érdekel
  • Nosztredamus
    #158
    Hali!

    Na akkor én leírnám mit esznek/csinálnak höriim XD nevessetek egyet!

    Reggel és este (ha fennt vannak) elengedem őket a szobámba
    Kajájuk:magok,házi koszt(minden ami van :)),kedvencük a cseresznye és a meggy befőtt lol

    Na csak ennyit akartam próbáljátok ki XD
  • NIKTON
    #157
    Halli!

    Lenne egy kérdésem, mért lehet az hogy nem kerekezik a hörpim:(
    Amúgy meg megállás nélkül rágja a rácsot, pedig van rágókája.
    Rádásúl, mostanába nem jön elő csak ha már alszunk, ha elő is bujna akkor is gyors és miután körbeszaladt már benn is van... És nem gyüjtöget, a szájába. Ezek tudom, furi kérdések de az elöző hörim mindig tekert, és össze szedte a kaját ő meg kijön enni és nem visz mindent el. Modjuk, még csak pár napja van nálam... De gondoltam megkérdezek nálam szakértőbbeket is, mért lehet ez ????

    Köszönöm!
  • Tiffany21
    #156
    AJÁNDÉK ANGÓRA ARANYHÖRCSÖGÖK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A fehér kisfiú,a barack kislány úgy néz ki az lesz, a szürkék is valószínűleg vagy legalábbis félhosszúszőrűek,a kis vadas fiú simaszűrűnek indul,majd meglátjuk:)

    Ajándék picik,csak jó helyen szeretném őket tudni,makk egészségesek,minél kevesebbet akarok beadni az állatkereskedésbe:(

    képet küldök ha kértek!!!! S.O.S

    Elviszem őket Pestre,Jászberénybe,Hatvanba,Gyöngyösre,és Nagykátára is,csak jó helyük legyen...

    http://horibaby2007.liacska22.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/869813

    Kuksizzátok meg,hátha ....
  • Weewcy
    #155
    Hello mindenkinek! Nem tudjátok, hogy honnan lehet megállapítani, terhes -e a höri vagy sem? Nem a hasára gondolok, mert ott pici a különbség, hanem viselkedés, vagy ilyesmi? Vagy lehet a hasa is, bármi, csak tudjam XD Mellesleg Dzsungáriai törpehörim van, ha ez fontos. Előre is köszi!
  • Cicero
    #154
    Én most hallok róluk először :) Állatkereskedésben csak arany és törpéket találsz, mert gondolom azok sokkal drágábbak 400 ill. 800 ft-ál :)
  • erccsa
    #153
    Sziasztok. Igaz az, hogy a roborovski törpehörik nem olyan elterjedtek az állatkereskedésekben?
  • Cicero
    #152




    HamHam (barna) és HauHau (fekete-fehér)
  • Crazyworld
    #151
    Sziasztok! Kell itt valakinek kis Dzsungi? Van sok eladó! Nagyon cukik, és még lesz is, mert most szül 3 mama! :-)))
  • Bandew
    #150
    Hát te elég gyökér vagy!
    Főleg, hogy vizet nem is muszáj nekik adni.
  • Tom3 #149
    ohh akkor nem tudom
  • legensy
    #148
    négy és fél hónapos
  • Tom3 #147
    Mennyi idős?
  • legensy
    #146
    Van egy tündéri kis törpe hörikénk, kislány és Gombócka a neve.
    Tudjátok, hogy miért lehet az, hogy nem akar mozogni, kb egy hónapja?
    Begubózik és épp csak enni jön ki.
    Kinn a szobában sem futkározik, hanem inkább beleül a tenyerünkbe, néha kidugja a kis fejét és gyorsan visszarántja.
    Lehet, hogy fázik? Csinálnak ilyet a hörikék, ha fáznak?
    Vagy mi lehet a baja?
    Most az igaz vagy nem igaz, hogy téli álmot alszanak?
  • CoolStuff
    #145
    Az a lényeg!:))
  • Dacid
    #144
    Tudom, hogy régi, de végülis Hörcsögök :) és amikor meghallom a nótájukat mindig boldogabb leszek
  • CoolStuff
    #143
    Ismerem!:))
  • Dacid
    #142
    Hörcsögöcskék
  • CoolStuff
    #141
    Én sem értem, de még tudni sem akarok arról, ha egy állat kínlódik!
    Ezt elmondom:
    Volt osztálytársaim néha kínoztak állatokat, de ezt én nem tudtam és egyszer egy macskát zsákoltak be, mire én megláttam őket, és megkérdeztem, hogy mit csinálnak...
    Egy fa rúddal ütötték volna a macsekot, mire én elvettem a fa testápolót a srác kezéből, és eldobtam.
    Erre elkezdtek lökdösni, meg minden, én nem akartam visszavágni, mert úgy gondoltam, hogy ezek idióták, és nem baszom szét az agyukat!
    Odamegyek macsekhoz, fölveszem és elindulok vele, mire fejbe dobtak egy kővel, de ezt a pont arra jövő haverjaim látták, és odajöttek (ők kibaszott nagy állatvédők)...
    Elmeséltem nekik, hogy mi volt, és elmentem a cicával!
    Másnap azok a gyerekek akik megkínozták volna a macskát nem jöttek suliba!
    A tanár azt monda, hogy betegek, de hallottam, ahogy az igazgatóiban beszélgettek, hogy egyik gyereknek az orra, másiknak 3 bordája repedt meg, meg hasonlók!

    Haveroméktól nem kérdeztem semmit, szal nem tom mi volt velük, de nemhiszem, hogy influenza miatt hiányoztak 1 hetet!

    Ezt azért írtam le, hogy vannak rendes emberek is, nem csak állatkínzók (bár nem tom ki az igazi állat)!;)
  • ollie
    #140
    Ja de mit jelent felavatni őket? Mi köze hozzá a hörcsögnek?
  • Tiboy
    #139
    egy titkos hörcsögevő szekta tagja vagyok
    na jó nemis, elsősöket gimiben
  • ollie
    #138
    a legalsó szerintem nem hörcsög
  • ollie
    #137
    Mi ez a felavatás dolog??
  • Adam5
    #136
    jó kis animációk :D




  • marsu
    #135
    he he boldog hörcsög
  • Tiboy
    #134
    azt hogy avattam vele meg párszor leesett a vállamról meg kiesett a kezemből túlélte. de nem mondta hogy éhség miatt halt meg, lehet beteg volt. nem tudom, egy vasárnap mentem hozzá simogatni ls már nem élt. nagyon sajnáltam, pedig csak kb 2 hétig volt meg. Nyünyüszke volt a neve:D
  • Tom3 #133
    khm..khm.. 1hörcsög közölük az enyém volt 1pedig közös
  • nemcsakfeel
    #132
    sorold fel a halakat is
    [ mert érdekel ] :DDD
  • nemcsakfeel
    #131
    hát persze !
  • Tom3 #130
    ????:
    "aztán túlélte és megmaradt"

    Most túl élte vagy nem????
  • Adam5
    #129
    Nekem 3hörcsögöm volt ammig elnem pusztultak :( mind a 3 2-3 évig élt már öregek voltak. rajtuk kívül van még 2papagájom és 1kutyám meg egy 100literes akvárium tele halakkal
  • Adam5
    #128
    ehh akko te is biztos gondoskodtál róla... "jaj apu vegyünk hörit mert olyan cukii!!!!" aztán 2nap múlva már lese szarod
  • Adam5
    #127
    Ja igen a másik meg hogy télleg mit vigyorogsz hogy ilyet tettél? Mert tudod 1általán nem poénos hogy egy kis állat miattad haltmeg :(((
  • nemcsakfeel
    #126
    még vagy 10 éve volt nekem is, pár éves volt, amikor egy ismerős kérdezte meg hogy él e még, mert hogy nem mozog. akkor vettük észre hogy megdöglött. hiába, nem lehet minden nap nézegetni ilyen apró dolgokat.