22786
Html-, css- és php-help
  • strepsils
    #22786
    Megint lenne egy feladat ,ezt a nyomorult szervert nem tudom hogy kéne elindítani pedig mindent úgy csinálok ahogy az éj ájj mondja és minden kód helyes . Gombnyomásra kéne elindítani és egy másik gombbal az adatlehívást kipróbálni de egyik se csinál semmit. Két szerver két porton működne de elindítani a debug konzolról is csak egyszerre az egyiket tudom. És ekkor sem működik az adatbekérés gomb . Két js fájl van egyik a main belépési pont és abban vannak a szerverek definiálva meg egy hagyományos get lekérés alul de azzal se működik . A másik az app.js az kapcsolódik a HTML hez és az kezelné a gombokat és abban vannak a fetch kérések . A package.json ban a script ben van a két szerverhez kapcsolódó JSON fájl és a --watch kód amire vonatkzik a gombok indítása. A json-server modul globálisan van telepítve ,a többi a gyökérkönnyvtárba. A parancssoros futtatást a gép nem engedi , csak a cscode debug konzoljával tudom elindítani és gomb nyomásra szeretném indítani de szerintem az se azt jelenti hogy parancssoros indítás úgyhogy nem értem miért nem megy. js fiddle A két js fájl egy ablakban van egymás alatt mert nem tudtam külön írni ,itt nem is az a cél hogy működjön csak hogy meg tudjam mutatni.
    Utoljára szerkesztette: strepsils, 2023.12.25. 12:43:42
  • strepsils
    #22785
    Köszi a választ . Később rájöttem hogy tényleg nincs hiba a kódban ,hanem én számítok ki olyan dolgokat amiknek 0 az eredője. Mivel a számítás folyamatosan hozzáadja a kézzel mért korrekciót az elméleti mérethez ezért nincs is értelme az elméleti értékeket megadni és azoknak a változtatása nem jár változással hiszen mindig kikorrigálja 0 ra a kézzel mért érték. Csak amikor ezt csináltam már teljesen be volt fordulva az agyam és azt se tudtam hol vagyok az erdőben.
  • MerlinW
    #22784
    Nem tudom mit szeretnél csinálni pontosan, de a kód azt csinálja, ami oda van írva :)
    méret=10, vastag=20, átm=30, z=40 értékeket adtam meg az input-okban sorban. Ha tippelnem kellene, vagy maga a formula nem helyes, vagy a handMeasDif körül lehet probléma, de passz, nem értek a gyűrűkhöz :)



    console.log('zMachine, revol, Math.PI, thick, handMeasDif', zMachine, revol, Math.PI, thick, handMeasDif)
    //"zMachine, revol, Math.PI, thick, handMeasDif", 40, 10, 3.141592653589793, 20, -6.591549430918953

    console.log('(revol / Math.PI) -> 10/pi', (revol / Math.PI))
    //"(revol / Math.PI) -> 10/pi" = 3.183098861837907

    console.log('(revol / Math.PI) / 2 -> (10/pi) / 2', (revol / Math.PI) / 2)
    //"(revol / Math.PI) / 2 -> (10/pi) / 2" = 1.5915494309189535

    console.log('thick + handMeasDif -> 20 + -6,591', thick + handMeasDif)
    //"thick + handMeasDif -> 20 + -6,5915" = 13.408450569081047

    console.log('((revol / Math.PI) / 2 + thick + handMeasDif) -> 1.5915 + 13.4084', ((revol / Math.PI) / 2 + thick + handMeasDif))
    //"((revol / Math.PI) / 2 + thick + handMeasDif) -> 1.5915 + 13.4084" = 15

    console.log('zMachine - 15', 40 - 15)
    //"40 - 15" = 25

    console.log('eredeti: 40 - (1,59 + 20 + -6,5915)', zMachine - ((revol / Math.PI) / 2 + thick + handMeasDif))
    //"eredeti: 40 - (1,59 + 20 + -6,5915)" = 25

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.07.11. 18:34:31
  • strepsils
    #22783
    Tudna valaki segíteni ebben a kódban mi a francért nem működik a ring változóban lévő számítás normálisan ? Minden más működik csak az nem . Oda is írtam kommentbe nagybetűvel hogy miről van szó . jds oldal
  • MerlinW
    #22782
    Jaaa értem. Mondjuk az visszalépés mind anyagilag, mind szakmailag. Persze teljesen megértem, én is szívesebben kódolok, mint dirigálok, magam is visszautasítottam sok menedzseri pozíciót, csak mert nem azt akartam csinálni :)

    A távoli munkavégzéssel kapcsolatos véleményem viszont fenntartom. Neked is jobb és nekik is ha legalább az első 1-2 évben köztük vagy.
  • tigeroo
    #22781
    karrierváltóként. projekt menedzserből lettem java pályakezdő csak lehet hülyén fogalmaztam!
  • MerlinW
    #22780
    A "projektmenedzser tapasztalat 5 év IT területen" hogy jön össze a pályakezdővel?:) Mondjuk én biztos nem alkalmaznék projekt manager-t 5 éves tapasztalattal, már ez egy red flag. Normál esetben 5 év tapasztalattal lesz valaki senior és 10+ év tapasztalattal (4-5 különböző munkahely, infra, workflow, tech-stack gyakorlása után) manager. És még ez sem garantálja, hogy jól végzi a dolgát:)

    Junior-ként remote meg mindenkinek rossz. A cégnek is, mert ahogy előttem írták macerás a mentorálás, a junior-nak meg még rosszabb, mert millió szakmai behatástól esik el, százszor lassabban fejlődik. Nincs annál jobb és hatékonyabb, mikor egy pályakezdőt körülvesz 2-3 senior.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.02.04. 00:33:59
  • SzirmosSzisza
    #22779
    Junior/gyakornokoknál szeretik, ha többet tud bent lenni az ember, mert könnyebb mentorálni, de szerintem nem lehetetlen.
  • strepsils
    #22778
    Sikerült átállítani . A kérdés hogy csak akkor látszik az oldalam amikor a VSCode ban be vagyok jelentkezve a live serverre és én is látom? Úgy nem lehet bemutatni másnak hogy én nem vagyok bekapcsolva ?
  • tigeroo
    #22777
    Pályakezdőként mennyire lehet megcsípni Remote vagy heti 4 nap remote budapesti állásokat szerintetek? Fullos angol, projektmenedzser tapasztalat 5 év IT területen. Most akarok váltani.

    Java, SQL, Maven, Spring Boot stack
  • Malakai
    #22776
    Visibility a repo beállításaiban (general, alul danger zone-ban), csak akkor nem lehet publikussá tenni, ha egy privát repo fork-járól van szó (mert akkor publikálnád mások privát kódját is).
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2023.02.03. 02:58:01
  • strepsils
    #22775
    Nincs githubja annak akinek küldöm. A repo privát és sehogy se lehet átállítani publikusra . Nincs olyan menü ahol ezt át lehet állítani. Valami olyat magyaráztak hogy csinálni kell egy másik repot ami buplikus és abba átmásolni vagy át klónozni de egyik se ment nekem.
  • SzirmosSzisza
    #22774
    Küldd el neki akkor a weboldal linkjét?

    Ha privát a repo akkor max úgy tudja megnézni valaki a kódot magát, ha adsz hozzáférést a github felhasználójának. Ha publikus a repó akkor elég egy link. Ha github pages-re akarsz statikus oldalt deployolni az megint teljesen más.
  • strepsils
    #22773
    Köszi ezt nem tudtam. Más . Hogyan tudom a privát repository mat githubon megosztani bárkivel akinek nincs githubja csak a weboldal linkjét akarom elküldeni amin dolgozom.

    Már prbóláltam új publikus repositoryt létrehozni és abba átklónólni de nem engedi . Meg próbáltam a Releases menüben létrehozni released eket ,létre is hoztam de nem tudom mit kezdjek vele . Valami forrás kód fájlokat zip elt be kettőt . De nem azt akarom elküldeni.
  • MerlinW
    #22772
    border: 0 == border: 0 0 0 0 == border-top: 0, border-right: 0, border-bottom: 0, border-left: 0

    Tehát a border-right-ot felülírtad 0-val. Fentről lefele halad a css is.
    A helyes út: border: 0 10px 0 0
    (top, right, bottom, left. Minden kétdimenziós elem felülről indul az óra járásával megegyezően.)

    Ha valamit érvényesíteni szeretnél, amit utólag felülírtál, használhatod a !important kifejezést (persze ebben az esetben butaság):

    border-right: 10px !important;
    border: 0;
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.27. 19:26:18
  • strepsils
    #22771
    Már nem emlékszem, később jöttek olyan problémák is hogy a CSS ben a { } be nem az előző feladat megoldásai után írtam a következő kódot . Pedig ott nincs elvileg sorrendje vagy van.? Pl a border : 0 és utána még kellett valami jobb bordert csinálni és azt elé írtam .

  • MerlinW
    #22770
    Ezt kérték gondolom.

    <footer>
    <p>No Copyright - <a href="https://www.freecodecamp.org">freeCodeCamp.org</a></p>
    </footer>
  • Malakai
    #22769
    Igen, ott kell lennie, annak kell a linknek lennie. A feladat az volt, hogy azt a szöveget tedd linké. Ha tovább leptél akkor a kész verzión láthatod is.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2023.01.20. 22:28:40
  • strepsils
    #22768
    De annak ott is kell lennie , az volt az előző feladat. Végül meguntam és a menüből átklikkeltem a következő feladatra és úgy tovább tudtam menni.
  • Malakai
    #22767
    Már van egy freeCodeCamp.org szöveg a footer-ben...
  • strepsils
    #22766
    Sehogy nem működik. De akkor menjünk sorba . Először is mi a hibaüzenet ? Az hogy a horgony elemet nem ágyaztam be a footerbe. Más hibát nem ír . De be van.

    És mi a feladat : Tegye linké freeCodeCamp.org szöveget . A hrefnek meg tattaratattara ott van...

    Minden jó minden fasza előnézetben is mégsem enged tovább csak azt hajtogatja hogy nincs a footerbe ágyazva a link.

    Már a p elemet is kiraktam a footerből hátha az a baja de az se jó.
  • Malakai
    #22765
    Az extra szóközökön nem akad meg a teszt (ennél), nem a html string-et nézi, hanem a DOM-ot vizsgálja.

    Mellesleg így átpörgettem a korábbi problémát is, ott is jó volt a teszt, jól bevette az <em>-ekkel pont a kellő szót körbevéve, valószínűleg volt valami extra szóköz ott, amit figyelmen kívül lett hagyva (ott valszeg nézi mi a pontos szöveg a tag-en belül).
  • Malakai
    #22764
    Megnéztem a lesson-t a kedvedért... Az adott lépésben azt akarja, hogy a <p>-n belül lévő freeCodeCamp.org szöveg legyen a link, nem pedig, hogy add hozzá utána.

    Make the text freeCodeCamp.org into a link by enclosing it in an anchor (a) element. The href attribute should be set to https://www.freecodecamp.org.
  • MerlinW
    #22763
    Semmi. Van egy space az org" után. Mást nem látok. Keress egy normális tesztet :D
  • strepsils
    #22762
    És ezzel mi baj van ?

    <footer>
    <p>No Copyright - freeCodeCamp.org</p>
    <a href="https://www.freecodecamp.org" >freeCodeCamp.org</a>
    </footer>

    Hint

    Your anchor (a) element should be nested within the footer element. Make sure to add an opening tag and closing tag for the anchor (a) element.
  • strepsils
    #22761
    Áh nemigaz. Már mindenhova pakolgattam a szóközöket sehogy nem jó , aztán egyszer beugrott úgy hogy az első em után van ,a záró előtt nincs , utána kívül megint van.

    Tuti hogy akik csinálták nem gondoltak erre és úgy írták meg hogy az első em után van , csak ezzel jól megszivatnak mindenkit mert a gép csak ezt fogadja el helyesnek . Beleraknának 3szóközt akkor meg csak azt fogadná el.
  • SzirmosSzisza
    #22760
    A szóközöket nem hiszem, hogy bele kell rakni.
  • strepsils
    #22759
    Nem tudom mi baja van.

    Step 25

    Emphasize the word love in the figcaption element by wrapping it in an emphasis em element.
    Test

    Sorry, your code does not pass. Don't give up.
    Hint

    Your emphasis em element should surround the text love. You have either omitted the text or have a typo.


    A kód így néz ki <figcaption>Cats<em> love </em>lasagna.</figcaption>

    Mit csomagoljak még be ennél jobban ? Az előnézet is jól mutatja , a love szó dőlve jelenik meg mégsem enged tovább .

    Valaki érti?
  • strepsils
    #22758
    Azt javasolták hogy c++ al kezdjek mert az az alapja mindennek . El is kezdtem ,csináltam is valamit de már nem emlékszek semmire :D Ill a nevezetes függvényekre hogy összegzés megszámlálás kiválasztás eldöntés . De beírni nem tudnám csak elmondani szóban.
  • tigeroo
    #22757
    lehet nem ártalmas emiatt alacsonyabb szintű nyelvekkel is megismerkedni nem csak szkript nyelvekkel, legalább tudod hogy mi van a dolgok hátterében.
  • Neocortex
    #22756
    Lehet nem a legnaprakészebben, de a "tanuljunk meg 24 óra alatt" típusú könyvekből is tök jól meg lehet tanulni az alapokat magyarul
  • SzirmosSzisza
    #22755
    Simán, ismerősnek fizetős gyorstalpalón próbáltak tanítani angol tudás nélkül (:
  • MerlinW
    #22754
    Eddig kb 4x linkeltem az MSDN doksit. Többek között előző hozzászólásomban is.

    "A függvény egyik paramétere egy függvény aminek a másik paramétere" callback-nek hívják, nem javascript specifikus, minden nyelvben jelen van. Viszont a Curry már más tészta :) Meg van rekurzív iterátorunk is a reduce.

    Programozni angol tudás nélkül manapság nem tudom lehetséges-e.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.08. 18:10:00
  • strepsils
    #22753
    Bóknak veszem hogy szerinted én tudom mi az a MSDN doksi. Olyat találtam hogy MDN de gondolom ugyan az és abban tényleg többszáz ilyen van. Én csak rákeresni tudok kulcsszavakra de nem látom át hol kezdődik az eleje és hol van a vége. Rákerestem az arrow functionra és az is életveszélyes hogy miket dobott ki. Igazából azt se értem hogy lehet fejben követni azt hogy végtelenszámú funktion van egymásba ágyazva . A függvény egyik paramétere egy függvény aminek a másik paramétere egy függvény aminek az egyik paramétere egy objektum amelyik objektumban az egyik kulcs egy tömb amiben megint vegyesen vannak objektumok és tömbök és az objektumban vannak függvények de a függvény megint lehet végtelen hosszú egymásba ágyazott függvények sorozata. És ilyen példákat láttam és ez csak egy témakör volt a többszáz közül. Meg hogy ez az egész angolul van ,még magyarul is évekig tartana megtanulni.
  • MerlinW
    #22752
    forEach()-ben egy anonim arrow function van, aminek a paramétere az item, a nyíl után meg a fg. body-ja, az item-paraméterbe generálja a forEach a soron következő elemet.

    Minden jóindulattal, nem poén hogy lefordíttatod velem az MSDN doksit. Ott van, olvasd, tanuld, próbálgasd.
  • strepsils
    #22751
    Object.keys(obj).forEach(item => { console.log(item) }) Ezt hogy kell nézni szóról szóra? Az item az egy függvény ami azt csinálja hogy kiiratja saját magát ? De mi van benne? És ez a forEach függvénynek a paramétere? Honnan jött elő ez az item szó?
  • MerlinW
    #22750
    Az egyik iterátor, a másik generátor.

    A [] az egy map/lista/tömb. A {} meg object, azon nem tudsz iterálni. Az objektumot először át kell konvertálnod tömbbé:

    const entries = Object.entries(obj);

    De ha tömbön / objektumon szeretnél iterálni, akkor inkább használd a forEach vagy map-ot.

    [a,b,c].forEach(item => { console.log(item) })

    const newArray = [a,b,c].map(item => { console.log(item) })

    Object.entries(obj).forEach(item => { console.log(item) })
    Object.values(obj).forEach(item => { console.log(item) })
    Object.keys(obj).forEach(item => { console.log(item) })
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.04. 17:15:07
  • strepsils
    #22749
    Mi a for of és a for in lényege? Valahogy soha nem működik ha én írom be . Az in re azt mondják hogy [] ra meg {} ra is jó de az of meg csak [] re. Azt is mondják hogy az in a tömb keyein megy végig ,az of meg a valu kon. De a konzolon próbálgattam de mindig hibát dob vissza hogy nem jól írom be de nem jelzi hogy mit.
  • MerlinW
    #22748
    Ezt olvasd ki
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.02. 20:49:38
  • QuippeR
    #22747
    Még mindig a html fájlnál tartasz. A böngésző által kezelt memóriablokkokban történnek a dolgok, nem a fájlokban. A böngészőnek van egy js motorja, az fordítja a kódot, és tudja kezelni, ha egy olyan függvényt hívsz meg, ami később jön a fájlban (vagy másik fájlban van). Amikor új elemet hozol létre a scripttel, akkor is a memóriában változnak a dolgok (a DOM), nem a fájlban.