6457
  • sanzik
    #6377
    az auchanban láttam ma
  • Breki33
    #6376
    Sziasztok

    Az újságban hírdetett karácsonyi dvd őrület gyűrűk ura 3*990 gyűrük ura csomag melyik Hipermarketekben vásárolható?

    Van valakinek erről infója?
  • Seten
    #6375

    Bocs ha volt:

    "Glóin fia Gimli Titkos Naplója

    1. nap:
    Elmentünk a haverokkal valahova Eru háta mögé tanácskozni.
    Agyoncsicsázott tündeházak, de ablaküvegre nem futja nekik.
    Jött egy rakás további tünde is, mintha nem lenne belőlük itt is elég.
    Van egy Legolas nevű köztük, az összes tükröző felületen megnézi magát.

    2. nap.
    Ma összeült a tanács. Semmi kaját nem adtak.
    A vendég tündék nyilvánvalóan egymás pasijai.
    A Gyűrűt megpróbáltam szétverni. Nem jött össze.
    Szegény Bóglinak majd veszek egy új szekercét.

    4. nap
    Nekivágtunk a túrának.
    Gandalf az összes útbaeső várromot megnézeti velünk.
    Bolond az öreg, hegyet akar mászni, amikor ott van Mória.
    Legolas ma reggel kétszer mosott hajat és újrafonta a füle mellett a tincseit.

    6. nap
    Egy csapat varjú miatt Gandalf felmászatott bennünk a hágóra.
    Utálom a havat. A hobbitok csak nyűgnek vannak velünk.
    Legolas a hó tetején járkál, nőies mozgással. Gusztustalan.

    Ugyanaznap, este:
    Gandalf addig ordítozott, amíg a nyakunkba nem szakadt a fél hegyoldal.
    Frodó azt mondta, menjünk Móriába. Most mászhatunk vissza.

    8. nap
    A Tó Őre ránk döntötte a Nyugati Kaput.
    Legolas be van szarva, már goblint mond ork helyett.
    Boromir szólt, hogy minden tele van hullákkal.
    Miért én veszem észre ezeket utoljára?

    9. nap
    Attól félek, a tervezett Balin-féle lakomával baj lesz.
    Az egyik csontvázban felismertem Sercli fia Kiflit, a legjobb pékünket.
    Legolas minden pajzsban megnézi magát és Gandalf botjának fényénél fésülködik.
    Gandalfnak fingja nincs arról, merre kell menni. Nekem sincs.

    12. nap
    Ma megnéztük Balin szarkofágját és a Krónikák Termét.
    Balin sírfelirata tele van helyesírási hibákkal, elbőgtem magam.
    Pippin belökött egy csontvázat a kútba. Gázos dolog, az alagsorban valakire ráeshetett.
    Most majd feljönnek balhézni.

    Ugyanaznap, később:
    Hát fel is jött egy troll, meg pár ork.
    Felálltam Balin sírkövére, így magasabb vagyok mindenkinél. Yess!
    Legolas véletlenül torkon lőtte a trollt, most persze nagy az arca.
    Frodóról kiderült, hogy titokban testhez tapadó ezüstflitteres kombinét hord.
    Az összes társam végigtapogatta...
    Hova kerültem?

    14. nap
    Ma találkoztunk egy balroggal.
    Olyat lehelt, hogy Gandalfnak szétcsúszott a választék a hajában.
    Még nekem se ilyen büdös a szám.
    Gandalf beszólt neki. Van vér a pucájában.

    Ugyanaznap, este:
    Gandalf leesett a Hídról. Gáz.
    Kimentünk a Keleti Kapun.
    A hobbitok gyász ürügyén egymást ölelgetik.

    15. nap Megyünk Lothlórienbe. Legolas ma tizenhétszer állt meg frizurát igazítani. Az erdő állítólag tele van tündékkel. Már előre hányingerem van..."

  • k O T T A
    #6374
    mert nem közlik senkivel h miért vannak ott és meddig
    amúgy círdan - ő tudta kik az istari és honnan jöttek, meg még páran(elrond,celeborn,galadriel) - üdvözölte őket szürkerévben és ő is adta gandalfnak a nála lévő gyűrűt, amit később a balrog ellen is használt
  • Malbeth
    #6373
    Igen!! És milyen jó A Gyűrűk Uát olvasni...!!!
    Bizony MsPrise!Érthető,hogy sokan 'csak' varázslóknak hiszik Gandalfot,és Szarumánt,hisz maguk Középfölde lakói is csak így ismerik őket (vagy mágusoknak),és csak nagyon kevesen vannak tisztában közülük azzal,hogy kik is valójában.
  • b-type
    #6372
    De így utánanézve valóban Maia-nak említik őket.
    :DD
    franc, megint ideje olvasni :)))
  • b-type
    #6371
    nincs ezzel gond, viták mindig voltak.
    Az én forrásom a J.R.R. Tolkien: Unfinished Tales c. könyv, ami a Tolkien jegyzeteket foglalja össze (Christopher Tolkien szerkesztésében), ott az 1954-es The Istari alatt szerepelnek azok amiket leírtam.
  • MrPrise
    #6370
    Áhh! Így már értem. Ezek szerint nincs is a Gyűrűk ura világában olyan varázsló mint Raistlin? Lehet nem kellene, de mivel a lények hasonlítanak a Dragonlance és a sötét-elf könyvekben lévőkre (orkok, trollok, törpék, tündék), így az, aki ezeken nevelkedett automatikusan húzza a párhuzamot.
    Bár ha az ismereteim korrektek, akkor Tolkien munkássága, ill konkrétan a Gyűrűk ura trillógia tette elismerté és népszerűvé a fantasy műfajt. Ha ez így van akkor érthető (?) a hasonlóság.
  • k O T T A
    #6369
    az istar-ik maiák:)-the holy ones
    istari:A name for the order of the Maiar more properly called Istari, who came to Middle-earth after the first millennium of the Third Age to aid the Free Peoples against the return and rise of Sauron.
    The order of Wizards, the Maiar who came to Middle-earth after the first millennium of the Third Age. Of these, five came to the northwestern regions; Saruman, Gandalf, Radagast, Alatar and Pallando.

    -Saruman aka Curumo, Curunír, Sharkey - címei pedig: Of Many Colours, Ring-maker, The Ruler, The White, The Wise
    -Gandalf aka Incánus, Mithrandir, Olórin, Tharkûn címei: The Grey, Grey Pilgrim, Grey Wanderer, Stormcrow, The White
    -Radagast aka Aiwendil címei: The Bird-tamer, The Brown, The Fool, The Simple
    -Alatar és Pallando pedig a kék mágusok voltak akik keletre utaztak és nem tértek vissza

    aki nem érti tanuljon meg angolul:)
  • b-type
    #6368
    Sauron valóban Maia, de az Istarok nem Maia-k.
    A Vala-k és a Maia-k között a különbség hogy a Vala-k részt vettek a világ megteremtésében, és aztán leszálltak oda és feladatokat töltöttek be, és bár egy rendből valók a a Maia-kal ezért ők hatalmasabbak....vagy inkább a Maia-k csekélyebbek.
    Maia-k közül egy volt aki nagyon fontos szerepet játszott (Sauron-n kivűl), mégpedig Meilan (aki a védett királyságban élt középföldén), akitől lett a világon élt legszebb:Lúthien...és ezen a vérvonalon aztán Aragorn is.
    Szal az Istarok Vala-k voltak, akik felvették a földi alakjukat, és ezzel sok olyan gyengeséget is ami miatt végül elbukott Szaruman, és elveszett Radagast.
    Gandalf volt a legutolsó, de a legtöbb hatalommal bíró, mivel megkapta az egyik gyűrűt ami tiszta volt.
    szabályok között cselekedhettek, nem nőhettek az emberek és a tündék fölé, minden hatalmukkal csak szolgálhatták az eseményeket, de nem befolyásolhatták közvetlenül.
    kb. így vhogy van. :)
  • Malbeth
    #6367
    Szia MrPrise!
    Az csak egy félreértés,hogy Gandalf varázsló!! Ugyanis nem az!
    Szarumán sem varázsló! Mindketten Maiák! Ezek afféle isteni lények,szellemlények. Szauron is az,csak nagyobb a hatalma!
  • MrPrise
    #6366
    Akkor félreértelmeztem a munkakörét ;-)
  • Punker
    #6365
    meg a hobbitokkal buzult inkább :)
  • Gladiator
    #6364
    Gandalf nem ilyen varázsló, hogy villámokat lövöldöz össze-vissza. ő inkább egy bölcs, aki a tudásával van mások segítségére.
  • MrPrise
    #6363
    Engem egy kérdés foglalkoztat már régebb óta. Ha Gandalf akkora nagy varázsló, akkor miért nem varázsolt a filmben többet és látványosabbat? Az elején csinált tűzijátékot, elriasztotta a sárkányszerű ízéket, a nagy tüzes démonnal is csatázott és Szarumánnal is. Mikor ostromolta a gonosz a várat, akkor simán lehetett volna küldeni a villámokat, meg a tűzgolyókat szerintem ;-)
    Ja, hogy akkor hamarabb vége lett volna a filmnek? ;-) A könyvet nem olvastam, abban többet varázsol?
  • b-type
    #6362
    hát meg kell próbálni kiszámolni :)
    Lehet hogy vannak eltérések, bár piszok alapos ember volt a történet megírója.
    én is sokat mérlegelek, pl. hogyan lehet hogy a banyapók megrettent tengerész Erendil fényétől.
    -Mert az eredetileg csak szilmaril fény lehet, amit ugye a két fa (aminek virágából a nap és a hold lett) fényét kovácsolta a nolda Feanor.
    De azt a két fát simán megölte Ungoliant.
    ..és mivel a másik két szilmaril elpusztult, ez pedig csillagként/hajóként járta az eget és Galadriel csupán csillagfényként gyűjtötte be.
    Szal Ungoliant leszármazottának sztem nem kellett volna ennyire berettenie attól a fénytől.
    Jó lehet hogy csak meglepődött :))))
  • k O T T A
    #6361
    ja csapatvezető volt de főnök chieftain az csak nekik - mármint aki a saját fajukból került ki-tehát egy főgoblin parancsolt nekik de ez csak abban a törp-goblin háborúban volt azt azért leszögezem, tehát ők is csak úgy ott voltak aztán volt 2 főnök aki összekapta őket de ennyi utána nekik sem volt
    csak ilyencsapatvezető szinten
  • b-type
    #6360
    sőt a fimben úgy volt hogy beléptek Mória kapuján és Legolas kihúzott egy nyílveszőt, erre mondta hogy goblinok.
    A sírnál viszont orkokat mondtak, és a Fullánk is felragyogott ami szintén orkokra utalt.
    De mindegy is...akár orkok goblinokkal keverve megspékelve trollokkal, vagy goblinok orkokkal keverve és megspékelve trollokkal....egyik sem az a társaság ahol szivesen keveregnék :))))
  • b-type
    #6359
    hát a fimben a szinkronnál volt eltérés, ezt nem volt nehéz észrevenni.
    De a könyv említi az orkokat, kikerestem :))
    (Gandalf):
    "
    -Orkok, mégpedig sokan-mondta.-Némelyik nagy és gonosz fajta: mordori Sötét Uruk..
    "
    De ez nem is csoda, a ködhegység, a kék hegység, és középföldén a gonoszlakta részeken mindenhol megtalálhatóak voltak az orkok.
  • Bandew
    #6358
    Minden ork-törzsnek van "főnöke" az még nekik is kell. :-)
    Szauron és Szarumán orkjainál volt az, hogy csak csapatvezetőik voltak. De a hegyekben lévő orkok is azonnal jöttek, ha Szauron füttyentett. Elcseszett egy népség ez... :D
    Amúgy a goblinok is orkok, csupán teljesen elcsökevényesedtek.
  • Bandew
    #6357
    No igen... :-D
    Amúgy néha elgondolkodom, hogy Tolkiennek mennyire sikerült összhangba hoznia a távolságot és az időt. Úgy értem tényleg át lehet menni Mórián 2 nap alatt? Vagy egyes távolságokat talán hamarabb is meg lehet tenni, mint ahogy a könyvben van? Lehet, hogy Frodó nem is ért volna el ennyi idő alatt a Végzet-hegyhez, vagy talán hamarabb is?
    No persze tudom: Kit érdekel? :-)
    De azért néha el-elgondolkodom ilyeneken. :-D
  • k O T T A
    #6356
    ott goblinok voltak ami nem teljesen ugyanaz...csak egész nagyszerűen nem vették a fáradságot rendesen lefordítani-legalább mória-orknak kellett volna őket hívni
    pl nekik volt egy saját főnökük is ami ilyen fejedelemszerűséget jelent...-ez a sima orkoknak sose volt-azog volt a neve
    na őt vágta le dáin ironfoot a most éppen aktuális törpkirály(a gyűrű megsemmisítésekor)
    de ez nincs benne a függelékben:D
  • b-type
    #6355
    Hát mondjuk én sem szivesen piknikelnék azon a helyen ahol egy tószörny fogad a bejáratnál és egy Balrog kerget a kijáratig, közben meg barlangi trollok és orkok vannak :DDD
  • Bandew
    #6354
    Én ezt a függelékekből lestem ki. :-)
    13-án hajnalban érkeztek meg Mória Kapujához. 15-én meg már elérték a Nimrodelt.
  • b-type
    #6353
    hát ha jól emlékszem két éjszaka volt.
    mondjuk nap még eltelhetett több, de kettőt aludtak csak móriában.
  • Bandew
    #6352
    Ja és azt is csak mondta Gandalf, de hamarabb átértek.
  • alien5
    #6351
    A harmadik résznek a legjobb a koreográfiája, és több az esemény! :)))
  • k O T T A
    #6350
    könyvben:"Ha nem történik semmi,és nem tévedünk el, egyenes úton talán három-négy napi járás."
    nem tudom honnan vettem a 14 napot:D-ezekszerint jó a film:D:DD:D:
  • Bandew
    #6349
    A könyvben 2 nap. :-)
  • k O T T A
    #6348
    könyv vs film...:D
    nem kell ezen agyalni mindkettőt külön kell kezelni
    nekem spec jobban bejön a könyv
    a film is jól megjelenít mindent-de azért pl nekem kicsit vicces h a hatalmas távolságokat nem érezni...
    pl mória 4nap alatt miközben a könyvben asszem 14nap volt az út:D-szóval az egész világot összenyomták "picit" de ez sem zavar mert nem ez a lényeg
    amúgy kb az 1/3-a a film és könyv párhuzamának majdnem mindent másképp csinált meg p jackson a drámai hatás végett
    de ez nem szabad h zavaró legyen
  • k O T T A
    #6347
    az celeborn a fák ura galadriel férje:)
  • k O T T A
    #6346
    a hobbit régen a babó néven futott nem?
    mert azt hallottam h az csak össze vissza félrefordítottak mindent benne
    a kedvenc lotr oldalam:D
  • Malbeth
    #6345
    Szia berlinboy!
    Ha a mi világunkra akarjuk letranszformálni akkor azt mondhatnám,hogy Frodó a 'Menyországba' hajózott el ,oda ahol az Istenek (Valák,Maiák),és
    Angyalok (Tündék) élnek! Persze ez nem teljesen pontos,de aki nem ismeri a Tolkien mitológiát az így könnyebben megértheti.
  • Bandew
    #6344
    Ez komoly kérdés? :-D
    Ha nem olvastam volna, azt írtam volna, hogy "csak a filmet láttam" nem pedig azt, hogy "először". :-)
    Természetesen olvastam, már jó sokszor. A Szilmarilokat is és a Hobbitot is.
  • b-type
    #6343
    Igen, a film sok esetben nagyszerűen mutatja/pótolja az elképzeléseket...gondolok itt a tájakra, tünde, és egyéb motívumokra..romokra, Galadriel, Halgír, pláne Boromír akik szinte tökéletes lettek szvsz, és főleg Gollam-ra aki viszont 100%-os nálam.
    De azért van jópár amit egyszerűen másképpen látnék, Elrond pl. ...sőt Gandalf sem igazán jó nálam...és a hobbit megjelenítések sem mindig ütnek.

    de ezek nem annyira zavaróak, mert a nagyszerű csatajelenetek...barlangi troll főleg, vagy az Ent-k támadása, ..és a sok esetben nagyszerű alakítások...Théoden beszéde a Rohírokhoz a Gondor-i csata előtt, Szméagol beszélgetése Gollam-l..stb.
    Théoden magához térte kb: "...hízelkedéseddel elérted hogy négykézláb járjak mint az állat!" (brrr..nagyon állat :D )
    A hadbahívott holtak támadása..stb-stb.
    Ha valami nincs képben kérdezz nyugodtan, szivesen utánanézek ahol/ahogy tudok.
  • alien5
    #6342
    Szerintem a két legjobb film a mozi történetében az a GLADIÁTOR , és a KIRÁLY VISSZATÉR (A gyűrűk urában).
  • alien5
    #6341
    Könyvben is elég jó, de inkább a rendező elképzelése szerint tetszik nekem inkább, mert könyvben én nemtudom másképp elképzelni, mint a képernyőn, és vannak olyan dolgok is, amelyeket kihagytak a filmből, de így nem tudom hová helyezni!
  • Esrohnoil
    #6340
    Azt írtad h. először a filmet láttad. Azóta elolvastad könyvben is?
  • b-type
    #6339
    Az első rész az nálam is ütős volt, hál' égnek jó társasággal mentem...emlékszem a cimbim ölében ott volt letekert kupakkal az üditő, de már nem jutott el odáig hogy igyon is :DDD
    Szal nálam is nagyon ott volt, és aztán minden következő rész is...annyi különbséggel hogy néha bele-bele kritizáltunk,...és találgattuk hogy mi lesz majd a bővített részekben :))
    Nagyon jó lett a film, lehetne jobbat, de ez is felülmúlta a várakozásomat..és a mai napig, hol eredeti nyelven, hogy szinkronnal de mindig hatása alá kerülök ha nézem.
  • Bandew
    #6338
    Igazából ezek az "érzelmek" adják a Gyűrűk Ura lényegét és nekem ezért tetszett a film, mert habár megváltoztattak jópár dolgot, sikerült ezt megtartani, sőt ezek a változások még kellettek is, hogy a Gyűrűk Ura érzései ne oldódjanak fel a film nyelvezetében.
    Én először a filmet láttam és én is kételkedve ültem be a moziba, őszintén szólva semmi kedvem nem volt hozzá, nem annyira csipázom a fantasyt, én is a barátaimmal néztem. Aztán vicces volt, mert amikor jöttünk ki a moziból, mindenki fel volt lelkesülve, hogy "Fúúú micsoda csaták voltak!", meg hasonlók, én meg kussban ballagtam hátul, mert én egészen más értéket kaptam a filmtől, mint ők. Igazából tényleg el voltam varázsolva.
    Szóval bár én a filmet láttam előbb, mégis sikerült nálam elérnie a célját és ez bizonyítja, hogy jó lett az adaptáció (persze ezzel nem mindenki ért egyet). A második részben viszont csalódtam, persze nagyon tetszett az is, de az első rész által felállított mércét nem ütötte meg. A harmadik pedig ötvözte az első és a második rész előnyeit, azaz pörgős lett és "elidőzős" is, szóval tényleg jól sikerült.