6457
  • Bandew
    #6337
    Mókás nagyon. :-)
    Persze teljesen logikátlan, de azért vicces volt. :-)
  • InfectedMann
    #6336
    Csak a Király visszatér jelent meg :)
  • zany
    #6335
    Hali! Én egyébként Gollam figuráját tartom a legjobban kitaláltnak, ahogy a kettős énjével küzd, hol ez, hol az kerekedik felül. Az arcmimika tök jó. A Király visszatérben a holtak hadseregének megjelenése marha jó, ahogy az orkok elkezdenek menekülni, pedig legyőzhették volna Aragornékat, de megszívták.
    Az enteket nem szerettem, túl "bumfordiak", de segítenek, és ez a lényeg.
  • szaboa
    #6334
    valaki tudja milyen részek jelentek meg pc-re?és hogy milyen sorrendben?
    köszi
  • szaboa
    #6333
    valaki tudja milyen részek jelentek meg pc-re?és hogy milyen sorrendben?
    köszi
  • b-type
    #6332
    Hidd el a gyávaságnak nem volt köze az entek tétovázásaihoz.
    Egyszerűen nem volt az ő dolguk.
    Gondolj bele hogy a tétovázásukat gyávaságnak tartottad, de valójában az entek problémája nem oldódott meg továbbra sem, és a néző nem is foglalkozott vele tovább....az entek megtették amit kellett és leléptek, ha nem csatlakoztak volna akkor hű meg bazze...:)
    De a fák továbbra sem lelték meg az entasszonyokat, és nem lettek entgyerekek...és valószinűleg lassan elaludtak mind..
    De ez a 'hamariakat' nem érdekli csak hogy csatlakozzanak a háborúhoz.
    A jó oldalán a gonosz ellen.
    Aztán kész. :)
    Hát ez pl. az ami jól példázza azokat a részeket amik nem lettek elvarrva, illetve ha ezt elvarrásnak tekintjuk akkor ez is szomorú :(
  • Gladiator
    #6331
    nem tom, engem pont ez fogott emg a könyvben, hogy mennyire részletes, hogy egy teljes világot felépített, nem csak azt ami kell a könyvhöz, hanem a végén a függelékben is több ezer év részletes történelme megtalálható, meg családfák, egy csomó nyelvet kitalált. ezért tisztelem a legjobban Tolkient.
  • Esrohnoil
    #6330
    Te ugye csak a sima változatot láttad, nem a rendezőit? :)

    A kibővített változatokat tényleg érdemes megnézni, mert sok érdekes pluszt adnak a filmekhez!
  • viizo
    #6329
    könyv vs film témában annyit szólnék hozzá, hogy teljesen más a kettő, sztem össze sem lehet hasonlítani, annyira tök más.

    engem az első részre úgy cipelt be egy jóbarátom (nagyon nem akartam megnézni, ugyanis már a neveik is idegesítettek, Zsákos Bilbó és társai), de úgy jöttem ki a moziból, hogy első dolgom egy könyvesboltba vezetett és megvettem a könyveket, és azt kell mondjam, bizony elvarázsoltak...

    a filmben sok nemtetsző dolog van, pl egyik kedvenc karakteremből, a könyvben jófej lovasvégi fejedelem Théodenből egy arrogáns és nem túl szimpatikus királyt csináltak, de említhetném Szilszakállt is, aki a könyvben a tanácskozás után egyből harcra indul, a filmben pedig az entek gyáván el akarják kerülni a háborút...

    mindezek ennek ellenére a filmet mesterműnek tartom, a könyv pedig kellemes és nagyszabású fantasy olvasmány, de sok, számomra idegesítő dolgot is tartalmaz (amiket előttem is páran említettek, pl minden szereplőnek rengeteg neve van).
  • viizo
    #6328
    a simában láttad őt vagy a bővítettben?

    megnéztem a simában, és én bizony nem láttam ott sehol a koronázáskor, volt egy manus aki hasonlított, de igazából az sem nagyon...

    nem lehet hogy összetévesztetted valamelyik másik tündével? eléggé hasonlóak ám azokkal a szőke hajzuhatagokkal :)
  • b-type
    #6327
    természetesen nincs ott Haldír.
  • KnightRider
    #6326

    Amikor Aragornt megkoronázzák és jön Arwen, Elrond, meg a többi tünde. Ott van a háttérben Haldír is :D
  • zany
    #6325
    Jól megszívta, mi? Kuksolhat ott egyedül és a többiek meg meghaltak. Végülis örüljön, hogy nem halt meg.
  • zany
    #6324
    De én értem az érzelmeket, mert alapjáraton érzelmi és humán beállítottságú vagyok. Az első részt imádtam, a másodikat nem annyira, és a harmadik meg tök érdekes volt, és én lány vagyok, úgyhogy értékeltem Aragorn-t is.
  • zany
    #6323
    Én könyvben mindenevő vagyok, tényleg imádok olvasni, és ha Te mondod, akkor még egyszer megpróbálom átrágni magam rajta.
    Némely részek teljesen mások, mint a filmben, persze tudom, hogy a könyv volt előbb.
  • Gladiator
    #6322
    a végén hol?
  • KnightRider
    #6321
    Azt észrevettétek, hogy a film végén ott van Haldír, aki elméletileg meghalt a Két Toronyban, a Helm-szurdoki csatában?

    Biztos visszajött Mandos csarnokából, de ennyire???
  • b-type
    #6320
    Nem mindenkinek való a könyv,..sőt a film sem mint kiderült
    (vannak akik egyszerűen nem értik az érzelmeit a filmnek, általában azok akik előzőleg nem olvasták a könyvet).
    De mindenképpen a könyv az első.

    Nem mondom hogy nincs igazad néhol, nálam is vannak részek amiknél kicsit bosszankodom mert az bezzeg tök részletes, de ami engem nagyon érdekelne az mondjuk fél oldalban le van írva és kész..
    Rengeteg dolog van amit még meg lehetett volna írni, mert csak utalások vannak, aztán kibogarászod innen-onnan hogy mi is volt, és még érdekelne, de nincs több.. :(
    Nem könnyű, csak a legalapabb elakadási lehetőség hogy hol ilyen hol olyan nyelven vannak az utalások lényekre, helyszinekre, szereplőkre (pl: Aragorn-Estei-Thorongil egy személy Dúnadán-Tünde-Ember néven..stb)



  • zany
    #6319
    Egyébként könyvben marhára unalmas, elkezdtem, de nem bírtam cérnával. Röhej, hogy volt, aki ki tudta olvasni, és remek filmet csinálni belőle!! Drótkötélidegei voltak.
  • zany
    #6318
    Hát, elég ocsmányak az orkok. Miért érdekel, hogy csinálták?
  • b-type
    #6317
    kinek az kinek nem.
    Aki foglalkozott már komolyabban a témával annak mind kialakul egy megközelítése erre a történetre.
    Mert hiába van benne egy nagy győzelem, mégis egy nagy veszteség az egésznek a vége.
    ..elment a gonosz, de vele elmúlt az a bizonyos megfoghatatlanság amit a tündék képviseltek, elhajóztak mind nyugatra.
    Meghalt Aragorn az utolsó Númenor-i. Arwen utolsónak és egyedül maradt az Elda-k közül középföldén és magányosan élt, majd ő is meghalt és elfeledték.
    Aragorn és Arwen gyerekei nem örökölték tovább az Elda-k vérét, valszeg mivel már eleve mind Aragorn mind Arwen vére kevert volt.
    Szal maradtak az unevezett 'csekélyebb' népek.
    De ezenkivűl is rengeteg elgondolkodtató téma van a történetben az erre fogékonyaknak.
    ...na és magát az egész történetet összeilleszteni, földrajzilag és sorrendben sem gyenge feladat.
    szal akik szeretik a kihívásokat és érdeklődnek az ilyesmi filózgatásos fantáziatágító kutatások után azok itt áshatnak bőven.
  • Voltan
    #6316
    Egyébként az azért közröhej, hogy "Gyűrűk ura kutatók" vannak.
  • b-type
    #6315
    Hát pont ez az hogy nem győzhették volna le, egyfelől az egész háború Gondor-ban egy semmiség volt ahoz képest amit Frodo és Samu csináltak.
    Egész középföldén állt a bál, nem csak az emberek, tündék csatáztak hanem minden faj..törpék, félszerzetek..
    Szauron nem tudta honnan jön a baj...nem is feltételezte hogy megpróbálják elpusztítani a gyűrűt..mindvégig azt hitte hogy felhasználják majd.
    Ha a sasok akkor jönnek mikor Szauron szeme még áll minden elbukott volna...na és persze arra sincs garancia hogy nem környékezi meg a gyűrű a hobbitot hordozó sast.

    mivel ez egy nagyon részletesen kidolgozott történet, ezért vannak benne buktatót...de ezzel kifejezetten kutatók foglalkoznak, nem ilyen részén van a történetnek.
  • JonDavis
    #6314
    Hát ez nagyon nagy:DDDD
    Gandalfnak hamarabb kellett volna bevetnie a sasokat,és akkor könnyedén legyőzhették volna a fő gonoszt.De neeem,ők inkább megakarták mászni egyszáll köpenyben a fagyos hegyeket,majd a létező legnehezebb és leghosszabb utat választani.
    Persze valamivel kikellett tölteni a 3 könyvet
  • b-type
    #6313
    Hát lehet..
    :)
    Pedig sztem nagy élmény úgy nézni a filmet, hogy tudja az ember hogy pl. Elrond és Galadriel mekkora nagy pálya figurák, vagy éppen a fák története, ..vagy hogy kiről is kapta a nevét az Echtelion torony.
  • Gladiator
    #6312
    na, szentem az Eldákkal, meg númenorral sokat mondtál neki:D
  • b-type
    #6311
    Halhatatlanföldre ment, nyugatra.
    Ez az Elda-k földje, Númenor szigetétől volt nem messze, amíg az el nem sülyedt/sülyesztették.
    ..és legfőképpen azért mehetett (és Samu is), mert gyűrűhordozó volt...jutalmúl.
  • berlinboy6329
    #6310
    Megkérdezném,miért és hova hajózott el frodó?
  • Esrohnoil
    #6309
    Mert egy évtizeddel el vannak maradva. :D
  • Serpa
    #6308
    ezekszerint nem a bővítetett adták le.

    mér is.
  • Gladiator
    #6307
    te miről beszélsz? a filmben leesik (igaz, csak a bővítettben)
    a könyvben meg miután elfoglalta a megyét szintén drága cimborájának köszönhetően meghalálozik.
  • Gladiator
    #6306
    Fú, vmi massive, vagy vmi ilyesmi egyszerű neve volt.
    Legvadabb gondolataimban sem fordult meg most az a kis gondolatfoszlány, hogy te otthon orksereget akarsz csinálni a gépeddel. persze, ha van pár éves CGI tapasztalalatod, meg jó pár haverod szintén pár éves tapasztalattal, plusz van kb 2000 high-end gépetek, akkor gondolom a progit is megtudod venni pár millióért...
  • faszeci
    #6305
    HY! nemtudjátok mien progival csináltak (orkokat) meg hogy csináltak több ezer fős sereget? lécci pls mondjátok thx.
  • Serpa
    #6304
    Szarumán most örökkön-örökké a toronyban maradt?
  • Esrohnoil
    #6303
    Alternatív befejezés. :D
  • desigo
    #6302
    RTl klub enjoy:)
  • Gladiator
    #6301
    anime gyűrűk ura, nem olyan rossz
  • Gladiator
    #6300
    erre tessék;)
  • Gladiator
    #6299
    talán ide tartozik
  • Gladiator
    #6298
    szentem jó poén:D