4904
hűtés
  • wesker24
    #4904
    Azt szeretném megkérdezni hogy egy Core I7 920-as procihoz milyen CPU Coolert ajánlotok ?

    E közül a 3 közül valamelyik ?

    1. CoolerMaster Hyper 212 PLUS
    2. Zalman 9900 MAX
    3. Scythe Mugen 3/ Ninja 3

  • kidboy
    #4903
    üdv mindenkinek.. Olyan hűtőt keresek ami alá befér 4 db ilyen
    memória

    Noctua NH-C14 alá nem fér be, szerintem!
  • Mozes
    #4902
    elfelejtettem. arra kell figyelni, hogy elég nagy méretű és csak alacsony (normál) magasságú memória megy be alá.
  • Mozes
    #4901
    Most vettem egy beQuite Dark Rock Pro 2-t. Nagyon jó kis cucc. Semmi hangja nincsen normál használat mellett és 3770k-t 4,4Ghz-ez 60fok fölé nem engedi még stressz teszt alatt sem és akkor is még szinte alig hallható a hangja teljes fordulat mellett.
  • Sociopathic
    #4900
    Reménykedtem, hogy a tapasztalatok mást mutatnak. Nem hiszek a reklámoknak. :)
    Viszont teljesítményügyileg egy hyper 212 evo környéki hűtőt keresek, így nem tudom, hogy jön egyáltalán elő a tx3. :) Egy AMD FX 8120-ast kéne hűteni, és nem elképzelhetetlen, hogy húzni fogom, ha végre találok egy normális hűtőt bele.
  • [NST]Cifu
    #4899
    Ha azt írják, hogy max. 148.5mm, akkor elég esélyes, hogy egy 159mm-es hűtő nem fog beférni, nem tudom, hogy jön egyáltalán elő a kérdés. :)

    Javaslatok:

    CoolerMaster TX3 (136mm)
    Arctic Cooling Freezer 13 (123mm)
  • Sociopathic
    #4898
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy egy CoolerMaster Elite K350-es házba (200 x 424.6 x 479.5 mm) vajon beleférne egy Coolermaster Hyper 212 EVO (120 x 80 x 159 mm) processzorhűtő? A ház leírásánál az van, hogy Maximum Compatibility CPU cooler height: 148.5mm / 5.8 inch, de érdekelne, hogy ez a valóságban mennyire mérvadó, vagy azért pont be lehet oda préselni egy 160mm-es hűtőt.
    Ha viszont nem fér be, akkor tudna valaki ajánlani egy ilyesmi teljesítményű procihűtőt, ami befér? Köszi a válaszokat!
  • ropi88
    #4897
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni most raktam fel egy új hűtést a procimra am intel 3 2.9ghz s van egy érték valami pch s 75 fokos mit tegyek köszi előre is
  • [NST]Cifu
    #4896
    Idézet a hirdetést posztjából:

    - Mi az értelme?
    1. Jó kérdés, nincs korrekt válasz.... :D


    Azt el kell ismerni, hogy merész elképzelés, de azt is hozzá kell tenni, hogy ha egy kicsit előrelátóbb, akkor legalább arra gondol, hogy egy házzal együtt kivitelezi, ami megtartja a hűtést, és akkor legalább rá lehet mondani, hogy használható, életképes hűtés.

    Azért "kókányolt sz@rnak" nem nevezném, inkább "proof-of-concept" (~az elmélet bizonyítására szolgáló teszt).
  • davidka003
    #4895
    LINK

    Vicces, hogy vannak ilyen emberek akik ennyire nincsenek tisztában a dolgokkal. Kókányolt szar és 85-ért adja.
  • polarka
    #4894
    Helló
    Ugye megvan az új gép. Feltettem a speedfan-t, h nézegessem mi van. Aztán beállítottam.
    Olyan érdekességre figyeltem fel, h a vid kari terhelés alatt melegszik 60°C-ig és aztán már nem melegszik tovább. A ventilátort pedig nem tekerte fel automatikusan. A speedfannal vezérelve megoldódott a dolog. Csak számomra ez meglepő, h azok a ventilátorok, amik 4400RPM-en is tudnak pörögni, azok minek pörögnek 2000-en alapból, amikor már 60°C-os a kártya.

    A hőmérsékletekre rákerestem korábban, de semmi ultimate oldalt nem találtam. Annyit tudtam leszűrni, h a 40-50°C maghőmérséklet jó évekig. A 60+°C-tól már lehet kezdeni aggódni, mert csökken az élettartam.
    A Tcase a maximális hőmérséklet.
    De milyen feltételek mellett max? Tönkremegy a CPU ennél? Nem szabályozza vissza a teljesítményét a károsodás helyett? A Tcase-hez ugye a magok hőmérsékletét vegyem figyelembe?
  • Zoru
    #4893
    Hello mindenkinek.
    Gépadatok: alaplap: ASUS P4P800S-X, Proci (régi): Celeron D345, VGA:ATI Radeon 9600, 1,5G RAM és egy 300W táp.
    A story a következő. Le kellet cserélnem a régi procit (fent írtam) mert a saját inkompetenciámnak hála letörtem egy lábat lóra. Óriási baj nem történt, még 1 évig gond nélkül tette a dolgát. De mostanában elkezdett köhögni a lelkem. Üresjárásban 60-70C fok között próbált dolgozni, persze ehhez hozzá jön a nyár is de ez akkor se az üzemi hőmérséklete. Jobb esetben fél órát tudtam játszani és lefagyott. Gondoltam úgyis a végét
    járja a proci, lecserélem mielött valami más is be adja az unalmast a gépben. Megvettem az ujjat (Pentium 4 3Ghz, 800FSB, L21Mb) és újrahúztam a gépet mert 1.már rá is fért 2 hogy a saját chip készletét hasznájla. A napokban végeztem mindennel és akartam tesztelni a procit de ugyanúgy nem bír ki tovább max fél órát és lefagy. A vicc az hogy üresjáratban 55-60C
    között dolgozik és ha bármi mást csinálok játékon kívül gond nélkül végzi a dolgát, sőt ha nagyon felszökne a hőmérséklet (60C fölé) és abbahagyom az aktuális dolgom percek alatt visszahül de fél órán át nem tudok tovább játszani. Nincsenek atomerőművet igénylő játékaim, jelen esetben a KOTOR. Kérdés: Miért fagy le a gép a proci csere ellenére is? és annak elleénre is hogy a hőmérséklete és a hőingadozása már sokkal barátibb. Jobb hűtés kéne? vagy nagyobb táp? vagy memoria? Előre is köszi a válaszokat.
  • [NST]Cifu
    #4892
    Hát akkor lehet, hogy bölcsebb lenne egy kicsit visszavenni a feszből és a tuningból... :\
  • Devil093
    #4891
    23 fok, a hűtő pedig nem rég lett felrakva így a paszta se több mint 2-3 hónapos.
  • [NST]Cifu
    #4890
    Elég magas hőmérséklet, én ahogy most nézegetem ennek a procinak olyan 62°C maxot javasolnak. Lehet, hogy újra kéne pasztázni. Egyébként milyen szobahőmérséklet mellett tesztelted?

    Hozzáteszem, ez elég extrém tuning...
  • Devil093
    #4889
    Sziasztok!
    Van egy Antec Kuhler H2O 620-am, és azt szeretném megkérdezni h normális-e ,hogy 10perc Linx után már 68 fokot ver a proci?(AMD 955 C2 3.8Ghz 1.50v)
  • aaron12
    #4888
    Szerintem egyet felrakok az oldalára + egyelőre egyet hátulra. Sajnos az elejére nem lehet :S
    Kösz a segítséget! :)
  • chapog
    #4887
    Sziasztok!

    Szerintem a tápegységet sem ártana kitakarítani, meg még a végén megfő a sok lerakódott portól.
    Hasonló házam volt nekem is, a jobb hűtés érdekében még előre is barkácsoltam be egyet ami szintén befújta a levegőt. Valamint oldalra és hátra is, tettem, lényegesen javult a gépház szellőzése.
  • DIESEL DOG #4886
    Szia!

    Látom a gépházad oldallapjára lehet felerősíteni 120mm-es légkavarót is, oda esetleg befújásra mehetne egy ilyen, hátra, kifújásra pedig a 80mm-es helyek egyikére mehetne egy ilyen, vagy kettő ahogy a pénztárcád engedi.

    Illetve még egy kisebb trükk, a pci slotok helyén lévő kis takarólemezeket esetleg leszedheted segítve ezzel eltávozni a meleg levegőt.

    A gépházad elejébe nem lehet ventit beépíteni?

    Vagy még itt érdemes körbenézned... ;)
  • aaron12
    #4885
    Valamit elfelejtettem, így néz ki a gépház:
    Első kép
    Második kép
    Harmadik képNegyedik kép
  • aaron12
    #4884
    Üdv.

    Adott a számítógépem és a szobám, amelyek nem igazán kompatibilisek egymással, ugyanis egy kis szobáról van szó, a számítógép pedig igen gyorsan felmelegíti azt, így mindkettő dolog kellemetlen. Semmi extra hűtésem nincs, viszont abban bízom, hogy valaki itt tudna segíteni abban, hogy milyen olcsó, +ventivel tudnám kellemesebb hőfokra hűteni a gépet. Nem szánok rá sok pénzt, maximum €1,5, tehát valami low-cost cucc kéne.

    Előre is köszönöm!
  • Balumann
    #4883
    Sziasztok!
    Van egy ilyen GT 240-es videókártyám, amin ez ez a hűtő (vagy ez a plus) volt rajta, ami sajnos megállt. Megkérdeztem több üzletben is, és sehol sem kaptam hűtőt hozz (univerzálist tudtak volna adni valami 7-8e Ft-ért, az meg nem éri meg).

    Mit tudok ezzel csinálni szerintetek? Egyik helyen azt mondták, hogy szerezzek rá párszáz Ft-ért egy egy kb. 7 centis ventrit, és kész (hűtőborda meg marad). Ez tényleg jó megoldás? :S
    Ha igen, akkor hol tudok szerezni szerintetek, vagy mit javasoltok?
  • kaller21
    #4882
    Jah oké. Félreértettem. Maradok akkor a TX3-nál. Köszönöm a segítséget.
  • pxxl
    #4881
    úgy értettem, ami áll az alaplapon, és hátra fújja a levegőt, ahol kiszippantja egy 12-es venti a meleget.
  • kaller21
    #4880
    Illetve fekvő a TX3-as azt akartam írni. Tehát vízszintesen fújja a levegőt, ellentétben a jelenlegi Arctic 13-asommal.
  • kaller21
    #4879
    Csak azért,mert még nem fúrtam ki,s inkább amellett döntöttem,h veszek 1 széleskörű kompatibilitással rendelkező hűtőt (ami vízszintesen fújja a levegőt),s veszek még 1 12 cm-es Spire rendszerhűtőt a gépházam oldalába,h szívja ki a levegőt a proci mellől. CM 335 U 1ébként a házam.
  • kaller21
    #4878
    A TX3 is álló nem ? Amd esetében persze. Csak mert pont az lenne a lényeg,h ne függőlegesen fújja a levegőt,mert ugye nincs a gépházam tetején szellőző. A videók alapján mindig a memóriával merőlegesen voltak feltéve az alaplapokra,tehát vízszintesen.

    De mindenféleképpen kellene valami megoldás,mert ez nem jó,h 70-80 fokra felmegy a procim hőmérséklete emiatt az Arctic hűtő - szar gépház szellőzés miatt.
  • pxxl
    #4877
    én mindenképpen a TX3-at venném, nem szeretem a vízszintes hűtőket, az állóból egyszerűbb kifújatni/szívatni a meleg levegőt.
  • kaller21
    #4876
    A Cooler Master Hyper TX3 Evo és a Cooler Master Vortex Plus közül melyik a jobb hűtő ? Melyiket vegyem meg ?
  • kaller21
    #4875
    Köszi. Akkor nem tudom miért lehet az,h alap órajelen,alapfeszen felmegy 66 fokra a hőmérséklet... Nem értem egyszerűen. Lehet az,h gyárilag hibás legyen ilyen tekintetben egy processzor ??? Nem hiszem el.
  • DIESEL DOG #4874
    A magok hőfoka mérvadó többnyire, a kupakhő rendszerint kevesebb.
  • kaller21
    #4873
    A hőmérsékletmérésnél a CPU vagy a CPU magok hőmérséklete az irányadó ? Tehát melyikre vonatkozik az adott gyártó által megszabott maximum hőmérséklet ? A magra,vagy magára a CPU-ra ?
  • pxxl
    #4872
    ja ahhoz még ház sem kell. egyel kevesebb gond :D
  • DIESEL DOG #4871
    Corsair H80 pl... :D

    Vagy ha a pénz nem számít, és tuning rekordokat akarunk döntögetni, akkor folyékony nitrogén... :DD
  • pxxl
    #4870
    "Esetleg valaki valamilyen jobb alternatívát tudna ajánlani?"

    vízhűtés :D
  • kaller21
    #4869
    Úgy döntöttem,h kifúrom,s ha nem jó,akkor veszek bele 1:
    Cooler Master Hyper TX3 EVO CPU hűtőt,s 1 Coolink 12cm 800-1700rpm cooler Swif2 120P hűtőt oldalra,felülre,ami talán kiszívja a levegőt a hűtőm fölül. 335 U Elite házam van ebbe lent van a táp,tehát talán jó megoldás lesz ez. Esetleg valaki valamilyen jobb alternatívát tudna ajánlani ?
  • kaller21
    #4868
    Csak mert nemrégen vettem a jelenlegi gépházamat,s még talán túltudnék rajta adni 6-7-ért,de akkor inkább kifúrom!:)
  • pxxl
    #4867
    miért ne lehetne lukat ütni a ventinek :) nem fog összeesni emiatt a ház. de hamár ùgyis akarsz másik házat akkor meg nem mind1 hogy szétvágod vagy sem? :D
  • kaller21
    #4866
    Jah és a szervízbe meg is mutatta a csávó,h bekötött 1 nagyon kis teljesítményű ventilátort,ami elfért a kezébe,benyomtuk a prime95-öt,s odatartotta a hűtő,gépháztető közé,s kifújatta onnan a levegőt,s 10 fokkal kevesebb volt a hőmérséklet.
  • kaller21
    #4865
    Szervízbe tette fel profi szakember,s másodjára is visszavittem neki,s rárakott még 1 adag pasztát a biztonság kedvéért. De a probléma 99%-ban ott van,h nincs szellőzőnyílás ott ahol kellene ---> megreked a levegő. Most visszavettem auto fesz-re,s 75 fokra melegszik fel. De ugye a meleg levegő felfelé áramlik,s a gépházam tetején a hűtő felett nincs irány,amerre kimehetne a forró levegő,s ottmarad,s úgy már hűtheti a venti világnak,ha megreked a levegő. Nagyon gondolkozok azon,h veszek új gépházat,mert senki nem reagált a topikokba arra,h ki lehetne-e fúrni a gépház tetejét.

    Meg mellékesen megjegyzem,h megnéztem,h stabilan van-e felszerelve a ventilátor,s nem mozog,tehát stabilan van. Csak azért mert olvastam,h ez is probléma lehet. Jah meg egyből forró lesz a terhelésre a ventilátor,tehát ez is azt támasztja alá,h átveszi a rézcsöveken a hőt,tehát vezeti a hőt,azaz jól érintkezik.