4904
hűtés
  • franc0
    #4864
    Ott valami kurva nagy gebasz van, ennek a hőmérsékletnek a közelébe se kéne mennie.
    Biztos, hogy jól tetted fel a hűtőt?
  • Viktorr
    #4863
    Mindenesetre levettem a háznak az egyik oldalát is,hogy jobban szellőzön,köszi!
  • kaller21
    #4862
    Még annyit kihagytam,h a lényeg az azon van,h nem lehet valamiért ennél a hűtőnél AMD esetében vízszintesen felszerelni. Ez a lyukfúrás téma nagyon hülyeség,lehetetlen ?
  • kaller21
    #4861
    Hello!
    Egy kérdéssel fordulnék felétek. Van egy M5A97 PRO Alaplapom,rajta AMD 955 BE,s azon pedig egy Arctic Cooling Freezer 13 ( NEM a pro verzió,csak a sima). S sajnos rossz házat vettem,mert ez nem szellőzik fent,vagyis nincs légkiömlő nyílás rajta. S mindenhol azt hallom,látom fórumokba,h nem lehet AMD-nél csak fel,vagy le fújatni a levegőt ezzel a hűtővel. A kérdésem pedig az lenne,h mit tehetek ? Vegyek új gépházat,vagy új hűtőt ? Vagy fúrassak szakemberrel lyukakat ? Vagy mit tegyek ?
    Azért (szó szerint) égető a gond,mert minden játéknál 80-85 fok fölé megy a hőmérséklete alap órajelen,még tuning nélkül. (3.2 ghz) Arról meg nem is beszélve,h azért vettem a hűtőt bele,h tuningolhassam. Alaphőmérséklete is 50-55 körül van...
  • DIESEL DOG #4860
    Nincs mit... :D

    proci hűtőnek ajánlom a cooler master hyper tx3 evo-t, hyper 212 evo-t, vagy scythe mugen 3, vagy esetleg a noctua termékeit, persze attól függ hogy mennyit akarsz rászánni.
  • DIESEL DOG #4859
    Szvsz jobb volna ha bent maradna az optimális szellőzés miatt.

    Szemléltetésként:
  • Viktorr
    #4858
    Értem,és szerinted szükség van erre a ventillátorra,vagy kikapcsolhatom?
    Nyomja be a levegőt a gépházba.
  • DIESEL DOG #4857
    Két lehetőség van erre. Az egyik az hogy közbeiktatsz egy ellenállást, vagy beszerzel egy ilyet...
  • Viktorr
    #4856
    Sziasztok!
    A gépházam Kolink FC-CL07A típusú,kérdésem,hogy hol lehet a házba épített ventillátor sebességét csökkenteni?
  • yoda2000
    #4855
    Köszönöm a kimerítő választ :)
    Holnap megyek pasztát venni, esetleg egy jobb ventit.. oprendszer ujrarakás is megérett már. El leszek vele.
    Mégegyszer kösz :)
  • DIESEL DOG #4854
    Alapvetően kevés hőközlőt kennek fel gyárilag az intel hűtőire, a pozitívum annyi hogy az i5-ös procikhoz legalább rézmagos hőcserélő bordát adnak gyárilag aminek valamennyivel jobb a hatásfoka (eleve 95w az alap tdp), i3-as procikhoz adnak csak sima full alu hűtőt, persze az i3-as alap tdp-je csak 73w. Ha esetleg pasztázásra adod a fejed, akkor ajánlom az arctic cooling mx3-as pasztát, vagy a noctua nt-h1-est, előbbit saját tapasztalat alapján tudom ajánlani, mindkettő fémektől mentes ergo nem vezeti az áramot, szintén i5-ös processzorom van, 3,8Ghz-en ketyeg, annyiban más a szituáció hogy én egy cooler master hyper tx3 evo-val hűsítem.

    Everest-től nem kellene fagynia bár azt nem ajánlom mint diagnosztikai programot mivel már kb. 2 éve nem fejlesztik, viszont ha kékhalált dobott esetleg gyanakodnék az operációs rendszerre...

    Pasztázásról csak annyit hogy a cpu kupakjára nyomj a tubusból ki kb. egy borsószem (vagy inkább kevesebbet, később ahogy oszlatod el majd meglátod hogy szükség van-e többre) nagyságnyit majd egy hitelkártya szerű műanyag vagy keményebb kartonlappal óvatosan oszlasd el a pasztát úgy hogy a kupakot teljesen befedje, de mindenekelőtt a régi száraz pasztát szedd le papírzsepivel, vagy háztartási papírtörlővel, a cpu kupakról és a hűtő aljáról, majd egy kevéske higított alkohollal vagy denaturált szesszel óvatosan töröld végig a cpu kupakját és a hűtő alját, majd mehet a procira az új paszta, illetve gyári hűtő esetén elég csak a rézmag felületére felkenni ott ahol kontaktus jön létre a cpu és a hűtő között. ;)
  • yoda2000
    #4853
    Gyári hűtő van rajta igen és nincs a gépen semmi ilyen jellegű tuning. Takarítás is megvan. Viszont, hogy így mondod a paszta elképzelhető hogy cserére szorul. Vagyis remélem csak ennyi a baj :/
    Még megnézem ezeket a programokat is akkor. Everestet tettem fel, de attól jött a nagy kékség és ujraindúlt a gép.
  • DIESEL DOG #4852
    Szerk:

    Btw, nézd meg a hőfokokat real temp-el, vagy aida64-el is, ez a speedfan hajlamos tévedésre...
  • DIESEL DOG #4851
    Ha esetleg túl poros a hűtőbordád akkor amiatt jelentősen lecsökkent a hűtőd hatásfoka, tehát egy takarítás ráférne. Vagy "megfáradt" a hőközlő paszta a CPU kupak és a hűtő között, és amiatt ugrik fel a hőmérséklet, ez esetben érdemes lenne újrapasztázni. Egyébként gyári hűtőd van? Illetve tuning van-e, turbo boost aktiválva van-e a bios-ban?
  • yoda2000
    #4850
    Heló.
    Egy 4 magos proci van a gépembe (Intel Core i5 CPU 750 @ 2.67Ghz) és egy pár hete vettem észre, hogy alap dolgoknál (msn, netböngésző) is elég hangosan pörög a ventillátor. Feltettem a speedfen nevü programot, és alap hőmérsékletnek 38-45 fokot ír mind a 4 magra. Vírusellenörzés futtatása közben meg felmegy 80-85 fokig és van, hogy ki is kapcsol a gép, normál szobahőmérsékleten.
    Van ötletetek, hogy ezt mi okozhatja?
  • Muttley
    #4849
    abit-aa8xe alaplapon az ip4-es CPU cooler rögzítői eltörtek,
    így kontakthiba van és sípol a gép

    lehet ezt otthon orvosolni, rögzíteni vhogy?
    ha nem, akkor a fenti felálláshoz milyen új CPU cooler-t javasoltok?
    a cél: jó nagy propeller átmérő és nem a relatíve kisebb fordulat pörgés
    fázzon az a CPU :)
  • zbenderhun
    #4848
    Asus P8Z68-V lapom van, nem hiszem, hogy ebben a kategóriában rossz lenne a chip. :D ...azért köszi. még valami ötlet?
  • pxxl
    #4847
    fos alaplapi hangkártya okozhat ilyet
  • zbenderhun
    #4846
    hali!
    idegesítő probléma!!!
    a hangszórókon keresztül hallatszik, ahogy húzom a csúszkát a lapon. ez még menne is, de COD alatt annyira hangos lesz, hogy megőrjít. olyan mint valami ventillátor hang, de ahogy mozgatom az egeret hol magasabb, hol mélyebb a hangja. ötlet?

    köszi előre is...
  • Morphin
    #4845
    ,,most akkor túlmelexik a procim, vagy nem?" nem tudom mi az a túlmelexik...de én a helyedben elkezdeném hűteni a winchestert is de sürgősen.ha csak nem akarsz arra ébredni, hogy baszik bekapcsolni és csak kattog...
  • W726
    #4844
    szevasztok! a gépen lelassul pár óra gémelés után (proci kihasználtság 100% de a Core Temp progi még mindig 47C fokot ir maxnak) , de ha nyomok 1 újrainditást, mintha mi sem történt volna, megy minden változatlanul megint megy pár óráig.. most akkor túlmelexik a procim, vagy nem? vagy virus lenne a háttérben? vagy esetleg videókártya, vagy vinyó melegedne? a vinyó úgy felmelegszik, majdnem érinthetetlen alul..
    köszi a válaszokat előre is
  • pxxl
    #4843
    én tőle vettem: link nincs a listájában, de ha írsz neki h kell tuti fog szerezni :D jófej a srác :) sztem mugen is van nála
  • Ekos
    #4842
    köszi, a fáradozást, ezt a baram-ot nem találtam egy eladónál se,remélem a mugen 2 is csendes és hűvös.
  • pxxl
    #4841
    ezeket még akkor csináltam mikor beraktam :)
    venti meg egy lassú 120-as revoltec

    gyári

    baram - 3.2

    baram - 3.4

    baram - 3.6

    baram - 3.8
  • Ekos
    #4840
    Zenehallgatás és internet -alap dolgok- közben mekkora a hőmérséklet,és a fordulatszám?
  • pxxl
    #4839
    mugen 2 jó, én 940-hez használok thermolab baramot, és az is jó, 3.0-ról 3.7-3.8-at bírja :) most 3.4-en megy folyamatosan, és bőven jó a hőmérséklete.
  • Ekos
    #4838
    Aki amd 955 be-t használ, tudna ajánlani egy jól bevált cooler-t?
    Mugen 2???
    (alaplapom :M4a87td)

  • Muttley
    #4837
    32 fokos a gépem és szirénázik a hang :/
    hol tudom megnézni és szükség esetén (ha elállítódott) beállítani a magasabb hőmérsékleti értéket
    konkrétan lépésről-lépésre írjátok le légy szíves, mit hogyan
    alap felhasználói szintű a PC tudásom
  • Solten
    #4836
    Udv. Szerintem az elsot tedd hatulra, elore vegyel egy 14-est. Opcionalisan a tetore is vehetsz ketto 12-est (valami lassu (~800-1000 rpm) csendes joszagokat, hadd mozgassak a levegot).
  • Bueno nacho
    #4835
    Sziasztok!

    Leendő számítógépházam CM Elite 430 lesz, a kérdésem pedig annyi lenne, hogy az első, 12 centis venti mellé érdemes-e beszerelni egy másikat, és ha igen, hova?

    Így látatlanban ezt néztem ki: Xilence 120.tbl

    Ez megfelelő lenne bele?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • BEE LEE
    #4834
    ja és még egy kérdés: megtudná vki írni, hogy mekkora a 12cm-es és a 14cm venti kör átmérője? köszi
  • BEE LEE
    #4833
    Hali!

    van egy alalplapom, amin a proci borda lefogató csavarok (középtől-középig) 7cm távolságra vannak egymástól.
    Én viszont csak olyan hűtőt találok, ami 8cm-es.
    Mivel nem vágom a témát, megírná vki, hogy mit kell ilyenkor mérni?
    A procin van egy borda és azon egy venti. Én ezeket ki szeretném cserélni.

    köszi.
  • KranaZoli #4832
    Kiegészítés:

    BIOS-ban az Intel CE1 természetesen be van kapcsolva. De van ez a többi magra is, CE2, stb... de ott nincs engedélyezve. Az Optimized Bios Settings csak a CE1-et állítja enabled státuszra.

    CPU-Z szerint változik is az órajel. Ha engedélyezem a többi magra is, az nem oszt, nem szoroz?!





  • KranaZoli #4831
    Elolvastam ezt a hsz-t és azt hiszem, most ezen topic lakókat kell egy kicsit boldogítanom. :) Sajnos a "Milyen gépet vegyek most?" topic aktív látogatóitól előre is sorry. :D

    Röviden:

    Lecseréltem a Wolfim egy Q9550-re. (PH apró) A tulaj baromi rendes volt és adott hozzá bónuszként egy zsír új, bontatlan (Én bontottam ki) CM Hyper TX3-as hűtőt. (gondolom azért, mert a gyárit már rég elhányta vmerre és 1értelmű, hogy lecserélte vmi más alternatív hűtőre, amit megtartott - mondjuk az csak most jutott eszembe, hogy megkérdezzem Tőle, milyen hűtővel használta)

    Idle-ben ilyen értékeket produkál a Q9550-es, ez mennyire reális érték?!




    Adtam Neki pasztát rendesen (de csak azt, amit a hűtőhöz mellékeltek!) lefedte szépen a rézcsöveket és tettem a procira is.

    A konfig lap + proci + ram részét több mint vszínű le fogom majd cserélni (i5-ös konfigra).

    Csak úgy tippelem, kevés a hűtő - vagy szar a paszta - VAGY: ilyen a 4 magos 9550-es.

    Most már értem, hogy i5-re ez kevés és oda jobb hűtő kell majd.

    Mit lenne érdemes csinálni:

    1.) tenni a jelenlegi hűtőre még egy 90mm-es hűtőt (asszem ekkora van rajta); vagy

    2.) már most venni egy olyan hűtőt, melyet majd fel tudok használni az i5-ös konfigba is?!

    Ha a második, akkor mit lenne érdemes?! (eddig olyan alternatívát kaptam - pedig a kérdés konkrétan még fel sem merült, hogy: COOLERMASTER Hyper 212 Plus és ha jól emléxem, akkor Corsair A70)

    De első körben az érdekelne, mennyire reálisak a fenti értékek ennél a procinál, ezzel a hűtővel?!
  • roblee
    #4830
    Sziasztok!
    Lehet nem ide való, de teszek egy próbát.
    Az 15,6"-os notebookom hűtését szeretném javítani külső ventivel. Hallottam ezekről a notebook hűtő padokról. Ezek mennyire használhatóak, ha igen, akkor melyiket érdemes venni?
    Előre is köszi!
  • redmonk
    #4829
    OFF: Eladó Thermalright Ultra 120 Extreme/HR-01 vagy Alpenföhn Brocken is érdekelne.
  • zoliapu
    #4828
    Legolcsóbb megoldás ház oldalát szellős perforált lemezre cserélni.
    A táp-ot berakni a ház aljába, burkolat le róla, vagy kivágni a ház tetejét és megoldani ezt is hasonló lemezes megoldással.
  • redmonk
    #4827
    OFF: Akinek van eladó Scythe Ninja 2/Rev.B/3 hűtője érdekelne 4-5k + postaköltség áron. Ventillátor igazából nem kell valamint ha csak egy AM3-as lefogató van hozzá az is jó, maga a hűtő legyen jó állapotban.
  • Pluskast
    #4826
    Azzal nincsen semmi gond. Érdekes viszont, hogy bármilyen komolyabb játékot full képernyőben futtatok mint az őrűlt úgy kúszik fel a hőmérséklet, ha viszont ablakban akkor meg marad minden normális értéken.
  • Jakuza001
    #4825
    Ha kipucoltad akkor vagy nem megy rendesen rajta a venti vagy pedig nem illeszkedik rendesen a gpu magon a huto.

    Mondjuk a mostani 35 fokos homersekletek se tesznek jot a kartyaknak, emiatt az atlagosnal magasabb ugy ~8 fokkal a homersekletuk.