4904
hűtés
  • Pluskast
    #4824
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem nem tudom, hogy jó helyen járok. Jelenleg egy ATI 4870HDX2 video kártyám van. Az a bajom vele, hogy az utóbbi időben abnormálisan magas hőfokon megy, 80-85 fokon úgy, hogy semmilyen 3d-s alkalmazást nem futtatok. Biztos, hogy nem piszkos mivel ki lett pucolva és ennek ellenére is felkúszik ilyen magsra. Valami ötletetek nincs esetleg?
  • pxxl
    #4823
    Scythe Mugen 3
  • redmonk
    #4822
    Sziasztok

    Corsair A70 vs. Scythe Mugen 3 vs. Prolimatech Megahelms Rev.B?

    Szerintetek melyik legyen ehhez a konfighoz. Asus P67 Sabertooth - i5-2500K (egyelőre tuning off) - Corsair Graphite 600T ház melyben 200mm-es fan elől és felül valamint 120mm-es hátul, bal oldal zárt.
  • pxxl
    #4821
    nájsz
  • rayman25
    #4820
    moderálva
  • gurubefree
    #4819



    Javitottam .... amugy en latom a #4817 hsz-ben
  • pxxl
    #4818
    sárga béka...

    imagerz.com ;)
  • gurubefree
    #4817
    Antec Kuhler 620/920 adaptor for GTX 470/480/570/580 :D


  • FGB
    #4816
    köszönöm, meg fogom nézni 7vgn befér e a házba :)
  • Solten
    #4815
    Remelem befer a hazadba...: link
  • FGB
    #4814
    hát ahogy nézegettem 15-ből biztos kijön valami használható
  • Solten
    #4813
    Hello. Max. zseton?
  • FGB
    #4812
    sziasztok!
    E6700-es procihoz milyen CPU hőtőt ajanlanátok?
    A gyári hütő nem a legjobb, mert állandóan alapon 67 fokon üzemel, ha meg kicsit megerőltetem 90ra is felmegy.
    A takarítás nem segít, mert ki van portalanitva negyed/fél évente.
  • Solten
    #4811
    Hi. Kapd le a hatso fedelet (vagy a hutot takaro fedelet) es fujd at suritett levegovel (tisztitsd ki - majd meglatod mi tud ott megragadni). Sokat segit meg a GPU ujrapasztazasa esetleg a CPU-e is (expertebb melo, foleg az utobbi).
  • Sundii
    #4810
    Helló!

    Van egy notebook-om és állandóan, mikor kicsit huzamosabb ideig játszok, egyszer csak leáll magától. Szerintem túlmelegedik. Nem tudom, hogy hogyan csökkenthetem a hőmérsékletet. Van alatta egy hűtőpad, de nem használ sok mindent. Lehet, hogy másikat kellene vennem?
  • MauroN
    #4809
    Ha nem húzod, akkor igen.
  • Qkac01
    #4808
    Hali!
    Intel Core i7 2600K processzornak a gyári hűtője megfelel a mostani játékokhoz? Ill- későbbiekben majd?
    Köszi a választ!
    Üdv
  • pxxl
    #4807
    sebaj, legalább már ezt is tudod :D
  • mezarius
    #4806
    Hát jó most mondjátok hogy le vagyok maradva de én ilyenről még csak most hallottam először :D
  • Morphin
    #4805
    Hogyne lenne...amit linkeltél az 2008as cikk amúgy...
  • mezarius
    #4804
    http://www.gamestar.hu/vizhuteses-tuning-ram-ok-az-ocz-tol.html
    Na ilyet láttatok-e már :D
    Nem hiszem el már RAM-ra is van vizes blokk. :D
  • bullseye9
    #4803
    Esetleg nézd meg a Cooler Master Hyper TX3-at is, valamivel olcsóbb, mint az AC...
  • mezarius
    #4802
    Akkor megveszem.
    Amúgy alapból fel van téve a talpára az MX3-as paszta.
    Az tudtommal kifejezetten jó.
  • Morphin
    #4801
    Szvsz túl van dramatizálva ez a hőfoknézős baromság...persze van egy határ.65-70 fok még nem vészes és az élettartamát sem csökkenti mérhetően.
    Ha nem nagy kiadás akkor vedd meg nyugodtan...halkabb lesz és hűvösebb.Viszont akkor már valami jó minőségű pasztát is tegyél alá...
  • mezarius
    #4800
    Hát olyat olvastam hogy gyári hűtőjével felmegy 65 fokra is de amit kinéztem azzal 15 perc rendszerstab...teszt után is cak 45 fokos volt.
    Ez mennyit számíthat a proci élettartamába hogy ennyivel hűvösebben tartja?
    Mert ha megnöveli az élettartamot akkor megveszem. Nem olyan drága 4500 Ft.
  • Morphin
    #4799
    Nem tudom a gyári milyen...manapság már a gyári hűtők is elég modernek.Használd és ha a rendszeres takarítás ellenére is melegnek érzed a procit akkor vegyél valami jobbat.(pl amit linkeltél)
    Nekem egy Scythe Ninja2 van már ~2-3éve...nagy, csendes, jó hatásfokú...egyszer kell megvenni.
  • mezarius
    #4798
    Aha.
    Oké akkor hagyom.
    És akkor végsősoron megvegyem vagy jó a gyári hűtő is?
  • Morphin
    #4797
    Az alaplap szabályozza...minek hűtse jobban,ha nem dolgozik? Ezt nem értem...nem hülyeségből találták ki ezt.Az élettartama is nő ha nem folyamatosan 2000-en vereti neki.
  • mezarius
    #4796
    Sziasztok.
    Hallottam olyanokat hogy a Phenom II X4 gyári hűtője elég gyengusz és nyáron már eléggé melegszik alatta a proci.
    Szóval inkább vegyek hozzá mondjuk egy ilyet? :http://www.bluechip.hu/termek/arctic-cooling-freezer-13-univerzalis
    Amúgy ezen az RPM szabályzást úgy kell érteni hogy a vezetékre rá van biggyesztve egy szabályzó? Vagy szoftveresen kell? Amúgy ha szoftversen megy akkor lehet állítani azt hogy ha pl éppen üresjáratba megy a proci akkor ne vegye vissza az RPM-et 600-ra hanem maradjon 2000-en? Mert a hangja engen nem zavar egyáltalán és akkor azért üresjáratba is nyomja neki had hűjjön :D
    Választ ha lehet gyorsan! Köszi!
  • pxxl
    #4795
    itt is van Arctic-Cooling MX-2-3-4 :) sztem bármelyik ezek közül. bőven elég a 4g-os is.
  • Optimus Prime
    #4794
    Látom itt drágább paszta is van, no meg egri is vagyok így kiesik. Nekem ez a bolt lenne megfelelő, melyik lenne ebből megfelelő? Lehetőleg nem csillagászat áron. :)
  • pxxl
    #4793
    jah jól írtad, kezd úgy hogy takarítás, paszta csere lehetőleg minőségire. ez kiváló termék
  • Solten
    #4792
    Udv. Probald meg eloszor az elsot. Aztan ha nincs eredmeny, a masodikat.
  • Optimus Prime
    #4791
    Üdv!
    Mostanság meglehetősen felmelegszik a CPU-m, nincs tuningolva. Átlag 22-35 fokos, de terhelés alatt felmegy ~60-70 fokra, de néha fölé is. Eddig jól hűtött és nincs gond a stabilitással sem. Mi lenne praktikusabb megoldás:
    1. szét szedni leporolni és cserélni rajta a pasztát, gyári van Intel hűtő+gyári paszta
    2. lecserélni a hűtőt egy másikra
    3. egy új a CPU-val szemközti helyre beépíteni egy újabb ventilátort.

    Intel Pentium E5300 CPU gyári Intel hűtővel.
  • tomee92
    #4790
    Az alaplapra csak 1 ventit lehet dugni sajnos(az van hátul), a másik venti pedig átalakítón keresztül kapja a tápot.
    Kész szabályzót nem akarok venni mert úgysem használnám gyakran, csak ezt a ventit akarom kicsit lehalkítani.Azért gondoltam a potira, mert a változó értékű ellenállással betudnám állítani a venti fordulatát úgy hogy ne legyen zavaróan hangos.Csak a baj az hogy nemtudom hogyan kell bekötni, ezért próbáltam segítséget kérni.
    A speedfan programmal nemtudtam szabályozni a fordulatot, hiába állítottam az értékeket, folyamatosan ugyanazt a fordulatot olvasta ki a program, hallani sem lehetett a gép hangján hogy a fordulat változott.
  • pxxl
    #4789
    inkább vegyél egy ventilátor szabályzót. 2-3000-ért lehet kapni alap cuccokat.


    de elvileg, a speedfan-al is tudod szabályozni, ha alaplapra dugod.
  • tomee92
    #4788
    Szevasztok!
    Ház szellőztetése céljából vettem 1 12 centis ventit a gépház elejébe.
    Sajnos nagyon hangos lett így a gép és kitaláltam hogy szabályozni kéne a fordulatát.Ha 1 potit bekötök akkor és a poti egy idő után megadja magát akkor semmi bajt nem csinálhat ez a gépben?Vagy megáll a venti vagy a tápfesszel maxon pörög, jól gondolom?
    A végére a lényeg:Hogyan kössem be a potit?Melyik lábat melyik vezetékre kéne bekötni?
  • NEXUS6
    #4787
    Jól bírja!
    Amúgy ez találós kérdés?
    OC-va van?
    Kiszáradt a hővezető paszta?
    Telement macskaszörrel a venti, meg a hűtőborda?
    Tönkrement az érzékelő?
    Tönkrement valami alkatrész, pl egy ellenállás és túlfeszültséget kap a proci?
    Eleve kicsi a gyári hűtőborda a procinak, senki nem gondolta, hogy lesz olyan progi ami 100%-ig kihajtja?
    Abszolút nincs szellőzése a háznak, mert anyád szép csipketerítővel letakarta és csak az egyre forróbb meleg levegő kering belül?

    Több ötletem nincs, szabad a gazda!
    ;)
  • benikee
    #4786
    cs.
    q8300 procim van gyári hűtővel crysis 2 közben felmegy a hőmérseklete 90 fok fölé!!!!
    pls help mitől van??
  • GAthersw
    #4785
    Be van kapcsolva. :S