4904
hűtés
  • pxxl
    #4744
    itt pl van pár PWM-es 80-as venti
  • Angel309
    #4743
    nem molex, ugyan olyan kicsi mint az a 3as
  • pxxl
    #4742
    "és a 4-esből se arra gondolok amilyan pl a dvd meghajtón van stb"

  • Noodlee
    #4741
    Eh.
    Félre olvastam, pont hogy nem molex kell :P
  • Noodlee
    #4740
    Molexre gondolsz?
    Amúgy majdnem mindegyik minőségi ventilátorhoz adnak 3 tűsről molexre átalakítót.
  • pxxl
    #4739
    úgy keress, hogy 4pin vagy PWM-es (automata fordulat szabályzós). gondolom proci hűtőre kellene :)
  • Angel309
    #4738
    szevasztok lenne egy nehéz kérdésem vantilátor ügyben, tudtok olyan ventilátort (8-9cm) aminek a csatlakozoja nem olyan 3-as hanem 4-es? és a 4-esből se arra gondolok amilyan pl a dvd meghajtón van stb. hanem ugyan olyan kicsi kéne minde a 3-as csak 4-esben. érthetöbben nem tudtam leírni... remélem valaki tud segíteni. Elöre is köszönöm.
  • DIESEL DOG #4737
    Sziasztok!

    Szerintetek LGA 1156-os foglalatra melyik márkából lenne ideális választani? Xilence, Coolermaster, Noctua?
    Illetve melyik az amelyik jobb ár/teljesítmény arányban?
  • pxxl
    #4736
    noctua :)
  • sirdond
    #4735
    sziasztok
    nemrég csapágyas lett a venti a cm hyper tx2 hűtőmön. szerintetek melyik lenne jobb a régi ventilátor helyett, egy coolink swif2 92p,vagy egy noctua nf-b9?
    elsősorban a hang a lényeg, hogy minél halkabb legyen
  • tomee92
    #4734
    Üdv!
    a laptopoknál mennyire gond az hogy 60-70 fokot produkál a proci?
    ez terhelés alatt(játék) van, nyugalmi állapotban 40-45 fok körül mozog.
    ne aggódjak semmi gond se lesz vagy valami hűtőpadot vegyek hozzá?
  • fucko
    #4733
    Üdv!
    Vásároltam a napokban egy intel Q9300 2,5-ös procit, hozzá ajánlottak egy ventit(AC 11 GT), aminek a bordáján alapból volt egy réteg hővezető paszta. A probléma az, hogy a proci magjai valamiért 52-58 fokon vannak idle állapotban Everest és Real temp szerint egyaránt. Vettem pasztát és újrakentem, majd mivel ez nem változtatott semmit, elvittem haverhoz a procit ahol ugyanúgy 55 felett volt az első mag a többi meg mögötte nem sokkal lemaradva. Itt egy másik , de ugyancsak megfelelő venti volt. Húzás nélkül nem hiszem, hogy ez normális. Furcsamód a sima CPU hő 38-44 fok körül mozog stabilan. A ház oldalát levettem, így ennyi a temp, amúgy 63-on volt :(
  • bertino
    #4732
    dehogy baj :D
  • att88ila
    #4731
    Ha előre beszerelem a ventit.Baj ha a merevlemezre fúja a levegőt?
  • pxxl
    #4730
    jah, úgy kell.
  • att88ila
    #4729
    Sziasztok!
    Szeretnék venni 2 tő ventit a gépházamba egyet előre meg egyet hátra.Kérdésem az lenne,hogy helyezzem be őket?Elöl szivjon hátul fújon vagy hogy lenne a legjobb?
  • samsung123
    #4728
    ezt ajánlom 4000 Ft és 2 db 12cm venti is ráfér..amivel veri az összes felsorolt hűtést(kicsit barkácsolni kell a rögzítéssel, de megéri)

    szerintem rámegy...de nemvagyok biztos benne, bár 250gts-re rámegy meg sok mindenre.
  • wesker24
    #4727
    Hello a Geforce GTX 260-ra szeretnék hütöt venni !

    Melyiket lenne a legjobb vétel ?

    1. Arctic Cooling Accelero XTREME GTX Pro 12.380 FT
    2. Xigmatek Bifrost VD1065 VGA-Cooler 9.900 FT
    3. Zalman VF3000N VGA Cooler 11270 FT

  • Solten
    #4726
    Hi. Az Everest mennyit ir a fordulatszamra? Terheld meg a CPU-t (prime95 pl) es nezd meg az erteket.
  • Madmano
    #4725
    Jav.:"Egy elméleti kérdés."
  • Madmano
    #4724
    Egy elméleti kérdés?:Ha a vga,vagy bármi alkatrész,amin gyári hűtés van,nincs húzva,mégis elfüstöl,túlmelegedés miatt.Arra szól a garancia?Magyarán:kicserélik a garancia időn belül?
  • Danyi
    #4723
    Sziasztok!
    Itt is megkérdezem, hátha valaki tud segíteni.
    Van egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2 hűtőm. Ez alatt van egy Phenom II X4 955 procim. A hűtő elvileg 2500 RPM-et tud, azonban az AMD Overdriveban maxra állítva sem értem el 1925-nél többet. Ez az eredmény azóta redukálódott és a hűtő nem megy 1825 RPM fölé, pedig szeretném, ha legalább 2300-al pörögne.
    A proci jelen állapotában nincs húzva, azonban pár plusz MHz talán jól jöhetne, de így hogy Primeban 57 fokos nem sok kedvem van...
    Valakinek nincs tippje, hogy hogyan lehetne kihozni a hűtőből a maxot?
    A speedfan is 100%osnak írja, pedig tapasztalat, hogy van ettől nagyobb is....
  • pxxl
    #4722
    tutira :)
  • RaveAir
    #4721
    Még egy hülye kérdésem lenne, ahol számítanék a válaszotokra. Tegnap méricskéltem, hogy beférne-e a jelenlegi pc házba a CM hyper 212-es, és talán mégsem. Ezért arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen dobozban elférne-e?
  • RaveAir
    #4720
    Köszönöm!
    Tehát, ha az átvételkor nincsen benne, akkor ki lehet verni az eladóból. ;)
  • pxxl
    #4719
    van mind2őben. legalább is az online manual szerint :)
  • RaveAir
    #4718
    Nekem onnan egyértelműen nem derült ki.

    De bizonyára van olyan fórumozó, aki meg tudná mondani, mert birtokosa egy TX3-asnak vagy Hyper 212-esnek.
  • pxxl
    #4717
    nézd meg a gyártó honlapján. :)
  • RaveAir
    #4716
    Azt a kérdésemet még mindig fenntartanám, hogy a Cooler Mester hűtőkhöz alapértelmezetten kapunk "kenőcsöt", vagy azt külön kell megvenni?
  • pxxl
    #4715
    miért változna meg? úgy rakod a ventillátor(okat) hogy hátra fele fújjon mind. és akkor nem akad meg sehol a levegő. az meg h bekerül egy nagyobb cucc a gépbe, nem fogja rossz irányba változtatni a hőmérsékleteket. max arra kell figyelni, hogy oylan hűtő kell, ami nem a vga felé fújja a levegőt. bár manapság már ritka az ilyen fail megoldás :)
  • Madmano
    #4714
    Ok.De az való igaz,ez a gyári cooler is tudja ebben az időben azokat a hőmérsékleteket,amit írtam.A másik:ha berakok egy másik,nagyobb hűtőt,lehet,megváltozik a levegő mozgása a házban.És innentől 50-50%,hogy milyen irányban.Jobb lesz a gép hűtése vagy rosszabb.Ezt is nézegettem....Ez milyennek számít?
  • gameplusz
    #4713
    ;)

    Tegnap este szobában 32+ fok, proci idle 26-30 közt (PWM-en 1 ventivel) :)
  • Hamed
    #4712
    Egy gyors kerdesem lenne: core2 E6550-hez adott gyari huto ala berakhatok egy Q8400-at uj pasztaval, vagy a quadokhoz masfajta kell? Tuningolni nem fogok.
  • Solten
    #4711
    A gyari hutonel ez is sokkal jobb: link
  • Madmano
    #4710
    Akartam venni egy másik procihűtést,de most kicsit elbizonytalanodtam.....Többen mondták,nem biztos,hogy egy akár 15ezres hűtővel is,számottevő(mondjuk 10fokos különbséget)érnék el lefelé,főleg 3D alkalmazásokban,az alap hűtőhöz képest.A hőmérséklete a procinak(Phenom II X4 945-ös):alapon32-35fok között,terhelve(mondjuk 2óra Bad Company2 után)50fok.Ezt úgy néztem,hogy kilépek a játékból(a pályáról),mindjárt indítom az Everest-et és eddig max.50fok volt.A házikó egy Thermaltake M9D.Elől egy szívó,hátul egy kifelé fújó ventivel.Ezeknek ismeretében érdemes lenne egy ilyet beszerezni?
  • RaveAir
    #4709
    Jelenleg egy AMD x2 6000+-es proci van a gépemben, és valahogy kezdem úgy érezni, hogy a gyári hűtője nem pont a legtökéletesebb, valamint meglehetősen hangos is.

    Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, amik alapján úgy tűnik, hogy egy CoolerMaster Hyper 212 plus jó választás lehet (ebben majd megerősítetek vagy cáfoltok). Még előttem ár, hogy nagyjából lemérjem, hogy bele fog-e ez majd férni a névtelen ATX-es házba, de felmerült bennem pár kérdés.

    Ugye csak úgy fogom majd stabilan rögzíteni a processzoron, ha az alaplap hátsó részére felszerelem a merevítőt?
    Fogok hozzá külön pasztát kapni, vagy azt is külön kell hozzá vennem?
  • Solten
    #4708
    Prolimatech Super Mega: hatalmas CPU hűtő



  • Solten
    #4707
    Hello. A tapodban kicserelheto a venti (ha mar nem garancias), kis barkacsolast igenyel, mert tobbnyire a vezeteket/csatlakozot a NYAK-hoz forrasztjak. A tapegysegekben eros motoru ventiket alkalmaznak, a "biztonsag kedveert", de szinte "negyedgoznel tobbel" soha nem mukodnek, igy a halk uzemmel sincs gond. Chieftec szinte csak Yate Loon-t alkalmaz, ilyenre le is cserelheted: link.

    Hazventi: link.
  • Kaszi46
    #4706
    Sziasztok!

    Most cseréltem le a procimon(AMD Phenom II 955 AM3 - http://ipon.hu/webshop/product/noctua_nh_c12pse14/132209), és a videókártyámon(HD4890 - ARCTIC COOLING Accelero TWIN TURBO Pro ) a hűtést.

    Nagyon meg vagyok elégedve mindkét termékkel. Bárkinek ajánlom, szerintem megérik az árukat.
    Igazából a magas zajszint miatt cseréltem le a gyári hűtőket.

    Most viszont a jelenlegi tápom(CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W lett a "zajforrás".

    A kérdésem az lenne, ki lehet-e benne cserélni, lehetőleg nem csapágyas, vagy tényleg zajtalan ventire?

    Illetve ha már belekezdtem, a házban is kicserélném a két 12cm-es ventit valami silent cuccra..:)

    Szóval ebben kérném a segítségeteket. Jöhetnek konkrét termékek is mindkét kérdésemre.

    Köszi.
  • pxxl
    #4705