4904
hűtés
  • pxxl
    #4784
    nem kell biosban bekapcsolni valamit? cool & quiet vagy valami ilyesmit? nem emlékszem már
  • GAthersw
    #4783
    Kipróbáltam a Speedfan-t, az elkussoltatja idle-ben, de nem hiszem, hogy ehhez szükség van külső programra...
  • GAthersw
    #4782
    Sziasztok!

    A minap vettem egy CM Hyper TX3-at a gyári hűtő helyére az X3 720 Phenom 2mre. A rajta lévő ventilátor elvileg PWM szabályzású, de mégis gyanúsan hangos. Utána néztem AIDA64-ben és folyamatosan 2000RPM felett forog holott idle-ben mehetne 800on is.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mező Érték
    Érzékelő tulajdonságai
    Érzékelő típusa ITE IT8712F v7+ (ISA 290h)
    Burkolatba behatolás történt Nem

    Hőmérsékletek
    Alaplap 30 °C (86 °F)
    1. CPU / 1. mag 25 °C (77 °F)
    1. CPU / 2. mag 25 °C (77 °F)
    1. CPU / 3. mag 25 °C (77 °F)
    Aux 37 °C (99 °F)
    SAMSUNG HD502HJ 27 °C (81 °F)

    Hűtőventilátorok
    CPU 2064 RPM
    Burkolat 564 RPM

    Feszültség értékek
    CPU mag 1.376 V
    +3.3 V 3.264 V
    +12 V 12.864 V
    VBAT telep 3.328 V


    Mit kéne tennem, hogy szabályozza rendesen a légkavarót? Kétlem, hogy 25 fokos maghőmérsékletnél indokolt lenne a 2000es fordulat. Választ előre is köszi!
  • pxxl
    #4781
    biztos hogy jobb, már csak ránézésre is. :D
  • szobipeet
    #4780
    Szasztok.
    Érdekelne hogy az x2es gyári coolerénél az x4es gyári coolere jobb hűtőteljesítményű-e, és ha igen mennyivel jobb kb? Előre is köszi mindenki.

  • SgtChris
    #4779
    Ebben az esetben hamarosan eladóvá válik egy Zalman CNPS 7000Alcu cooler :-D...
  • pxxl
    #4778
    sztem nem elég. ezek más korszakhoz gyártódtak :D kb 10.000-ért komoly hűtést lehet szerezni a procira. nekem pl egy Thermolab Baram van, és teljesen jó, igaz, hogy 940BE-n van, de teszt során bírta 3800-on is hűteni szépen (már a határon volt)
    de van sok más alternatíva is :)
  • SgtChris
    #4777
    Üdv! Egy Phenom II X4 955BE procit tervezek beszerezni, azon rágódom, vajon a meglevő Zalman CNPS7000AlCu coolerem jó lenne-e hozzá? Mert az alaplaphoz passzol, de a teljesítményében nem vagyok biztos. A manualja szerint a 945-ös 95W-os procival elbánik, de nem akarom megfőzni a 955BE-et, ha nem elég jó. Akkor inkább hallgatom a gyárit...
  • mezarius
    #4776
    Sziasztok.
    Kinéztem az új gépembe egy AMD Athlon II X2 250-es procit, és olyanokat hallottam hogy a gyári hűtője elég nevetséges és gyenge. Szerintetek elég lenne vagy tényleg nézzek rá valami normálisabb hűtőt 3-4 ezerért?
  • Angel309
    #4775
    nekem is ilyen procim van, amikor beletettem a gépbe furcsán viselkedett lassú volt stb. Aztán újratettem a Vistát és minden tökéletes...
  • galik
    #4774
    Sziasztok!
    Core2 quad Q8300 tökéletesen megy, AMÍG A WINDOWS FEL NEM ISMERI. Újraindítás utána vagy else indul vagy kékhalál. Esetleg valaki hozzászólás? Visszaviszem azt már eldöntöttem.
  • Angel309
    #4773
    képeket a konzol fórumra tettem ha érdekel valakit Xbox360modd
  • pxxl
    #4772
  • Angel309
    #4771
    http://www.youtube.com/watch?v=MnSBGbmsneM

    csináltam videot is...
  • Angel309
    #4770
    megcsináltam minden leszígeteltem holnap teszek fel képet...
  • Angel309
    #4769
    nem molexes kisebb egy kicsivel de tök ugyan úgy néz ki.
  • pxxl
    #4768
    azért mondtam h szerintem :)
  • DIESEL DOG #4767
    nem mindig a kék a pwm vezeték, néhány esetben a sárga vezeték a pwm-é...
  • pxxl
    #4766
    akkor meg kereshetsz másik csatlakozót is ha van benne molex féle (nem láttam még boxot szétszedve) aztán nem a gyári ventillátor csatlakozót buzizod meg :D
  • Angel309
    #4765
    most rákerestem neten én is ugyan ezt találtam csak kitudja az xboxal mi a helyzet.. de szerintem müködni fog a dolog, pofon egyszerű. csak biztos akarok lenni a dolgomban =D a kék vezeték az ami a fordulatszámot fokozza vagy csökkenti a processor alapján hogy milyen meleg de alapból olyan ventit vettem amit én tudok "irányítani" fordulat szám szabályzos. rohadt erős meg hangos is tud lenni 20-60 CFM-re képes vagy mi 1000-2800 fordulatra =D nagyon durva...
  • pxxl
    #4764
    a kék sztem a pwm kábele, ha azt kihagyod, és csak a másik 3-at használod akkor nem hiszem h baja lenne, sima 3 eres ventillátorként fog üzemelni.
  • Angel309
    #4763
    na ittvagyok megint xD kérdés adott egy xbox egy új venti ugyan az a felállás amit eddig ide írtam... van egy olyan hogy az alap ventin van piros fekete sárga és kék kábel és 4 pines csatlakozó ha én rákötök egy új ventit ugyan azokkal a szinekkel csak nincs rajta kék szóval csak fekete piros sárga a kéket meg egyszerüen kikötöm vagy leragasztom akkor is minden stimmelni fog? tudja valaki mi lehet a kék vezeték?
  • Angel309
    #4762
    thx, most sufnizom épp a ventit kösz a segítséget =)
  • pxxl
    #4761


    videjó

    magadtól is ráguglizhatnál néha :D
  • Angel309
    #4760
    hát ez felejtös... valamivel kisebb a pinek között a hely és ezért nem megy rá a pc venti... következő megoldás usb venti.. xD valaki tudja hogy kell összekötni? :D
  • Angel309
    #4759
    gépben nekem is 3as van rádugva a 4esre de ott nincs körülötte olyan "p*na" csak egy pöcök áll fel meg a 4 pin.. igazából csak arra voltam kiváncsi mi a különbség a kettő között, a lényeg hogy akkor rámegy a 3asra csak nem lesz automata hanem fullon megy. az meg már más kérdés hogy én vagyok olyan állat hogy "levágjam" azt a müanyag szart körülötte
  • pxxl
    #4758
    a fordulat nem minden, fontosabb a levegő szállítási teljesítménye (CFM) mennyi levegőt szállít adott idő alatt.
  • pxxl
    #4757
    sőt úgy van pont a kis pöcök, hogy ne tudd félrerakni a 3pin-es csatalakozót (legalább is nekem)
  • Angel309
    #4756
    az meg kevés van ami nekem megfelelne igazából xoboxba akarom betenni...bele megy a 8 meg 9 centis is csak a magasság 20 max 25 nemtudom azt nem mértem azt nézem hogy minél erössebb legyen 2000-2500 fordulat/perc
  • Noodlee
    #4755
    Elvileg a 4-es úgy van kialakítva, hogy rámenjen a 3-as.
  • pxxl
    #4754
    rá kell hogy menjen :D nekem is volt már így és simán rámegy.
  • Noodlee
    #4753
    Szerintem ne a kábellel vacakolj, nem hiszem, hogy találsz.
    Én egy sima 4 pines hosszabbítót vadásztam, de azt sem leltem sehol.
    Inkább keress 4 pines ventit.
  • Angel309
    #4752
    csak egy gáz van hogy a kialakítás miatt nem megy rá a csatlakozó a 4esre mert körülötte van a müanyag az alaplapon, azt vágjam le? mármint úgy hogy rámenjen? xD
  • pxxl
    #4751
    ja
  • Angel309
    #4750
    ha a 3ast ráteszem a 4esre akkor nem automata fordulatszabályzós? hanem fullon megy a venti?
  • pxxl
    #4749
    molexre átalakíthatod, de semmi értelme, mert akkor nem lesz automata fordulat szabályozás. ha meg nem érdekel, akkor rá lehet dugni a 3 pinest is a 4pines csatlakozóra és nem kell átalakítani.
  • Angel309
    #4748
    valaki esetleg 3-pin-to-pwm adapter cable? létezik ilyen? csak azért mert akkor több választási lehetöségem lenne..
  • Angel309
    #4747
    bocsi még nem tudok linket beszurni...
  • Angel309
    #4746
    igen ilyenre gondoltam http://www.au-ja.de/bilder/2009/be-quiet-silent-wings-pwm-120-tn4.jpg nagyon köszönöm a segítséget =)
  • pxxl
    #4745
    Meg itt is
    tőle nyugodtan rendelhetsz, jófej, vettem már itt pár dolgot :)