4904
hűtés
  • Rage47
    #4704
    na beszereltem, végre tudok zenét hallgatni xD
  • Rage47
    #4703
    egyébként pont erre esett a döntésem:)) ty
  • trident
    #4702
    Végy egy 212 plus-t. Nem kell ventit cserélni, procicserénél is elég lesz, nem kell többe költened rá, a végeredmény egy csendesebb, erősebb hűtő.=)
  • Rage47
    #4701
    :D ok
  • pxxl
    #4700
    a kérdésben benne van a válasz :)
  • Rage47
    #4699
    mondták, hogy a TX3-nak a ventijét lehet cserélni, ez jelent valamilyen előnyt az Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2-vel szemben?
  • Rage47
    #4698
    ja, ezt az EKL-t akartam, csak elfogyott sajna.
    köszi :)
  • trident
    #4697
    Netán még egyet linkelnék, igaz a Freezer 64 Pro, Hyper 212, Hyper TX2 is benne van, 125 wattos terhelés mellett: Link.

    Bár még egy dolog eszembe jutott, ha csak financiális kérdés alapján közelíted a témát, akkor alá lehet még netán a tx3 vagy a freezer 7 pro-nak: link, EKL.
  • trident
    #4696
    Tesztek, felhasználók szerint az Artic cooling csendesebb. Viszont ha hosszabb távú megoldást keresel, ami később is jó, hatékonyabb, csendesebb, netán tuninggal is kacérkodsz akkor érdemesebb megfontolni, hogy combosabb megoldást keresel.



    Ezen felül lásd #4689. A ph!-s tesztben is jól látható a differencia hangban és teljesítményben is.
  • Rage47
    #4695
    hali, van javaslatotok, melyik hűtőt vegyem AMD x2 6000+ procihoz?
    Cooler Master Hyper TX3 vagy Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2 ?
    árban talán 100ft különbség van, de nem igazán értek a hűtőkhöz...
  • berczely
    #4694
    Felsőkategóriás hűtők küzdelme
  • Solten
    #4693
    A kozepere nyomsz egy borsonyit es elsimitod, a szeleken hagyj kb 5 mm-t, nehogy lecsurogjon mikor rapresered a hutot.
  • redmonk
    #4692
    Vettem egy CM Hyper TX3-t. Elég rég csináltam már, szóval pasztát elég a procira rakni? Lehetőleg ne túl sokat?
  • pxxl
    #4691
    #4689
  • redmonk
    #4690
    Sziasztok

    A konfigomban látható procira kellene egy nagyon halk hűtő. Nem tuningolok viszont a gyári hűtő hangja olyan amilyen. Szóval ha kb ilyen hőfokon tartja a procit alapon viszont nagy halk az jó lenne. (és persze nem bánkodom ha hűvősebben tartja majd) Ja és ne legyen nagyon drága max mondjuk 5eFt.
  • trident
    #4689
    Hasonló helyzet előtt állok én is remélem, csak s775-ről szeretnék váltani. Solten ajánlotta a Cooler Master 212 plus-t. Mind teljesítményében, mind árában nagyon jó. Természetesen próbáltam én is körbenézni, vannak-e még jó alternatívák (nem azért mert nem hiszek Soltennek, hanem mert ha már nem ismerem a am3-as platformot, akkor pótoljak), és gyakorlatilag talán ez a legjobb ár/érték arányú hűtő. Ráadásul széles körben tudod alkalmazni: AMD AM2/AM2+/AM3, Intel LGA775/1166/1366.

    A TX3 és Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 engem is megfogott elsőnek, hiszen az ötezer forintos kategória alatt van, (4000 illetve 4700 ft), viszont vagy hangosak, vagy pedig nem elég hatékonyak. Főleg, ha valamilyen tuninggal is próbálkozunk, azt meg talán vétek kihagyni.

    A hyper 212 plus-nál vannak jobb hűtők is, de 8-10-12 ezer forintról beszélünk akkor. (ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev 2, Thermolab Baram, Coolink Corator, a teljesség igénye nélkül Scythe és Thermalright hűtők)

    Pixxel és Solten is jobbnál jobb hűtőket linkelt, de azt gondolom, egy X4 mellé nem érdemes egy feleannyiba kerülő hűtőt bevásárolni. Egy 125 wattot is megevő Phenom II-nél már változhat a helyzet feszültségemelésnél. Arra meg vegyen a kedves júzer vízhűtést.#fogmosas]
  • berczely
    #4688
    Sziasztok!

    Jön a nyár, melegszik az idő, melegszik a gépem is.
    Tudnátok ajánlani jó házhűtést?Legyen jó halk mert már idegesít a nagy zúgás!
    A processzoron a CM TX3-as hűtésemen is le szeretném cserélni a ventilátort mert hangosnak találom!Ha jól tudom 9cm-es van rajta, ilyet lehet kapni esetleg halkabbat?Vagy milyen más halk és hatékony hűtést ajánlotok?Májusban lesz egy gépújítás ha minden jól megy AM3-ra váltok.Érdemes majd akkor választanom új proci hűtést vagy ha most veszek az jó lesz később is?(4 magos váltja fel a 6000+-t)
  • Solten
    #4687
    Scythe Yasya



  • Solten
    #4686
    Prolimatech Armageddon



    14-es lapatkerek mehet ra, gyonyoru joszag :)
  • pxxl
    #4685
    Scythe Shuriken Rev. B
  • pxxl
    #4684
    sztem Scythe Ninja faszájos lenne. lehet h még passzívan is vinné. de megtámogatod 1 ventivel aztán kész :)
  • bmx56
    #4683
    Űdv nem tud valaki ajánlani Hűtöt Intel Pentium 4 Socket 478 ami nem 55 fokon tartja a procimat???
  • Justil
    #4682
  • Solten
    #4681
    link
  • Justil
    #4680
    zsír, esetleg még 1 kicsit olcsóbban (csak hogy tudjak kevesebbért is mutatni vmit, aztán majd eldönti...)?
  • Solten
    #4679
    Evening!

    link
  • Justil
    #4678
    estét!
    5-10 között mit ajánlanátok cpu hűtésre, AM3 X4 BE 955-höz, tuning nem lesz...olyasmi kéne, ami csendes, és a nagy nyári melegben is óvja a kicsikét...nézelődtem erre-arra, de elveszek a sok márkában, mugen 2 meg most havernak kívül esik a kereten, pedig először azt ajánlottam :)
  • bmx56
    #4677
    De ventit csak hűtövel egyűtt lehet veni és ugy rá ileszteni a procira nem????
  • bmx56
    #4676
    sztem venti csere mert bekapcsoláskor az nem akkar pörögni meg akkor gyenge is csak az a baj hogy nincs sok hely a gépben igy kisebb ventit kell vennem.
  • pxxl
    #4675
    gyanús, hogy a ventillátor adta meg magát. venti csere (ha lehet, nincs egybeépítve a hűtővel) ha nem akkor kell egy másik hűtő rá. peched van mert volt egy nekem :D de hát a "svédek" már elvitték lomtalanításkor :P
  • bmx56
    #4674
    ja én azthittem a Táp nál van XD:D mert van egy ami a tápot hűti meg egy az alaplapnál ami a procit. Am azért kezdtem kérdezni mert a gépem leált mindig tulmelegedett amit akkor nem tudtam és amikor bekapcsolom a gépet a ventilátor ami a procit hűti az alaplapnál nem akar bepörögni meg kell löknöm kézel és utána megy de bekapcsoláskor olyan mintha megakadna valamiben.És a táp meg a ventilátor között 1mm hely sincsen gondolom hozá ér a táp mert az ezelöti procim kisebb volt gondolom és nem tolta ki a tápig a hűtést(ezért gondolom gyengében is hűt) de az a gond hogy a tápot nem tudom odéb helyezni mert oda van csavarozva és ha odéb viném nem lenne hova csavaroznom.Csak mer már régebb ota megvan ez a proci és edig nem volt ilyen gond a hűtésel mondjuk akkor még nem néztem SpeedFan -nal meg nem volt olyan gond hogy nem indult volna be bekapcsoláskor a ventillátor. mit lehetne csinálni vele???(ez csak pár napja kezdödött)
  • pxxl
    #4673
    miért a proci nem az alaplapon van? :D
    mióta ilyen meleg? mert ha csere után már ilyen volt, akkor lehet hogy rosszul lett felpasztázva.
  • bmx56
    #4672
    igen jol mondtad csak te azt mondtad hogy tiszticsam ki az alaplapnál lévöt de a proci a meleg akk nem a procinál kéne. am kitisztitottam mind a kettöt de a procinál még mindig 60C most vagy gyenge a hűtésem vagy hozá szorul valami. de olyan mintha kifele fújna nemis a proci felé vagypedig forditva van benne hogy kifelé fuj mert már lett a proci cserélve lehet roszultették visza??
  • pxxl
    #4671
    temp 2 sztem az alaplap (csipszet) a temp3 meg a proci. de nézd meg everest-el az kiírja hogy mi micsoda.
  • bmx56
    #4670
    az a Temp2 azt mondod most de az nem 60C a Temp3 a 60C az nem a procihűtés???? mert nekem az a procihűtés
  • pxxl
    #4669
    ennek a procinak elég sok az a 60+fok. az én P4 3.0 HT procim melegedett ennyire. de az alapból is kazán volt :)
    miért kéne a tápot bizergálni? leszeded a ház oldalát, és az alaplapon lesz egy nagyobb hűtő borda, rajta egy ventillátorral. na azt szívd fújd, porszívózd mittomén :D de ne szedd le a helyéről! az külön probléma lesz neked :) jah ls persze kapcsold ki a gépet, meg az elosztót is nyomd le. vagy húzd ki a tápkábelt.
  • bmx56
    #4668
    Hát nincs egy erőművem leakarom már cserélni a gépet
    Intel Pentium 4 1.6Ghz
    és elvileg akkor az a procihűtés nem portalanitottam mert nem igazán merem szétszedni a tápot de akkor portalanitom nagykárt nem naon tehetek benne max ha földhöz vágom XD
  • pxxl
    #4667
    hát határeset. milyen proci am?
    portalanítottál már?
  • bmx56
    #4666
    Hello az lenne a kérdésem hogy mérem a hűtést SpeedFan-al és a Temp3-nál az a 63C nem sok?????
    http://img709.imageshack.us/img709/9008/ghdfghfhghf.jpg
  • pxxl
    #4665
    hát csodás :D

    de legalább biostar alaplapon van :D maszkának +1rep. :D