41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • CoolStuff
    #2586
    A Gexcube 9800Pro az mennyire jó?
    Letudnátok írni sorrendbe a gyártókat minősítés szerint?
    Melyik 9800Pro a legjobb?
  • ReTeK
    #2585
    ET30000 powa
  • Borg
    #2584
    Ja, ennyi.
    MDRAM, és egyéb technológiák túl nagy veszélyt jelentettek a többiek számára.
    Én bespájzoltam egy ET6000 meg egy ET4000 kártyát is, ha PCI 2D kell valami oknál fogva, csak gépbe bedob, xp felismeri alapból és ennyi...
  • Narancs
    #2583
    Biztos nem látták Az ígéret földje című asszem Polanszky filmet.
    Abban detto ez volt, a konkurensek gyújtogatták egymás gyárait, akinek nem volt biztosítása az beszopta a harci faszt...
    De az élelmes kaftános fölgyújtotta a saját gyárát a csőd elött, így beszebelte a biztosítási dellát és mindenki boldog volt...
  • Devids Pro
    #2582
    felgyújtották a gyárat és csődbe ment?
  • Borg
    #2581
    Jaja, in fact a legjobb megoldás volt a maga idejében. Simán lepipálta az akkor újnak és királynak számító S3 64bites kártyákat is.
    Nem is csoda, hogy felgyújtották a TSENG gyárát. Pedig éppen az ET6300 chipen dolgoztak, ami kb a 3dfx piaci helyzetére tört volna (2D és már 3D is)...
  • [NST]Cifu
    #2580
    Multibank DRAM, ami annyit tesz, hogy a memória 32k-s bankokra van felosztva, ami technológiai előnyeket jelentett (akkor).
  • CoolStuff
    #2579
    Császtok!
    Az lenne a problémám, hogy vettem a mostani VGA-mhoz ezt az aláírásomban olvasható Zalman hűtőt, és videókari cserét szeretnék beiktatni, de a mostani karikon annyira jók a hűtések (memóriákon is vannak bordák), hogy ilyen VGA-t nem akarok venni, mert akkor fölösleges a Zalmanom!
    Szóval, egy kéne egy olyan VGA, ami a gyatra hűtése miatt olcsóbb mint a többi, de jó hűtéssel csodákra képes!
    Sokat számít a mem hűtése?
  • ollie
    #2578
    mi az az MDRAM?
  • sniper
    #2577
    A 9800pro meg sokaig eleg, mire kell nv40 / r420, addigra meg az is olcsobb lesz, jobban mint amennyit a 9800pro bezuhanhat, mert inkabb van honnan.
  • sniper
    #2576
    Mire megveszed a tobbit, mar az nv40 is alsokategorias lesz. :)
  • sniper
    #2575
    1024-ben jo az.
  • SoDI---
    #2574
    hmm, első szmájli nem illik oda...
    na mindegy má' :)
  • SoDI---
    #2573
    Köszönjük ,hogy elkalauzoltál minket agyad mély bugyraiba.

    Igazán nincs mit
  • cifuatwork
    #2572
    Ja, úgy más :)))
    Én úgy értettem, hogy vagy 9800Pro, vagy moncsi (és egyébb alkatrészek :)).
  • SoDI---
    #2571
    9800Pro egy 15"-os moncsin? :)))

    Egyelőre.
    Néhány hétig.
  • cifuatwork
    #2570
    9800Pro egy 15"-os moncsin? :)))
  • Police88
    #2569
    Köszönjük ,hogy elkalauzoltál minket agyad mély bugyraiba.
  • AMD Norbee
    #2568
    Ha ujonan akarok venni 9800 pro-t akkor melyik boltban a leolcsobb??
  • SoDI---
    #2567
    Na igen.
    De addig is Gf4-gyel szenvedek...
    És idegeskedek...

    Egy 9800 PRO-val meg nyugisan, a fusztráltság érzése nélkül tudok dolgozni a pénzért, mert nem érzem ablakon való kidobásnak :)
    Úgyhogy a veszteséget (ami tényleg így lesz, nem 20-at nyerek, hanem 20-at vesztek) ennek fényében azt hiszem lenyelem...

    Na jó, ez jónek tűnik :)

    A "hangos" bő gondolkodást ezennel befejeztem.

    Pro és kontra átgondolva 9800 PRO :) És e héten :)
  • SoDI---
    #2566
    Az meg a másik, hogy ha ott van a 9800PRO a gépben, akkor

    - nem idegeskedik az ember, hogy mikor jön már a boltba az R420. Ha jön, majd jön...
    - nem idegeskedik az ember, hogy sose lesz normális gépe a havi átlag 50-ből, amit gépre tud költeni. A gép normális lesz, maximum kicsit alakítgatni kell rajta folyamatosan...

    Úgyhogy asszem tényleg az lesz, hogy lecsapok valamilyen apronetes hirdetésre... Péntek magasságában...

    Igazad van---
  • Police88
    #2565
    és mire megveszedd a többit nem 60 ezer lesz hanem csak 40 a 9800pro (mondjuk). És akkor még jobban is jársz!
  • SoDI---
    #2564
    Mondasz valamit...
    Még gondolkodom rajta, úgy is péntek fele lesz csak pénzem.
    A VGA vagy utolsó lesz, lesz első.

    De mindenképp valamelyik szélsőség :)
  • sniper
    #2563
    De a legtobbet az dobna a gepeden.
  • SoDI---
    #2562
    Na jó, ha önmagában a videókártyáról lenne szó, akkor megvenném a 9800 PRO-t most. Kiadok érte mondjuk 60-at, és nyáron eladom mondjuk 40-ért (annyiért még akkor is biztosan).
    Ha úgy vesszük, olyan ez, mintha 20 ezerért addig bérelném :)

    De van egy dolog, ami miatt mégse rohanok fejvesztve a boltba.
    - nem Barton a procim
    - induláskor idegesítően zörög rajta a cooler
    - 2.1 hangrendszerem van
    - nincs 5.1-es hangkátyám
    - egy régi 15'-os monitorral szenvedek

    Úgyhogy van helye a pénznek videókártyán kívül is.
    Asszem tehát a sor végén az lesz az utolsó.

    A tejszínhab a tetején
    Mert ha most egy szarkupac tetejébe belenyomok egy 9800PRO-t, attól az még nem lesz csúcs játék rendszer.
  • sniper
    #2561
    Nekem is 2 megas volt, vettem bele meg 2 mdramot, de nem mukodott vele, allitolag masik fajta, de ugyanolyan tokozasu kellett volna hozza. Hagytam a picsaba.
  • sniper
    #2560
    Nyilvan nem visszafele fejlodik a videokartya, a lenyeg itt az volt hogy egyre dragabbak. Ha most kerul 150be a csucsmodell, akkor a kovetkezo generacio sem lesz olcsobb, inkabb dragabb. Most egy 9800pro kerul hasznaltban 60ba, nv40 / r420 utan ujonnan lesz ennyi. Szal erdemes akar most is befektetni 1be az apronetrol, inflalodni nagyon mar nem fog a cucc, raadasul nagy kenyszer sincs az ujabbra, amig egy far cray max beallitasokkal is tokeletesen fut vele. sztem legkorabban osszel (sulikezdes), vagy telen karacsonykor lesznek olyan progik amik esetleg tobbet igenyelnek (vagy akkor se), addig meg lejjebb megy azok ara is. Egy Doom3 vagy HL2 lehet igenyli az nv40et, de nem biztos, anno a Black & White-tol is ledobbent mindenki hogy mi kell majd ennek, aztan semmi.
  • cifuatwork
    #2559
    Nekem anno a Pentium, majd később a Pentium Pro gépemben csak 2MB-os Tseng ET4000 jutott, de az is jó volt (főleg a Voodoo-k mellett:))...
  • sniper
    #2558
    Az S3 Trio utan nagyon advanced volt az. :)
  • cifuatwork
    #2557
    Amikor a Tseng ET volt az ász, azért akkoriban még messze nem voltak ilyen bonyolultak a videókártyák - még hűtés sem kellett rájuk :)
    Akkoriban fél év volt az átlag fejlesztéi idő, és a költségek sem ott jártak, mint jelenleg, ma már (pl. az nV40 esetén) kb. két évet és egy milliárd dollárt emészt fel egy-egy új grafikai proci kifejlesztése...

    Amúgy az árak belövése elött komoly felméresek folynak, hogy mennyit hajlandóak áldozni a leendő vásárlók az új videókártyájukra - és ez alapján megy a sakkozás, hogy akkor mit kerülhet bele és mi nem. A csúcskártyák amúgy is a piac csak elhanyagolható hányadát jelentik (valami 4-5%-ot emlékeim szerint), és az eladások döntő többsége a közép (pl. jelenleg Radeon 9600 és Gf FX5700) ill. alsó kategória (pl. Radeon 9200 vagy 9550, ill. Gf5200 v. Gf4MX4000) terén realizálódik...
  • Borg
    #2556
    Nekem még itt van a fiókban a TSENG ET6000 4MB MDRAM :) *best 2D
  • sniper
    #2555
    Tekintve hogy a 9800xt is 150 volt nemreg, az uj cuccok (nv40, r420) is inkabb ezt fogjak megcelozni. emlexem mikor a tseng 6000 volt a kiraly, 10 rongyert meg draga kartyanak szamitott, mostmeg a 10szerese is csokkentett arnak szamit. Jo, persze szar a HUF, inflalodik rendesen, de azert nem ennyit. Egyre tobbet kunyiznak 1 videokartyaert.
  • sniper
    #2554
    Videokartyat vehecc hasznaltban is, az csak ugy magatol nem romlik el. Ha szar a hutese, nem forog a venti, azt ugyis latod kiprobalaskor (mert ugye hasznalt cuccot az ember mindig kiprobal).
  • Borg
    #2553
    Annyiért, amennyiért most veszed, biztosan nem.
    De ez mindig igy lesz, szóval vársz -nemvársz tök mind1.

    De az új csúcskártyákat 100 felett osztják kezdetben, tehát arra picit több pénz kell majd.
  • SoDI---
    #2552
    Ha másfél hónap múlva lesz pénzem és hajlandóságom az új csácskártyákta, akkor szerintetek érdemes kivárni, vagy vegyek most egy 9800 PRO-t, mert úgy is el fogom tudni adni annyiért, amennyiért most venném használtam? (55-60)
  • Gremovan
    #2551
    Igen. Mar ha ugy nezzuk a dolgot, hogy bizonyos tesztprogikban minden 9600-as szeriaju kartyanal ez a meghatarozas jelenik meg, fuggetlenul attol, hogy SE, nonPro, Pro, vagy XT a kartya.
  • drkard
    #2550
    Meg tudja valaki mondani nekem, hogy a RADEON 9600 SERIES az megegyezik-e a RADEON 9600 SE-vel?
  • Davidus
    #2549
    Nem pro szal a 25 erős lenne:)
  • Davidus
    #2548
    Beírok az adás/vétel fórumba mert ez már oda való téma. Ha valakit érdekell lessen be.
  • Davidus
    #2547
    ja