41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • CoolStuff
    #2626
    Sztem kamu az egész!
  • SoDI---
    #2625
    gyerekek, hogy a francba van, hogy egy rakás ember árul 1 év garis 9800 PRO-kat 55k-ért?
    Eltünt néhány kamion a hortobágyon, vagy mi van itt? :-)
  • stone
    #2624
    A pillanatragasztót senkinek nem ajánlom. Én is azzal kókányoltam annakidején a gef3ti200-ra (GPU), és egy hónap múlva leesett, ha meg szilikonpasztát raksz alá azzal meg összekeveredehet és még úgy sem ragad. Én 20h-át szárítottam lesúlyozva és nem jó.
  • CoolStuff
    #2623
    Pillanatragasztó powa!:D
    Csipeszt ajánlok mindenkinek, akinek elfér, vagy télleg szilikonpaszta, de pill rag nagyon rossz, mert megmarja a memóriát!!!
  • Gabesz amd64
    #2622
    Ja bocs én kérek elnézést!
    DE úgy tudom hogy ez itt egy videókártya fórum nem egy alaplap baromság!heehehe :-))
  • Evil
    #2621
    Chip ket atellenes sarkaba 1-1 potty pill ragaszto, a tobbi helyre meg szilikon.
  • ollie
    #2620
    akkor marad a ragasztó
  • efter
    #2619
    nem a kártyára akarok hütöbordát rakni,hiszen azon már mindenhol van! hanem az alaplap eggyik csippjére ami melegszik mint picsa!
  • SoDI---
    #2618
    Viccen kívül...

    Hogyan veszed le róla? :)
    Feszíted, véletlenül elengeded, visszacsattan a borda a kártyára összezúzva, ami alatta van...
  • SoDI---
    #2617
    lol
    az enyém hatásosabbnak tűnik:

  • Gabesz amd64
    #2616
    különben is minek annyi borda arra a gyenge VGA-ra?
    He?
  • Gabesz amd64
    #2615
    Azért nem lehet neked mert nem!Hahaha
    mert neked már vizhütés van rajt!
  • Borg
    #2614


    Így néz ki az én megoldásom.
  • efter
    #2613
    oké a csipeszes megoldást használom is,de oda ahova én szeretnék hütőbordát rakni oda nem lehet csipeszt semmiféleképpen rakni!
  • Gerry
    #2612
    Nem kell, hogy a hátoldalán is RAM legyen, mert oda lehet tenni egy müanyag/gumicsíkot is a csipesz alá, hogy ne sértse fel a nyákot, és ez a megoldás gyakorlatilag nem is azért jó, mert esetleg jobban hűt, hanem egyszerűen rizikó nélkül visszaállítható a "gyári" állapot, ami esetleges gari érvényesítéskor elkerülhetetlen.
  • Laalee
    #2611
    jobb jobb de csipeszes bordát csak olyanra lehet rakni aminek a hátoldalán is borda van. + boltban nem láttam még olyat. valamint tök felesleges a sok utánjárás +költség azért hogy -1 fokot elérjünk.
  • Gerry
    #2610
    Jó, az is valami, de a tiszta szilikonpaszta jobb mint a ragasztó. Legalábbis tapasztalataim ezt mutatják.
  • Laalee
    #2609
    van hővezető ragasztó is, a gyári bordákat ilyennel ragasztják. én annó a 7500 aiw kártyárra aplikáltam nagyméretü passziv hűtést, szilikonragasztó és ezüstpaszta keverékéböl, ma is tart, és hűt is.
  • Gerry
    #2608
    Vagy csipesz. Ez szerencsésebb, mert ehhez kenhetsz hővezető pasztát is a borda alá, ami lényegesen jobb mint a ragasztó.
  • efter
    #2607
    mivel lehet a hűtőbordákat a memóriára rögziteni????(ragasztó)
  • ljoe
    #2606
    És hol veszed? Érdekelne engem is egy-két héten belül.
  • Furky
    #2605
    igen, nagyon jó ár volt, most his excalibur radeon 9800 pro ICEQ-sat veszek 49500 nettóért, vagyis 62000 bruttóért... És ICEQ-s...
  • Gerry
    #2604
    Abban nem fogsz csalódni. Nomeg nem is kell sokkal többet rászánnod, igen sok helyen lehet már 48-50e+áfáért R9800Pro-t kapni. Én még 51-ért vettem, de az is nagyon jó ár volt érte 2 hónapja kb.
  • ljoe
    #2603
    Köszi, én inkább egy radeon 9800 pro-ban gondolkodtam, csak ez most hirtelen beugrott, de akkor gyüjtök még és lesz belőle radeon 9800 pro.
  • Akuma
    #2602
    ha szerencséd van, kifoghatsz ennyiért egy jó radeon 9800se kártyát, amit jól lehet mod-olni
  • Akuma
    #2601
    NEM, teljesen dx9-es kártyát vegyél! FX-ben már nem szaban gondolkozni... ha mindenáron nVidia-t akarsz venni, akkor vegyél olyan kártyát, mint nekem van... jobb, mint az 5800 és ezekszerint kb ugyanaz az ár
  • M@TriX
    #2600
    sztem annyit nem nagyon ér.... akkor már inkább 5900XT
  • ljoe
    #2599
    Hali! Egy nagyon fontos kérdésem lenne (számomra legalább is fontos). Van most egy eladó GeForce 5800 PixelView 128 Mb-os 400-as gpu, és 800-as mem órajelekkel. Garanciás, új. Szerintetek megér 45000Ft-ot? A másik kérdés pedig, hogy valakinek van e valamilyan tapasztalata ezekkel a kártyákkal?
  • M@TriX
    #2598
    ha visszajött a akrim én is igényt tartok majd. ;)
  • Borg
    #2597
    Pl nálam. Csak picit jobbakat, vörösrézből. Mail.
  • CoolStuff
    #2596
    Nekem ez nagyon bejön, de Zalmaom már van...
    Olyan bordát, ami a Sapphire-én van a memóriákon, hol lehet kapni?
  • Gabesz amd64
    #2595
    Hát ez se kutya


  • M@TriX
    #2594
    jah ezt én is láttam, nekem tetszik.
  • SoDI---
    #2593
    Ami számomra igazán fontos:
    A sima (nem PRO) 9800 is kétszer ennyi fps-t produkál 1024*768-ban élsimitás és anizotropikus szűrés nélkül, mint a Gf4-em.

    Akkor a húzott 9800 PRO ezek szerint csak móka lehet :)
  • [NST]Cifu
    #2592
    Újabb megateszt a PH!-n:
    GeForce 4-től a Radeon 9800-ig
  • CoolStuff
    #2591
    Azis igaz, de össze vissza zavarnak ezek a leírás oldalak...
    Ok, akkor jól gondoltam!
  • [NST]Cifu
    #2590
    Ne fárasz már...
    A Radeon 9800Pro elvi frekije 380/340Mhz (ez utóbbi ugye a DDR miatt effektive 680Mhz), a GexCube tehát a referenciafrekinél magasabban jár alapból...

    (ps.: ugye a 350x2=700Mhz...)
  • CoolStuff
    #2589
    A fő kérdés ez volt:
    #2579
    De mivel nem válaszoltak, azért részenként kérdeztem!
    Van olyan 9800Pro, amin vannak a memóriákon kis bordák, amik beférnek a Zalman alá?
  • CoolStuff
    #2588
    Ez gyanús:
    Gexcube Ati Radeon 9800 Pro (alapórajel: 400/350) videókártya eladó. 2 hetes, számlát, jótállási jegyet minden tartozékot adok hozzá. M?ködés közben is megnézheted.
    Miért csak 400/350 az alap freki?
    Elvileg nem 700/400 kéne legyen?
  • [NST]Cifu
    #2587
    A gyártókat? Mi alapján? A Sapphire alap kártyáin pl. nem túl meggyőző a hűtés - de az Ultimate Edition kártyáin elég durva ugyanakkor. Akkor a Sapphire most jó vagy rossz?

    Amúgy a gyártók döntő többsége referenciakártyákat ad el, amelyek gyakorlatilag megegyeznek az eredeti ATi kártyával (ha jól tudom a GexCube kártyák is ref kártyák). Ráadásul az ATi eléggé ügyel a minőségre, szóval gagyi gyártó szerintem nincs az partnerlistáján...