41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ollie
    #2746
    Azért mert valahol megmaradt egy raktárban néhány példány. Én Budapesten egyetlen boltban sem láttam 9700 pro-t, már legalább fél éve.
  • CoolStuff
    #2745
    Minek van a VGA-n az a kapcsoló?
    kép
  • CoolStuff
    #2744
    Még mindegyiket lehet kapni, állandóan 9700Pro-kba botlok sima PC boltokban!
  • ollie
    #2743
    Mitől marhaság??? Ugyanez történt a 9500/9700-el, amikor kijött a 9600/9800, sőt a 8500/9000-el is, amikor meg a 9500/9700 jött ki.
  • CoolStuff
    #2742
    Jó kérdés!
  • [NST]Cifu
    #2741
    Ezt a marhaságot meg hol hallotad?
  • M@TriX
    #2740
    hát erre aztán nem kell Zalman az tuti. ;)
  • ollie
    #2739
    Addig vedd meg, amíg lehet kapni, ugyanis le fog állni az ATI a 9600/9800 gyártásával is!!!!
  • Zetorg
    #2738
    egy másik fórumon, erröl a kártyárol:
    "416/744-en még minden futott gond nélkül. "
  • Zetorg
    #2737
    több cikk szerint ez a legjobban húzható 9800pro!
    ennyivel jobb mint az enyém! :D
  • CoolStuff
    #2736
    Ok!:D
    63 rongy
    A tiédnél miért jobb?
  • [NST]Cifu
    #2735
    Mondjuk én mindig is azt mondtam, hogy a ZM HP-80A/C nem hűt jobban, mint egy átlag gyári hűtés, de senki sem hisz nekem
    Amúgy szerintem 60e Ft-ért (ha Bruttó), egyáltalán nem sok. A sima ref. (Connect3D, Sapphire, stb.) 9800Pro-k vannak 54-55e Ft-ért...
  • Zetorg
    #2734
    60-ért jó!
    én eddig legolcsóbban 72-ért láttam ilyet!
    de ha gondolod vedd meg az enyémet 55-ért én meg megveszem azt 60-ért! :D
  • CoolStuff
    #2733
    Ok!
    Ilyet veszek, de 60-ért drága sztem, és később esik az ára, vagy nem?
  • Zetorg
    #2732
    ne rakd rá a zalmant!!!
    a nagy borda alatt is vannak memória hűtők!
  • CoolStuff
    #2731
    A ventis résznél is vannak szetd bordák?
    Azért akarom rárakni a zalmant, mert, ha már van...
    Miért ne?
    Érted?
    Egyébként szted melyik hűt jobban, a gyári, vagy Zalman?
  • [NST]Cifu
    #2730




    De nem vágom, miért akarnál erre Zalman-t rakni, épp az a poén benne, hogy egy nagyon jó (és csendes) hűtés van rajta...
  • CoolStuff
    #2729
    Hi!
    Ennek a doboznak a tartalmáról tudna valaki képet?
    Az érdekelne, hogy ennek a memóriájin van-e borda, és, hogy a hűtőjét érdemes lenne lecserélni a Zalmanomra?
  • HerrKiss
    #2728
    Szerinted a Ti4200-at kihasználom a jelenlegi alaplapommal, procimmal? Nem... Egyszerűen ez jött, ehhez tudtam úgy hozzájutni, hogy megérje. Olcsó volt, új volt... Minek vegyek rosszabbat, ha futja erre is?
    Most ugyanígy vagyok az alaplap-proci-memóriával... Vehetnék gyengébbet, de ha úgyis visszaigénylem a sulinetben a felét, akkor futja rá a keret, lesz egy jó gépem... Hogy a VGA miatt nem tudom kihajtani? Mint már írtam a #2724-ben, nem csak játékok vannak a világon...
  • ollie
    #2727
    Ja értem, akkor vegyél 9200-őt, belenyomod a régibe, az újban meg a 4200-t, így sokkal jobban jársz szerintem.
  • HerrKiss
    #2726
    Értlek. A kiskerek azt nyomják, amit akarnak, én azt veszem, amit akarok... (persze a sulinet keretein belül... lehet, hogy nem csúcskategóriás termékek vannak benne, de a fele áron még így is nagyon megéri...) Én is úgy gondolom, hogy sok lesz bele a 9600, mint ahogy a Ti 4200 is sok... De igazad van, lehet hogy veszek egy 9200at, jó lesz a Celeronba... Az is van a Sulinetben.
  • [NST]Cifu
    #2725
    A Sulinettel az a bajom, hogy a Sulineten keresztül a kiskerek inkább azokat az árúkat nyomatják, amelyek amúgy "nem mennek" - ez minden...

    Félreértettél, én a régi gépbe javasoltam a 9200-őt, arra az esetre, ha az újban a Ti4200-őt akarod tovább használni. Egy 1.3Ghz-es Tualatin Celeron alá szerintem sok a Radeon 9600, egyszerűen a proci lesz a szűk keresztmetszet. A 24 ezer forintos 9200-őt sokaltam, a 20 ezer azért már rögtön barátságosabb (20%-al kevesebb...).
  • HerrKiss
    #2724
    A proci, RAM mennyisége azért nem csak a játékoknál jön jól... Zene-szerkesztés, DivX tömörítés szereti a minél gyorsabb procit... Mellesleg azért nem ártana, ha játékra is jó lesz a gép, de nem dőlök a kardomba, ha a videókártya lesz a szűk keresztmetszet. De azért lehetőség szerint szeretném a jobbat venni a kínálatból, ezért kérek tanácsot. Szóval úgy néz ki, hogy 9600? Először, másodszor... :-)
  • ollie
    #2723
    Szerintem inkább 9600 mint 9200, ráadásul a következő windows csak dx9-es kártyával lesz hajlandó működni.
  • HerrKiss
    #2722
    Azért ne idegesítsd fel magad annyira... Igaz, hogy kicsit drágábbak, mint ha sulineten kívül vennéd, de aki igénybe tudja venni az adókedvezményt, annak megéri. Pl. tavaly HP 735 89900-60000=29.200 Ft nem érte meg szerinted? Vagy egy LG F700B monitor + HP 3650 nyomtató szumma 8.000 Ft-ért? Nekem bejött. Idén kicsit módosítják a játékszabályokat, de szerintem még így is belefér...

    Mindenképpen itt (illetve mindenképpen Sulinetben, az eBolt nem kikötés, csak egy kiindulópont) akarok vásárolni. A 9600 csatolójánál ez van az ebolt leírásában: AGP 8x/4x... ezek alapján korrektül mennie kellene az ASUS alaplapomban. Miért írod, hogy inkább a 9200??? És miért írod, hogy 24.000 Ft-ért? Kétféle módosítás-tervezet van napirenden, egyikben 70, a másikban 50% lesz visszaigényelhető. Még ha az 50%-ot szavazzák is meg, csak 12.000 Ft lesz a kártya. Most néztem a www.depo.hu oldalon, 19.945 a Sapphire Radeon 9200... Szerinted nem jó választás?
  • ollie
    #2721
    ööööö, Sulinet sux! Nincs értelme ilyen jó procit, meg alaplapot, meg memót venni, ha nem tudod kihasználni a nagyon gyenge videokari miatt! Akkor már vegyél egy 2.4-es P4-et és cska 512M ramot, mert amihez már ennél jobb kell, ahhoz úgy is nagyon gyenge lesz a vga!
  • ollie
    #2720
    A registry tárolja a monitor felbontásonkénti frekvenciáit is pl.
  • ollie
    #2719
    Egyetértek azzal, hogy tartsd meg a 4200-őt. Az FX5600 erősen visszalépés lenne, egyedűl a 9600 lenne értelmes választás, de ez sem lenne égbekiáltó előrelépés. Én is mindenkéépen a 9800-at javaslom, hiszen a 9600 már elég gyenge ehhez a konfighoz, ide 9800 illik. Ne spórolj a videokarin, ha már ennyit kiadsz procira meg ramra. Ja és talán jobb választás lenne a P4C800 (nem deluxe), mint a deluxe P4P800.
  • [NST]Cifu
    #2718
    Jujj... Sulinet...
    Egyszerűen annyira, de annyira fel tudom magamat idegesíteni ezen, hogy az nagyon brutális. Arra használják, hogy megszabaduljanak azoktól az eszközöktől, amitől amúgy nem tudnának...

    Ha mindenképpen itt akarsz vásárolni, akkor én nehéz szívvel, de a Radeon 9600-ost ajánlom. Azért nehéz szívvel, mert akár egy 9600Pro 128MB is jobb vétel lenne, mint ez, pedig ugyanennyiért, sőt, még olcsóbban hozzá lehetne jutni Sulinet nélkül.
    Ha a régi gépedbe vennél VGA kártyát, ne feledd, hogy abban csak 4x AGP port van. Ha még teljesítményt is akarsz, akkor talán a Sapphire Radeon 9200 lenne jó választás, na de 24e Ft-ért?
  • HerrKiss
    #2717
    Nem is arról van szó, hogy most kell, vagy később, hanem arról, hogy ennél bikább kártyákat valószínűleg nem nagyon fognak bevinni a SuliNet-be... Amúgy kb. 3-4 hónap múlva lesz a csere, egyenlőre csak tájékozódom (vagy ha előbb összejönne az ára...)
    Köszi!
    Más vélemény?
  • Glpetyus
    #2716
    Szvsz,még tartsd meg a 4200-est,gyűjts még lóvét,és vegyél egy 9800-at.Na az már nagy különbség!De ha most kell,akkor 9600.
  • Glpetyus
    #2715
    Egyébként mi köze a registrynek ahoz,hogy a driverben átállitom hz-et?(Mert,hogy utána akár 3-4 óra játék alatt is tökéletesen müködik).Bár ehhez nem értek,de nem hinném,hogy igy készülne beadni a kulcsot...
  • HerrKiss
    #2714
    Helló! Tanácsot szeretnék kérni. Lehet, hogy kicsit hosszú leszek, bocsi. Jelenlegi konfigurációm a következő: ASUS TUSL2-C alaplap, 1.3 GHz-es Intel Celeron (Tualatin), 512 MB SD RAM, 160 GB Maxtor HDD, hálókártya, MIRO PCTV TV-tuner kártya, Pioneer DVD 121, LG CD-író, és benne egy Abit Siluro GF4 Ti4200 64 MB + TV-OUT. Annak idején mondták is, hogy túl jó monitorvezérlő ebbe a gépbe, de hozzájutottam jó áron, majd' jó lesz még... Most lesz egy nagyszabású gépbővítésem, és utána valószínű hosszú ideig nem lesz rá keret, úgyhogy viszonylag hosszú távra tervezek... A VGA kártyával kapcsolatban van bennem nagy-nagy bizonytalanság. A többi részt nagyjából-egészéből eldöntöttem: ASUS P4P800 Deluxe alaplap, Intel P4 2.8 GHz (800 Mhz), 1 GB PC 3200 memória (2x512 - azt mondják, jó dolog a duál memóriakezelés), és itt akadtam el. Az adott helyen (www.ebolt.hu) 5 féle VGA kártyát lehet venni Sulinetben, természetesen csak a "drágák" (bár tudom, hogy videokártya-viszonylatban max. középkategória) jöhetnek szóba: Sapphire Atlantis Radeon 9600 256 MB DDR vagy Inno 3D Geforce FX 5600 Ultra 128 MB DDR.
    Kérdések: melyiket választanátok a kettő közül? A "videokártyák erősorrendje" táblázat alapján az FX DX8-ban erősebb, DX9-ben viszont gyengébb a 9600-nál. DX8-ban a Ti4200 mindkettő felett helyezkedik el, de nem tudom, a tesztben milyen mennyiségű RAM-mal felszerelt Ti4200-at teszteltek? Mert ugye az enyémen kevés van mindkét potenciális jelölthöz képest.
    Tehát röviden: megtartsam-e a Ti4200-at, vagy vegyek helyette, ha igen, melyiket.
    Ha Ti4200 mellett maradnék, melyiket vegyem meg az öcsém leendő gépébe? (abba, ami most az enyém, amit fentebb leírtam...)?
    Várom a válaszaitokat akár itt a fórumon, akár e-mailben. Köszi előre is!
  • Glpetyus
    #2713
    Beb.szna
  • Glpetyus
    #2712
    THX
  • [NST]Cifu
    #2711
    Jogos, tehát ha ott is csinálja, akkor a videókártya a probléma :)
  • ollie
    #2710
    EasyCleaner, MS RegClean, RegScrub XP
    és persze érdemes még AdAware és Spybot Search & Destroy
  • Glpetyus
    #2709
    THX mindenkinek!!
    A regisryt mivel takaritsam?
    Sisoft-al már probálkoztam de valami hibát irt ki.
  • NeoMaN
    #2708
    VAN a baj nem?
  • ollie
    #2707
    Na akkor driverek leinstall (minden, chipset, videokari, hangkari), majd ha értesz hozzá akkor registry pucolás (ha nem, akkor inkább ne csináld), majd minden driver újrainstallálása, beleértve a dx90b-t is.