41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • dan104
    #4192
    Ha csak a neten olvasgattál utána,akkor megértem hogy ez a véleményed...........
  • dan104
    #4191
    Ki mondta,hogy arról írok???
  • Gabesz amd64
    #4190
    Itt is utánanézhetsz!És ezek a lényeges játékok!

    Azt azért ne felejtsd el hogy a 6600Gt az csak 128bites!
  • Gabesz amd64
    #4189
    Öhöm!
    hát a 6600Gt jocskán odadörgöl a 9800-nak!És érdemes lecserélni a 9800-at egy geforce-ra mert minden új dolog jobb mint a régi!
  • Gabesz amd64
    #4188
    Hát persze!!
    Talán nem a Pci-Ex-s kártyáról kéne itt irogatnod!
    az AGP 50-60k között van..
  • oneal1
    #4187
    ahhammm
    akkor még utánajárok!
    thx
  • dan104
    #4186
    De!De szerintem nézz utána tesztekkel foglalkozó oldalakon,megéri!
    Az én véleményem az hogy én nem vennék ekkora összegű videokarit és a 9800-asomat nem cserélném le egy nvidiára(nekem is 9800-asom van)én is le akartam cserélni de lebeszéltek róla hozzáértők!
  • oneal1
    #4185
    eredményben is van ez a különbség??
    azér ennyire talán nem
  • dan104
    #4184
    A kettő nem egy kategória!!egy 6600 GT olyan 45000,- az x800 pro meg 90 körül van!!
  • oneal1
    #4183
    mondjuk nemtom nemszivesen vágnám el mindet
    x800 pro ra vagy 6600 gt re gondoltam
  • oneal1
    #4182
    jah 60+9800 pro:)
  • dan104
    #4181
    most melyik?
  • oneal1
    #4180
    ja
  • dan104
    #4179
    összesen ennyid van vagy 60+ a 9800-as?
  • oneal1
    #4178
    hi
    milyen karit érdemes venni 60 ból + vagy egy shappire atiradeon 9800 pro-m?!
  • mesor
    #4177
    Ahhoz képest is megéri szvsz.
    De Árban max 25000Ft-ért érdemes 9600-at venni többért már nem nagyon!
  • Fred10
    #4176
    hello Gef Fx 5200-ről váltok
  • Borg
    #4175
    Dx8-ban azért a ti4600 már megszorongatja.

    Dx9-ben meg hova hasonlitod, amikor a gef4 nem is dx9-es :D

    Szal ha gef4-ről vált akkor is mindenképp megéri.
  • Gabesz amd64
    #4174
    hogyne lenne jó directx9-ben odab*ssz a Gf4-nek!sőt még dx8-ban is odadörgöl...
  • NeoMaN
    #4173
    attól függ mennyibe kerül, és milyen kártyát váltana le. Gef4-hez képest nem jó, 20ezer fölött nemjó....
  • Gabesz amd64
    #4172
    Jónak jó!És az összes 9600Pro 128 bites
  • Fred10
    #4171
    hello mindenkinek a Sapphire Radeon 9600Pro 128mb 128bit az milyen???
  • Gabesz amd64
    #4170
    De adnak "némelyik" VGA-hoz átalakítót!és azon megy a sima CRT monitor is!
  • Punkerwork
    #4169
    mondhatjuk így is
  • zakika
    #4168
    tehat a dvi felesleges ha nincs digotalis monitorom ha jol ertem
  • [Jakuza]
    #4167
    DVI = Digital Visual Interface (Digitalis monitorokon szokott ilyen csatlakozo lenni, pl TFTken)
    ViVO= Video In + Video Out (video kimenet es bemenet a kartyan)
  • zakika
    #4166
    mit jelent a sima? igazan lama vagyok plane ha meg azt irjak a kartyahoz hogy mpeg2 dekodolo...
  • Punkerwork
    #4165
    a DVI az sima kimenet, a VIVO Video In Video Out.
  • zakika
    #4164
    csak egy lama kerdes. mi a kulombseg a DVI es aVivo kozott?
  • M@TriX
    #4163
    pontosan
  • Shep
    #4162
    Na én is vhogy így gondoltam, és éppen ezért rendeltem azt meg, a másik engem nem érdekel hogy ati vagy nvidia megpróbáltam mindíg is azt venni amivel jobban járok, a másik, az hogy most ilyen jó mindkét kártya csak nekünk jó mert egyikkel se járunk rosszul.
  • Gabesz amd64
    #4161
    Tökre biropm ezt!!régen amikor kiadták az új Nvidia kártyákat "mindenki" (inkább azt mondom hogy : SOKAN ,elég Sokan)azt írták hogy csakis ATI kártyát fogok venni!

    És eltelt egy kis idő azt most meg az megy hogy:6600-ot v 6800-at vegyetek mert az a ZSÍR VGA!

    szóval SZERINTEM!!
  • Ability
    #4160
    Szerintem... De hova tettem a gumicsirkém?
  • Ability
    #4159
    Hát most ezt is elkapkodtam, de a lényeg benne van, ha lenne valami kérdésed, akkor mond nyugodtan, mert sokmindent nem részleteztem!
  • Ability
    #4158
    SZVSZ 6800GT!
    Hogy miért? Hát komoly indok nincs, mivel nem igazán térnek el egymástól! Legalábbis a teljesítményt tekintve egyik sem haladja meg a másikat jelentősen. Itt inkább ami imponáló lehet, az a szolgáltatások/támogatások. Ez esetben viszont a 6800GT a nyerő a PS3.0 stb... miatt. Bár az ATI üdvöskéjében is felfedezhetünk olyan újítást, mint pl a valamivel továbbfejlesztett textúra tömörítés... :) Kicsit dob a sebességen, de jelentős szerepe nincs!

    HDR: Mind a két kártya támogatja, de a programok többsége (és itt most hirtelen csak a Far Cry jut eszembe) egyelőre az NVidia megoldását támogatják... Bár ez is olyan dolog, hogy állítólag 9800Pro-n is be lehet izzítani a HDR-t szóval ebbe ne menjünk bele, mert én sem tudok pontos dolgokat mondani, csak azt amit tapasztaltam.

    Végül is a döntés rajtad áll, neked kell eldönteni, hogy melyik az imponálóbb, de az tény, hogy bármelyiket is választod sok különbség nem lesz. Apró dolgok csupán. Mivel a 6800GT egyelőre fejlettebb ezért választottam/ajánlottam ezt a kártyát.

    (Sokan szoktak ilyenkor azzal jönni, hogy tök 8 a PS3.0 is, mert nem használja ki még szinte semmi, mire meg megjelennek tömegesen azok a gamik, amik ki is használnák ezt a képességet, addigra az ATI csúcskártyája is tudni fogja. Én erre azt mondom, hogy ha most vásárol az illető, akkor "tök 8", hogy mi lesz 1 hónap múlva, mert nem akkor fog vásárolni, jelenleg meg a 6800 sorozat a fejlettebb, így ezt ajánlom! És ezt most ’csak’ azért mondtam el, hogy felmentsem magam minden ilyen téren való vitától, mert ez egy gyakori eset, csak sok elfogult ember nem képes felfogni, és elgondolkodni, hogy azt a kártyát nem 1-2 hónapra veszik az emberek, és hiába jelenik meg vele az ATI hamarosan, úgy sem fogja mindenki tömegesen lecserélni! Gondolom, ha valaki ilyen kártyát vesz, akkor általában hosszabb távra tervez!)

    Azt hiszem végeztem
  • Gabesz amd64
    #4157
    szerintem!RTL KLUB :D
  • Shep
    #4156
    és miért? az tud hddr-t ?
  • Punkerwork
    #4155
    szerintme X800
  • Shep
    #4154
    na most mit olvasok olyan alaplap amin van pcie + agp és amd64 es procikat támogatja, na akkor mégis lesz új kártya csak kérdés, hogy 6800gt vagy x800pro, szerinted?
  • Shep
    #4153
    hát igen, az a szar ebben az egészben, hogy nem lehet okosnak lenni, persze ha sok pénzem lenne tosznék rá mindíg megvenném ami jólesik azt kész de így hogy minden fillér számít marha nehéz döntést hozni, mert lehet, hogy már holnap bánni fogom.