41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Punkerwork
    #4152
    hát azzal biztos tovább húznád mint én az enyémmel :)
  • Shep
    #4151
    ja, nekem XP 2500+3200 1 giga ram ehhez 6800GT szerinted?
  • Punkerwork
    #4150
    P4 1,6@2,1 lassan 3 éves lesz
  • Shep
    #4149
    miért mid van, ha megkérdezhetem
  • Punkerwork
    #4148
    nekem már régi a gépem úgyhogy megérett a cserére az alaplap+proci így is úgyis
  • Shep
    #4147
    a másik hogy jelenleg sokallok egy 3200+ 64es amdért 40e-t pcie alaplap meg megint olyan mint a fehér holló, jó hoznak persze, de nem szeretek ilyenekben úttörő lenni, jobb ha már sokaknak van több a tapasztalat és akkor váltani, persze lehet hogy hibásan gondolkodom, meg hibásan dötntök de végülis az én pénzem száll el nem másé
  • Shep
    #4146
    én is így gondoltam, de rájöttem, hogy az marha nagy pénzkiadás, ráadásul annyival nem kapok majd többet egyenlőre mint amennyibe kerül, valamint végeztem egy kis számítást és az alapján elvileg ha most megveszem vmelyik kártyát és csak jövő ilyenkor vagy még később váltok akkor anyagilag ugyanott vagyok, és addigra kiforr rendesen ez a pci-e dolog, meg az új tokozások stb.
  • Punkerwork
    #4145
    én már csak PCI-E kártyát fogok venni addig elvagyok a 9800Pro-val.
  • Shep
    #4144
    a pénz meg van rá, csak azt nem tudom ki fogom e tudni használni, meg ha igen akkor melyik a jobb, mert ahány teszt annyi eredmény, gyakorlatilag egyikk sem sokkal jobb vagy rosszabb mint a másik ezért a nagy dilemma.
  • Punkerwork
    #4143
    neked kell tudnod van e értelme :)
  • Shep
    #4142
    Á nem tudom mi legyen 6800GT vagy X800 pro, egyáltalán van e értelme vmelyiknek ha csak 1024ben játszok?
  • Gabesz amd64
    #4141
    honnan a rákból jöttem volna rá!Sehonan mindenki mást böllög ide..
    Sokmindenhez logika kell :D
  • Narancs
    #4140
    ehh, mondassz vmit...
  • Borg
    #4139
    TVOUT, DVI ;)
    Ehhez nagy logika kell :)
  • Gabesz amd64
    #4138
    IGAZ! lehet azt teszi hogy a csomagban különböző cuccok vannak "elrejtve"!
  • Narancs
    #4137
    semmit! ennyi...
    Asus és MSI is használja, mindíg mást jelent...:)
    MSI -nél asszem azt jelenti "csak" 10cd jár hozzá...Asusnál nem tom...
  • Gabesz amd64
    #4136
    very funny!

    De most télleg mit jelent a TD a számítástechnikában??
    valaki?
  • zero_cool51
    #4135
    A TD az Turbo Dieselt jelent...
    Generátorral műxik a kártya...
    :)
  • DarkJedi
    #4134
    6800GT-t vegyél. És nyugodtan érdemes befektetni, ha PCI-E-set akarnál, akkor lényegében az egész gépedet le kéne cserélned, vagy legalábbis az alaplapod :)
  • Shep
    #4133
    Athlon XP 3200+ os procihoz melyiket ajánljátok? 6800 GT 256MB/X800 Pro
    árban ugyanaz
    érdemes egyáltalán befektetni ilyen procihoz ilyen kártyáb, vagy inkább ,ajd vegyek PCI-E -t?
  • Gabesz amd64
    #4132
    Nem kell megmutatnod azt a listát úgyis tudom hogy gáz az Fx!
    De nekem semmi gondom az Fx-el mivel faccán játszottam végig a Far Cry-t és a HL2-t, a doom3-at még nem nyomtam végig!de csak azért mert nem tetszet.nagyon gyenge egy game
  • barret
    #4131
    Melyik Fx-re gondolsz? Fx
  • Ability
    #4130
    Hát jah, 128 bites... :)
    Még akkor nem vágtam túlzottan ezeket a dolgokat, de tanultam belőle... :) Mondjuk nagy hátrányom nem volt, csak egy kis ráfizetés, de még így is bőven megérte a konkurenciával szemben...
  • Gabesz amd64
    #4129
    Mérten veszel FX-et

    És hány bites? 128?
  • Ability
    #4128
    Sapphire Radeon 9600XT 256MB DDR memóval... (de hogy minek?! :-D, akkoriban még nem vágtam ennyire )
  • Gabesz amd64
    #4127
    Amúgy milyen VGA-d van?
  • Gabesz amd64
    #4126
    jah végül is igaz! :D
  • Ability
    #4125
    A többit meg elmondta Benoke is, azokra nem reagálok... (pl: #4114)
  • Ability
    #4124
    Szerintem nem volt itt sok off! Egyedül ez a duál proci, amit példaként hoztam fel, de a többi nem is közelít hozzá, mivel ezekkel a hsz-ekkel brian505 nevű kolégát segítettük! Legalábbis azt hiszem, hogy volt benne olyan, ami segíti a választásban, mivel eléggé sokmindenről informálódhatott most...
  • Gabesz amd64
    #4123
    vicces vicces!
    Na mindegy nem offolok tovább mert megkapom a 4. büntimet!
  • Benoke
    #4122
    "Láma" Munka állomásról hallotál már?
    A vigyorgó jel ha neked nem jelent semit a végén akkor oks.
  • Benoke
    #4121
    FX 6600 nem léteik.
    Az GF 6600 TD.

    SE/LE butitottak, csak a Pro meg nem. Amiből szintén volt 128 bites. Ez a hullahopp a dologban.
  • Gabesz amd64
    #4120
    és milyen VGA-val nyomnád?

    és végig olvastad hogy milyen VGA-ról veszekdtünk??
    A srácnak AGP-s kell és azt életbe lehet berakni a te opteronos szerverdbe!!!
  • Benoke
    #4119
    Igen
    Csak a 9800 a felső kategória. És arról hires hogy 256 bites Egy két kivételtől eltekintve. A kivételeket felsoroltam.
    A 9800 csak volt felső kategória.
  • Gabesz amd64
    #4118
    elolvastad egyáltalán milyen VGA-jkat irtam oda!! Te láma
  • brian505
    #4117
    Az SE, LE egy 'butitott' valtozata az adott kártyának.[?]
    És a TD jelzés mire utal?
    [pl.:(ASUS)V6600 GEF. FX 6600TD 256MB DDR TV PCIE ]
    Ez az GeF. FX 6600 nem egyenlő a GeForce 6600-al?

    Egyébként mivel jelzik egy kártyának a 'sínszélességét' hogy hány bites?
  • Benoke
    #4116
    Bocsesz de én eljátszadoznék egy Dual Opteron 250 -es masinával is nagyon szivesen.
  • Benoke
    #4115
    9800 SE pl :)
    És a 9800 Pro ból is volt egy igen olcsó széria amit a felhasználók átverésére gyártottak 128 -bites ként.
    2-3 gyártó vágta piacra azt hiszem. Pontosan nem tudom, mert egyet sem vettem.
  • Gabesz amd64
    #4114
    hol láttál te már butitott fx 5950 Ultra és 9800xt vga-t??

    Mert én sehol!na mindegy!Ne offoljunk már annyit!
    peace
  • Ability
    #4113
    Hát SZVSZ nem sokat számít. Itt leginkább a memória sínszélesség számít, amit Te is kiemeltél! :) Én is csak azt tudom mondani, hogy ne foglalkozz azzal, hogy 'mekkora' memóriával szerelik, hanem csak a sínszélességet nézd javarészt... Tehát 256 bites-et vegyél... az alatt nem érdemes...

    Egy kis javítás, mert annyira szeretem csinálni: A Hight- End kategóriába is ugyan úgy előfordulnak a kissebb sínszélességgel szerelt memók, persze ritkábban, de könnyen átvághatják a júzer fejét! Sajnos! A másik, meg hogy a futószalagok a GPU-ban vannak, és a textúrázás a szerepük... :) Szóval maradjunk memóriasín sávszélességnél-nél